Μετρήσεις χώρου...

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Τι πετύχαμε λοιπόν με το παραπάνω:
  • Oμοιομορφία στην περιοχή >200 Ηz.
  • «σπάσαμε» στο μπουμάρισμα στα 120Ηz
  • Η έκταση του χαμηλού είναι ίδια και στα δύο ηχεία 23 Hz.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Τώρα η τελική ακρόαση ήταν πραγματικά μια επιβράβευση (τουλάχιστον για εμένα).
Τα Maggies σε όλο τους το μεγαλείο, εικόνα έκταση, δυναμικά, ανάλυση, αρμονικές, χαμηλό όλα στο FULL, ………αυτό το ηχείο είναι από άλλο πλανήτη. Το Καλύτερο σύστημα που έχω ακούσει Μακράν.
 








gonis

Luger
Μηνύματα
4.220
Reaction score
11.498
Τώρα εγώ τι να πω;
Απλά ο zakman (Χαρης κατα κόσμο) ειναι ένα εξαιρετικό παιδί με γνώση,εμπειρία ,υπομονή και κυρίως διάθεση να βοηθήσει!
Χωρίς τυμπανοκρουσίες ήρθε,άκουσε, μέτρησε, διορθωσε.
Τόσο απλά!
Για τον Μη που μου τον σύστησε και ήταν παρών δεν γράφω τίποτα γιατί ειναι γνωστή η τρέλα του και προσφορά του στα μέλη του φόρουμ
Καλή Χρονιά
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Μια ερωτηση ακομα, υπαρχει στανταρ μεθοδολογια τοποθετησης των ηχειων στον χωρο?
Δηλαδη παιρνοντας μετρησεις στην θεση ακροασης, εξασφαλιζουμε την βελτιστη θεση των ηχειων?
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Τώρα εγώ τι να πω;
Απλά ο zakman (Χαρης κατα κόσμο) ειναι ένα εξαιρετικό παιδί με γνώση,εμπειρία ,υπομονή και κυρίως διάθεση να βοηθήσει!
Χωρίς τυμπανοκρουσίες ήρθε,άκουσε, μέτρησε, διορθωσε.
Τόσο απλά!
Για τον Μη που μου τον σύστησε και ήταν παρών δεν γράφω τίποτα γιατί ειναι γνωστή η τρέλα του και προσφορά του στα μέλη του φόρουμ
Καλή Χρονιά
Η χρονια ξεκινησε με γλυψιμο .............

παρε με τηλ σπιτι
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
ο ΜΗ "δουλεύει" για τους φίλους του... και είναι χαρά του...
Είπε, κι ένα δάκρυ κύλησε απο το μάγουλό του. Ο S αντέδρασε, "οι άντρες δε δακρύζουν", βροντοφώναξε.


Κλαίνε όμως λίγο έστω μέσα τους, συγκινούνται; Εγώ συγκινήθηκα... :cry:

Ο Χρήστος πάντως, έκλαψε γοερά στο μπάνιο (με πετσέτα στο στόμα για να μην ακουστεί) αλλά απο χαρά, "τους ξεφτίλισα όλους, ιδίως τον S που μας έχει σπάσει τ' @@ με τις Μοντάνες και τους γ@μωΕμΕλ του".



Αύριο η συνέχεια.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Είπε, κι ένα δάκρυ κύλησε απο το μάγουλό του. Ο S αντέδρασε, "οι άντρες δε δακρύζουν", βροντοφώναξε.


Κλαίνε όμως λίγο έστω μέσα τους, συγκινούνται; Εγώ συγκινήθηκα... :cry:

Ο Χρήστος πάντως, έκλαψε γοερά στο μπάνιο (με πετσέτα στο στόμα για να μην ακουστεί) αλλά απο χαρά, "τους ξεφτίλισα όλους, ιδίως τον S που μας έχει σπάσει τ' @@ με τις Μοντάνες και τους γ@μωΕμΕλ του".



Αύριο η συνέχεια.
Μια ανατριχιλα διαπερασε την αντρικη ραχοκοκκαλια μου, οι αντρες δεν κλαινε, του φωναξα, μονο τα μικρα παιδια. Και τοτε καταλαβα, μα ειναι ενα μικρο παιδι, τι ευτυχισμενος ανθρωπος, τι τυχερος, ειναι ακομα παιδι ...........
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Χαρη ασε τους κλαψαριδες (τι λουγκρες Θεε μου)και ελα με(αυτες) Βασιλη ,Βλαση και Χρηστ0 κατα Κορινθο μερια να κουνησουμε πανταχωθεν τα 802 τα Nautilus να δουμε τι εχει να παιξει.....:D:D:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Πού να τα κουνήσεις ρε κακομοίρα, ούτε τσία δε θα μπορεί να πάει να κάνει κάποιος μετά! :D
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Χαρη ασε τους κλαψαριδες (τι λουγκρες Θεε μου)και ελα με(αυτες) Βασιλη ,Βλαση και Χρηστ0 κατα Κορινθο μερια να κουνησουμε πανταχωθεν τα 802 τα Nautilus να δουμε τι εχει να παιξει.....:D:D:D
Λυπαμαι αλλα απο 1/1/2014 ασχολουμαι ΜΟΝΟΝ με το κουνημα της αχλαδιας ...............
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Πού να τα κουνήσεις ρε κακομοίρα, ούτε τσία δε θα μπορεί να πάει να κάνει κάποιος μετά! :D
εσυ ησουν παντα τρυφερη μαζι μου.............:O_o::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Γιατί μωράκι μου, εγώ πάω να σε προστατεύσω απ' το τηγάνι της κυρα-Ντίνας. :D:roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.306
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top