Το σαλόνι του SurfDrifter MKII

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
να μην δουμε και κανα pdf τι παιζουν τα ριμαδια που παιρνουμε ...:p

πχ.

τα δικα σου δεν παιζουν χαμηλα......ειναι για νταπα ντουπα μονο :D

View attachment 78028

......ενω το svs 13 (20hz mode)παιζει πιο χαμηλα πιο δυνατα και πιο ισορροπημενα ....
δεν σου εβαλα το 16αρι μην μου παθεις και τιποτα :D

View attachment 78029

και 15hz mode :D

View attachment 78030
Παίρνουμε ; τι μαζί τα παίρνουμε ;:lolsign:
Άλλοι αγοράζουν θες να πείς και άλλοι μαθαίνουν πινακάκια :gotcha:
Τουλάχιστον μη μου λες εσύ για το 13αρι 4 χρόνια το είχα.:laugh:
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
εμεις αγοραζαμε οταν εσυ ησουν μικρουλης και δεν ηξερες απαυτα...:D

ειχες τετοιο πραμα και τοδωσες για το νταπα ντουπα !! :o

:lolsign:
 



sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Δοκιμασε να δεις national geographic με λιονταρια ή ελεφαντες...θα τα ακουσει και ο γειτονας.. :)
Όταν τα βλέπει η μάνα μου, έτσι κι αλλιώς τ' ακούει και ο γείτονας... :roflmao: :(
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
εμεις αγοραζαμε οταν εσυ ησουν μικρουλης και δεν ηξερες απαυτα...:D

ειχες τετοιο πραμα και τοδωσες για το νταπα ντουπα !! :o

:lolsign:
αλλά όταν αγόραζες δεν είχες πάρει ούτε svs ούτε 4645c
εμεις αγοραζαμε οταν εσυ ησουν μικρουλης και δεν ηξερες απαυτα...:D

ειχες τετοιο πραμα και τοδωσες για το νταπα ντουπα !! :o

:lolsign:
αλλά όταν αγόραζες δεν είχες πάρει svs ούτε 4645c;) οπότε άστο και δεύτερον δεν έχεις ακούσει ποτε 4645c σε οικιακό χώρο οπότε η γνώμη σου είναι άκυρη, με pdf εγω δεν μιλάω, εχω ακούσει και τα 2 και μπορώ να εκφέρω γνώμη! ο Στάθης έδωσε το svs γιατί απλά δεν μπορούσε να ακολουθήσει σε ένταση τα 3677, και γενικά τα jbl pro που έχει! εσύ ο ίδιος είχες πάει στον Στάθη τότε που είχε το svs και είχες πει οτι δεν είχε μπάσο για της έντασης που παίζει! για αυτό τον λόγο το έδωσε και πήρε τα 4645c (δυο). συγκρίνεις 2 διαφορετικά sub που έχουν φτιαχτεί το καθένα για να εξυπηρετούν διαφορετικούς σκοπούς, και για αυτό που έχουν σχεδιαστεί είναι τοπ και τα δύο! και να σημειωθεί ότι το 4645c για να παίξει σωστά πρέπει να του βάλεις και τον σωστό ενισχυτή που προτείνει η jbl για να παίξει όπως πρέπει:drinks: που σημαίνει αυτό ότι 2 4645c θα κοστίσουν 6000€ και η jbl χρεώνει αυτό ακριβώς που πουλάει τίποτα παραπάνω, οπότε καταλαβενεις απόδοση, όλο το χρήμα έχει πέσει στην απόδοση και οχι στην εμφάνιση όπως το svs! το svs έχει φτιαχτεί για οικιακά σύστημα και οικίακους χώρους με οικιακές ένταση, που για μένα οταν έχεις τέτοιο σύστημα ναι η επιλογή είναι μια, svs, αλλά απο κεί και πέρα μετά πας αλλού...:thumbsup:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Το μπάσο των jbl στον χώρο του Στάθη απλα δεν υπάρχει. Δεν ξέρω πως ακουγόταν με το svs αλλά αδυνατω να πιστέψω ότι θα ήταν καλύτερα.
Απο κει και πέρα σε καθημερινό σαλόνι χωρις ιδιαιτερη ηχητική φροντίδα , όπως του surtdrifter, τα SVS είναι μονόδρομος. Και φυσικά όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερα. Τώρα αν είναι υπερβολή το 16αρι?
Ειλικρινά θέλετε να μιλήσουμε για υπερβολές εμείς σε αυτο το forum?:D
 



Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
βρε σεις !!

....καλε πως κανετε ετσι οι jblακηδες !!! :roflmao:
τα χαρτια λενε βλακειες μην τα διαβαζετε εσεις...:D

γιατρε .....τερματογκαζι διαβαζω αλλα φως δεν βλεπω :lolsign:

σορυ Αρη αγορι μου ...ο μονος που δεν φταιει ειμαι εγω...:)
 




stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.363
συμπερασμα: υπαρχουν προιοντα και λυσεις για ολα τα γουστα! διαλεχτε συνειδητα! ;)

μ'αυτα τα pdf βρε κεφαλα μου εχουμε ζαλιστει! αφου το ιδιο ηχειο παιζει αλλιως σε καθε χωρο :rolleyes:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.878
Reaction score
77.480
View attachment 78052 Εντάξει. Ειναι πολυ μεγάλο. Το PB13 μου φαίνεται μικρό τώρα. Έπρεπε να εχω 2xSB16 και θα ήμουν μια χαρά!
Βάλε φωτό! :party:

Βάλε φωτό! :party:

Βάλε φωτό!:party:
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
συμπερασμα: υπαρχουν προιοντα και λυσεις για ολα τα γουστα! διαλεχτε συνειδητα! ;)

μ'αυτα τα pdf βρε κεφαλα μου εχουμε ζαλιστει! αφου το ιδιο ηχειο παιζει αλλιως σε καθε χωρο :rolleyes:

.....εσυ τρελο αγορι την βολεψες ....;)
[DOUBLEPOST=1501864000][/DOUBLEPOST]
View attachment 78052 Εντάξει. Ειναι πολυ μεγάλο. Το PB13 μου φαίνεται μικρό τώρα. Έπρεπε να εχω 2xSB16 και θα ήμουν μια χαρά!
εχει και μεγαλο ηχο ομως....;)
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top