SVS. Νέα φθηνά subs




Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

πάντως κάνετε ένα κάρο post ρε παιδιά, χωρίς να απαντήσετε. η ερώτηση παραμένει.

1) σε τι πάτωμα βάζει κάποιος γρανίτη?
2) θα μπορούσε να βάλει και μάρμαρο?
 

Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.219
Re: Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

1) Σε κανένα
2) Όχι

Παίρνεις Gramma και τελείωσες.
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Θέλω να σηκώσω λίγο τα μπροστά ηχεία μου, γύρω στο 1 με 2 εκατοστά, ώστε να έρθουν τα tweeter πιο ψηλά, σκεφτόμουν να κόψω ένα μάρμαρο στις διαστάσεις του ηχείου, και να το βάλω απο κάτω. είναι σωστή σαν λύση? ή να βάλω κάποιο άλλο υλικό?

σημείωση... Gramma δεν βάζω κάτω απο τα μπροστά ηχεία. ψάχνω την επόμενη οικονομική λύση
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

"Dear customer,

We would like to informe you that your order has now been shipped. "

Παρόλο που το inform το έχουν γράψει λάθος, και η υποστήριξή τους είναι για τα γέλια.... το PB-1000 μου έρχεται! (σε μία βδομάδα δυστυχώς απο σήμερα)
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

"Dear customer,

We would like to informe you that your order has now been shipped. "

Παρόλο που το inform το έχουν γράψει λάθος, και η υποστήριξή τους είναι για τα γέλια.... το PB-1000 μου έρχεται! (σε μία βδομάδα δυστυχώς απο σήμερα)


Άντε να δούμε... συνολικά πόσες μέρες έχεις κάνει την παραγγελία?
 

Μηνύματα
161
Reaction score
32
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

γυναικα θελω τωρα την θελω... υπομονη φιλε μου ,με νταλικα ερχετε απο νορβηγια εγω περιμενα 15 ημερες περιπου ,μια χαρα ειναι η υποστηριξη τους ...
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

γυναικα θελω τωρα την θελω... υπομονη φιλε μου ,με νταλικα ερχετε απο νορβηγια εγω περιμενα 15 ημερες περιπου ,μια χαρα ειναι η υποστηριξη τους ...
Ποιο απο όλα πήρες?
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Άντε να δούμε... συνολικά πόσες μέρες έχεις κάνει την παραγγελία?
τους κυνηγάω με την παραγγελία απο την προηγούμενη βδομάδα. έκανα την παραγγελία την Δευτέρα, τους πήρε 500 ώρες να την δούν και τελικά αναγκάστηκα να περιμένω μέχρι σήμερα που έφυγε.

γυναικα θελω τωρα την θελω... υπομονη φιλε μου ,με νταλικα ερχετε απο νορβηγια εγω περιμενα 15 ημερες περιπου ,μια χαρα ειναι η υποστηριξη τους ...
δεν είναι ότι γυναίκα θέλω, τώρα θέλω. το τι email έχω ανταλλάξει μαζί τους εγώ το ξέρω. το πόσες μέρες με είχαν στο περίμενε εγώ το ξέρω... και ποιά ήταν η δικαιλογία τους?....

"our company have been infected with a heavy virus so we were struggling to get through to everyone at a proper time"

και πως ξέρω ότι μου λένε π@π@ρ1ες για το γεγονός ότι έχουν πολύ δουλειά? επειδή έκανα μία παραγγελία την Πέμπτη, πήρα το νούμερο πχ 208, και την Δευτέρα που την έκανα πάλι, πήρα το νούμερο 210!. αρα λοιπόν, μόνο ένας έκανε παραγγελία όσο εγώ μιλούσα μαζί τους απο Πέμπτη μέχρι Δευτέρα, και ενώ λένε ότι έχουν υποστήριξη 7 μερες τη βδομάδα, δεν ισχύει, μιας και κυνηγούσα τον Jan με email, όλο το ΣΚ, ώστε να προλάβω την αποστολή της Δευτέρας.

και αυτά που σου λέω δεν είναι ούτε τα μισά, για το πόσο κακή θεωρώ την υποστήριξή τους.

επίσης, όλες οι άλλες εταιρίες χρησιμοποιούν νορμάλ εταιρίες όπως DHL, οι οποίες κάνουν διανομές κάθε μέρα (αντί για Δευτέρα και Πέμπτη).

τώρα θα μου πείς γιατί διάλεξα την LSound? γιατί μου βγήκε πιο φθηνά. ότι πληρώνεις πέρνεις.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.992
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Γενικά οι παραγγελίες από την L-Sound αργούν. Το δικό μου sub έκανε 25 ημέρες να φτάσει.
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

τους κυνηγάω με την παραγγελία απο την προηγούμενη βδομάδα. έκανα την παραγγελία την Δευτέρα, τους πήρε 500 ώρες να την δούν και τελικά αναγκάστηκα να περιμένω μέχρι σήμερα που έφυγε.



δεν είναι ότι γυναίκα θέλω, τώρα θέλω. το τι email έχω ανταλλάξει μαζί τους εγώ το ξέρω. το πόσες μέρες με είχαν στο περίμενε εγώ το ξέρω... και ποιά ήταν η δικαιλογία τους?....

"our company have been infected with a heavy virus so we were struggling to get through to everyone at a proper time"

και πως ξέρω ότι μου λένε π@π@ρ1ες για το γεγονός ότι έχουν πολύ δουλειά? επειδή έκανα μία παραγγελία την Πέμπτη, πήρα το νούμερο πχ 208, και την Δευτέρα που την έκανα πάλι, πήρα το νούμερο 210!. αρα λοιπόν, μόνο ένας έκανε παραγγελία όσο εγώ μιλούσα μαζί τους απο Πέμπτη μέχρι Δευτέρα, και ενώ λένε ότι έχουν υποστήριξη 7 μερες τη βδομάδα, δεν ισχύει, μιας και κυνηγούσα τον Jan με email, όλο το ΣΚ, ώστε να προλάβω την αποστολή της Δευτέρας.

και αυτά που σου λέω δεν είναι ούτε τα μισά, για το πόσο κακή θεωρώ την υποστήριξή τους.

επίσης, όλες οι άλλες εταιρίες χρησιμοποιούν νορμάλ εταιρίες όπως DHL, οι οποίες κάνουν διανομές κάθε μέρα (αντί για Δευτέρα και Πέμπτη).

τώρα θα μου πείς γιατί διάλεξα την LSound? γιατί μου βγήκε πιο φθηνά. ότι πληρώνεις πέρνεις.
Μαλιστα οποτε κανεις την παραγγελια ενα μηνα πριν και εισαι μεσα..Καταλαβα.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Χθες καθως μπηκα στο σαιτ της svs και κοιτουσα ξανα φωτο και χαρακτηριστικα
ειπα να δοκιμασω το συστημα merlin

http://www.svsound.com/merlin

που εχουν οπου βαζεις τι ηχεια εχεις και σου κανει προτασεις για το sub
Οπως ηταν φυσικο δεν υπηρχαν τα Artemis(εε ειπαμε δα) υπαρχει ομως διπλα στην επιλογη αυτο
Don't see your brand? Tell us! οπου το πατας και δηλωνεις τι μαρκα ηχειων εχεις και το στελνει στο customer service της svs.
Ε καλα λεω σιγα μην απαντησουν Η να ψαξουν για αυτα τα ηχεια....
Το μαιλ μου


From: No Reply
Sent: Thursday, February 07, 2013 10:24 AM
To: SVS - Customer Service
Subject: Missing Brand / Missing Model -- www.svsound.com



User name:

Makis

User email:

[email protected]

Missing Brand Name:

Audio spectrum

Missing Model Name:

Artemis



Οχι μονο δεν απαντησαν αλλα εβαλαν στην λιστα τους την AUDIO SPECTRUM(θελω ποσοστα η μια καλη τιμη για τον ορφεα!!!) την ιδια μερα!!! Διαβαστε με προσοχη την επικοινωνια που ειχαμε!! Α ρε AUDIO SPECTRUM μεχρι την USA σε πηγα!

7 Φεβ 2013, 20:29, ο/η "SVS - Customer Service" <[email protected]> έγραψε:

Hi Makis,



Thanks for contacting SVS!



We've added the below speaker to the Merlin database. This type of floorstanding speaker will typically pair-up nicely with our PB12-Plus/PC12-Plus subwoofers or the amazing SB13-Ultra for a more compact solution. Please tell us more about your system (other speakers, AVR, amps, etc.), room size and layout, source material preference (Blu-ray, music, gaming), and overall playback level and we'll be able to make some solid recommendations for an SVS sub or subs for your system.



Thanks again. We appreciate your interest in our Merlin database and we hope to hear back from you soon!





Jack Gilvey

Director – Customer Service

Specialty Technologies

SVS

(877) 626-5623

703.436.1464 (office)

703-997-2603 (e-fax)

[email protected] (e-mail)



From: Μάκης Παπαγιαννάκης [mailto:[email protected]]
Sent: Friday, February 08, 2013 8:04 AM
To: SVS - Customer Service
Subject: Re: Merlin database



Dear jack



First of all i would like to thank you very much for your quick reply.

The rest setup is like this :

Center audio spectrum estia surround audio spectrum Eros, surround back the dipole thx crystal audio and my existing sub woofer is crystal audio thx 12.

My av is pioneer lx-53 and i'm amplifying the main with 2 mono block Rotel Rb 1091 and the rest Adcom 7500.

My blue ray player is Panasonic bt-500 and Sony ps3.

I have dedicated room for this setup 6.30x3,70 meters.

A lot of my friends own SVS subs and they are satisfy

With the result !! one of my friends has 2 x13 ultra!!!

Now it is a big interest from Greece for your products.

All of them they bought from LSound.

My question is can we bought from you? As it is cheaper but

We are going to have problem with the customs here in Greece ?

Here is some photos to take an idea

I'm waiting news from you


Την ιδια μερα(σημερα) η απαντηση...


Hi Makis,



Nice setup and beautiful room! :) I think you’d find a PB12-Plus a huge step up from the THX 12 - not even close! :)



Yes, L-Sound would provide service to Greece as we do not ship direct. L-Sound tends to be very competitive price-wise once you figure in shipping/duties/taxes etc. direct from the US and they know our products as well as we do.



Thanks again!



Jack Gilvey

Director – Customer Service

Specialty Technologies

SVS

(877) 626-5623

703.436.1464 (office)

703-997-2603 (e-fax)

[email protected] (e-mail)



SVS_logo_new-tagline_var



Απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ μπραβο τους που δειχνουν τοσο ενδιαφερον.....Respect to SVS
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

για να μην γίνονται μπερδέματα... δεν μιλάμε για το support της SVS στην αμερική το οποίο είναι εξαιρετικό. Μιλάμε για την Lsound. Επίσης η SVS ιταλίας έχει χάλια support.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.792
Επειδή εγώ έχω την ακριβώς αντίθετη εμπειρία, μήπως λένε αλήθεια για τον ιό? :O_o:
Για τα 2 PB13 (+2) και το equalizer που αγόρασα αντάλλαξα περίπου 15 emails, και η απάντηση ερχόταν το πολύ σε μία ώρα. Ακόμα και Κυριακή.
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Δεν σας ξέχασα. Απλώς ΑΚΟΜΑ δεν το έχω παραλάβει. Μετά απο 2 εβδομάδες σχεδόν, με πήρανε σήμερα να μου πουν ότι θα το φέρουν αύριο (είναι στην Ελλάδα απο την Δευτέρα), και μετά με ρωτάγανε για το προσωπικό μου ΑΦΜ, μιας και θα χρειαστούν να κόψουν Δελτίο Αποστολής στην ξένη courier, επειδή το κουτί λέει είναι μεγάλο.

Ότι να ναι....
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

οκ επιτέλους ήρθε! μπορεί να είναι το πρώτο μου αληθινό sub, αλλά πραγματικά το κουτί (δεν μπορώ να το ανοίξω ακόμα) είναι τεράστιο. σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσο μεγάλο είναι το κουτί απο το 13 Ultra :D
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.052
Reaction score
4.026
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

ωραιος καλοριζικο.
παρε κανεναν ακομα μην κανετε καμια ζημια... η στο ηχειο η στη μεση σου
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.685
Μηνύματα
2.869.917
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top