Τα ομορφότερα αυτοκίνητα των τελευταίων 100 ετών


Μηνύματα
2.772
Reaction score
1.198
Δεν θέλω πολλά , μονάχα ένα τέτοιο σε καλή κατάσταση να το κάνω καινούργιο


Πρίν 10 χρόνια είχα βρεί ένα αλλά τότε δεν είχα τα χρήματα να το αγοράσω ένα κίτρινο ήταν στο Αιγάλεω!
ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ για ένα τέτοιο με πινακίδες υπουργείου
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.479
Reaction score
75.020
Δεν θέλω πολλά , μονάχα ένα τέτοιο σε καλή κατάσταση να το κάνω καινούργιο


Πρίν 10 χρόνια είχα βρεί ένα αλλά τότε δεν είχα τα χρήματα να το αγοράσω ένα κίτρινο ήταν στο Αιγάλεω!
ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ για ένα τέτοιο με πινακίδες υπουργείου
Φρέσκο, μόλις βγήκε απ' το φούρνο!

http://jalopnik.com/regular-car-reviews-didnt-get-the-opel-gt-but-maybe-yo-1752246767
 

D

Deleted member 38719

Guest
Όταν ήμουν μουν 8 ετών, ο πατέρας μου, τότε ναυτικός, μου έφερε για δώρο χριστουγέννων έναν αυτοκινητόδρομο από την Ιταλία... είχε αυτό το αυτοκινητάκι : Alfa Romeo 33 Stradale, και ένα άλλο που δεν το θυμάμαι, ίσως γιατί το έτρεχε ο αδελφός μου...
υ.γ. ένας από τους ομορφότερους "κώλους" που έχει κατασκευαστεί ποτέ - από τότε είμαι ερωτευμένος!
Alfa-Romeo-33-Stradale.jpg
alfa-romeo-dream-garage-47.jpg
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.083
Reaction score
41.502
Να είσαι από πίσω του στο φανάρι και να σου πάλλονται τα άντερα μόνο και μόνο από το ρελαντί και μετά να προσπαθείς να είσαι όσο πιο κοντά του γίνεται (έστω και σε ακτίνα 100 μέτρων) για να συνεχίσει το χαϊδεμα στο μέσα σου και στα αυτιά σου. Εμπειρία που δεν θα ξεχάσω ποτέ όσο ζω.

3228500alfa-romeo-8c-competizione-03.jpg
 


C

chrispo

Guest
...γιατί οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ¨έχασαν¨ τον ύπνο τους .....( αμήν ...για να δούμε..)


...οι Ιάπωνες έχουν χρόνια να κοιμηθούν...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.479
Reaction score
75.020
...γιατί οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ¨έχασαν¨ τον ύπνο τους .....( αμήν ...για να δούμε..)

...οι Ιάπωνες έχουν χρόνια να κοιμηθούν...
Μπα.
 

Μηνύματα
10.424
Reaction score
4.881
Υπάρχει το παρακάτω αμάξι, Toyota Celica μοντέλο 94, σε ασημί, που είναι το παλιό αυτοκίνητο του πατέρα μου και που παρά την κρίση και το ότι μάλλιασε η γλώσσα μου να του λέω να το πουλήσει και ότι είναι μεγάλη σπατάλη να κρατάει δύο, το κρατάει ακόμη και είναι με μόλις 138 χιλιάδες χιλιόμετρα σε 22 χρόνια. Εν τω μεταξύ και αφού αισίως έκλεισε τα 89 τον έκοψαν στην ανανέωση του διπλώματος και έτσι μετά τις 15 Ιανουαρίου δεν θα μπορεί να οδηγεί (....επιφυλάσσομαι πάντως στο κατα πόσο θα τηρήσει τον Νόμο...).
Το ερώτημα είναι τώρα....να το πουλήσει, η να το κρατήσουμε για να μπουν πινακέδες αντίκας σε τρία χρόνια;
Αγοραστές υπάρχουν τρεις που το ζητάνε, γνωρίζοντας ότι ήταν σε γκαράζ, είναι καλοσυντηρημένο με λίγα χιλιόμετρα και ότι δεν το είχε νεαρός να το ξεσκίσει....
Πως το βλέπετε για μελλοντική αντίκα; (Κυκλοφορούν πολλά πάντως ακόμη)

upload images
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Θα πάρει καμιά 20ρια χρόνια ακόμα να γίνει πράγματι "αντίκα" αυτό το Celica.
[DOUBLEPOST=1452675867][/DOUBLEPOST]Πάντως είναι ότι πρέπει για "σκίσιμο", δεν διαμαρτύρεται και δε χαλάει ποτέ... και είναι και γ*μώ για τρελές μόντες. :geek:
 

Μηνύματα
29.466
Reaction score
23.600
Υπάρχει το παρακάτω αμάξι, Toyota Celica μοντέλο 94, σε ασημί, που είναι το παλιό αυτοκίνητο του πατέρα μου και που παρά την κρίση και το ότι μάλλιασε η γλώσσα μου να του λέω να το πουλήσει και ότι είναι μεγάλη σπατάλη να κρατάει δύο, το κρατάει ακόμη και είναι με μόλις 138 χιλιάδες χιλιόμετρα σε 22 χρόνια. Εν τω μεταξύ και αφού αισίως έκλεισε τα 89 τον έκοψαν στην ανανέωση του διπλώματος και έτσι μετά τις 15 Ιανουαρίου δεν θα μπορεί να οδηγεί (....επιφυλάσσομαι πάντως στο κατα πόσο θα τηρήσει τον Νόμο...).
Το ερώτημα είναι τώρα....να το πουλήσει, η να το κρατήσουμε για να μπουν πινακέδες αντίκας σε τρία χρόνια;
Αγοραστές υπάρχουν τρεις που το ζητάνε, γνωρίζοντας ότι ήταν σε γκαράζ, είναι καλοσυντηρημένο με λίγα χιλιόμετρα και ότι δεν το είχε νεαρός να το ξεσκίσει....
Πως το βλέπετε για μελλοντική αντίκα; (Κυκλοφορούν πολλά πάντως ακόμη)

upload images

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ

ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.
 





Μηνύματα
29.466
Reaction score
23.600
Υπάρχει το παρακάτω αμάξι, Toyota Celica μοντέλο 94, σε ασημί, που είναι το παλιό αυτοκίνητο του πατέρα μου και που παρά την κρίση και το ότι μάλλιασε η γλώσσα μου να του λέω να το πουλήσει και ότι είναι μεγάλη σπατάλη να κρατάει δύο, το κρατάει ακόμη και είναι με μόλις 138 χιλιάδες χιλιόμετρα σε 22 χρόνια. Εν τω μεταξύ και αφού αισίως έκλεισε τα 89 τον έκοψαν στην ανανέωση του διπλώματος και έτσι μετά τις 15 Ιανουαρίου δεν θα μπορεί να οδηγεί (....επιφυλάσσομαι πάντως στο κατα πόσο θα τηρήσει τον Νόμο...).
Το ερώτημα είναι τώρα....να το πουλήσει, η να το κρατήσουμε για να μπουν πινακέδες αντίκας σε τρία χρόνια;
Αγοραστές υπάρχουν τρεις που το ζητάνε, γνωρίζοντας ότι ήταν σε γκαράζ, είναι καλοσυντηρημένο με λίγα χιλιόμετρα και ότι δεν το είχε νεαρός να το ξεσκίσει....
Πως το βλέπετε για μελλοντική αντίκα; (Κυκλοφορούν πολλά πάντως ακόμη)

upload images

ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ......

1.ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤ ΕΞΟΧΗΝ ΑΜΑΞΙ
ΓΙΑ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟ ΔΙΑΤΗΡΕΙ 100% ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ.

2.ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ. ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ 2-5 ΧΕΡΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ 150,000 ΧΛΜ ΕΩΣ 400,000 ΧΛΜ!!!!

3.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.

4.ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΖΩΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ
ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟ
ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΜΙΛΗΤΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΤΟ
ΚΑΡΟ. ΜΕΤΑ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΣΤΟΛΙ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ.
ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΘΑΨΕ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΠΑΡ ΟΛΟΥΣ
ΤΟΥΣ ΚΑΒΓΑΔΕΣ. ΤΟ ΚΑΡΟ ΑΚΟΜΑ ΣΑΠΙΖΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΣΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ ΠΑΤΡΙΚΟ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 41 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!
 


Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.247
Κρατώ ακόμα το VW MK1 Cabriolet Carman του '91 :)

Προσπαθώ να το κρατήσω λειτουργικό και τα έχω καταφέρει ως τώρα. Ελπίζω να κρατήσει μερικά χρόνια ακόμα γιατί το θέλει ο γιος μου σε 5 που θα πάρει δίπλωμα

 

Μηνύματα
29.466
Reaction score
23.600
Κρατώ ακόμα το VW MK1 Cabriolet Carman του '91 :)

Προσπαθώ να το κρατήσω λειτουργικό και τα έχω καταφέρει ως τώρα. Ελπίζω να κρατήσει μερικά χρόνια ακόμα γιατί το θέλει ο γιος μου σε 5 που θα πάρει δίπλωμα


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΠΛΕΟΝ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΤΕ
ΑΠΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΕΛΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΒΓΑΛΕ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ
ΒΑΛΤΟ Σ ΕΝΑ ΥΠΟΣΤΕΓΟ Η ΠΑΡΚΙΝ.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
...γιατί οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ¨έχασαν¨ τον ύπνο τους .....( αμήν ...για να δούμε..)


...οι Ιάπωνες έχουν χρόνια να κοιμηθούν...
Mας γ@μ@σες την ψυχολογια τωρα μαγκα μου......
Θες να παθουμε κανενα εγκεφαλικο με τα βιντεακια αυτα που ανεβαζεις?

Καλα ειχαμε ξεχαστει στο ονειρο της τελυταιας ΝΤΕΛΤΟΝΑΣ....τοτε το 1993-94 με τα φουσκωμενα φτερα και το απιστευτα ομορφο εσωτερικο της......

Υπαρχε μια κιτρινη στην Αθηνα,στο μοσχατο την πειρε το ματι μου πριν απο αρκετα χρονια(καπου το 2003) μεσα στο συνεργειο ενος πολυ γνωστου βελτιωτη στην πιατσα των πουντακιδων και ειχε τοτε 30.000χλμ.Το εβγαζε για βολτα ο μαστορας κανα δυο φορες το χρονο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.837
Μηνύματα
2.877.953
Members
37.953
Νεότερο μέλος
simera2805
Top