Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Knock knock 2015 7,/10, τανια μονο για αντρες,μην κανετε το λαθος, το γυναικειο μυαλο στροβιλιζεται περιεργα ειδικα οταν δει να σπινθυριζει το ματι σας στο πρωτο μισο της ταινιας στο οποιο οφειλεται και ο υψηλος μεσοσταθμικος βαθμος σχετικα με το imdb , να πω την αληθεια και ενω εχω δει την ταινια πολυ αμφιβαλω αν θα καταφερνα να αντισταθω αν μου τυχαινε κατι παρομοιο...
Ρε παιδιά, αυτός ο Keanu Reeves ήταν αριστουργηματικός σε αυτη την ταινία. Έχει έναν εκρηκτικό μονόλογο όταν τον έχουν δεμένο, που θυμισε τις παλιές καλές εποχές που άρχιζε τους μονολόγους ο Αλ Πατσίνο και γουρλώναν μάτια, φευγαν σάλια και όλοι ανατριχιάζαμε. Για τέτοια πχιότητα μιλάμε.

@SOCO : Eγω δεν αμφιβάλλω καθόλου. Βουρ στον πατσάαααααα! Αλλα 7/10 ρε θηρίο; Διαφωνώ κάθετα. 5, άντε 6/10 ΒΑΡΙΑ και αυτό για τα σαλιά που μου έτρεχαν για τις κορασίδες και ένιωθα σαν λύκος έτοιμος να κατασπαράξω αρνάκια γάλακτος. Αλλα τώρα που το σκέφτομαι....Μπααα 5/10 και φυγαμε για άλλες παραλίες.

ΥΓ: Και τώρα που είπαμε για Αλ Πατσίνο, θα βάλω να δω λίγο Insomnia να με πάρει ο ύπνος!
ΥΓ2: O Κιάνου Ριβς όμως ρε φίλε, να δείχνει έτσι στα 51 του χρόνια! Έτσι θέλω να είμαι κι εγώ τότε!
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Eγω δεν αμφιβάλλω καθόλου. Βουρ στον πατσάαααααα! Αλλα 7/10 ρε θηρίο; Διαφωνώ κάθετα. 5, άντε 6/10 ΒΑΡΙΑ και αυτό για τα σαλιά που μου έτρεχαν για τις κορασίδες και ένιωθα σαν λύκος έτοιμος να κατασπαράξω αρνάκια γάλακτος. Αλλα τώρα που το σκέφτομαι....Μπααα 5/10 και φυγαμε για άλλες παραλίες

εμενα μου ετρεχαν περισσοτερα σαλια απο σενα, γιαυτο εβαλα 7:p και ειχα στηθει μεχρι τελους να δω που θα καταληξει..και φυσικα
δεν εισε σιγουροςγια το 5,..6 γιατι δεν εχεις τη δικαιολογια ετοιμη για τη συζυγο, θα σε πιασουν οι τυψεις και θα της πης την αληθεια, εγω κατι θα βρω να πω και θα με αγαπαει και περισσοτερο ,τωρα ποσο white lies θα ειναι αυτα:D
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Εχθές είδα Max (2015) 4/10.
Ευχάριστο,με αναμενόμενη εξέλιξη της υπόθεσης καθώς επίσης θα έλεγα ταινία για όλη την οικογένεια...
Προς στιγμην, νομιζα ότι εννοουσες το Mad Max! Ειπα κι εγω! "Για όλη την οικογένεια!"
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.769
Reaction score
94.950
Ρε παιδιά, αυτός ο Keanu Reeves ήταν αριστουργηματικός σε αυτη την ταινία. Έχει έναν εκρηκτικό μονόλογο...
Μόλις την είδα.

Διαφωνώ για τον Keanu Reeves, αλλά μπορεί να φταίει γιατί ποτέ δεν μου άρεσε.

Στον μονόλογο εντάξει, ήταν καλός, αλλά μόνο εκεί.

5/10 για μένα και 9/10 για την ξανθιά...:whistling:
 


Μηνύματα
20.154
Reaction score
14.590
Far from the madding crowd 2015

http://www.imdb.com/title/tt2935476/?ref_=fn_al_tt_1

5,5 / 10

Δεν θα σας αρεσει.Ισως με αλλο σκηνοθετη και διαφορετικη πρωταγωνιστρια να γινοταν πιο ενδιαφερουςα η μεταφορα στο πανι του βιβλιου του Thomas Hardy.

image.jpg
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Knock knock
Μια ακομη αποδεοξη το ποσο αταλαντος ειναι ο...ωραιος Σε ff και με το ζορι!

-5/10
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Μόλις την είδα.

Διαφωνώ για τον Keanu Reeves, αλλά μπορεί να φταίει γιατί ποτέ δεν μου άρεσε.

Στον μονόλογο εντάξει, ήταν καλός, αλλά μόνο εκεί.

5/10 για μένα και 9/10 για την ξανθιά...:whistling:
Ημουν ειρωνικος του κερατα! Ηταν εντελώς τραγικος. Πραγματικα το ειχα βαλει καποιες στιγμες στο FW.
 




lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Μηπως να αλλαξει ο τιτλος του θεματος σε "Τι ειδαμε χθες", γιατι πως να γραψεις εντυπωσεις απο ταινια που ΘΑ δεις αργοτερα σημερα;

Χθες λοιπον, ειδα The Man from U.N.C.L.E
http://www.imdb.com/title/tt1638355/?ref_=nv_sr_2
Συμπαθητικη, ακρως διακεδαστικη περιπετεια μιας συνεργασιας αντιπαλων εποχης "ψυχρου πολεμου".
7/10
 
Last edited:

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Προχθες:
Θεέ μου, τι σου κάναμε; (2014)
"Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Κωμωδιουλα τυπου παλαιου ασπρομαυρου Ελληνικου σινεμα, που αν εξαιρεσεις την "γυαλιστερη"παραγωγη, η Ελληνικη ταινια θα ηταν ανωτερη - λογω ταλεντου ηθοποιων και ...φαρσικης ιδιοσυγκρασιας!
Σχετικα διασκεδαστικη...6/10!

Και μονο που φανταζομαι εναν Λουι ντε Φινες ή Δ. Παπαγιαννοπουλο στο ρολο του πατερα-πεθερου, λυνομαι στα γελια. Τωρα ομως μετρημενα πραγματα...
 
Last edited by a moderator:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.970
Reaction score
41.298
Youth (2015), 6/10
Ενας σκηνοθέτης που πραγματικά νοιάζεται για το θεατή.
Αφού να φανταστείτε πως έχει προβλέψει σε περίπτωση που σε πάρει ο ύπνος πριν την πιο περίτεχνη σκηνή του έργου να βάλει ένα πέρασμα μουσικής σε πολύ υψηλή ένταση ώστε να ξυπνήσεις και να μην την χάσεις.
Αλήθεια είναι ότι θα ήταν κρίμα και άδικο να χάσει κάποιος αυτή τη σκηνή. Τόσες χιλιάδες ώρες μπροστά στον υπολογιστή για να φτιαχτεί αυτό το γυναικείο ανθρωποειδές που εισέρχεται στην πισίνα τσίτσιδη. Εντάξει ρε φίλε το ξέρουμε ότι με τους υπολογιστές σήμερα φτιάχνεις αψεγάδιαστα τεχνήματα.
Κατά τα άλλα μόνο κάποιες λίγες σκηνές βρήκα ενδιαφέρουσες, μερικές ακόμα εικόνες όμορφες και όλο το άλλο βαρετό μέχρι ύπνου.

youth.jpg
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.008
Youth (2015), 6/10
Ενας σκηνοθέτης που πραγματικά νοιάζεται για το θεατή.
Αφού να φανταστείτε πως έχει προβλέψει σε περίπτωση που σε πάρει ο ύπνος πριν την πιο περίτεχνη σκηνή του έργου να βάλει ένα πέρασμα μουσικής σε πολύ υψηλή ένταση ώστε να ξυπνήσεις και να μην την χάσεις.
Αλήθεια είναι ότι θα ήταν κρίμα και άδικο να χάσει κάποιος αυτή τη σκηνή. Τόσες χιλιάδες ώρες μπροστά στον υπολογιστή για να φτιαχτεί αυτό το γυναικείο ανθρωποειδές που εισέρχεται στην πισίνα τσίτσιδη. Εντάξει ρε φίλε το ξέρουμε ότι με τους υπολογιστές σήμερα φτιάχνεις αψεγάδιαστα τεχνήματα.
Κατά τα άλλα μόνο κάποιες λίγες σκηνές βρήκα ενδιαφέρουσες, μερικές ακόμα εικόνες όμορφες και όλο το άλλο βαρετό μέχρι ύπνου.

View attachment 52859
Πληγώνεις αφάνταστα τον ιδρυτή...:p
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.190
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top