Ενημέρωση για το Netflix



Μηνύματα
190
Reaction score
0
Παιδιά καινούριος στο δοκιμαστικό του ενός μηνός και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα. ΑΝ και έχω LG SMART TV που είναι 6 ετών όμως η τηλεόραση, ΔΕΝ ΕΧΕΙ εγκατεστημένο το Netflix ούτε στην αναζήτηση εφαρμογών από το LG Center έχει αυτή την εφαρμογή για download..... Τι μπορώ να κάνω για να δω στην τηλεόρασή μου το Netflix παιδιά;;;;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.207
Παιδιά καινούριος στο δοκιμαστικό του ενός μηνός και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα. ΑΝ και έχω LG SMART TV που είναι 6 ετών όμως η τηλεόραση, ΔΕΝ ΕΧΕΙ εγκατεστημένο το Netflix ούτε στην αναζήτηση εφαρμογών από το LG Center έχει αυτή την εφαρμογή για download..... Τι μπορώ να κάνω για να δω στην τηλεόρασή μου το Netflix παιδιά;;;;
αν δεν έχει η τηλεόραση εφαρμογή φρόντισε τότε να παίξεις από κάποια άλλη συσκευή όπως media player που να έχει netflix ή υπολογιστή ή tablet που θα πρέπει φυσικά να τα συνδέσεις στην τηλεόραση για να βλέπεις σε μεγάλη οθόνη.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Παιδιά καινούριος στο δοκιμαστικό του ενός μηνός και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα. ΑΝ και έχω LG SMART TV που είναι 6 ετών όμως η τηλεόραση, ΔΕΝ ΕΧΕΙ εγκατεστημένο το Netflix ούτε στην αναζήτηση εφαρμογών από το LG Center έχει αυτή την εφαρμογή για download..... Τι μπορώ να κάνω για να δω στην τηλεόρασή μου το Netflix παιδιά;;;;
Android tv box με καλυτερο ολων το ακριβο Nvidia shield (που κανει και αλλα πραγματα), περι τα 200€, και το Xiaomi mi international που παιζει και 4Κ με τιμη λιγο πανω απο τα 60€
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Aπάντηση από την κ.Θωμάτου, εκπρόσωπο της Netflix στην Ελλάδα σχετικά με τις φήμες περί αυξησης της μηνιαίας συνδρομής:

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν έχει γίνει αλλαγή στις τιμές των πακέτων συνδρομών, αλλά πρόκειται για ένα test!

Πιο συγκεκριμένα, αν συνεχίζατε τη διαδικασία νέας εγγραφής στην υπηρεσία, η πλατφόρμα θα σας επέστρεφε στην προηγούμενη χαμηλότερη τιμή του πακέτου (και θα σας χρέωνε αντίστοιχα). Αυτή την περίοδο το Netflix διεξάγει μία έρευνα σε επιλεγμένες χώρες, προκειμένου να «ψυχογραφήσει» τους χρήστες σε σχέση με την αξία που προσδίδουν στην υπηρεσία.

Δεν θα δουν όλες οι οθόνες αυτές τις «νέες» τιμές και, όπως προανέφερα, όσοι τις δουν, αν αποφασίσουν να ολοκληρώσουν την εγγραφή θα δουν ως τελική τιμή χρέωσης την αληθινή ισχύουσα τιμή του πακέτου."

Τι είδους test μπορεί να είναι;
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Τεσταρουν για το εαν παρ΄ολο που ακριβυναν το πακετο θα δειξει ενδιαφερον ο ...ενδιαφερομενος και συνεχισει για να κανει συνδρομη στην τιμη αυτη (τη νεα). Και μετα για ευχαριστηριο μπονους του δινουν την παλαια!
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..θα ανεβασουν την τιμη Λακη, ειναι σιγουρο. Το ποτε δε ξερω. Κατσε να δω τις κινησεις μου, μη τυχον και το εχουν κανει ηδη...
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Γράφτηκα και εγώ προχθές και θα αναφέρω τις προσωπικές μου εντυπώσεις και διαπιστώσεις.
Με τα δικά μου πάντα δεδομένα, μάτια και αυτιά και με σύνδεση 24άρα και όχι 50άρα.
Μέσω bdp η εικόνα κλείδωνε hdr αλλά ο ήχος ενώ έλεγε ότι ήταν dolby atmos κλείδωνε 5.1 surround. ( Το bdp είναι συνδεδεμένο ασύρματα ).
Μέσω υπολογιστή ο οποίος είναι με καλώδιο ethernet κλείδωνε και εικόνα hdr και ήχο dolby atmos.
Μέσω bdp είχε λίγο καλύτερη εικόνα συγκριτικά με το πισι. Ο ήχος δεν ήταν καθόλου ικανοποιητικός και στις δύο περιπτώσεις συγκριτικά πάντα με μία ταινία από ένα φυσικό δίσκο μπλου ρέι.
Η εικόνα ( όπως πολύ σωστά αναφέρεται και πιο πάνω ) είναι ένα ίσως και δύο κλικ πιο κάτω.
Συμπερασματικά όμως και πάντα σε σχέση με το τι μας προσφέρουν τα Ελληνικά συνδρομητικά θεωρώ πως τα 12 ευρώ είναι τσάμπα για τις επιλογές που σου δίνει το νετφλιξ σε ταινίες,σειρές,ντοκυμαντέρ κλπ.
Αλλά όχι για να χαρείς τον ήχο μιας ταινίας όπως γίνεται από έναν δίσκο μπλου ρέι.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Αλλά όχι για να χαρείς τον ήχο μιας ταινίας όπως γίνεται από έναν δίσκο μπλου ρέι.
Το streaming έχει σοβαρούς συμβιβασμούς και στην εικόνα και στον ήχο. Δες το bitrate ενός BD για σύγκριση.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Το streaming έχει σοβαρούς συμβιβασμούς και στην εικόνα και στον ήχο. Δες το bitrate ενός BD για σύγκριση.
Έτσι ακριβώς φίλος!!
Αλλά τον πολύ κόσμο μάλλον δεν τον ενδιαφέρει αυτός ο συμβιβασμός για αυτό πάει τρένο σε συνδρομές.
Εγώ προσωπικά θα το ξαναδοκιμάσω άλλη μία φορά , όταν και όποτε θα έχω διαθεσιμότητα ταχύτερης σύνδεσης
και βλέπουμε.
Έδωσα αίμα δάκρυα και ιδρώτα για να αναβαθμίσω ήχο και εικόνα οπότε BD προς το παρόν:D
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
αρα μιλαμε για μια υπηρεσια συνδρομης του τυπου κρεαβατοκαμαρας ή ταμπλετ και οχι για σοβαρα HC.:D
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
αρα μιλαμε για μια υπηρεσια συνδρομης του τυπου κρεαβατοκαμαρας ή ταμπλετ και οχι για σοβαρα HC.:D
Και το hd/1080 ειναι ικανοποοιητικο για τη μεγαλη πλειοψηφια ή οσων εχουν τηλεορασεις μεγαλης διαστασης με τυπικο ηχοσυστημα 5.1
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Ότι είπε.

Το streaming έχει σοβαρούς συμβιβασμούς και στην εικόνα και στον ήχο. Δες το bitrate ενός BD για σύγκριση.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Είναι καθαρά θέμα επιλογής του κάθε ένα μας. Αν θέλουμε απλά να βλέπουμε και να ακούμε μαμάει, αν θέλουμε να πάρουμε το 100% του κόπου μας το BD ή το downloading είναι μονόδρομος.
Πάντως σαν υλικό ( ταινίες κλπ) όπως προανέφερα έχει πολύ αξιόλογα πράγματα.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Είναι καθαρά θέμα επιλογής του κάθε ένα μας. Αν θέλουμε απλά να βλέπουμε και να ακούμε μαμάει, αν θέλουμε να πάρουμε το 100% του κόπου μας το BD ή το downloading είναι μονόδρομος.
Πάντως σαν υλικό ( ταινίες κλπ) όπως προανέφερα έχει πολύ αξιόλογα πράγματα.
Ποια ποικιλια σε ταινιες; Περα απο τις παραγωγες του ελαχιστες αλλες, το ιδιο βεβαια και με τις σειρες.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Ποια ποικιλια σε ταινιες; Περα απο τις παραγωγες του ελαχιστες αλλες, το ιδιο βεβαια και με τις σειρες.
Εξέφρασα αυτή την άποψη συγκριτικά με ΟΤΕ τβ που έχω, στις επιλογές που μου δίνει στο on demand χωρίς επιπλέον κόστος μου φάνηκαν πολύ καλύτερες αυτές στο νετφλιξ. Συν υπολογίζοντας λοιπόν δεδομένα όπως : dolby atmos, εικόνα hdr, ( συμπιεσμένα μεν αλλά υπαρκτά δε) λοιπές ευκολίες δηλαδή βλέπεις πανεύκολα σε 4 διαφορετικές οθόνες και φυσικά λαμβάνοντας υπ' όψιν τα 12 ευρώ θεωρώ ότι είναι μία καλή επιλογή.
Εγώ προσωπικά αν ήμουν ικανοποιημένος με τον ήχο θα το κρατούσα, έστω τη χειμερινή περίοδο σαν μία καλή εναλλακτική.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.207
Μόλις ανακάλυψα ότι το netflix από oppo δίνει πλέον και ελληνικούς υπότιτλους όπου έχει!
ΔΙΑΙΔοΣΤΑΙ!11!!!11!!! :party::party:

πάω να το γράψω και αλλού :laugh:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.374
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top