Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

... Πχ από τα 20 μέτρα δεν ακούς το φερμουάρ να κατεβαίνει, αν το ακούσεις όμως, πως θα σου φανεί? :138:
Μη μου πεις ότι πριν να ...... της είπες "πήγαινε στα 20 μέτρα και κατέβασε τα... να τεστάρω κάτι..."? :111: :135:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.745
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Μη μου πεις ότι πριν να ...... της είπες "πήγαινε στα 20 μέτρα και κατέβασε τα... να τεστάρω κάτι..."? :111: :135:
ήθελα να πάρω φόρα βρε, κι απλά ανακάλυψα πως άκουσα και την τελευταία λεπτομέρεια...:143:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.259
Reaction score
8.156
ευτυχως το σκυλο που γαβγιζει εξω απο το δωματιο δεν τον εχω σε βινυλιο, γελαγε ολο τα σαιτ με το παλιο νημα...
οκ.
θα κοιταξω τα καλωδια. (μπουαχαααααα)
(επειδης μαλλον θα αλλαξω κεφαλη και θα μου το ρυθμισουν και καλυτερα θα ξαναδοκιμασω αργοτερως...) για την ωρα προσπαθω να σεταρω το ρημαδι το amarra vinyl και σφυριζει... επιλεγει μονο του ρολοι... τι να πει κανεις... σατανικα πραγματα...
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

να σας ρωτησω ρε παιδια κατι.
πραγματικα θελω απαντησεις.
γιατι το πικαπ μου εχει ποιο πολυ σωμα και soundstage απο το cd player μου?
(Linn Esoteric)
Ρε συ Νικόλα είναι δυνατόν να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις (βοηθώντας παρεμπιπτόντως να διαιωνίζεται το ανόητο αυτό thread) ;

Αυτή την στιγμή ολοκληρώνω μια προσεκτική δοκιμή που αφορά σε ένα πραγματικά εξαιρετικό τελικό. Κατά την διάρκεια της δοκιμής χρησιμοποίησα 3 αναλογικά πλατώ και 5 κεφαλές ! Ταυτόχρονα τέσσερεις διαφορετικές ψηφιακές πηγές ( κάποια χρησιμοποιεί τα γνωστά silver crown της Philips, μια άλλη τα τελευταία Ess Sabre και η τελευταία τα κορυφαία AKM).
Για ποια σύγκριση αναλογικού με ψηφιακό συζητάτε ρε γ@μώτο??? Τι μαλ@κίες κατά συρροήν εκτοξεύονται εδώ μέσα ;;;; έλεος;;;

Έλα να σου δείξω με δύο κινήσεις ψηφιακά με σώμα περισσότερο από κάποια αναλογικά και κάποια αναλογικά σετ με πολύ καλύτερη έκταση και παρουσία πρίμων από κάποια ψηφιακά. Επίσης ψηφιακά με καταπληκτική έκταση εικόνας και αναλογικά με συρρικνωμένη εικόνα . Όπως φυσικά και το αντίστροφο........

Το έχουμε πει χίλιες φορές ! Είναι πολύ δύσκολο να στηθεί σύστημα στο οποίο θα παίζουν εξαιρετικά ταυτόχρονα και η ψηφιακή και η αναλογική πηγή. Συνήθως κάποιος βελτιστοποιεί την συμπεριφορά της μιας οδηγούμενος στο συμπέρασμα τελικά ότι αυτή υπερέχει της άλλης .

Αυτό είναι σαφές σε όσους έχουν κάνει προσεκτικές-σοβαρές ακροάσεις σε πλήθος διαφορετικών συστημάτων. Τελικά υπάρχουν εξαιρετικά συστήματα στα οποία υπερέχει η ψηφιακή πηγή και κορυφαία συστήματα στα οποία υπερέχει η αναλογική πηγή. Και τα δύο υπό συνθήκες μπορεί να παίξουν εξαιρετικά δίνοντας σου την ψευδαίσθηση του πραγματικού μουσικού γεγονότος . Σπάνια όμως ταυτόχρονα στο ίδιο σύστημα.....
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ (Του σκύλου).

Λοιπόν, δεν αντέχω στον πειρασμό, θα σας αποκαλύψω ένα βαθύ μυστηριακό κόλπο του hiend, που μου αποκάλυψαν στο τελευταίο μου ταξίδι οι μοναχοί του Θιβέτ. Υποτίθεται πως η αποκάλυψη είναι αυστηρά προσωπική και απαγορεύεται ρητά οποιαδήποτε αναφορά σε αυτήν σε άλλα πρόσωπα με άμεσα εφαρμόσιμη ποινή την ανισορροπία, θα σας πω σε τι.

ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ

Είναι απλό και πολύ λειτουργικό: όταν ακούς πολλές υψηλές που σου φαίνονται αφύσικες σε σχέση με κάποιο μέτρο σύγκρισης, (π.χ. αναλογικό σύστημα), υπάρχει φυσικός και hiendaδικος τρόπος για ομαλοποίηση χωρίς καμία ολίσθηση φάσης, αύξηση ενδοδιαμόρφωσης και εισαγωγής μικρομετρικής βηματικής ανισορροπίας: φέρνεις τον σκύλο ΜΕΣΑ! (Όταν λέμε "μέσα" εννοούμε τον χώρο ακρόασης).

Η τοποθέτηση γίνεται σε αυστηρά προκαθορισμένο σημείο που ισαπέχει από τα δύο ηχεία. Η γούνα του σκύλου, για ιδανικά αποτελέσματα, θα πρέπει να είναι μέσης πυκνότητας, (ελέγχουμε με πυκνόμετρο), για μια ισοσταθμισμένη και αποτελεσματική συνάμα φυσική ρύθμιση των υψηλών!

Άρα, και με αυτή την αποκάλυψη ολοκληρώνω, και το τελευταίο σημείο υπεροχής του αναλογικού ήχου, ο απόλυτα φυσικός ήχος, για όποιον τυχόν ακόμα το πιστεύει, καταπέφτει με το ΜΥΣΤΙΚΌ ΚΟΛΠΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ. (Παρακαλώ φροντίστε, τουλάχιστον, να μείνει μεταξύ μας).

(Α!, κάτι θα έπρεπε να σας διευκρινίσω περί ανισορροπίας... Με συγχωρείτε... Ξέχασα τι είναι ανισορροπία...).

Χρόνια πολλά!

:107:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Αντιστρέφω τον συλλογισμό:
Υπαρχει περίπτωση κάποιος που δεν έχει στο σύστημα του αναλογικό, ούτε ξέρει τι είναι βινύλια, να παραδεχτεί ότι το αναλογικό παίζει καλύτερα από το ψηφιακό του? :139:
η ερώτηση είναι τελείως λάθος.το νήμα δείχνει οτι ο καθείς θεωρεί τέλειο το σύστημα του για οποιαδήποτε πρόκληση...άρα αν έχει επενδύσει σε ψηφιακά στάδια θα συνεχίζει να θεωρεί και αυτά ως βέλτιστη λύση...

Γενικά στον ήχο, κι αυτό πάρτο σα "κανόνα", όσο περισσότερο έλεγχο έχεις, τόσο λιγότερο σε ποσότητα σου φαίνεται το μπάσο. Γι'αυτό και τα φτηνοσυστήματα δείχνουν μπόλικα μπάσα παντού, είτε υπάρχουν είτε δεν υπάρχουν στη μουσική...:138:
πές τα ρε ίαρ!!!όταν τα λέω εγώ με μαλώνουν:120:
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Ρε συ Νικόλα είναι δυνατόν να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις (βοηθώντας παρεμπιπτόντως να διαιωνίζεται το ανόητο αυτό thread) ;

Αυτή την στιγμή ολοκληρώνω μια προσεκτική δοκιμή που αφορά σε ένα πραγματικά εξαιρετικό τελικό. Κατά την διάρκεια της δοκιμής χρησιμοποίησα 3 αναλογικά πλατώ και 5 κεφαλές ! Ταυτόχρονα τέσσερεις διαφορετικές ψηφιακές πηγές ( κάποια χρησιμοποιεί τα γνωστά silver crown της Philips, μια άλλη τα τελευταία Ess Sabre και η τελευταία τα κορυφαία AKM).
Για ποια σύγκριση αναλογικού με ψηφιακό συζητάτε ρε γ@μώτο??? Τι μαλ@κίες κατά συρροήν εκτοξεύονται εδώ μέσα ;;;; έλεος;;;

Έλα να σου δείξω με δύο κινήσεις ψηφιακά με σώμα περισσότερο από κάποια αναλογικά και κάποια αναλογικά σετ με πολύ καλύτερη έκταση και παρουσία πρίμων από κάποια ψηφιακά. Επίσης ψηφιακά με καταπληκτική έκταση εικόνας και αναλογικά με συρρικνωμένη εικόνα . Όπως φυσικά και το αντίστροφο........

Το έχουμε πει χίλιες φορές ! Είναι πολύ δύσκολο να στηθεί σύστημα στο οποίο θα παίζουν εξαιρετικά ταυτόχρονα και η ψηφιακή και η αναλογική πηγή. Συνήθως κάποιος βελτιστοποιεί την συμπεριφορά της μιας οδηγούμενος στο συμπέρασμα τελικά ότι αυτή υπερέχει της άλλης .

Αυτό είναι σαφές σε όσους έχουν κάνει προσεκτικές-σοβαρές ακροάσεις σε πλήθος διαφορετικών συστημάτων. Τελικά υπάρχουν εξαιρετικά συστήματα στα οποία υπερέχει η ψηφιακή πηγή και κορυφαία συστήματα στα οποία υπερέχει η αναλογική πηγή. Και τα δύο υπό συνθήκες μπορεί να παίξουν εξαιρετικά δίνοντας σου την ψευδαίσθηση του πραγματικού μουσικού γεγονότος . Σπάνια όμως ταυτόχρονα στο ίδιο σύστημα.....
Και κάτι άλλο ενδιαφέρον . Έλα να σου δείξω αν και κατά πόσον μένει πρακτικά αλώβητος ο "αναλογικός" χαρακτήρας του πικάπ με την διαχείριση του σήματος της κεφαλής μέσα από διαδοχική είσοδό του σε AD converter (υψηλού επιπέδου ) και κατόπιν σε da converter . Σε διαβεβαιώ ότι φίλοι υπέρμαχοι του αναλογικού δεν πήραν χαμπάρι τι έγινε .....
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.259
Reaction score
8.156
Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Ρε συ Νικόλα είναι δυνατόν να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις (βοηθώντας παρεμπιπτόντως να διαιωνίζεται το ανόητο αυτό thread) ;

Αυτή την στιγμή ολοκληρώνω μια προσεκτική δοκιμή που αφορά σε ένα πραγματικά εξαιρετικό τελικό. Κατά την διάρκεια της δοκιμής χρησιμοποίησα 3 αναλογικά πλατώ και 5 κεφαλές ! Ταυτόχρονα τέσσερεις διαφορετικές ψηφιακές πηγές ( κάποια χρησιμοποιεί τα γνωστά silver crown της Philips, μια άλλη τα τελευταία Ess Sabre και η τελευταία τα κορυφαία AKM).
Για ποια σύγκριση αναλογικού με ψηφιακό συζητάτε ρε γ@μώτο??? Τι μαλ@κίες κατά συρροήν εκτοξεύονται εδώ μέσα ;;;; έλεος;;;

Έλα να σου δείξω με δύο κινήσεις ψηφιακά με σώμα περισσότερο από κάποια αναλογικά και κάποια αναλογικά σετ με πολύ καλύτερη έκταση και παρουσία πρίμων από κάποια ψηφιακά. Επίσης ψηφιακά με καταπληκτική έκταση εικόνας και αναλογικά με συρρικνωμένη εικόνα . Όπως φυσικά και το αντίστροφο........

Το έχουμε πει χίλιες φορές ! Είναι πολύ δύσκολο να στηθεί σύστημα στο οποίο θα παίζουν εξαιρετικά ταυτόχρονα και η ψηφιακή και η αναλογική πηγή. Συνήθως κάποιος βελτιστοποιεί την συμπεριφορά της μιας οδηγούμενος στο συμπέρασμα τελικά ότι αυτή υπερέχει της άλλης .

Αυτό είναι σαφές σε όσους έχουν κάνει προσεκτικές-σοβαρές ακροάσεις σε πλήθος διαφορετικών συστημάτων. Τελικά υπάρχουν εξαιρετικά συστήματα στα οποία υπερέχει η ψηφιακή πηγή και κορυφαία συστήματα στα οποία υπερέχει η αναλογική πηγή. Και τα δύο υπό συνθήκες μπορεί να παίξουν εξαιρετικά δίνοντας σου την ψευδαίσθηση του πραγματικού μουσικού γεγονότος . Σπάνια όμως ταυτόχρονα στο ίδιο σύστημα.....
ρε κοιτα να δει ποιος τσιμπησε.
εγω για αλλον το εγραψα...
λες να μην τα ξερω αυτα που λες?

για πες μου ομως τωρα, γιατι το βινυλιο εχει ποιο μεγαλο ευρος σκηνης μονιμα οταν το ψηφιοποιημενο και ισοσταθμισμενο κατα ριαα ψηφιακα σημα τροφοδοτει το dac μου απο οτι παιζοντας απο το esoteric?
επισης, για πες μου, ο ενισχυτης ειναι μονομπλοκ?
χιχι
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.259
Reaction score
8.156
Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Και κάτι άλλο ενδιαφέρον . Έλα να σου δείξω αν και κατά πόσον μένει πρακτικά αλώβητος ο "αναλογικός" χαρακτήρας του πικάπ με την διαχείριση του σήματος της κεφαλής μέσα από διαδοχική είσοδό του σε AD converter (υψηλού επιπέδου ) και κατόπιν σε da converter . Σε διαβεβαιώ ότι φίλοι υπέρμαχοι του αναλογικού δεν πήραν χαμπάρι τι έγινε .....
μπουαααχααα μαζι γραφαμεεε...
και εδω να δεις για τι αναλογικο ηχο συζητανε οι φιλοι μου....
με ποιον ad παιζεις?
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Ρε συ Νικόλα είναι δυνατόν να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις (βοηθώντας παρεμπιπτόντως να διαιωνίζεται το ανόητο αυτό thread) ;

Αυτή την στιγμή ολοκληρώνω μια προσεκτική δοκιμή που αφορά σε ένα πραγματικά εξαιρετικό τελικό. Κατά την διάρκεια της δοκιμής χρησιμοποίησα 3 αναλογικά πλατώ και 5 κεφαλές ! Ταυτόχρονα τέσσερεις διαφορετικές ψηφιακές πηγές ( κάποια χρησιμοποιεί τα γνωστά silver crown της Philips, μια άλλη τα τελευταία Ess Sabre και η τελευταία τα κορυφαία AKM).
Για ποια σύγκριση αναλογικού με ψηφιακό συζητάτε ρε γ@μώτο??? Τι μαλ@κίες κατά συρροήν εκτοξεύονται εδώ μέσα ;;;; έλεος;;;

Έλα να σου δείξω με δύο κινήσεις ψηφιακά με σώμα περισσότερο από κάποια αναλογικά και κάποια αναλογικά σετ με πολύ καλύτερη έκταση και παρουσία πρίμων από κάποια ψηφιακά. Επίσης ψηφιακά με καταπληκτική έκταση εικόνας και αναλογικά με συρρικνωμένη εικόνα . Όπως φυσικά και το αντίστροφο........

Το έχουμε πει χίλιες φορές ! Είναι πολύ δύσκολο να στηθεί σύστημα στο οποίο θα παίζουν εξαιρετικά ταυτόχρονα και η ψηφιακή και η αναλογική πηγή. Συνήθως κάποιος βελτιστοποιεί την συμπεριφορά της μιας οδηγούμενος στο συμπέρασμα τελικά ότι αυτή υπερέχει της άλλης .

Αυτό είναι σαφές σε όσους έχουν κάνει προσεκτικές-σοβαρές ακροάσεις σε πλήθος διαφορετικών συστημάτων. Τελικά υπάρχουν εξαιρετικά συστήματα στα οποία υπερέχει η ψηφιακή πηγή και κορυφαία συστήματα στα οποία υπερέχει η αναλογική πηγή. Και τα δύο υπό συνθήκες μπορεί να παίξουν εξαιρετικά δίνοντας σου την ψευδαίσθηση του πραγματικού μουσικού γεγονότος . Σπάνια όμως ταυτόχρονα στο ίδιο σύστημα.....
Και εσύ στο 50/50 κατέληξες...


:107:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Το έχουμε πει χίλιες φορές ! Είναι πολύ δύσκολο να στηθεί σύστημα στο οποίο θα παίζουν εξαιρετικά ταυτόχρονα και η ψηφιακή και η αναλογική πηγή. Συνήθως κάποιος βελτιστοποιεί την συμπεριφορά της μιας οδηγούμενος στο συμπέρασμα τελικά ότι αυτή υπερέχει της άλλης .
Τελικά υπάρχουν εξαιρετικά συστήματα στα οποία υπερέχει η ψηφιακή πηγή και κορυφαία συστήματα στα οποία υπερέχει η αναλογική πηγή. Και τα δύο υπό συνθήκες μπορεί να παίξουν εξαιρετικά δίνοντας σου την ψευδαίσθηση του πραγματικού μουσικού γεγονότος . Σπάνια όμως ταυτόχρονα στο ίδιο σύστημα.....
Δεν συμφωνώ καθόλου !!! :126:

Εγώ λεω το άλλο: Με όποιο δάσκαλο καθήσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις, εννοώντας ότι κοντά σε έναν πολύ καλό δάσκαλο (το αναλογικό μου...) μαθαίνεις περισσότερα και γίνεσαι καλύτερος (το ψηφιακό μου...)... Η απόδειξη έρχεται με πάμπολες συγκρίσεις που έχω κάνει πρόσφατα, μεταξύ σύγχρονων ψηφιακών μηχανών 16/44 και του Wadia 8/15.
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

να σας ρωτησω ρε παιδια κατι.
πραγματικα θελω απαντησεις.
γιατι το πικαπ μου εχει ποιο πολυ σωμα και soundstage απο το cd player μου?
(Linn Esoteric)
Όποιος έχει και τα δύο μέσα, ας κάνει το εξής:
Βάζει το δίσκο να παίξει και κοιτάζει την θέση του "βόλιουμ" στην επιθυμητή στάθμη (κατά προσέγγιση).
-μετά-
βάζει το ψηφιακό στην ίδια στάθμη και παρατηρεί πάλι το "βόλιουμ".

Τι θέση έχει, σε σχέση με πριν ?
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Όποιος έχει και τα δύο μέσα, ας κάνει το εξής:
Βάζει το δίσκο να παίξει και κοιτάζει την θέση του "βόλιουμ" στην επιθυμητή στάθμη (κατά προσέγγιση).
-μετά-
βάζει το ψηφιακό στην ίδια στάθμη και παρατηρεί πάλι το "βόλιουμ".

Τι θέση έχει, σε σχέση με πριν ?
Με τον συγκεκριμένο δίσκο και το αντίστοιχο CD που ακουσα χθες το βράδυ, το volume ήταν 40 για το πικάπ και 72 για το CD player.

Αυτές τις 2 εντάσεις έκανα "store" στον προενισχυτή μου και έτσι συνέκρινα A/B πολύ εύκολα...
Η πηγή την οποία επέλεγα ερχόταν με την ένταση της (έχοντας "recall" mode στον προενισχυτή μου)
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Δεν συμφωνώ καθόλου !!! :126:

Εγώ λεω το άλλο: Με όποιο δάσκαλο καθήσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις, εννοώντας ότι κοντά σε έναν πολύ καλό δάσκαλο (το αναλογικό μου...) μαθαίνεις περισσότερα και γίνεσαι καλύτερος (το ψηφιακό μου...)... Η απόδειξη έρχεται με πάμπολες συγκρίσεις που έχω κάνει πρόσφατα, μεταξύ σύγχρονων ψηφιακών μηχανών 16/44 και του Wadia 8/15.
Οκ ρε Χρηστο, εκανες εσυ το συγκριτικο κι εβγαλες οποιο συμπερασμα εβγαλες. Και κανει κι ενας αλλος το ιδιο συγκριτιικο και βγαζει το ακριβως αντιθετο συμπερασμα. Τελικα τι καταλαβαμε απ αυτες τις συγκρισεις? Εκτος κι αν αποκλειεις να εχει συμβει η δευτερη περιπτωση. Τοτε ομως, οπως εχεις αμφιβολιες για την αποτελεσματικα του δευτερου τεστ το ιδιο μπορει καποιος να αμφιβαλει για την αποτελεσματικοτητα του πρωτου (δικου σου) τεστ.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Οκ ρε Χρηστο, εκανες εσυ το συγκριτικο κι εβγαλες οποιο συμπερασμα εβγαλες. Και κανει κι ενας αλλος το ιδιο συγκριτιικο και βγαζει το ακριβως αντιθετο συμπερασμα. Τελικα τι καταλαβαμε απ αυτες τις συγκρισεις? Εκτος κι αν αποκλειεις να εχει συμβει η δευτερη περιπτωση. Τοτε ομως, οπως εχεις αμφιβολιες για την αποτελεσματικα του δευτερου τεστ το ιδιο μπορει καποιος να αμφιβαλει για την αποτελεσματικοτητα του πρωτου (δικου σου) τεστ.
Είναι ελεύθερος ο καθένας να πιστέψει ότι θέλει! Γιορτινές μέρες έχουμε... :143:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Είναι ελεύθερος ο καθένας να πιστέψει ότι θέλει!
Προφανώς και είναι. Η πραγματοποίηση συγκριτικών και η παρουσίαση των αποτελεσμάτων δεν ενδιαφέρει κανέναν. Οι κολλημένοι δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξουν γνώμη όσα συγκριτικά και να γίνουν. :126:

...
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Προφανώς και είναι. Η πραγματοποίηση συγκριτικών και η παρουσίαση των αποτελεσμάτων δεν ενδιαφέρει κανέναν. Οι κολλημένοι δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξουν γνώμη όσα συγκριτικά και να γίνουν. :126:

...
Κολλημένοι είναι αυτοί που δεν έχουν και αναλογικό και ψηφιακό στο σύστημα τους, γιατί φοβούνται... :127:





Σαν τον Ν.Τ. και τον Λ.Σ... :143:
 


Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Με τον συγκεκριμένο δίσκο και το αντίστοιχο CD που ακουσα χθες το βράδυ, το volume ήταν 40 για το πικάπ και 72 για το CD player.

..
Έλεγξε την συνδεσμολογία και δοκίμασε ξανά !
μετά δοκίμασε και με άλλο κομμάτι :126:
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Κολλημένοι είναι αυτοί που δεν έχουν και αναλογικό και ψηφιακό στο σύστημα τους, γιατί φοβούνται... :127:





Σαν τον Ν.Τ. και τον Λ.Σ... :143:
Χρηστο συμφωνεις με το επιχειρημα του Β.Τσαντ.. οτι τελικα ο καθενας μας επενδυει καπου λιγο εως πολυ περισσοτερο? Αυτονοητο οτι αντιστοιχα εχουμε μια κλιση προς καποια κατευθυνση.

Π.χ. εσυ. Το χρημα το ξοδεψες αφειδως. Ομως για να δωσεις κανα δεκαρικο σε κανα ντακ της προκοπης τσιγκουνευεσαι. Ενδεχομενως σε περιφερειακα να εχεις δωσει πολυ περισσοτερα χρηματα. Και σκεψου σου μιλαω για 10 ψωροχιλιαρικακια:143:. Που να σου πω για κανα τριανταρι και βαλε!
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.674
Μηνύματα
2.869.748
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top