i30 N, Polo GTI, Fiesta ST ή κάτι άλλο;

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ψαχουλέψαμε 2 αυτοκινητάκια, αυτό με την οροφή κι ένα ST Line.
Το ταμπλώ είναι εντυπωσιακά στιβαρό και ποιοτικό και οι διακόπτες έχουν άψογη αίσθηση. Οι πόρτες είναι απο σκληρό πλαστικό, όπως αναμενόταν για την κατηγορία. Οι χειρολαβές στις πόρτες είναι άσχημες και δυσανάλογα κακές. Το λεβιέ ταχυτήτων είναι λίγο χαμηλά, αλλά το τιμόνι και το κάθισμα ρυθμίζονται σε 4 κατευθύνσεις και βολεύεσαι.
Η ηλιοροφή 2 τμημάτων είναι τεράστια και το εμπρός τμήμα ανοίγει πολύ! :party:
Τα 2 μπλεδάκια, αυτό του ST Line και το λίγο πιο μπλε Performance Blue του ST, είναι πάρα πολύ ωραία.
Φοράει Pilot Super Sport. :)

IMG_20180704_172822.jpg


Είχε ένα Vignale test drive με ηλιοροφή και δέρματα ο καλός κύριος, και προσφέρθηκε να μας το δώσει για βόλτα αλλά αρνηθήκαμε γιατί ήταν diesel. :p:p
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.124
Ψαχουλέψαμε 2 αυτοκινητάκια, αυτό με την οροφή κι ένα ST Line.
Το ταμπλώ είναι εντυπωσιακά στιβαρό και ποιοτικό και οι διακόπτες έχουν άψογη αίσθηση. Οι πόρτες είναι απο σκληρό πλαστικό, όπως αναμενόταν για την κατηγορία. Οι χειρολαβές στις πόρτες είναι άσχημες και δυσανάλογα κακές. Το λεβιέ ταχυτήτων είναι λίγο χαμηλά, αλλά το τιμόνι και το κάθισμα ρυθμίζονται σε 4 κατευθύνσεις και βολεύεσαι.
Η ηλιοροφή 2 τμημάτων είναι τεράστια και το εμπρός τμήμα ανοίγει πολύ! :party:
Τα 2 μπλεδάκια, αυτό του ST Line και το λίγο πιο μπλε Performance Blue του ST, είναι πάρα πολύ ωραία.
Φοράει Pilot Super Sport. :)

View attachment 100416
Πολύ σύντομα ο φίλος χωρίς πρόσβαση θα έχει καινούργιο τουτού λοιπόν! :party:


Ελπίζω να τον έχεις πληροφορήσει για το πόσοι φίλοι εδώ μέσα ασχολούνται με τις ανησυχίες του και προτείνουν λογικές λύσεις. (άνω των 100.000€).
 

D

Deleted member 23222

Guest
Nα τον δούμε και μια φωτό αυτόν τον πολλαπλώς ευεργετηθέντα, άμα τη παραλαβή...
Να μας φύγει η περιέργεια...
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
αν και εμπίπτει στην κατηγορία καγκουροσαξόραλλα καλοτάξιδο να είναι (τι ταξίδια δηλαδή; γύρω γύρω σε μια πίστα θα κάνει συνέχεια :laugh: )
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
αν και εμπίπτει στην κατηγορία καγκουροσαξόραλλα καλοτάξιδο να είναι (τι ταξίδια δηλαδή; γύρω γύρω σε μια πίστα θα κάνει συνέχεια :laugh: )
Καγκουροsaxorallo θα ήταν αν είχε μπουρούδες και σπόιλερζ και καραγκιοζιλίκια. Αυτό, εκτός των καθισμάτων είναι πολύ χαμηλών τόνων. :)
Και βέβαια θα κάνει ταξίδια.

Αφού κάναμε πολύ ενδελεχείς μελέτες διαπιστώσαμε οτι το μόνο πρόβλημα θα είναι η επιλογή των Pilot Super Sport ελαστικών λόγω 205/40/18 και της απαράδεκτης συμπεριφοράς της Michelin που δεν κρατάει στοκ εδώ. ST3 με τα σημαντικά έξτρα = μόνο 18"...
Θα κάνουμε όμως μια προσπάθεια κατά την παραγγελία (και μετά τρεις μήνες υπομονή μέχρι την παράδοση). :oops::oops::oops:

Αν αρνηθούν, μάλλον θα πρέπει να αγοραστεί ένα σετ μεταχειρισμένων original 17" για να παίρνει Sport Cup 2 215/45/17 που είναι φθηνότερα και καλύτερα. Ο φίλος χωρίς πρόσβαση θα περνάει έτσι την ταλαιπωρία που ζούσα με το BMWδάκι και την Cici Abarth, 5-6 φορές το χρόνο αλλαγή στον κήπο με μικρό κομπρεσέρ και λασκάρισμα-σφίξιμο με το χέρι.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Πες του φίλου χωρίς πρόσβαση ότι δεν είναι δα και μεγάλη υπόθεση να έχει στοκ πάντα μια τετράδα στην αποθήκη και μόλις τη βάζει πάνω να παραγγέλνει τη νέα, αφού μέσα στο χρόνο είναι σίγουρο ότι θα κάνει αλλαγή! όλα εγώ πχια;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Καγκουροsaxorallo θα ήταν αν είχε μπουρούδες και σπόιλερζ και καραγκιοζιλίκια. Αυτό, εκτός των καθισμάτων είναι πολύ χαμηλών τόνων. :)
Και βέβαια θα κάνει ταξίδια.

Αφού κάναμε πολύ ενδελεχείς μελέτες διαπιστώσαμε οτι το μόνο πρόβλημα θα είναι η επιλογή των Pilot Super Sport ελαστικών λόγω 205/40/18 και της απαράδεκτης συμπεριφοράς της Michelin που δεν κρατάει στοκ εδώ. ST3 με τα σημαντικά έξτρα = μόνο 18"...
Θα κάνουμε όμως μια προσπάθεια κατά την παραγγελία (και μετά τρεις μήνες υπομονή μέχρι την παράδοση). :oops::oops::oops:

Αν αρνηθούν, μάλλον θα πρέπει να αγοραστεί ένα σετ μεταχειρισμένων original 17" για να παίρνει Sport Cup 2 215/45/17 που είναι φθηνότερα και καλύτερα. Ο φίλος χωρίς πρόσβαση θα περνάει έτσι την ταλαιπωρία που ζούσα με το BMWδάκι και την Cici Abarth, 5-6 φορές το χρόνο αλλαγή στον κήπο με μικρό κομπρεσέρ και λασκάρισμα-σφίξιμο με το χέρι.
μεταφραζω: αλλαγη ζαντας asap! ειμαι εγω περιεργος? εχω μεινει πισω? δεν ειμαι σιγουρος αλλα οι ζαντες δεν το κολακευουν? (ειναι ιδεα μου ?)
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
μεταφραζω: αλλαγη ζαντας asap! ειμαι εγω περιεργος? εχω μεινει πισω? δεν ειμαι σιγουρος αλλα οι ζαντες δεν το κολακευουν? (ειναι ιδεα μου ?)
Εμ βεβαια, λογικο ειναι, αφου εβαλαν 18αρια στο σουργελο.:D Αφου βαζεις 18αρια μαμα ρε βλακα, μεγαλωσε λιγο τις δισκοπλακες που ετσι οπως ειναι αμα τους βαλεις δεικτες ειναι σαν κι αυτα τα ρολογια τοιχου στα βουλκανιζατερ..:D:D:D
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.207
Reaction score
11.484
Εμ βεβαια, λογικο ειναι, αφου εβαλαν 18αρια στο σουργελο.:D Αφου βαζεις 18αρια μαμα ρε βλακα, μεγαλωσε λιγο τις δισκοπλακες που ετσι οπως ειναι αμα τους βαλεις δεικτες ειναι σαν κι αυτα τα ρολογια τοιχου στα βουλκανιζατερ..:D:D:D
Εσυ δημιουργικέ γίγαντα με άποψη έχεις κατασκευάσει ποτέ κάτι σε δημόσια θέα για να δούμε την ικανοτητά σου;
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εσυ δημιουργικέ γίγαντα με άποψη έχεις κατασκευάσει ποτέ κάτι σε δημόσια θέα για να δούμε την ικανοτητά σου;
Tα δημιουργηματα μου εκτιθενται στο νετ αλλα δεν απευθυνονται σε ανθρωπους της λαχαναγορας σαν εσενα. Εσυ εισαι για να μου κουβαλας τις βαλιτσες σαν καλος αχθοφορος.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Εμ βεβαια, λογικο ειναι, αφου εβαλαν 18αρια στο σουργελο.:D Αφου βαζεις 18αρια μαμα ρε βλακα, μεγαλωσε λιγο τις δισκοπλακες που ετσι οπως ειναι αμα τους βαλεις δεικτες ειναι σαν κι αυτα τα ρολογια τοιχου στα βουλκανιζατερ..:D:D:D
Ίσως γιατί τα φρένα τοποθετούνται για να καλύψουν την πέδηση του αυτοκινήτου σε σχέση με το βάρος κι όχι για να αρέσουν στο κοινό που βάζει πολυπίστονα καπάκια στις δαγκάνες. :party:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.207
Reaction score
11.484
Tα δημιουργηματα μου εκτιθενται στο νετ αλλα δεν απευθυνονται σε ανθρωπους της λαχαναγορας σαν εσενα. Εσυ εισαι για να μου κουβαλας τις βαλιτσες σαν καλος αχθοφορος.
Κανένα πρόβλημα!
Όλα έχουν την τιμή τους:fuckyou:
Η φρασεολογία σου όμως για το φιέστακι δείχνει ζήλεια για τον «φίλο χωρίς πρόσβαση» που δίνει 30Κ€ για να κάνει το κέφι του που εσυ μάλλον δεν τα έχεις;)
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Οταν δεχομαι επιθεση χωρις λογο, αμυνομαι. Επιπλεον, δεν πιστευω ο ζιζικ ή οπιοσδηποτε εδω μεσα να εχει χρεία δικηγορου για να υπερασπιστει το Φιεστάκι. Τη γνωμη του λεει ο καθενας, λες να με ακουσει ο υποψηφιος αγοραστης και να μην το αγορασει;. Παντως πρεπει να στραβοξυπνησες σημερα.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
:idk::idk::idk:

Πως είναι τα ρολόγια που έχουν τα βουλκανιζατερ;

:idk::idk::idk:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ίσως γιατί τα φρένα τοποθετούνται για να καλύψουν την πέδηση του αυτοκινήτου σε σχέση με το βάρος κι όχι για να αρέσουν στο κοινό που βάζει πολυπίστονα καπάκια στις δαγκάνες. :party:
Για καφέ στο Μπουρνάζι καλά είναι.:lolsign:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.502
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top