Κοντά στο όνειρο (andreas_a)

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δυστυχως η εξελιξη αυτο κανει...πεταει στον καλαθο ολα τα προηγουμενα...:)

πλεον εχεις καλη αυτοματη ισοσταθμιση που την φερνεις και στα γουστα σου ;)

Αν καποιος ασχοληθει λιγο με τον χωρο του και την τοποθετιση των ηχειων του περνει το μαξιμουμ

Σχετικα με τον οπισθιο φωτισμο..
....μιλαω για κατι τετοιο...



το οποιο θα πρεπει να εχεις τον ελεγχο της εντασης του ωστε να μην φωτιζεται ο χωρος γυρω...

......παιρνεις βαθυτερα μαυρα και απο jvc χωρις να εχεις jvc :D
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.001
Reaction score
8.045
Υποθέτοντας πως υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί στην ένταση, με σωστά ρυθμισμένο το sub είναι απίθανο να χρειαστεί τελικός για τις συχνότητες άνω των 80Hz που παίζουν τα Klipsch. Αν δεν υπάχουν περιορισμοί, τότε ίσως να χρειάζεται τρικάναλος 200+W.

Αν θα αποφάσιζα κάποια αλλαγή, και η δική μου προτεραιότητα θα ήταν το προβόλι.
Πιστεύω ότι ένα δυνατό μηχάνημα δεν προσφέρει μόνο στα χαμηλά, αλλά σε όλο το ακουστικό φάσμα. Πχ ακόμη και σε πολύ χαμηλές εντάσεις θα υπάρχει τέλεια απόδοση μέσω της κόρνας, κάτι το οποίο νομίζω ότι δεν μπορεί να το προσφέρει ένα av μηχάνημα.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.001
Reaction score
8.045
δυστυχως η εξελιξη αυτο κανει...πεταει στον καλαθο ολα τα προηγουμενα...:)

πλεον εχεις καλη αυτοματη ισοσταθμιση που την φερνεις και στα γουστα σου ;)

Αν καποιος ασχοληθει λιγο με τον χωρο του και την τοποθετιση των ηχειων του περνει το μαξιμουμ

Σχετικα με τον οπισθιο φωτισμο..
....μιλαω για κατι τετοιο...



το οποιο θα πρεπει να εχεις τον ελεγχο της εντασης του ωστε να μην φωτιζεται ο χωρος γυρω...

......παιρνεις βαθυτερα μαυρα και απο jvc χωρις να εχεις jvc :D
Πολύ εντυπωσιακό. Θεωρώ ότι μόνο με σταθερή οθόνη υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
σαφως και θελει σταθερη ......

ειναι μια εναλλακτικη το να βλεπεις και καποια προγραμματα με αλλο υφος....

μπορεις να εχεις και τις 2 εκδοσεις με η χωρις οπισθιο φωτισμο και αναλογα το προγραμμα να βλεπεις οπως θες.

θελει σκουρο μπλε ωστε να υπαρχει ελαχιστη διαχυση στον χωρο και επιλογη εντασης....

δεν ειναι ντα και δυσκολο στην εφαρμογη του με led περιμετρικα της οθονης και πισω απο αυτην...
 


Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
σαφως και θελει σταθερη ......

ειναι μια εναλλακτικη το να βλεπεις και καποια προγραμματα με αλλο υφος....

μπορεις να εχεις και τις 2 εκδοσεις με η χωρις οπισθιο φωτισμο και αναλογα το προγραμμα να βλεπεις οπως θες.

θελει σκουρο μπλε ωστε να υπαρχει ελαχιστη διαχυση στον χωρο και επιλογη εντασης....

δεν ειναι ντα και δυσκολο στην εφαρμογη του με led περιμετρικα της οθονης και πισω απο αυτην...
το έχω κάνει με δυο λεντοταινίες των 5 μέτρων περιμετρικά της σταθερής μου οθόνης (~30€ κόστος) αλλα δεν είδα ακόμα ταινία με αυτο γιατι με ενοχλούν τα φώτα οταν παίζει η ταινία. Δεν νομίζω ομως οτι θα έχω καλύτερο μαύρο με τα led ανοιχτά, το αντίθετο μάλιστα, θα κάνω καποια στιγμή μια δοκιμή. το δωμάτιο ειναι βαμμένο μαυρο και δεν υπάρχουν αντανακλάσεις.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top