YouTube app και 5.1 ηχος

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Γεια σας έχω μια LG tv 42 " full hd και ένα bluray player home cinema panasonic 5.1 συνδεδεμενο με hdmi arc.οτςν παίζω Netflix,ταινίες από usb,ο ήχος είναι 5.1 όταν όμως παίζω βίντεο με 5.1 ηχο από το YouTube app της smart tv ο ήχος που βγαινει στα ηχεια μου είναι στέρεο.παρακαλω τα φωτα σας πως μπορώ να ακούω 5.1 από το youtube
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σίγουρα το panasonic έχει επιλογή να "μετατρέψει" το 2.0 του You Tube σε 5.1 (μην περιμένεις και πολλά από άποψη ποιότητας όμως).
Ανέβασε αν μπορείς, μια ευδιάκριτη φωτογραφία του remote control.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Φίλε όταν παίζω video test 5.1 από το YouTube app της τηλεόρασης ακούγονται μόνο τα μπροστινά ηχεία.
Νομίζω πως το you tube υποστηρίζει μόνο 2.0...μπορεί να κάνω και λάθος.
Αν πατήσεις το πλήκτρο "surround" στο remote control ,δεν αλλάζει κάτι?
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Το youtube δεν εχει πολυκαναλο ηχο, γι αυτο.
Μονο ψευτο surround μπορεις να παρεις απο το dsp του ενισχυτη (dolby prologic II)
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Τότε προς τι όλα τα βιντεο τεστ που έχουν ανεβάσει χρηστες για 5.1 sound ,dts,Dolby atmos?μάλλον κανεις λάθος φίλε μου
 

Μηνύματα
65
Reaction score
95
Οχι δεν κανω λαθος, Το youtube ΔΕΝ δινει παραπανω απο 2 καναλια. Μπορεις πολυ ευκολα να το διαπιστωσεις και εσυ με μια απλη αναζητηση στο google. Αν δινει θα δινει ισως με καποια προσθηκη για χρηση απο υπολογιστη (δεν ξερω δεν εχω ασχοληθει με pc). Απ οτιδηποτε αλλο δεν δινει.
Γιατι στο youtube ανεβαζει οποιος θελει ο,τι θελει. Γι αυτο υπαρχουν τα παντα.
[DOUBLEPOST=1510490153][/DOUBLEPOST]Εκανα, επι της ευκαιριας, αυτη τη απλη αναζητηση που ελεγα και για υπολογιστη. Και εκει δινει 2 καναλια μονο. Οποιαδηποτε μοντα γινεται ειναι ψηφιακη επεξεργασια ωστε να δωσει ηχο surround, αυτο που σου ειπα και πιο πανω οτι κανει ο ενισχυτης (dolby prologic II)
 
Last edited:

Μηνύματα
157
Reaction score
696
To youtube ειναι 2κάναλο. Δεν υποστηρίζει παραπάνω κανάλια.
Μόνο αν βάλεις τον ενισχυτή σου σε multi channel stereo ή κάποιο άλλο upmixing format θα ακούσεις από όλα.
Αλλά σήμα 5.1 δεν θα πάρεις ποτέ.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.048
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top