Τι είδαμε, τι θα δούμε






vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Να δω το Power Rangers ή να προσπεράσω; Ούτε που θα το σκεφτόμουν, αλλά απορώ με το 6,5/10 του imdb.
αστο αυτο και δες τον γοριλλα....εχει και κατι σαυρες ντουκια ρε μαστορα......γεια σου αγορι τρελλο!!!!!!!!!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
αστο αυτο και δες τον γοριλλα....εχει και κατι σαυρες ντουκια ρε μαστορα......γεια σου αγορι τρελλο!!!!!!!!!
Kong: Skull Island (2017)

Το είδα 2 φορές, την δεύτερη για τον ήχο. 7/10 η ταινία.
Αλλά ο ήχος...ο ήχος... Το Atmos σε καθηλώνει από το πρώτο δευτερόλεπτο, πριν καλά καλά μπουν οι τίτλοι έναρξης. 10/10

Βλασούκο, πότε θα βάλεις Atmos είπαμε; :)
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Kong: Skull Island (2017)

Το είδα 2 φορές, την δεύτερη για τον ήχο. 7/10 η ταινία.
Αλλά ο ήχος...ο ήχος... Το Atmos σε καθηλώνει από το πρώτο δευτερόλεπτο, πριν καλά καλά μπουν οι τίτλοι έναρξης. 10/10

Βλασούκο, πότε θα βάλεις Atmos είπαμε; :)
οταν μεγαλωουν τα παιδια του αδερφου μου που κοιμονται απο πανω (ανω οροφο)και πανε φανταροι και μπορω να δυναμωνωωωωω....οποτε επειδη ειναι μικρα θα περιμενω κανα αλλο φορμα να κανω και γω το κομματι μου καλε μου////
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Τώρα καταλαβαίνω γιατί έχεις πάρει τα βουνά και τα λαγκάδια καλέ μου...:p
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Καλα ,7 με 9 που τα σπανε απο πανω τα παιδια του αδερφου σιγα μην ταραχτουν με λιγο μπασο. Ασε που θα μπορουσες να βλεπεις και κινουμενα σχεδια σε atmos......:)
 


Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Σήμερα, The Fate of the Furious. Θυσιάζομαι για το DTS:X... :p



Το poster τα λέει όλα... :roflmao:
7.5/10
Όσο το νούμερο αυξάνει (το οκτώ δεν είναι;)) τα φίδια μεγαλώνουν. Στην πρώτη σκηνή racing νόμιζα ότι έβλεπα video game.
Κατά τα άλλα:
Oι σκηνές δράσης είναι αλλού, τόσο που σε ξεπερνάνε:headbang:
Aνατρίχιασα μόλις είδα το δάκρυ να κυλάει στο μάγουλο του Τοretto:o
Mε το DTS:X κάτι δεν μου πήγε καλά. Πολύ χαμηλές οι στάθμες και μικρή δυναμική περιοχή. (Μπορεί να φταίνε και οι ρυθμίσεις γιατί το είδα αμέσως μετά που έτρεξα το YPOA)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Mε το DTS:X κάτι δεν μου πήγε καλά. Πολύ χαμηλές οι στάθμες και μικρή δυναμική περιοχή. (Μπορεί να φταίνε και οι ρυθμίσεις γιατί το είδα αμέσως μετά που έτρεξα το YPOA)
Δεν είχε ιδιαίτερη πληροφορία. >:(

Κοιμήθηκα στη μέση... :) Βαθμολογία θα βάλω τη Δευτέρα που θα το δω μόνος γιατί η κυρά αρνείται (σοφά) να το δει. :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Σήμερα, The Fate of the Furious. Θυσιάζομαι για το DTS:X... :p



Το poster τα λέει όλα... :roflmao:

8/10 από μένα. Μία ταινία που προσέγγισε το 80% αυτών που ζητάω από τον κινηματογράφο. Αμερικάνικη υπερβολή, κορεσμένα χρώματα, δράση. Και Dwayne Johnson που αντιπροσωπεύει το εμφανισιακό πρότυπο του άντρα για μένα. 8-)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
8/10 από μένα. Μία ταινία που προσέγγισε το 80% αυτών που ζητάω από τον κινηματογράφο. Αμερικάνικη υπερβολή, κορεσμένα χρώματα, δράση. Και Dwayne Johnson που αντιπροσωπεύει το εμφανισιακό πρότυπο του άντρα για μένα. 8-)
:roflmao::roflmao:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
7.5/10
Όσο το νούμερο αυξάνει (το οκτώ δεν είναι;)) τα φίδια μεγαλώνουν. Στην πρώτη σκηνή racing νόμιζα ότι έβλεπα video game.
Κατά τα άλλα:
Oι σκηνές δράσης είναι αλλού, τόσο που σε ξεπερνάνε:headbang:
Aνατρίχιασα μόλις είδα το δάκρυ να κυλάει στο μάγουλο του Τοretto:o
Mε το DTS:X κάτι δεν μου πήγε καλά. Πολύ χαμηλές οι στάθμες και μικρή δυναμική περιοχή. (Μπορεί να φταίνε και οι ρυθμίσεις γιατί το είδα αμέσως μετά που έτρεξα το YPOA)
Τα DTS:X εχουν ιδιαίτερα υψηλή στάθμη.Μάλλον το αρχείο θα φταίει .
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Fast & furious 8 Αρκετά καλή ταινία για αυτό που περιμένεις να δεις
Με κράτησε μέχρι τέλος σε καλά επίπεδα χωρίς να κάνει κοιλιά 8,1/10
The Gunman Ενώ ξεκινάει καλά δυστυχώς με άφησε εντελώς αδιάφορο σε σημείο που με κούρασε 4/10
Gold Πολυ καλή ταινία με βασισμένη σε αληθινά γεγονότα όπου δυστυχώς μου άφησε ψυχολογικά γιατί ο τύπος φουσκώνει και ξεφουσκώνει ανά ταινία και εδώ παλεύουμε να χάσουμε κανένα κιλό 7/10
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
7.5/10
Όσο το νούμερο αυξάνει (το οκτώ δεν είναι;)) τα φίδια μεγαλώνουν. Στην πρώτη σκηνή racing νόμιζα ότι έβλεπα video game.
Κατά τα άλλα:
Oι σκηνές δράσης είναι αλλού, τόσο που σε ξεπερνάνε:headbang:
Aνατρίχιασα μόλις είδα το δάκρυ να κυλάει στο μάγουλο του Τοretto:o
Mε το DTS:X κάτι δεν μου πήγε καλά. Πολύ χαμηλές οι στάθμες και μικρή δυναμική περιοχή. (Μπορεί να φταίνε και οι ρυθμίσεις γιατί το είδα αμέσως μετά που έτρεξα το YPOA)
Θα τη δω αύριο. Δεν θέλω να χάσω το δάκρυ του Toretto και έχω μια περιέργεια για το πώς παίζει το DTS:X εδώ.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Murder by Contract (1958)



- ή αλλιώς ''the art of kiling '' . . . θα μπορούσε κάπως έτσι να ονομάζεται , αφού παρατηρούμε με πόση ψυχραιμία και επαγγελματισμό ο ήρωάς μας ( ; ) , παραδίδει σεμινάρια επίλυσης του υπερπληθυσμού

- αν και noir , οι περισσότερες σκηνές είναι ηλιόλουστες , αργές , μπλαζέ , ενίοτε με χιούμορ και η μουσική ; . . . κιθαριστή ανάλαφρη τζαζ , όλες αυτές οι αντιθέσεις συνηγορούν σε κάτι το απόκοσμα ψυχρό

- πάντως βλέπεται ευχάριστα . . . 8,0/10 ( ίσως και παραπάνω από πλευράς πρωτοτυπίας

Murder By Contract trailer



- αλλά ας μιλήσει και ένας επαγγελματίας του χώρου

Martin Scorsese on Murder by Contract (1958)

















 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top