Vintage θεάσεις !

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Επιστροφή στο μέλλον ! 1985 και ο Ζεμέκις με τον Σπήλπμεργκ μας δίνουν μια ταινία που ακόμα και σήμερα μιλάει στις καρδιές μας.Τουλάχιστον για όσους είμασταν mainstream έφηβοι.Το Power of love το γουστάρω ακόμα...η Sony μας έδωσε ένα εξαιρετικό DVD !




 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !





Αναγνωρίζετε κάποιον μετέπειτα μεγάλο πρωταγωνιστή του Χόλυγουντ μήπως ;

 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Εχω και για σήμερα καλούδια ! :116:

Τον προβολέα τον έκανα λάστιχα και αλυσογράναζα για τη μηχανή, ανανέωση διαβατηρίου και εισιτήρια για ταξίδι τον Μάϊο...αυτά τα γουστάρω καλύτερα :405:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.971
Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Εχω και για σήμερα καλούδια ! :116:

Τον προβολέα τον έκανα λάστιχα και αλυσογράναζα για τη μηχανή, ανανέωση διαβατηρίου και εισιτήρια για ταξίδι τον Μάϊο...αυτά τα γουστάρω καλύτερα :405:
Χριστέ μου τί ξεπεσμός!!!!!

Και τολμάς να γράφεις σ' αυτό το site?

Άντε για κανα ban-ιο....

ΥΓ: Δηλ. δεν θα περάσεις από εδώ σήμερα?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Χριστέ μου τί ξεπεσμός!!!!!

Και τολμάς να γράφεις σ' αυτό το site?

Άντε για κανα ban-ιο....

ΥΓ: Δηλ. δεν θα περάσεις από εδώ σήμερα?
Θα περάσω...να με δείς ξυρισμένο και κουρεμένο...πρόσεξε μη με ταράξεις πάλι :143:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.679
Reaction score
94.688
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Εχω και για σήμερα καλούδια ! :116:

Τον προβολέα τον έκανα λάστιχα και αλυσογράναζα για τη μηχανή, ανανέωση διαβατηρίου και εισιτήρια για ταξίδι τον Μάϊο...αυτά τα γουστάρω καλύτερα :405:
Τσάμπα οι σκέψεις που έκανα για το χώρο σου! :427:
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Σήμερα είδα για πολλοστή φορά τον Ε.Τ. ! Μιάς και ο γιός μου ήταν άρρωστος και δεν πήγε σχολείο το είδαμε παρέα.Βέβαια κι εγώ το είχα δεί με τον πατέρα μου για πρώτη φορά στο σινεμά Ορφεύς στη Νίκαια το 1982 και με είχε σημαδέψει η ταινία για μιά ζωή ! Του γιού μου του άρεσε τόσο πολύ που ήταν κολλημένος στον καναπέ όλο το δύωρο, δεν είχε ξαναδεί το παιδί τόσο όμορφα δοσμένη αθώα ταινία φαντασίας...Ο Σπήλμπεργκ το 2001 έκανε ρεμαστερ την ταινία, έφτιαξε αρκετές σκηνές, η μπάντα έγινε DD 5.1 και οργάνωσε μιά έξτρα προβολή για τα 20 χρόνια της ταινίας με τη συνοδεία ορχήστρας υπό τον Τζών Γουίλιαμς.Η Universal/Sony μας έδωσε ένα καταπληκτικό DVD ειδικής έκδοσης για τα 20 χρόνια που το 2003 υποτιτλίστηκε και μεταγλωτίστηκε στα ελληνικά, με πολύ καθαρή εικόνα και πάρα πολλά έξτρα...αξίζει ακόμα και σήμερα η αγορά της για πολύ λίγα ευρώ, όχι μόνο γιατί είναι μιά καταπληκτική ταινία που κάνει ακόμα και ενήλικους να δακρύζουν και να νιώθουν παιδιά, αλλά και γιατί τέτοιες ταινές αξίζουν σε κάθε φορμά !



 




Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Εχω και για σήμερα καλούδια ! :116:

Τον προβολέα τον έκανα λάστιχα και αλυσογράναζα για τη μηχανή, ανανέωση διαβατηρίου και εισιτήρια για ταξίδι τον Μάϊο...αυτά τα γουστάρω καλύτερα :405:
Μ αρεσεις......:126:
οι μονες γκομενες που γουσταρω να μου τα τρωνε....
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Μ αρεσεις......:126:
οι μονες γκομενες που γουσταρω να μου τα τρωνε....
Και μας κάνουν και γούστα οι άτιμες χωρίς μα και μου :619:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Τσάμπα οι σκέψεις που έκανα για το χώρο σου! :427:
χαχαχαχααααα μεγα απογοητευση για το γιωργη χαχαχαχαχαχααα!!!!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Τι γίνεται ρε ! Καμιά ταινία δεν βλέπει κανένας :116: βάλτε κανα DVD να γουστάρετε να πούμε...

Χτες το βράδυ απόλαυσα την "επιστροφή των Τζεντάϊ" για πολλοστή φορά.Είναι η μόνη από την εξαλογία που μου αρέσει τόσο πολύ και η πρώτη που είχα δεί στο σινεμά πριν χρόνια.Δισκάκι τέλειο με την υπογραφή του Λούκας και επεξεργασία που βάζει τα γυαλιά σε άλλες παραγωγές...





 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Δεν νομίζω ότι θα ξαναδούμε τέτοιου βεληνεκούς έργα!!!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Vintage θεάσεις !

Δεν νομίζω ότι θα ξαναδούμε τέτοιου βεληνεκούς έργα!!!

Πόσο δίκιο έχεις !!! Μερικές φορές σκέφτομαι πως θα ήταν το Star Wars αν δεν το είχε παρατραβήξει τόσο ο Λούκας...πιστεύω πως θα ήταν το απόλυτο sci fi παραμύθι, και ας μας άφηνε μετά μόνους μας να κάνουμε σκέψεις με το μυαλό μας...πάντως από το Revenge of the Sith μέχρι το A new hope μας αφήνει ένα κενό καμιά εικοσαριά χρόνων :142: και μπορούμε να φανταστούμε τι γίνεται στα σκοτεινά χρόνια της Αυτοκρατορίας !
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.216
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top