Η Oppo στην Ελλάδα

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.255
Reaction score
8.796
Χωρίς να έχω κάνει mount κάποιο αρχείο iso ακόμα, δοκίμασα να αναπαράγω bdmv φάκελο (χωρίς εξωτερικούς υπότιτλους) κι έπαιξε μια χαρά, αλλά χωρίς τα menu.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Χωρίς να έχω κάνει mount κάποιο αρχείο iso ακόμα, δοκίμασα να αναπαράγω bdmv φάκελο (χωρίς εξωτερικούς υπότιτλους) κι έπαιξε μια χαρά, αλλά χωρίς τα menu.
αυτο γινόταν ήδη..το θέμα ειναι να Παίζει με εξωτερικους υποτιτλους και με full μενου κανονικά..
 

Μηνύματα
23
Reaction score
3
Απάντηση: Re: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Φίλε AlexT έχεις κάνει αναβάθμιση στο νέο firmware που αφαιρεί την αναπαραγωγή ISO ??
Δηλαδή εκτός την αναπαραγωγή ISO χάνεται και η αυτοματη προσαρμογή .srt υποτίτλων σε 3D SBS
υλικό?
Επιπλέον απ'ότι λες ούτε η μετατροπή με το πρόγραμμα 3D Subtitler σε idx/sub σώζει την κατάσταση!
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Οχι, δεν έχω κάνει αναβάθμιση και δεν πρόκειται.

Η αυτόματο προσαρμογή υποτίτλων χάθηκε με την αναβάθμιση Δεκεμβρίου που είναι και η τελευταία που αναπαράγει αρχεία iso.
 

Μηνύματα
1.002
Reaction score
19
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

καλα το οππο 93 τα σπαει και το εχω μονο μια ωρα,ακουω φλακια και ο ηχος.... μα τι ηχος ειναι αυτος ρε γαμ@το μου ειναι απιστευτο μηχανημα,αργοτερα εχει blu,ξερει κανεις αν υποστηριζει USB HUB γιατι δοκιμασα ενα 7 θεσεων και δεν το βλεπει
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

οπου ναναι το 93 θα τρεχει νεο firmware σουπερ ουαου.........λιγες μερες πομονη.....................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

η oppo εκανε τον ιαπωνα να παρατησει την ιδεα του hiend στα blu ray
Μιας και με πολυ λιγοτερα χρηματα χτυπας κλασεις καλυτερο παικτη.
Αν καποιος αμερικανος βρει τροπο να κανει το ιδιο στους av ....απλα χαιρεται.........
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

καλα το οππο 93 τα σπαει και το εχω μονο μια ωρα,ακουω φλακια και ο ηχος.... μα τι ηχος ειναι αυτος ρε γαμ@το μου ειναι απιστευτο μηχανημα,αργοτερα εχει blu,ξερει κανεις αν υποστηριζει USB HUB γιατι δοκιμασα ενα 7 θεσεων και δεν το βλεπει
Με 4πλό (παθητικό) που δοκίμασα, είδε και τους τέσσερις δίσκους.
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

οπου ναναι το 93 θα τρεχει νεο firmware σουπερ ουαου.........λιγες μερες πομονη.....................
χμ..
Χωρίς ISO εγώ μένω απ' έξω!
 



Μηνύματα
414
Reaction score
118
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Καλό Μεσημέρι,

Αν και σίγουρα κάπου θα βρω τις απαντήσεις, ευκολότερο είναι να κάνω τις ερωτήσεις.

Αγόρασα το Oppo 95 και σαν αρχάριος ενδιαφέρομαι για τ ακόλουθα.

- Μπορώ να έχω το εξώφυλλο ή κάποιο άλλο artwork κατά την αναπαραγωγή μουσικής από εξωτερικό δίσκο ?

- Μπορώ να έχω τα tags title, artist, album κλπ .. κατά την αναπαραγωγή ?

- Μπορώ να έχω κάπου playlists ή έστω αυτήν που μόλις έφτιαξα για την επόμενη φορά ?

Τέλος, έχω δίσκους των 2tb. Υπάρχει κάποια πρόταση από κάποιον που έχει 10tb ή και περισσότερα για εξωτερικό σύστημα αποθήκευσης ?

Ευχαριστώ Πολύ !
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

τώρα πιστεύω να μην έχεις καμμία απορία................:114::114:
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

σε αυτα που ρωτησε ...τι αλλο ?
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

οπου ναναι το 93 θα τρεχει νεο firmware σουπερ ουαου.........λιγες μερες πομονη.....................
:201::201:
Οι λίγες μέρες πέρασαν. Από που το κατεβάζω?? :138:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

η υπομονη ειναι αρετη.....γιατι σε κανα μηνα το πολυ θα χρειαστουμε μονο υπομονη
....ή αδιαφορια για αυτο που ερχεται......
Μεχρι τοτε θα περιμενουμε (συντομα) το φρεσκο firm οποτε ολα καλα
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Μα τον Μανιτού, το ξέρω ότι η υπομονή είναι αρετή αλλά εγώ είμαι οπαδός των iso και δεν θα πάρω, εκτός αν γίνει κανένα θαύμα..
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

οι εξωτερικοι υποτιτλοι σε ιδη ετοιμα bluray εξακολουθουν να παιζουν???
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.723
Μηνύματα
2.874.013
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top