Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
804
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Η μη συχνή επαφή μου με το forum, η έλλειψη γνώσης για το τι πραγματικά έγινε, η φιλία μου με το Γιάννη καθιστά ΜΗ ορθό το να πάρω θέση. ΟΜΩΣ με δεδομένο το δημοκρατικό κλίμα του forum (αναφέρομαι κυρίως στις μεθόδους επίλυσης κάθε είδους διαφορών) και εάν δεν έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο που θυμάμαι να λειτουργεί ο Γιάννης (που δεν έχει αλλάξει) πραγματικά εκπλήσσομαι. Εάν δε, ληφθεί υπόψη και η προσφορά του Γιάννη (ποιοτική και ποσοτική) η έκπληξή μου είναι μεγαλύτερη. Ελπίζω να μην είναι κάτι άλυτο και πως θα γίνει ό,τι είναι απαραίτητο για να επανέλθουν οι ισορροπίες. Επίσης θα συμφωνήσω ότι αποφάσεις για ban και γενικότερα ποινές σε συντονιστές, θα έπρεπε να λαμβάνονται -κάτα κάποιο τρόπο- συλλογικά.
Φαντάζομαι ότι δεν αποτελεί πρωτοτυπία η άποψη μου ότι αφαιρεί και δεν προσθέτει η όλη κατάσταση.
 

Μηνύματα
128
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η εχθρότητα & ψυχρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται ένας -πρώην η μη δεν έχει σημασία- Μοντ, Σούπερ Μοντ και μέλος από τους υπόλοιπους Μοντ, Συντονιστές και γενικά από ανθρώπους που μέχρι πρότινος ήταν μαζί του.
Θα το καταλάβαινα για κάποιον άλλο αλλά για κάποιον που έχει δώσει γη και ύδωρ, χρόνο, τρέξιμο, κόπο, χρήματα, κατ εμέ δεν δικαιολογείται με τίποτε.
Περισσότερο μου κάνει για εκδίκηση σαν κάτι να υπήρχε κάτω από το τραπέζι που περίμενε την κατάλληλη στιγμή για να εκδηλωθεί.
Τι στον κόρακα δλδ ήταν τόσο βαρύ που έκανε ο Γιάννης ώστε να φάει μπαν και δη με τέτοιο τρόπο ? γιατί η μη σωστή εφαρμογή του κανονισμού όπως διάβασα κάπου, απλά δεν ευσταθεί, ιδίως για τον λόγο που όλοι έχουν καταλάβει αλλά κανείς δεν ξεστομίζει.
Στην Ελλάδα ως γνωστόν, όταν 10 κάτσουν γύρω από ένα τραπέζι, εγείρονται με 11 αποφάσεις. Μια κοινή και μία ο καθένας για τον εαυτό του.
Η κατά το δοκούν ερμηνεία ενός κανονισμού, δεν είναι άγνωστη στο ελληνικό στοιχείο, το να προσκολλάσαι όμως σ' αυτήν με νύχια και δόντια, είναι το λιγώτερο ατυχής.
Ούτε η αναφορά στα μέλη του φόρουμ ως "καφενές", ούτε οι νουθεσίες ιδίως όταν θέλεις να λες ότι όλοι βρισκόμαστε σε ένα δημοκρατικό φόρουμ.
Ειλικρινά γράφτηκαν απίθανα πράγματα και είναι κρίμα. Τελικά πάντα επίκαιρο και αληθινό :
"Θεέ μου φύλαγε με από τους φίλους μου διότι τους εχθρούς μου τους ξέρω".
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η εχθρότητα & ψυχρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται ένας -πρώην η μη δεν έχει σημασία- Μοντ, Σούπερ Μοντ και μέλος από τους υπόλοιπους Μοντ, Συντονιστές και γενικά από ανθρώπους που μέχρι πρότινος ήταν μαζί του.
Ε αυτό με βγάζει απ τα ρούχα μου.:141:

Πάρτο πίσω , μάζεψέ το, κάνε edit , οτιδήποτε.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.337
Reaction score
94.022
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ρε παλικάρια, το ρώτησε λίγο πιο πάνω και ο loggeo. Tι από το post του Kώστα δεν έγινε κατανοητό?

Να σας πως εγώ δυό πράγματα, που σήμερα δε θα πάω για βουτιές, θέλω να ξεκουράσω το αλαβάστρινο κορμί μου. Λοιπόν, ακούστε. Δεν υπάρχει κανένα τεχνικό πρόβλημα στην πλατφόρμα - την πλατφόρμα μου μέσα! Όντως ο Giovanni εδέχθη ban από τον Amberjack. Η φάση ξεκίνησε από μια διαφωνία χειρισμού μια περίπτωσης infraction που ανέκυψε, του στυλ "όχι έπρεπε να τον μπανάρεις κατ' ευθείαν, όχι έπρεπε να του ρίξεις warning" και τα συναφή. Ανοησίες θα μου πείτε - και δίκιο θα έχετε.

Έλα όμως που οι δυό τους είχαν και προηγούμενα, λίγο ο Giovanni που είναι ψωνισμένος με την Alfa Romeo, λίγο ο Amberjack που άμα βγάλει το πειραχτήρι απ' το τσεπάκι του σε φτάνει στο απροχώρητο, λίγο κάτι εσφαλμένοι διαχειριστικοί χειρισμοί από μέρους αμφοτέρων των πλευρών, λίγο που και οι δυό τους είναι γενικά πιεσμένοι λόγω δουλειάς και βγάζουν και τον κακό τους εαυτό, λίγο που έχω κι εγώ κάποια ευθύνη που όσους έχουν Alfa Romeo τους αρχίζω ψιλό γαζί, λίγο κάποια άλλα, τριτευούσης σημασίας θέματα, η φάση δεν άργησε να εξελιχθεί σε πολύ άσχημο καυγά. Και όταν συμβαίνει άσχημος καυγάς, χρειάζεται χρόνος για να εξομαλυνθούν τα πράγματα. Η δημοσία ένδειξη του Giovanni σε μια δική του κατηγορία είναι επίσης ατυχής, αλλά είπαμε, γίνονται και λάθη - και το πρόβλημα ΔΕΝ είναι να μην κάνουμε λάθη, ΟΥΤΕ να μην τα επαναλαμβάνουμε, το πρόβλημα είναι να μην τα επαναλαμβάνουμε συχνά.

Πέραν αυτού και επί του παρόντος θέματος, όσοι επεδείξατε ενδιαφέρον, καλώς ή κακώς κάνατε και το επιδείξατε, αναλόγως των ελατηρίων σας, αλλά και πάλι εντάξει. Όμως, να έχετε υπ' όψιν, πως αυτοί που έχουν κάποια διαχειριστικά προνόμια εδώ μέσα, δεν είναι αλάνθαστοι. Αν νομίζετε κάτι τέτοιο, είστε σε λάθος μέρος. Εδώ μέσα κάνουμε και λάθη, και βάζελοι είμαστε, και έξυπνοι - κάποιοι μάλιστα είμαστε πολύ έξυπνοι, αφήστε δηλαδή που μερικοί είμαστε πράκτορες του θηρίου και του 667 (το 666 το βαρεθήκαμε). Γιατί το λέω αυτό... Διότι, άμα θέτε ρε παιδί μου άτομα που είναι "έξυπνοι", πολύ "έξυπνοι" μάλιστα, και τέλος πάντων ρε παιδί μου, άμα θέτε άτομα που δεν έχουν ούτε ένα ελάττωμα και δεν κάνουν ποτέ λάθη, ε!, να πάτε απέναντι στο χαζομάγαζο! Τί γυρεύετε εδώ μέσα!

Πηγαδάκια, και τόσα χρόνια αφοσίωση και αχαριστία και μεγαλείο και τα καρύδια μου τα δύο...

Άι σαββατιάτικα...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.776
Reaction score
94.968
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ο Κόγιας φταίει που έκατσε και εξήγησε...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.776
Reaction score
94.968
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Τρελό άκυρο αυτό που είπες, σε αγγελία δεν είμαι υποχρεωμένος ούτε να ανοίξω φιλοσοφική κουβέντα με υποψήφιο αγοραστή ούτε με ενδιαφέρουν οι απόψεις του και ποιός είναι. Έχω δικαίωμα σαν μέλος να βάλω αγγελία ναι ή όχι; Μήπως ήμουν υποχρεωμένος να δώσω ποσοστά στο Avsite από την πώληση και μου το έφερες σαν επιχείρημα; Μήπως εξαπάτησα μέλος από την αγοραπωλησία και δεν το ξέρω; Βρές κάτι άλλο να πείς και άσε τι κάνω εγώ και πώς εξασκώ κάθε δικαίωμα που έχω σε αυτό και άλλα forum.

Όσο για το θέμα που λές ότι βρήκα να ασχοληθώ, ναι έτσι γουστάρω και ασχολούμαι με ένα θέμα που απασχολεί κάποιον συνφορουμίτη και προπάντων φίλο μου που κάθε μα κάθε φορά που έτυχε να βγούμε για μπύρα/φαγητό/καφέ μια ζωή τον βλέπαμε στην παρέα με ένα κινητό στο χέρι να απαντάει σε μέλη του Forum... Πάντα του λέγαμε, έλεος παίρνεις ποσοστά από το avsite και είσαι τόσο αφοσιωμένος σε αυτό;

Τώρα προφανώς παίρνει το μεγάλο ευχαριστώ από το Site που τόσα χρόνια υπηρετούσε και καλοδεχόταν κάθε νέο μέλος όπως και μένα όταν έγινα μέλος.
Και για αυτό το λόγο και μόνο πρέπει να γράψω την αποψή μου γιατί υποχρεώνομαι σε ανθρώπους που με έχουν βοηθήσει.

Δεν εννοούσα αυτά που γράφεις για τις αγγελίες, πως σου ήρθε αυτό;

Όσο για τον φίλο σου που λες, σε ενημερώνω ότι είναι και δικός μου φίλος!
 


Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Τελικά, ως δελτίο τύπου θα πάρουμε του gstriftos το χθεσινό των 11+ ή του Κόγια σήμερα?
Αν και τα δελτία τύπου έπρεπε να ανακοινωνονται από τα υψηλά στελέχη, aka real κόκκινους κατά τη γνώμη μου.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Ρε συ Giovanni , εσύ τι κάνεις?

Κάθεσαι και απολαμβάνεις τις ψευτιές του φίλου σου του dimid?
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.252
Reaction score
8.794
Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η εχθρότητα & ψυχρότητα με την οποία αντιμετωπίζεται ένας -πρώην η μη δεν έχει σημασία- Μοντ, Σούπερ Μοντ και μέλος από τους υπόλοιπους Μοντ, Συντονιστές και γενικά από ανθρώπους που μέχρι πρότινος ήταν μαζί του.
Θα το καταλάβαινα για κάποιον άλλο αλλά για κάποιον που έχει δώσει γη και ύδωρ, χρόνο, τρέξιμο, κόπο, χρήματα, κατ εμέ δεν δικαιολογείται με τίποτε.
Περισσότερο μου κάνει για εκδίκηση σαν κάτι να υπήρχε κάτω από το τραπέζι που περίμενε την κατάλληλη στιγμή για να εκδηλωθεί.
Τι στον κόρακα δλδ ήταν τόσο βαρύ που έκανε ο Γιάννης ώστε να φάει μπαν και δη με τέτοιο τρόπο ? γιατί η μη σωστή εφαρμογή του κανονισμού όπως διάβασα κάπου, απλά δεν ευσταθεί, ιδίως για τον λόγο που όλοι έχουν καταλάβει αλλά κανείς δεν ξεστομίζει.
Στην Ελλάδα ως γνωστόν, όταν 10 κάτσουν γύρω από ένα τραπέζι, εγείρονται με 11 αποφάσεις. Μια κοινή και μία ο καθένας για τον εαυτό του.
Η κατά το δοκούν ερμηνεία ενός κανονισμού, δεν είναι άγνωστη στο ελληνικό στοιχείο, το να προσκολλάσαι όμως σ' αυτήν με νύχια και δόντια, είναι το λιγώτερο ατυχής.
Ούτε η αναφορά στα μέλη του φόρουμ ως "καφενές", ούτε οι νουθεσίες ιδίως όταν θέλεις να λες ότι όλοι βρισκόμαστε σε ένα δημοκρατικό φόρουμ.
Ειλικρινά γράφτηκαν απίθανα πράγματα και είναι κρίμα. Τελικά πάντα επίκαιρο και αληθινό :
"Θεέ μου φύλαγε με από τους φίλους μου διότι τους εχθρούς μου τους ξέρω".
Πανάθεμα με αν έχεις διαβάσει έστω και τα μισά post αυτού του thread...και ειδικά αυτό του Κόγια.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Τελικά, ως δελτίο τύπου θα πάρουμε του gstriftos το χθεσινό των 11+ ή του Κόγια σήμερα?
Αν και τα δελτία τύπου έπρεπε να ανακοινωνονται από τα υψηλά στελέχη, aka real κόκκινους κατά τη γνώμη μου.
Ποίο δελτίο τύπου;
Ρωτήσατε και απαντήσαμε.Απλά ο Κόγιας επέλεξε να εμβαθύνει.

(Και που ακριβώς αντικρούονται τα 2 ποστ,αν λάβω υπόψιν το διαζευκτικό σου η;)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

O dimid είδε αυτό που του έγραψα
Ε αυτό με βγάζει απ τα ρούχα μου.

Πάρτο πίσω , μάζεψέ το, κάνε edit , οτιδήποτε.
και την έκανε .
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Η λογική λέει πως ήταν απόφαση όλης της ΣΟ & ΔΟ το ban στον Γιάννη.
Αν δεν έγινε έτσι, τότε απλά είναι επίδειξη ισχύος του διαχειριστή.
Εύχομαι να είναι το 1ο ρε Νίκο...
Μπορεί στον δικό σου κόσμο η ορθότητα μιας απόφασης να κρίνεται από το ποιός την παίρνει. Εδώ όμως δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μερικές φορές καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε περί... αντικειμενικότητας.

Ο Κόγιας φταίει που έκατσε και εξήγησε...
Φταίει. Θα κάνω κι εγώ όμως το ίδιο λάθος.

Απαγορεύτηκε η πρόσβαση στον Δημητρόπουλο σχεδόν για 24 ώρες για λόγους που δεν είναι ανακοινώσιμοι. Σιγά μην παραθέσουμε και τους ακριβείς διαλόγους για να αποφασίσουμε όλοι μαζί... Μετά την επαναφορά του, ιδρυτής, ομόφωνη η ΔΟ και αρκετοί συντονιστές συμφώνησαν στην λήψη συγκεκριμένων μέτρων που επίσης δεν ήταν ανακοινώσιμα. Αν θέλαμε να μάθετε κάτι θα το γράφαμε όπως είναι και δεν θα έβγαινε τίποτε στη φόρα από σπόντα ή κουτσομπολιά. Επειδή όμως ουδέν κρυπτόν είτε υπό τους πάσης φύσεως κουτσομπόληδες είτε από τα σπασμένα και μη τηλέφωνα, δεν χρειάζεται να παίζουμε τις κουμπάρες. Με την ανωτέρω απόφαση λοιπόν ο μεν Giovanni απαλλάσσεται των καθηκόντων του επί του συνόλου του site και περιορίζεται στις κατηγορίες που αφορούν τα αυτοκίνητα, ο δε Amberjack απαγορεύεται να πατήσει σε αυτές ακόμη κι αν γίνει σεισμός. Αυτά όπως αποφασίσαμε ισχύουν "προσωρινά"... Ότι πήρατε χαμπάρι με τα ξεχωριστά usergroup κλπ όπως ειπώθηκε ήταν από παράβλεψη και αφορούσε την μετάβαση από την μία κατάσταση στην άλλη.

Δεν ξέρω πραγματικά γιατί δίνουμε λογαριασμό για όλα αυτά δημοσίως. Έχουμε πληρώσει πολλάκις την υπέρμετρη δημοκρατία σε αυτό το site. Ελπίζω να σταματήσουν εδώ οι κρίσεις, επικρίσεις και φιλοσοφικές αναζητήσεις. Τέλος, δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι που είδα μερικά ξεχασμένα user names σε ένα τέτοιο thread. Τα προτιμώ ξεχασμένα παρά να συμμετέχουν σε τέτοια θέματα.


p.s. Πλάκα θα 'χει κάποιος από όσους έγραψαν σε αυτό το thread, να θεωρεί ότι νοιάζεται περισσότερο γι αυτό το site απ' ότι ο ιδρυτής - ιδιοκτήτης του, η ΔΟ και οι συντονιστές. Λίγη κοινή λογική δεν βλάπτει.

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Τελικά, ως δελτίο τύπου θα πάρουμε του gstriftos το χθεσινό των 11+ ή του Κόγια σήμερα?
Αν και τα δελτία τύπου έπρεπε να ανακοινωνονται από τα υψηλά στελέχη, aka real κόκκινους κατά τη γνώμη μου.
Θεωρείς ότι κάποιος ή κάποιοι εδώ μέσα σου "χρωστάνε" κάτι; Μήπως έχει χαθεί κάθε μέτρο;
Προς ενημέρωσή σου, ούτε η πρόσβασή σου στο site δεν είναι δεδομένο αναφαίρετο δικαίωμα.

Τώρα που βγάλαμε δελτία τύπου θα πάρουμε το μισθό μας;

...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Τέλος, δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι που είδα μερικά ξεχασμένα user names σε ένα τέτοιο thread.

...
Nίκο, δεν πειράζει.
Κάποια απ αυτά τα user names , εξακολουθούν να είναι αγαπητά .
Αλλά ετσι όπως πάμε , σε λίγο θα εμφανιστεί κι ο Andrew.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Nίκο, δεν πειράζει.
Κάποια απ αυτά τα user names , εξακολουθούν να είναι αγαπητά .
Αλλά ετσι όπως πάμε , σε λίγο θα εμφανιστεί κι ο Andrew.
Βρε χίλιοι καλοί χωράνε. Το θέμα είναι να υπάρχει λόγος.

...
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Δεν εννοούσα αυτά που γράφεις για τις αγγελίες, πως σου ήρθε αυτό;

Όσο για τον φίλο σου που λες, σε ενημερώνω ότι είναι και δικός μου φίλος!
Ε τότε πές μας τι εννοούσες... Όταν δηλαδή κάποιος δεν γουστάρει να ασχολείται με συγκεκριμένο forum απαγορεύεται να δραστηριοποιείται στις αγγελίες του; Σου εξήγησα ότι δεν γουστάρω να ασχολούμε για κάποιους λόγους με το forum σε thread που απαιτούν διάλογο όπως είναι οποιοδήποτε άλλο thread εκτός των αγγελιών. Αυτομάτως μου απαγορεύεται και να καταχωρώ αγγελία; Σε μια αγγελία δεν με ενδιαφέρει καθόλου ποιός είναι ο αγοραστής ούτε αν μου είναι συμπαθής ή όχι. Θέλω απλά να πουλήσω. Δεν θα κάτσω να πώ ααα! το παλιοavsite που μου ξυνίζει - σιγά μη βάλω αγγελία εκεί! Έλεος, απλά Πουλάω - Αγοράζεις ή και το αντίστροφο. Η μήπως πρέπει να αισθανθώ ευγνωμοσύνη που μπορώ και καταχωρώ αγγελία; Εξάλλου και το site κερδίζει από επισκέπτες και ίσως νέα μέλη. Όλοι κερδίζουν... δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να αισθάνομαι άσχημα καταχωρώντας αγγελία σε site που δεν συμετέχω ενεργά. Στο Insomnia π.χ. με ελάχιστα post θα έπρεπε να με είχαν κράξει όταν έβαλα αγγελία.

Όσο για το φίλο σου που λές τον Γιάννη δεν ξέρω τι είδους φιλία έχετε γιατί φυσικά δεν μπορώ να ξέρω με ποιούς είναι φίλος και ποιούς όχι μέσα από ένα forum, αλλά μάλλον έχουμε άλλη αντίληψη για την έννοια της φιλίας.
Φίλος IMHO είναι αυτός που εκτός από το να περνάτε καλά σαν παρέα είναι αυτός που θα μοιραστείς τη χαρά σου μαζί του αλλά και τα προβληματά σου που σε απασχολούν και θα σου πεί 2-3 κουβέντες από την καρδιά του και θα αισθανθείς καλύτερα γιατί θα καταλάβεις ότι δεν είσαι μόνος σου στη δύσκολη κατάσταση που περνάς.
Για το Γιάννη το Avsite ήταν χωρίς υπερβολή ένα μεγάααλο μέρος της καθημερινοτητάς του που ξαφνικά με όλα όσα έγιναν αισθάνεται προδωμένος.
Στα προβλήματα που απασχολούν τους φίλους μου λοιπόν ακόμα για απλά πράγματα που εγώ ίσως να μην θεωρώ άξια λόγου συμπαραστέκομαι γιατί ξέρω ότι για αυτόν είναι μια δύσκολη κατάσταση.
Σε αυτή την κατάσταση λοιπόν πήρα θέση όπως όφειλα να κάνω και έγραψα τη γνώμη μου είτε σου αρέσει είτε όχι.
Τώρα εσύ έχεις άλλη εντύπωση για το θέμα και κάνεις ποστ συμπαράστασης σε φίλο αυτού του τύπου.
Με αοριστολογίες δεν παίρνεις θέση σε ένα πρόβλημα που αφορά έναν φίλο σου όπως λές...παρά πειράχτηκες γιατί σου θίξαμε την επιλεκτική Δημοκρατία του Avsite.

Επίσης ξέρω ότι σε αυτούς που υποστηρίζουν φίλους μου δεν τους επιτίθομαι όπως έκανες εσύ με το να μου την πείς με άκυρο τρόπο για το ότι μπαίνω και βάζω αγγελίες.
Και αν διαφωνείς με τα λεγομενά μου ή άλλων παίρνεις θέση και λές κάτι ουσιαστικό χωρίς να επισυνάπτεις ανούσια jpg σε ένα θέμα που αφορά ΦΙΛΟ σου.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.776
Reaction score
94.968
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Όταν δηλαδή κάποιος δεν γουστάρει να ασχολείται με συγκεκριμένο forum απαγορεύεται να δραστηριοποιείται στις αγγελίες του; Σου εξήγησα ότι δεν γουστάρω να ασχολούμε για κάποιους λόγους με το forum σε thread που απαιτούν διάλογο όπως είναι οποιοδήποτε άλλο thread εκτός των αγγελιών. Αυτομάτως μου απαγορεύεται και να καταχωρώ αγγελία;

Κανονικά δεν επιτρέπεται σύμφωνα με τον κανονισμό, απλά είμαστε ελαστικοί.

Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε που έγραψες σε τόσο σοβαρό θέμα, όταν γράφεις μόνο σε αγγελίες.


Για το Γιάννη το Avsite ήταν χωρίς υπερβολή ένα μεγάααλο μέρος της καθημερινοτητάς του που ξαφνικά με όλα όσα έγιναν αισθάνεται προδωμένος.


Και πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι φταίνε οι υπόλοιποι κι όχι ο Γιάννης;
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.256
Reaction score
27.923
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Η μήπως πρέπει να αισθανθώ ευγνωμοσύνη που μπορώ και καταχωρώ αγγελία;
Ναι, θα έπρεπε να αισθανθείς και λίγη, μην το θεωρείς και κεκτημένο δικαίωμα σου το να καταχωρείς μόνο αγγελίες.
Ανεξάρτητα από την ελαστικότητα που υπάρχει στον κανονισμό των αγγελιών.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Κανονικά δεν επιτρέπεται σύμφωνα με τον κανονισμό, απλά είμαστε ελαστικοί.

Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε που έγραψες σε τόσο σοβαρό θέμα, όταν γράφεις μόνο σε αγγελίες.
Η αναλογία των απλών post σε σχέση με τα post αγγελιών μου είναι συντριπτικά υπέρ των πρώτων. Αλλά τέλος πάντων έχω άλλη αντίληψη για τις αγγελίες σε ένα forum.
Και να σου θυμίσω ότι δεν έγραψα απλά σε ένα οποιοδήποτε σοβαρό thread που πετάχτηκα σαν ξεχασμένο μέλος απο τα παλιά, έγραψα σε ένα σοβαρό thread που αφορά φίλο μου που θεώρησα καθήκον μου να υπερασπιστώ.


Και πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι φταίνε οι υπόλοιποι κι όχι ο Γιάννης;
Ότι και να έγινε δεν πιστεύω ότι αξίζει κανένας να ντροπιάζεται...με ειρωνικούς τίτλους συντονιστή κ.τ.λ.
Ακόμα και λάθος να έγινε, μια συγνώμη ειδικά σε τόσο παλιό μέλος με τεράστια προσφορά στο site δεν βλάπτει. Δεν ξέρω τι είπατε στις κρυφές κατηγορίες σας, αλλά μιας και εκτέθηκε με το συμβάν και στα απλά μέλη θα έπρεπε να αποκατασταθεί άμεσα το ατομό του και στις κατηγορίες που βλέπουν και οι υπόλοιποι χρήστες.

Που είναι λοιπόν το ανθρώπινο στοιχείο αυτής της υπέρμετρης Δημοκρατίας του Avsite;
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.635
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top