Racing


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Πώς είναι η οδήγηση σε σχέση με Dirt Rally;
Δεν έχω βάλει τιμόνι (ακόμα.. :biggrin:) γιατί εκεί νομίζω ξεχωρίζει αυτό.. ;) (Dirt)
Από ότι λένε πάντως αυτοί που διαβάζω (αν και δεν τους παίρνω τοις μετρητοίς), προς Dirt 2 πλευρά.. 8-)
Εγώ να είναι mixed bag ανάμεσα σε Dirt 1, 2 και Generations το κόβω.. :p
Mε το controller έτσι το ''νιώθω'' ειδικά ανάμεσα στα δύο τελευταία..
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Να βάλω τιμόνι να το δω? :thumbsdown:
Κάνει λίγο ζέστα ρε γαμώτ' θα γίνω μουσκίδι (και μετά δεν ξεκολάς.. :fuckyou:)
 



Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Καλώς ή κακώς, όσο πιο γυμνασμένος είσαι, ειδικά στα χέρια, τόσο καλύτερα παίζεις με τιμόνι.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Λοιπόν..
Έτρεξα μία χώμα μία άσφαλτο..
Στα default δεν ενθουσίασε..
Καλά αποκρίνεται αλλά δεν έχει σχέση με τη σπιρτάδα στις αναρτήσεις - bumps που έβγαζαν το Dirt και το RBR.
Πιο πολύ όπως περίμενα προς Generations και Dirt 2.
Με μια δυο κινήσεις - ρυθμίσεις ζωντάνεψε λίγο αλλά ο χαρακτήρας είναι μάλλον mild.. πληροφορία υπάρχει αλλά δεν ''ξεχωρίζει'' όπως στα άλλα.. ;)
Αυτά όσο αφορά το ff.
Με το τιμόνι είναι αρκετά responsive και στο ''έδαφος'' το αυτοκίνητο (έπαιξα μόνο με τα WRC) ίσως λίγο over responsive (no great drama here).
Θέλει δουλίτσα με ρυθμίσεις να δω που ''φτάνει.'' (δεν το κάμω τώρα που να χτυπιέσαι Dalipi.. :tongue:)
Αυτά.. :p
 



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Λοιπόν, τελευταίο feedback να το ''μαζέψουμε.''
Έκανα ρυθμισούλες σε τιμόνι - ff μέχρι να πετύχω κάπως ''αίσθηση'' από Dirt ή RBR ή τες πα να νιώσω καλά.. ;)
Έφτασε σε ένα σημείο που μπορώ με κάποια σιγουριά να πω πως συνολικά το αισθάνομαι καλύτερα - καλύτερο και από Dirt 2 και από Generations.
Έχει επαρκής πληροφορία αλλά νομίζω δεν φτάνει τα καλύτερα και κλασσικά που έχουμε πολλοί ως σημείο αναφοράς.
Είναι πολύ νωρίς για να είμαι απόλυτος αλλά σαν πρώτη αίσθηση αυτό.. 8-)
Το καλό είναι πως βρήκα ρύθμιση στο τιμόνι ώστε να μην είναι το αμάξι τόσο νευρικό όπως έβλεπα σε κάτι βίντεο (άλλο το grip, άλλο αυτό το εκνευριστικό πράγμα.. :biggrin:).
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Το κατέβασε ο αδερφός μου, ετοιμάζεται να παίξει σε 2 λεπτά. Εγώ κοιτάω από δίπλα. Τί να κάνουμε στο τιμόνι;
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Το κατέβασε ο αδερφός μου, ετοιμάζεται να παίξει σε 2 λεπτά. Εγώ κοιτάω από δίπλα. Τί να κάνουμε στο τιμόνι;
Ποιό έχεις?
Έχω το G920 αν έχεις άλλο δεν έχει νόημα νομίζω να σου δώσω ρύθμιση.. :idk:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Anyway..
Εγώ προς το παρόν είμαι εδώ..
Στο Logitech hub.. 900 μοίρες, 45 ευαισθησία..
In game..
Bindings left right (τιμόνι) Saturation 85, Dead zone 0.
Advanced Linearity 7
Τα υπόλοιπα έτσι..

380271123_1529096794529544_6491853364397511379_n.jpg
 



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Το κατέβασε ο αδερφός μου, ετοιμάζεται να παίξει σε 2 λεπτά. Εγώ κοιτάω από δίπλα. Τί να κάνουμε στο τιμόνι;
Να μην κάνεις τίποτα.. :biggrin:
Συνέχισε να κοιτάς από δίπλα κι άστον να πήξει.. :cry:
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Μπήκατε καθόλου ή ακόμα παίζετε με τα menu?
Περιμένω την πρώτη εντύπωση.. :rolleyes:

Α, το τιμόνι να το ρυθμίσετε στη άσφαλτο καλύτερα που είναι πιο απαιτητική με την ευαισθησία στο κέντρο.. ;)
Βάλε και external cam για να τεστάρεις την ευαισθησία (να δεις αν μπορείς να πάρεις μεγάλη στροφή με σταθερή ταχύτητα χωρίς να διορθώνεις συνέχεια (ζικ ζακ) 8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Έπαιξε όλα τα μαθήματα στο χώμα και μετά ένα Ράλι σε μια ειδική στην Ελλάδα. Εγώ δεν έπαιξα, δεν είχα αντοχή σήμερα. Είδα μια ταινία. Τις επόμενες 3 μέρες έχουμε την έκθεση, μάλλον Δευτέρα θα παίξω.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.156
Reaction score
19.000
Έπαιζα μόνο time trial μέχρι τώρα για δοκιμές και δεν είχα δει τίποτα.. :biggrin:
Ξεκίνησα πρωτάθλημα και έκανα μερικούς αγώνες με διαφορετικές καιρικές συνθήκες, ώρες της ημέρας, νύχτα κλπ..
Είναι πολύ ωραίο το γραφικό - φωτισμοί του παιχνιδιου.. 8-)
Και το στήσιμο που έκαμα στο τιμόνι μάλλον θα μείνει για καιρό, μου πάει.. ;)
Έπαιξε όλα τα μαθήματα στο χώμα και μετά ένα Ράλι σε μια ειδική στην Ελλάδα. Εγώ δεν έπαιξα, δεν είχα αντοχή σήμερα. Είδα μια ταινία. Τις επόμενες 3 μέρες έχουμε την έκθεση, μάλλον Δευτέρα θα παίξω.
Τι μαθήματα βρε νέοπες.. :lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.292
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top