To σαλόνι του SurfDrifter

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
απο οσες θεσεις ειχα δοκιμασει η πιο θανατηφορα ηταν στην πλατη
με σωστο κροασαρισμα καθε μπιστολια θα πιανει τοπο......
αλλος θα τις ρειχνει και εσυ θα μπαινεις στη μεση για να τις τρως ολες
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
η δοκιμη ειναι η μιση αρχοντια
η αλλη μιση η σωστη αποφαση
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
ImageUploadedByTapatalk1433271260.530112.jpg

ImageUploadedByTapatalk1433271177.089749.jpg

ImageUploadedByTapatalk1433271203.292141.jpg


Πρέπει να αδυνατίσω. Έβαλα πολύ κοντά την τάβλα στο κάθισμα και όταν κάθομαι στον καναπέ οι... γλουτόι μου ακουμπάνε στην τάβλα.

Κατα συνέπεια αντί για ButtKicker, μετάτραπηκε σε ButtPlug... Πέραν του γεγονότος ότι ακουμπάω στην τάβλα, ακόμα και όταν κάθομαι σε άλλη θέση το αποτέλεσμα ειναι ψιλομέτριο.

Κουράστηκα τώρα και δεν κάνω κάτι άλλο....

Άρης-buttkicker 0-1 για σήμερα. Θα πάω για την ρεβάνς αύριο.

Δυστυχώς στην πλάτη δεν γίνεται να μπει που όντως θα ήθελα να δοκιμάσω.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Νομιζω οτι ισοφαρισα. Το κατεβασα πιο κατω και δεν ακουμπάω οταν καθομαι. Το μονο που θα ηθελα να δοκιμασω ειναι να ακουμπάει το κοντρα πλακε στα πλαγια του καναπε, διοτι ετσι δεν υπαρχει επαφη, και το κουνημα μεταφερεται μονο απο τις μεταλλικες γωνίες.

Οποτε θελω μεγαλυτερο κοντρα πλακε για να ληξει το ματσακι 2-1 υπερ μου.
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.363
σιγουρα ολα αυτα γινονται οταν λειπουν ολοι...αλλα φαντασου να μπει μεσα ξαφνικα η συζυγος να μη το καταλαβεις και να σου ρθει τιποτα στη κεφαλα?? :p:p
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
σιγουρα ολα αυτα γινονται οταν λειπουν ολοι...αλλα φαντασου να μπει μεσα ξαφνικα η συζυγος να μη το καταλαβεις και να σου ρθει τιποτα στη κεφαλα?? :p:p
Οχι, εδω εχω την ευλογία της! Αφου δεν κανω φασαρια, της αρεσει.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.363
αντε τελειωνε γιατι θελω να ρθω να τα καθισω!! μ'εχει φαει η περιέργεια με τα κωλομπασοδονητηρια!! :D:):tongue:
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
ImageUploadedByTapatalk1433810790.786418.jpg


Κάθομαι και παίζω τις τελευταίες 5 ώρες με τον Lumagen. Μου πήρε ώρα να καταλάβω πως φτιάχνεις presets, αλλά τα έφτιαξα και τα έβαλα και στο Harmony.

Πάντως ειναι φοβερό εργαλείο! Ελβετικός σουγιάς πραγματικά! Εννοείται φυσικά πως δεν έχω ιδέα πως ρυθμίζω τον projector, αλλά το aspect ratio management ειναι φοβερό, καθώς ειναι και κοσμοσωτήριο για μένα το γεγονός ότι έχει vertical shift στην εικόνα!
 




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Όπως μπορεί να παίξει ένας BenQ...:p
Άριστα δηλαδη; Ε; :D

Ετσι, σιγά-σιγα θα χτίσω το HC μου. Τώρα ειναι στα όρια του στο σαλόνι μου. Δεν χωράει οθόνη scope, οπότε προτιμω να περιμένω... Ο Lumagen θα με βοηθησει με το vertical shift πολύ σε αυτη τη φάση, γιατι στις 2.35 ταινίες που ηθελα να κάτσω πιο κοντα, σηκωνα πολύ το κεφάλι οταν καθόμουν στα 2.40μ, ενω τώρα την κατεβάζω κάτω την εικόνα στο bottom και ειναι πολύ καλύτερη η θέαση.

Το ότι θα μπορει να καλιμπραριστεί ακόμα καλύτερα (ποσο πια; :D ) o BenQ είναι καλοδεχουμενο bonus σε αυτη τη φαση, ενω σε νέο σεταπ θα είναι απαραίτητος τόσο για καλιμπράρισμα νέου PJ, όσο και το AR management.
 

Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Ωραίο αυτό το feature με τη μετατόπιση της εικόνας! Εγώ το κάνω ακόμα χειροκίνητα από το vertical shift του προβολέα.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ωραίο αυτό το feature με τη μετατόπιση της εικόνας! Εγώ το κάνω ακόμα χειροκίνητα από το vertical shift του προβολέα.
Το έκανα κι εγω μια φορα που ηθελα να δω μια ταινία έτσι και πηρα allen και εγειρα τον προτζέκτορα προς τα κάτω, με νεο χειροποιητο βιολογικο focus. Εννοείται ότι δεν το ξαναέκανα ποτε!
 


Μηνύματα
54
Reaction score
19
View attachment 48464
View attachment 48461
View attachment 48462

Πρέπει να αδυνατίσω. Έβαλα πολύ κοντά την τάβλα στο κάθισμα και όταν κάθομαι στον καναπέ οι... γλουτόι μου ακουμπάνε στην τάβλα.

Κατα συνέπεια αντί για ButtKicker, μετάτραπηκε σε ButtPlug... Πέραν του γεγονότος ότι ακουμπάω στην τάβλα, ακόμα και όταν κάθομαι σε άλλη θέση το αποτέλεσμα ειναι ψιλομέτριο.

Κουράστηκα τώρα και δεν κάνω κάτι άλλο....

Άρης-buttkicker 0-1 για σήμερα. Θα πάω για την ρεβάνς αύριο.

Δυστυχώς στην πλάτη δεν γίνεται να μπει που όντως θα ήθελα να δοκιμάσω.


Οι μεταλλικές γωνίες που έχεις βάλει -με την ελαστικότητα τους- δρουν ως αντικραδασμικά με αποτέλεσμα να αποσβένουν σε μεγάλο βαθμό τις δονήσεις που θέλεις να πετύχεις..

Η συμβουλή μου είναι να βάλεις ένα μεγαλύτερο κομμάτι κόντρα πλακέ που να εφάπτεται με τις δυο πλευρές του καναπέ

Μπορείς ακόμη και να βιδώσεις το ButtKicker απευθείας στον καναπέ (στα πλάγια)
Πάλι θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα απο τώρα

φιλικά
 
Last edited:

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
^^ Ναι, ισχυει αυτο ακριβως που λες. Πηρα μια μεγαλυτερη ταβλα και θελω να την βαλω οπως ακριβως λες. Ειναι λιγο μπελας γιατι ειτε πρεπει να πετυχω ακριβως το μηκος, ωστε να εφαπτεται τελειως και ισως και να θελει κανενα χιλιοστο παραπανω, ωστε να σφηνωσει.

Επισης σκεφτηκα και να το βαλω στα πλαγια, ειτε αριστερα η δεξια οπως εναλλακτικα πρότεινες, αλλα φοβαμαι πώς θα νιώθω την δονηση απο την πλευρα που θα το τοποθετησω (εκτος κι αν εβαζα 1 σε καθε πλευρα!)
 

Μηνύματα
54
Reaction score
19
Αν τα πλαινά κομμάτια ακουμπούν σταθερά στο σκελετό του καναπέ, τότε οι κραδασμοί θα διαχέονται σε όλο το μήκος και πλάτος

δοκίμασε πρώτα την απλή λύση(δεξιά ή αριστερά) μπορεί να είναι η καλύτερη
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top