Τι είδαμε, τι θα δούμε


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.932
Reaction score
41.201
John Wick: Chapter 2 (2017), + ∞

Πάντως αυτό που δεν μπόρεσα να χωνέψω στο σενάριο είναι δύο πράγματα.
1. Πως πας ρε συ Τζον και ανοίγεις την πόρτα χωρίς να ρωτήσεις ποιος είναι;
2. Γιατί δεν βάζουν υπότιτλους όταν χτυπιούνται οι μονομάχοι; αφού είναι ξεκάθαρο ότι λένε κάτι παραπάνω από α, ου, χα, ωχ, ιχ, αχ, γκμου κλπ

Ένα είναι σίγουρο, στο Chapter 3 την έχει πο@τσίσει ο Τζον όπως τα 'κανε :laugh::laugh::laugh:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
D.O.A. (1950) . . . dead over anounchment . . .



- ναι γειά σας , αστυνομία εκεί ; . . . θα ήθελα να καταγγείλω έναν φόνο . . . τι ποιανού !!! . . . τον δικό μου

- κάπως έτσι ξεκινάει η περιπέτεια του ήρωά μας όταν ξυπνάει με hangover αλλά και με ένα άγνωστο δηλητήριο στο αίμα του . Ποιός - γιατί - πως το έκανε ; . . . άγνωστο

- και έτσι αρχίζει ο αγώνας δρόμου με τον χρόνο , μπάς και προλάβει να βρέι τον ''δολοφόνο'' του και ίσως και το αντίδοτο

- κλασικό επιτυχημένο και χιλιοπαιγμένο noir - thriller , ειδικά από το πάλαι ποτέ seven-X ( :rolleyes: ) , βλέπεται ευχάριστα και μας κρατά σε αγωνία


D.O.A. (1950) Trailer



- καλή θέαση . . . 8,0 / 10




























ΥΓ : - υπήρξε και hardcore punk μπάντα με το ίδιο λογότυπο συχνά υπό την σκέπη της Alternative Tentacles του Jello Biafra
 




Μηνύματα
2
Reaction score
2
Καλώς σας βρήκα!! :):) Τελικά, η παρέα μου το ακύρωσε για σήμερα και θα πάμε αυριο. :p Α, ωραία! Ευχαριστώ rose athens:)
 





rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Άντε, δες το και πες μας. Δεν λυπάμαι τις χαμένες ώρες τις λάμπας με τις μούφες, όσο τον χαμένο χρόνο.
 




Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Πάντως για εμένα να την δεις, είδα μερικά κομμάτια της ταινίας και μου άφησε καλές εντυπώσεις και από πλευρά εικόνας αλλά και ήχο
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.053
Reaction score
4.347
Να δω το Power Rangers ή να προσπεράσω; Ούτε που θα το σκεφτόμουν, αλλά απορώ με το 6,5/10 του imdb.
Σας αρέσουν οι μπύρες αγαπητέ;;;:D

Ασχοληθείτε με κάτι πιο δημιουργικό από το να δείτε "αυτό" το πράμα...;)
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
....1957


- τώρα εάν αυτό είναι b-movie . . . κάνει πολλά μεταγενέστερα έως και σύγχρονα να μοιάζουν με c-movies

- ok , από πλευράς budget όντως είναι , αλλά με τέτοια σκηνοθεσία - ηθοποιία - εικόνα - πλοκή και ρυθμό . . . άνετα κατατάσσεται σε a-class ταινία δράσης

- πέντε τυχοδιώκτες κλέβουν μια χρυσή αποστολή από τις αμαξοστοιχίες νομισματοκοπίας των ΗΠΑ , εν συνεχεία παρακολουθούμε το σχετικό ανθρωποκυνηγητό με αμείωτο ενδιαφέρον ως το τέλος

- ακόμα και εάν είμαστε κατά του μαυρόασπρου , η εν λόγω δεν θα μπορούσε να αποδώσει το σκοτεινό και αγωνιώδες κλίμα και την ατμόσφαιρά του έγχρωμα , ( λέω εγώ τώρα :rolleyes: )









. . . καλή θέαση . . . 7,5/10

Plunder Road 1957 Ελληνικοι υποτιτλοι

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.187
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top