i30 N, Polo GTI, Fiesta ST ή κάτι άλλο;

Μηνύματα
184
Reaction score
127
Θα γίνει infinite loop στο τέλος από τις συνθήκες επιλογής....:)


Νομίζω σε λίγο θα αρχίσουν τα στοιχήματα για το που θα καταλήξει
 



Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εκανε κι η μυγα κωλο που λένε...Ξυπνησε κι η Αλφα. Άλλος ενας επιδοξος φονεας της Πορσε.:p
Ετσι καγχαζανε πριν 5 χρονια και για το ντατσουν το gtr στον ευρωπαικό τυπο. ''Ο φονεας των γιγαντων'', ''ο νικητης της πορσε στις πιστες'' και τωρα σιωπη. Ετσι ειναι, ωραια η διαφημιση αλλα δεν κραταει πολυ...:):)
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Ετσι καγχαζανε πριν 5 χρονια και για το ντατσουν το gtr στον ευρωπαικό τυπο. ''Ο φονεας των γιγαντων'', ''ο νικητης της πορσε στις πιστες'' και τωρα σιωπη. Ετσι ειναι, ωραια η διαφημιση αλλα δεν κραταει πολυ...:):)
Πριν 10 χρόνια, όχι 5. Συνεχίζει να είναι ταχύτερο στις πίστες απο αντίστοιχες Porsche, αλλά έχει ανέβει πολύ η τιμή του και δε θεωρείται πια ευκαιρία.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
@gonis.

H Αlfa έκανε καλύτερο χρόνο...μία φορά.

Μετά δε ξαναπήρε μπρος :D
Εκανε κι η μυγα κωλο που λένε...Ξυπνησε κι η Αλφα. Άλλος ενας επιδοξος φονεας της Πορσε.:p
Ετσι καγχαζανε πριν 5 χρονια και για το ντατσουν το gtr στον ευρωπαικό τυπο. ''Ο φονεας των γιγαντων'', ''ο νικητης της πορσε στις πιστες'' και τωρα σιωπη. Ετσι ειναι, ωραια η διαφημιση αλλα δεν κραταει πολυ...:):)
Ψωνίστε αγέρωχα,αβίαστα,αβαδιστα από Γερμανία και αφήστε για μας τα ιταλικά και γαλλικά ταπεινά αυτοκινητάκια ;)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Καλέ Χρήστο, αυτό κοστίζει 120.000€. :rolleyes::roflmao:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Καλέ Χρήστο, αυτό κοστίζει 120.000€. :rolleyes::roflmao:
Εντάξει,δεν είναι πρόταση για το φίλο αλλά το θεμα έχει και εξωσχολικά.Όσο αφορά το κόστος,στοιχίζει όσο ένα μποξτερ με τα έξτρα :p
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Μόνο που στην κατηγορία αυτοκινήτων δρόμου δεν βρίσκεται καν στις 50 πρώτες θέσεις.

link
Το link που έβαλες δεν θεωρώ ότι είναι αντιπροσωπευτικό,έχει πολλά supercars-hypercars πριν και μετά οπότε τι να συγκρινουμε;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Το link είναι μια χαρά και αφορά αποδεκτές γενικά μετρήσεις, καταγράφοντας τις επιφυλάξεις για κάποιες απ' αυτές, όπως και, αν υπάρχουν, στοιχεία για τα λάστιχα που φορούσαν και τις ρυθμίσεις.

Γενικά όταν αφορά κατασκευαστές, δεν στέλνουν τα ίδια ακριβώς αυτοκίνητα που αγοράζουμε εμείς για τις χρονομετρήσεις.
Λίγο τα λάστιχα, λίγο οι ρυθμίσεις αναρτήσεων και φρένων, λίγο το tuning των κινητήρων... :p

Μια εξαίρεση υπάρχει σ' αυτή τη νοοτροπία, και είναι η Porsche που συνηθίζει να στέλνει κανονικά αυτοκίνητα παραγωγής σε τεστ και δοκιμές πίστας.
Προφανώς θα υπάρχουν εξαιρέσεις στην Porsche, όπως και σε άλλους κατασκευαστές αφού τα τελευταία χρόνια το Nurburgring χρησιμοποιείται σαν ισχυρό εργαλείο διαφήμισης.
Ο χρόνος του Nurburgring πρέπει να λαμβάνεται σαν μια ακόμη ένδειξη, και όχι σαν οπαδικού/ποδοσφαιρικού χαρακτήρα νίκη. Ή ήττα του εχθρού. :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.542
Όσο αφορά το κόστος,στοιχίζει όσο ένα μποξτερ με τα έξτρα :p
Αυτό είναι το καλύτερο επιχείρημα για να αγοράσει το μπόξτερ. :p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Μιλούσαμε πριν με τον Ιδρυτή και συζητήσαμε τις προτεραιότητες μας στις λαμαρίνες.

Μου έλεγε για ομορφιές, παράδοση και ιστορία, του έλεγα για επιδόσεις με άνεση και αξιοπιστία.
Μου έλεγε για τις όμορφες νέες Maserati και Alfa, του έλεγα για τις κακές πωλήσεις του FCA Group.
Μου έλεγε για γραμμές και χρώματα, του έλεγα για πίστες στα 9/10 και αποθηκευτικούς χώρους.

:D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.542
Μιλούσαμε πριν με τον Ιδρυτή και συζητήσαμε τις προτεραιότητες μας στις λαμαρίνες.

Μου έλεγε για ομορφιές, παράδοση και ιστορία, του έλεγα για επιδόσεις με άνεση και αξιοπιστία.
Μου έλεγε για τις όμορφες νέες Maserati και Alfa, του έλεγα για τις κακές πωλήσεις του FCA Group.
Μου έλεγε για γραμμές και χρώματα, του έλεγα για πίστες στα 9/10 και αποθηκευτικούς χώρους.

:D

Γι’ αυτό έχει Cayenne... :D
 


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Καλέ μου φίλε του φίλου ,
εψές το βράδυ έκανα βόλτα με τον κουμπάρο και τις μηχανές μας παραλιακή απο καλαμάκι έως Σαρωνίδα , μιά παλιά διαδρομή που συνήθιζα να την κάνω με ένα άλλο φιλαράκι πάντα με αυτοκίνητο και ολίγον σβέλτα :)
στο γυρισμό πετυχαίνω αυτό στο δρόμο ....

https://www.bmw.gr/el/all-models/m-...e=169130445257&lbnetwork=g&lbkeyword=+bmw +m2

bmw-m2-coupe-exterior-blue-front.jpg



σε μία έκδοση τούμπανο :neo:

αυτά ......
έμεινα μακακας ...
bmw-m2-coupe-exterior-blue-front.jpg
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.717
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top