Bullying (Kii Audio Three)


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.098
Reaction score
124.652
Διευκρίνηση για τα 80μπιτ.:

Mobile I/O uses the Analog Devices SHARC 21065 DSP.

This is a 40 bit floating point processor which can also do 32 bit fixed point with 80 bit accumulation. For large MAC (multiply accumulate) loops, like summing in a large mixer, wide fixed point processing can provide better results, but for most applications, wide floating point is the way to go.

The nice thing about the SHARC is it gives you the freedom to use the best arithmetic system for a given processing application.

Συνεχίστε! :)
 


ChrisHat

Επαγγελματίας
Μηνύματα
740
Reaction score
390
Ο καθεις με τον πονο του αλλα εγω αυτο που θα ηθελα απο το kii comtrol ειναι δυνατοτητα συνδεσης sub που θεωρω απαραιτητη για τα kii - βλεπε κλασσικη μουσικη, headroom, χαμηλη παραμορφωση, κλπ.
.
Δεν χρειάζεται sub.

¨Εχει τεράστιο headroom , παίζεις μουσική club άνετα σε ΠΟΛΥ μεγάλες στάθμες και για να έχει νόημα η όποια συζήτηση για άυξηση παραμόρφωσης που αναφέρεις, πρέπει να ακούς σε στάθμες που μετά μάλλον θα έχεις πρόβλημα ακοής παρά παραμόρφωσης χαμηλών.

Αυτό που είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον είναι το "σταμάτημα" του χαμηλού στο χρόνο σε κοινό δωμάτιο. Θυμίζει καλοφτιαγμένο studio υψηλών προσδιαγραφών. Ακούς 30 Hz να σβήνουν κανονικά χωρίς βουητά και θόλωμα.

Και μάλλον αυτός ο έλεγχος στο σβήσιμο του χαμηλού δίνει και την αίσθηση μεγάλης ταχύτητας ανταπόκρισης του ηχείου.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.098
Reaction score
124.652
Δεν χρειάζεται sub.
Συμφωνώ 1000/100.

Δε με λες κρις, κυκλοφόρησε το απγκρειντ μπορντ της μετρικ ή αναμένεται;

Έχουμε καμιά ιδέα για το κόστος;
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Δεν χρειάζεται sub.

¨Εχει τεράστιο headroom , παίζεις μουσική club άνετα σε ΠΟΛΥ μεγάλες στάθμες και για να έχει νόημα η όποια συζήτηση για άυξηση παραμόρφωσης που αναφέρεις, πρέπει να ακούς σε στάθμες που μετά μάλλον θα έχεις πρόβλημα ακοής παρά παραμόρφωσης χαμηλών.

Αυτό που είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον είναι το "σταμάτημα" του χαμηλού στο χρόνο σε κοινό δωμάτιο. Θυμίζει καλοφτιαγμένο studio υψηλών προσδιαγραφών. Ακούς 30 Hz να σβήνουν κανονικά χωρίς βουητά και θόλωμα.

Και μάλλον αυτός ο έλεγχος στο σβήσιμο του χαμηλού δίνει και την αίσθηση μεγάλης ταχύτητας ανταπόκρισης του ηχείου.
Τα σεβη μου!

Ελπιζω η ακαταμαχητη προσφορα που εγινε στον gonis για τα kii να ισχυει και για αλλα εκλεκτα μελη του φορουμ. Θελουμε kiiαλλοι ;)
 


Κ

κιμωνhifi

Guest
Έξυπνη κίνηση, μπράβο, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, τα άκουσες στον χώρο σου συγκριτικά με το προηγούμενο set τελικού - ηχείων ή μόνο στην αντιπροσωπεία; λογικά κάπου τα άκουσες. Αν τα άκουσες στο χώρο σου ποιες διαφορές εντόπισες;
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Βλεπω να εχουμε επισκεψεις... :p
Δεν βλέπεις την ώρα να καβαλήσεις το ducati ε;:p
Εγω παντως αν ηταν να φυγω με κατι απο το σπιτι του Γκονις, θα ηταν το ντουπ-κατι... ας τα βρει με τον μπραδερ του μετα... :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.098
Reaction score
124.652
Λογικά, κατά τη δική μου λογική, δε τα άκουσε πριν τα πάρει, και δε χρειαζόταν. Και μάλλον δε τα άκουσε ακόμα.

Οπότε, λογική από λογική, έχει διαφορά σε αυτό το χόμπι.

Στα κινητά τηλέφωνα λόγου χάριν, δε θεωρεί κανείς λογικό να τηλεφωνήσεις δοκιμαστικά με ένα κινητό, ή γενικά να το δοκιμάσεις στο χώρο σου, πριν το πάρεις. Συνήθως το παίρνεις σφραγισμένο το κινητό στο σπίτι, γουρούνι στο σακί που λένε.

Περίεργο, ε; ;)
 

Κ

κιμωνhifi

Guest
Καμία σχέση και από την άλλη α) δεν ρώτησα εσένα & β) σχεδόν ποτέ δεν αγοράζεις το demo εκτός και αν δεν υπάρχει άλλο ή το πάρεις σε προνομιακή τιμή σαν εκθεσιακό. Στα αυτοκίνητα και στις μοτοσυκλέτες λέγεται test drive και επιβάλλεται, περίεργο ε;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Σιχαίνομαι τα test drives. Όλα μου τα οχήματα τα αγοράζω με specs. :)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
[DOUBLEPOST=1471187017][/DOUBLEPOST]
Καταπράσινο μέρος... :p
Το kii θα το έπαιρνες πράσινο; :D

Παραλία του ΝΑ. Αιγαιου ειναι βρε, δεν έχουμε δέντρα εδώ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.098
Reaction score
124.652
Αφού α) δε ρώτησες εμένα, σορρυ που πετάχτηκα σα ..κλανιά. Απ'αυτές τις ύπουλες, τις ζούφιες, τις ασυγκράτητες και βρωμερές!
:p:gotcha::gotcha::gotcha::gotcha:
[DOUBLEPOST=1471188504][/DOUBLEPOST]
Σιχαίνομαι τα test drives. Όλα μου τα οχήματα τα αγοράζω με specs. :)
Τις πολλαπλές εισαγωγής;
Τα λάστιχα;
Τις βαλβολινες;
Τον ανοιχτό παπά;
Το τσιπακι;

Εγώ πάντα κάνω τεστ ντραιβ. Στην πίστα των σερρων, ή σε ανάβαση, για τελικές, και ξέρεις τώρα.

Και σκύλο όταν παίρνω, του κάνω πρώτα τεστ ντραιβ.

Πάω τώρα να κάνω τεστ ντραιβ στη θάλασσα.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί σώνει και καλά πρέπει η αγορά ηχείων (και άλλων μηχανημάτων) στο χόμπι μας να παρομοιάζεται με άσχετα πράγματα. (Το παρομοιάζει) με γυναίκα ο ένας, με οδήγηση αυτοκινήτου ο άλλος...
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.205
Reaction score
11.481
Έξυπνη κίνηση, μπράβο, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, τα άκουσες στον χώρο σου συγκριτικά με το προηγούμενο set τελικού - ηχείων ή μόνο στην αντιπροσωπεία; λογικά κάπου τα άκουσες. Αν τα άκουσες στο χώρο σου ποιες διαφορές εντόπισες;
Δεν τα άκουσα ούτε τα είδα γιατί δεν υπήρχαν ούτε σε στατική επίδειξη οταν τα παράγγειλα.
Το προηγούμενο σετ ηταν too much για τον χωρο μου και έφυγε πριν επιλέξω τα συγκεκριμένα.
Βάλε και τον τίτλο του thread και έχεις μια πλήρη απάντηση ;)
 

Κ

κιμωνhifi

Guest
Φίλε Petros_Dalipis αυτό αναρωτήθηκα και εγώ και έγραψα καμία σχέση. Η συνέχεια περί test drive ήταν στο "κλίμα" της απάντησης του costas EAR.
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Τα σεβη μου!

Ελπιζω η ακαταμαχητη προσφορα που εγινε στον gonis για τα kii να ισχυει και για αλλα εκλεκτα μελη του φορουμ. Θελουμε kiiαλλοι ;)
ποια ηταν η προσφορα ? :idk:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.064
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top