Η Oppo στην Ελλάδα

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Μα τον Μανιτού, το ξέρω ότι η υπομονή είναι αρετή αλλά εγώ είμαι οπαδός των iso και δεν θα πάρω, εκτός αν γίνει κανένα θαύμα..
θα γινει .......
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.781
Κάνει DVD 24p Conversion, δεν έχει κάτι άλλο που να μας αφορά. :121:
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

δηλαδη εγω που εκανα ολες τις αναβαθμισεις εχασα την δυνατοτητα να διαβαζει bluray iso? και με τους εξωτερικους υποτιτλους στα bluray δισκακια το ιδιο εγινε? γινεται να ξανα γυρισω σε προιγουμενο firmware?
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
κάποια απο τις προηγούμενες αναβαθμίσεις περιελάμβανε την απενεργοποίηση της αναπαραγωγής αρχείων iso...τους εξωτερικούς υπότιτλους σε bluray δεν τους χάνεις αλλά και δεν γίνεται να επιστρέψεις σε παλαιότερο firmware.
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Re: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

κάποια απο τις προηγούμενες αναβαθμίσεις περιελάμβανε την απενεργοποίηση της αναπαραγωγής αρχείων iso...τους εξωτερικούς υπότιτλους σε bluray δεν τους χάνεις αλλά και δεν γίνεται να επιστρέψεις σε παλαιότερο firmware.
υπαρχει πιθανοτητα να ξανα ενεργοποιησιυν την αναπαραγωγη των bluray iso???
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

και μια ακομα ερωτηση.... στην περιπτωση 3D bluray ταινιας, τι γινεται με την αυτοματη ενσωματωση των υποτιτλων? δεν υποστηριζεται πια?
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Re: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

υπαρχει πιθανοτητα να ξανα ενεργοποιησιυν την αναπαραγωγη των bluray iso???
Οχι.
Σύμφωνα με την Oppo, δέχτηκαν πιέσεις από τα κινηματογραφικά στούντιο για αυτό αναγκάστηκαν αν αφαιρέσουν την αναπαραγωγή iso.
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

και μια ακομα ερωτηση.... στην περιπτωση 3D bluray ταινιας, τι γινεται με την αυτοματη ενσωματωση των υποτιτλων? δεν υποστηριζεται πια?
Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό. Προσαρμόζονται αυτόματα.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.249
Reaction score
8.770
Bdmv folders παίζει ωστόσο; Ανήκω κι εγώ στην κατηγορία αυτών που δεν αναβάθμισαν.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

http://www.oppo-bluray.co.uk/customer-services/firmware/

Resolved the audio decoding failure on the "Volume Sixteen" DTS Blu-ray Demo Disc (released CES 2012).

αντε να γυρισει ο αποστολης να περασουμε το φρεσκο γιατι στο demo της dts μουλαρωνε.......
και το tron περιμενει να λυσαξει ..............................
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

δεν ξερω ???
την ταινια την παιζει κανονικα (blu ray)
το demo απο το δισκακι του dts οχι......
Τωρα θα το παιζει................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

και μονο αυτο, ολο το αλλο δισκακι τρεχει κανονικα
 


Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

εγω την εκανα την αναβαθμιση
Πάει το 3D! Ως γνωστόν το ριπαρισμένο 3D Bluray παίζει μόνο σε ISO.
Ερώτηση: Ποιο ήταν το κίνητρο για την αναβάθμιση? Είχες προβλήματα στην αναπαραγωγή δίσκων?
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

σημερα δοκιμασα σε δυο bluray δισκακια να παιξω τους ελληνικους υποτιτλους που δεν υπηρχαν φυσικα μεσα στον δισκο, μεσα απο το usb φλασακι

στο πρωτο bluray στην ταινια pulp fiction , οι υποτιτλοι επαιξαν κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

στο δευτερο bluray σε μια πιο καινουρια ταινια στο THOR οταν παω να επιλεξω τους υποτιτλους , μου βγαζει το εξεις μηνυμα : operation blocked by disk

Αρα λοιπον παπαλα και αυτη η λειτουργια απο εδω και περα στις καινουριες ταινιες? θα υπαρχει αυτο το κλειδωμα που δεν θα μας επιτρεπει να προσθετουμε δικους μας υποτιτλους??? η υπαρχει καποιος τροπος να ξεπεραστει?

ευχαριστω πολυ!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.781
Operation Blocked by Disc εμφανίζεται όταν το BD απαιτεί να αλλάξεις ήχο ή υποτίτλους από το menu του, και όχι από το player.

Αυτό συμβαίνει πολύ σπάνια.
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Απάντηση: Re: Η Oppo στην Ελλάδα, νέα αρχή

Operation Blocked by Disc εμφανίζεται όταν το BD απαιτεί να αλλάξεις ήχο ή υποτίτλους από το menu του, και όχι από το player.

Αυτό συμβαίνει πολύ σπάνια.
μαλιστα... αυτο σημαινει πως για την συγκεκριμενη ταινια δεν μπορω να κανω κατι για να παιξει ο υποτιτλος ε?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.312
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top