Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
Μόλις τελείωσα κι εγώ την θέαση της καταπληκτικής ταινίας Rampage.
Ε καλά, δεν έχετε ξαναδεί κορκόδειλους να σκαρφαλώνουν σε κτίρια, να μασουλάνε τανκς σαν τα ντόνατς, να πετάνε οι λύκοι έχοντας γίνει τεράστιοι και να μαλώνουν με γορίλες που είναι και αλμπίνοι;
Μέσα απ' τη ζωή κι αυτή η ταινία.
Ήταν όλα καταπληκτικά πάντως.

Για αρχή ποπκορν με βουτυράκι και λίγη σκόνη μουστάρδας, μετά μια μικρή ποικιλία από κίτρινα τυριά και ροκφόρ, μαζί με κάτι αλλαντικά, κάτι ντοματούλες, αγγουράκια, ελίτσες, μικρά ζαπατάκια και κριτσίνια με πάπρικα, μπόλικες κρύες μπύρες και στο τέλος κρέμα καραμελέ, αλλά και πολύ γέλιο με την παρέα.
Αυτή είναι ταινία!!
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.125
Ocean's Eight (2018)

A173978C-E5D8-48C4-9EA6-F7F511E86BEB.jpeg


Μόλις γύρισα από θερινό κινηματογράφο. Η οθόνη μικρή, ο ήχος σε χαμηλή ένταση, τα καθίσματα άβολα, συν όλα τα κλασικά προβλήματα (κουνούπια, τσιγάρα, φώτα από τριγύρω, μυρωδιές φυτών). Όμως, το προβόλι ήταν άψογα ρυθμισμένο και η οθόνη καινούργια, με αποτέλεσμα να χαζεύω με την ποιότητα της εικόνας σε κάθε σκηνή.

Η ταινία όπως την περίμενα, όλα δουλεμένα στην εντέλεια, με μόνο αρνητικό σημείο την επίπεδη εξέλιξη. Ο θεατής είναι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά και απλώς παρακολουθεί το αποτέλεσμα.

Είχα καιρό να δω την αντιπαθητική Sandra Bullock και έμεινα όταν εμφανίστηκε άλλος άνθρωπος λόγω επεμβάσεων. Από ζώο έγινε μουν@ρα! :geek: Η Cate Blanchett διαφορετική και όπως πάντα πανέμορφη.

6,5/10
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Δε ξερω μπορει και να ειναι η ιδεα μου, μπορει και η αποτομη αλλαγη, μπορει να θελει να συνηθισω τη νεα εικονα, αλλα νομιζω οτι καμια φρεσκοεπεμβαση δε δειχνει καλα, θελει κανα χρονο+ να λασκαρει λιγο το τεντωμα :Dτοτε μου καθεται καλα εαν φυσικα εχει γινει σωστη εξαρχης...:cautious:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Για τα μέλη τα λιγοστά με auro3d, μένει έδαφος,πετάει ή βγαίνει μέσα απο τουs τοίχους;:p
η εχεις η δεν εχεις 3D sound ....αμ τι νομιζες ! :fuckyou:

Κάπου ανάμεσα σε δοκάρι και ταβάνι. :laugh:
ενω εσενα ερχετε απευθειας απο τον ουρανο :roflmao:

Μπουχαχαχα γελάσαμε πάλι
καλοκαιριατικα και με τοση ζεστη μια χαρα ειναι αυτα που λεει ο rose, δροσιζομαστε :D

Γι' αυτό σ' έβγαλαν από συντονιστή! :D
τι λε ρε αγαπη, σου εκαναν τετοιο κακο !!!! :D
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.718
Reaction score
10.527
Κροατία - Αγγλία (2018) Διάρκεια 120'
Δραματοποιημένο ντοκιμαντέρ που βασίζεται σε αληθινά γεγονότα. Συμπαραγωγή Ρωσίας και μιας διεθνούς οργάνωσης παραγωγών. Η ιστορία αφορά ένα ποδοσφαιρικό αγώνα με τα σκηνικά να είναι άψογα. Η πλοκή ολίγον αμερικάνικη κλισέ. Ο ισχυρός αρχικά ισοπεδώνει τον πιο αδύναμο και μετά όλα αλλάζουν, να μην πω παραπάνω γιατί θα είναι σπόιλερ. Αρκετά διασκεδαστική για όλη την οικογένεια.

Σύμφωνα με τους συνωμοσιολόγους προσπαθεί να περάσει υπόγεια μηνύματα περί ανωτερότητας του Κροατικού DNA ( που έλεγε ένα στουρνάρι συμμαθήτρια μου σε δηλώσεις όταν έγινε Ολυμπιονίκης) και περί αθάνατης Κροατικής ψυχής που λένε οι εκφωνητές. Παραβλέψτε αυτές τις ανοησίες.
Είναι απλά ένα παιχνίδι.
 

Μηνύματα
2.092
Reaction score
5.467
για να αλλάξουμε και λίγο ύφος
Ready player one (2018), 9

:D
Να δωκω και εγω 8/10 ,τα εφε παντου ειναι αψογα(εχει και το ονομα του υπαιτιου κακομοιρη στο τελος, steven spielberg),κατι μου εκανε ομως απο παιδικη ταινια ,και η μουσικες επιλογες μου θυμισαν atomic blonde.
 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
American Animals ή Μια Αμερικανική Ληστεία όπως το θέλησε ο Έλλην διανομέας.

Τέσσερις ευυπόληπτοι φοιτητές σχεδιάζουν τη ληστεία σπάνιων βιβλίων από το τοπικό πανεπιστήμιο περισσότερο για να σπάσουν την πλήξη από την προγραμματισμένη στην εντέλεια ζωή τους, παρά για την μπάζα αυτή καθαυτή.
Φυσικά, ό,τι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει στραβά από μια συμμορία της συμφοράς που στήνει ληστείες βάσει...κινηματογραφικών ταινιών!

Κινούμενος κάπου ανάμεσα στις ταινίες του Tarantino (περιλαμβάνει μια σπαρταριστή σκηνή - φόρο τιμής στο Reservoir Dogs) και τις Δύο Καπνισμένες Κάνες, ο Άγγλος Bart Layton προσφέρει ένα απολαυστικό heist movie, άκρως στιλιζαρισμένο, έξυπνα μονταρισμένο και πλήρως απενοχοποιημένο για τις επιρροές του.

Διανθισμένο με όμορφες μουσικές και με τον ανερχόμενο Barry Keoghan με την πολύ ιδιαίτερη φάτσα που γράφει στο πανί.

Κάτι παραπάνω από μια απλώς καλή ταινία του καλοκαιριού.



 

Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202

Με ξεγέλασε το ωραίο τρέιλερ...

Το βρήκα αρκετά βαρετό & αργό.

* Το τέλος ήταν ότι άξιζε από την ταινία !

Βαθμός: 2/10
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.417
Reaction score
94.030
Φυσικά όχι Σταθούλη!

Εκτός ελάχιστων περιπτώσεων, δεν βλέπω ταινίες κάτω από 6.2/10
 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τι περιέργεια μπορεί να έχει κάποιος για ταινία με τέτοια βαθμολογία; Πόσο δε βλέπεται; :D
Οι ηθοποιοί και η υπόθεση είναι αρκετά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.531
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top