To HDMI θα πεθάνει......

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

εγω παντως ειμαι ετοιμος!!!.....
ας οψεται ο Β.Λαμπρου που με συμβουλεψε και φουλαρα την νεα μου εγκατασταση απο cat6.....
 

exs

Μηνύματα
173
Reaction score
3
Επίσης ένα ευχαριστώ κι απο μένα στο Β. Λάμπρου που εκτός που πέρασα σε όλα τα δωμάτια cat6 ftp, έβαλα επίσης 1xcat6 προβολέα σε ρακ συσκευών αλλά και 4xcat6 απο το ρακ συσκευών μέχρι το patch panel(αναμονές)...:102:
Όσον αφορά το ρεύμα, με cat6 ftp τροφοδοτώ και μερικές κάμερες cctv χωρίς παρεμβολές.
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

εγω παντως ειμαι ετοιμος!!!.....
ας οψεται ο Β.Λαμπρου που με συμβουλεψε και φουλαρα την νεα μου εγκατασταση απο cat6.....
Ας όψονται και όσοι έλεγαν πως stereo ήχος από πολυκάναλο AV ενισχυτή, με ένα universal player που όλα τα σφάζει και όλα τα μαχαιρώνει, και μάλιστα από HDMI που καταργεί και τα πολλά καλώδια, όπως λύσσαξαν οι εταιρείες να μας πείσουν, δεν υπάρχει! (Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπου έχουν ληφθεί hitec μέτρα!).

Ο Β. Λάμπρου το έλεγε; :111:


:107:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο με την τεχνολογία των H/Y ξέρουν ότι μόνο τα καλώδια Ethernet cat6 έχουν μέλλον.
Μακάρι να υιοθετηθεί και να ξεμπερδέψουμε από το πρωτόκολλο του HDMI.
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο με την τεχνολογία των Η/Υ ξέρουν ότι μόνο τα HTPC έχουν μέλλον!:137:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

Με τέτοια λειτουργικά? δέν νομίζω!
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

τι λες ε σωτηρη ?
ε ?
περιμενα πριν 2 χρονια ποτε θα βγαλει η auzentech καρτα με hdmi.Μια ζωη με το χερι στο ποντικι -πληκτρολογιο θα εισαι.
Εκει που βλεπεις θα το χανεις και θα ψαχνεις γιατι κολλησε -μουλαρωσε .Και δωστου ριμπουτ
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

Το άλλο με τον Jobs το ξέρεις; :143:
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Re: To HDMI θα πεθάνει......

Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο με την τεχνολογία των H/Y ξέρουν ότι μόνο τα καλώδια Ethernet cat6 έχουν μέλλον.
Μακάρι να υιοθετηθεί και να ξεμπερδέψουμε από το πρωτόκολλο του HDMI.
Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο με την τεχνολογία των Η/Υ ξέρουν ότι μόνο τα HTPC έχουν μέλλον!:137:
οσοι ασχολουνται με το μελλον δεν ξερουν την τυφλα τους.....
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

με το μελλον ασχολουνται μονο οσοι το εχουν.Οι αλλοι απλα σιωπουν.


 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

ο σωτηρης και το πισι του

 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

τι λες ε σωτηρη ?
ε ?
περιμενα πριν 2 χρονια ποτε θα βγαλει η auzentech καρτα με hdmi.Μια ζωη με το χερι στο ποντικι -πληκτρολογιο θα εισαι.
Εκει που βλεπεις θα το χανεις και θα ψαχνεις γιατι κολλησε -μουλαρωσε .Και δωστου ριμπουτ

Αστο βρε Αργύρη το PC δεν είναι για 'σενα ούτε και το κατέχεις.

Δεν μπορώ να ακούω τέτοια πράγματα είναι αστεία. Το ότι δεν ξέρει κάποιος να στήσει ένα ρημάδι PC δε σημαίνει ότι φταιει το PC. Ούτε με το ποντίκι στο χέρι είμαι ούτε προβλήματα έχω.

Μέχρι να φορτώσεις εσύ ένα Blu-Ray έχω αλλάξει 4-5 και αμα είχα και 4K προβολέα θα έπαιζα είδη upscaled.

Για πες μου Αργύρη με τι μηχανάκι θα έπαιζες αν σου χαρίζανε αύριο 4K προβολέα? Ποιο είναι το μόνο μηχάνημα που έχει την ισχύ για να το κάνει?




Βαριέμαι όμως ειλικρινά να ανοίξω συζήτηση!

Θα τα πούμε στην κηδεία των οπτικών μέσων κατευθείαν Αργύρη μου εδώ θα είμαστε.


Και κάτι ακόμα! Λες να μην μπορούσα να χτυπήσω ένα ρημάδι καλό BD-Player μέσα στον περίδρομο που έχω ξοδέψει? Φυσικά και μπορούσα αλλά τα θεωρώ απαρχειωμένα..


Και κάτι τελευταίο. Μπες στην κατηγορία $20,000 δολλαρίων του AVS που υπάρχουν τα βαρβάτα συστήματα ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ και όχι σε μορφή drooling και window shopping και θα δεις με τι παίζουν. Με oppo ή HTPC τα υπόλοιπα κατά κοινή ομόλογία τα θεωρούν πεταμένα λεφτά εκτός από το Dune που ακούω πως με το τελευταίο firmware τα ΣΠΑΕΙ.


Το Kaleidoscope το έχεις ακουστά? Συντομά και με Blu-Ray. Σε PC βασίζεται. Να μη σου πω για το 3D πακετάκι των $80,000 της SIM που εννοείται πως παίζει ΜΟΝΟ με HTPC δικό τους γιατί με τα ψοφίμια DSPακια της αγοράς δουλειά δε γίνεται.


Θα έρθει τώρα και το HDBase με το καραPCαδικο FTP και σιγά σιγά θα στρώσουν όλα.:137::137:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

μμμμ 20 χιλιαδων βαρβατα συστηματα
μαλλον ξεχασες οτι τα καλωδια μου κοστιζουν πολυ παραπανω.:143:
Το τι εκανε το δικο μου πισι δεν εισαι σε θεση να κρινεις μιας και τοτε εσυ επαιζες με ματσμποξ.
Αλλαζω πλειερ οποτε κρινω και εχω παντα μια ψυχικη ανανεωση.
Να φανταστεις δεν θυμαμαι καν τι μαρκα ηταν το πρωτο κουτι που ειχα πριν χρονια.
Ιν δι αδερ χεντ θυμαμαι το τρομερο 747 της πιονερας
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

:143:οσο αφορα το avs ας παιζουν και θεατρο σκιων βορειας κινας ,
το ιδιο μου κανει.Δεν στηνω το συστημα μου με γνωμονα το avs, αλλα με το rg s
:143:
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

μμμμ 20 χιλιαδων βαρβατα συστηματα
μαλλον ξεχασες οτι τα καλωδια μου κοστιζουν πολυ παραπανω.:143:
Το τι εκανε το δικο μου πισι δεν εισαι σε θεση να κρινεις μιας και τοτε εσυ επαιζες με ματσμποξ.
Αλλαζω πλειερ οποτε κρινω και εχω παντα μια ψυχικη ανανεωση.
Να φανταστεις δεν θυμαμαι καν τι μαρκα ηταν το πρωτο κουτι που ειχα πριν χρονια.
Ιν δι αδερ χεντ θυμαμαι το τρομερο 747 της πιονερας


Αργύρη μη λες κοτσάνες! Έχω PC από το 1980 στο σπίτι κι έχω χαλάσει σε PC παράπανω απ'ότι έχεις χαλάσει σε Home Cinema. Πριν 3 χρόνια 10,000 Ευρώ σε 1 PC μόνο! Σου είπα άστο δεν το χεις.


Όσον αφορά το AVS η κατηγορία δεν έχει συστήματα τον 20,000 Αργύρη απλά δεν θέλουν συζητήσεις για φθηνά μηχανάκια. Είτε σου αρέσει είτε όχι είναι η πιο high-end κατηγορία στο μεγαλύτερο site στον κόσμο με μέλη που έχουν εργαλεία D-Cinema, Lumis κτλλ. Με 20,000 ούτε τις καρέκλες τους δεν παίρνεις εκεί μέσα όχι καλώδια.

Και δεν ξέρω αν σε νοιάζει αλλά δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Το θέμα κλείνει από μέρους μου γιατί είναι άσχετο με το νήμα και δεν πρόκειται να βγάλουμε και άκρη ως γνωστόν πια.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

2 λεξεις

στρατος hac

ρωτα τι pc ειχα και τα λεμε αλλου
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: To HDMI θα πεθάνει......

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που λέτε!
Ξέρετε τι PC είχα εγώ νάμε; Pentium 4 των 500,00000000 €! (Τουλάχιστον!) Ξέρετε τι PC έχω τώρα; Των 100,0000000 €! (Το ίδιο που έχασε αξία).

Άντε να μην αρχίσω! (Και αραδιάσω και κάτι μικροεπισκευές που έκανα και κάτι άλλα σουξουμουξου μανταλάκια πάνω από 20,0000000000 €! νάμε).(Τουλάχιστον!).


:107:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.738
Μηνύματα
2.874.455
Members
37.940
Νεότερο μέλος
papgeorge
Top