Home cinema η εξέλιξη




Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.809
Στα 55 το pagea από Γερμανία. και 40 euro το supra από μέλος του forum.
[DOUBLEPOST=1522861565][/DOUBLEPOST]Τέλος για αυτό το εξάμηνο οι αναβαθμίσεις........χιχιχι. έβαλε η γυναίκα μου και τις πινελιές της και το τελικό αποτέλεσμα είναι αυτό.

20180404_200336.jpg
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Τι ωραία που θα πήγαινε ενα σαμπ και από δεξιά!!:)όχι οτι το χρειάζεσαι αλλά λεμε τώρα.
Πολύ ωραίο το σύστημα και ο χώρος, να το χαίρεστε:thumbsup::thumbsup:.
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.809
Τι ωραία που θα πήγαινε ενα σαμπ και από δεξιά!!:)όχι οτι το χρειάζεσαι αλλά λεμε τώρα.
Πολύ ωραίο το σύστημα και ο χώρος, να το χαίρεστε:thumbsup::thumbsup:.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είπα αυτό το εξάμηνο τέλος οι αναβαθμίσεις. Το επόμενο όμως .....??? ένα δεύτερο svs είναι στα προσεχή σχέδιά μου!!!
 


Μηνύματα
2.416
Reaction score
3.646
Σε παρακαλώ, αν θες, βάλε μια φώτο του καναπέ (θέση ακρόασης) με το αριστερό-δεξί surround και πές μου, πόση είναι η απόσταση των Front L-R με τα surround Bipolar.

Το ζητώ επειδή κάτι ανάλογο θα κάνω (ετσι με παίρνει) κι εγώ.Νόμιζα ότι το δικό μου είναι πολύ κοντά στα FR-FL αλλά τα δικά σου μάλλον είναι ακόμα πιο κοντά.(τα δικά μου μάλλον θα πάνε στα 2,10 μέτρα)

Είσαι ικανοποιημένος ηχητικά απο την τοποθέτηση των surround?
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.809
Σε παρακαλώ, αν θες, βάλε μια φώτο του καναπέ (θέση ακρόασης) με το αριστερό-δεξί surround και πές μου, πόση είναι η απόσταση των Front L-R με τα surround Bipolar.

Το ζητώ επειδή κάτι ανάλογο θα κάνω (ετσι με παίρνει) κι εγώ.Νόμιζα ότι το δικό μου είναι πολύ κοντά στα FR-FL αλλά τα δικά σου μάλλον είναι ακόμα πιο κοντά.(τα δικά μου μάλλον θα πάνε στα 2,10 μέτρα)

Είσαι ικανοποιημένος ηχητικά απο την τοποθέτηση των surround?
Σε ευθεία γραμμή είναι στα 270. Αλλά επειδή τα έχω βάλει περίπου στο 210 από το πάτωμα με το μετρο είναι στα 290 κόρνα με κόρνα. Τους έχω δώσει κλίση περίπου 18 μοίρες προς τα κάτω να κοιτάνε όσο γίνεται στο ύψος του κεφαλιού μου. Θα ανεβάσω αύριο φωτό.
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.809
Σε παρακαλώ, αν θες, βάλε μια φώτο του καναπέ (θέση ακρόασης) με το αριστερό-δεξί surround και πές μου, πόση είναι η απόσταση των Front L-R με τα surround Bipolar.

Το ζητώ επειδή κάτι ανάλογο θα κάνω (ετσι με παίρνει) κι εγώ.Νόμιζα ότι το δικό μου είναι πολύ κοντά στα FR-FL αλλά τα δικά σου μάλλον είναι ακόμα πιο κοντά.(τα δικά μου μάλλον θα πάνε στα 2,10 μέτρα)

Είσαι ικανοποιημένος ηχητικά απο την τοποθέτηση των surround?
Καλησπέρα

Ορίστε κάποιες φωτογραφίες

Στη δεύτερη είναι ακριβός αυτό που βλέπω όταν στρίψω το κεφάλι


20180709_222157.jpg
20180709_222213.jpg
20180709_222238.jpg
 

Μηνύματα
2.416
Reaction score
3.646
Ακριβώς αυτές ήθελα να δω!
Είσαι ικανοποιημένος γενικά απο τα surround τοποθετημένα εκεί? (διάχυση ήχων στο χώρο)

Κι εμένα έτσι με παίρνει να το κάνω (πόρτα εσύ, μπαλκονόπορτα εγώ) και μάλλον ο καναπές λίγο πιο πίσω απο το ηχείο.
Σκέφτομαι, επειδή τα ηχεία είναι bipolar, θα ήταν καλύτερα να βρίσκονταν αυτά λίγο πιο πίσω από τη θέαση ακρόασης κι όχι εγώ πίσω απο αυτά.
Ότι έτσι ίσως η διάχυση στο χώρο ήταν καλύτερη.
 

Μηνύματα
4.506
Reaction score
7.809
Ακριβώς αυτές ήθελα να δω!
Είσαι ικανοποιημένος γενικά απο τα surround τοποθετημένα εκεί? (διάχυση ήχων στο χώρο)

Κι εμένα έτσι με παίρνει να το κάνω (πόρτα εσύ, μπαλκονόπορτα εγώ) και μάλλον ο καναπές λίγο πιο πίσω απο το ηχείο.
Σκέφτομαι, επειδή τα ηχεία είναι bipolar, θα ήταν καλύτερα να βρίσκονταν αυτά λίγο πιο πίσω από τη θέαση ακρόασης κι όχι εγώ πίσω απο αυτά.
Ότι έτσι ίσως η διάχυση στο χώρο ήταν καλύτερη.
Πάρα πολύ!!! έχεις την αίσθηση ότι έρχεται από όλο το πλάι ο ήχος. Για ότι θέλεις ρώτησε τον @argi είναι klipsch expert. και εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά και τα rp160 αλλά λόγο απόστασης με συμβούλεψε να πάρω τα 250
 

Μηνύματα
3.668
Reaction score
5.504
Πάρα πολύ!!! έχεις την αίσθηση ότι έρχεται από όλο το πλάι ο ήχος. Για ότι θέλεις ρώτησε τον @argi είναι klipsch expert. και εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά και τα rp160 αλλά λόγο απόστασης με συμβούλεψε να πάρω τα 250
Εννοειται. Αν ειχες το χωρο το καλυτερο ηταν 7 ιδια βεβαια.... Αλλα ποιος εχει τετοιο χωρο?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
τα κλιπς δεν ειναι διπολα...εχει λιωσει το πληκτρολογιο απο το γραψε γραψε.....
WIDE DISPERSION SURROUND TECHNOLOGY
As the cornerstone of every Klipsch surround speaker, proprietary Wide Dispersion Surround Technology (WDST) provides astounding sonic detail for rooms with less-than-ideal placement configurations.
Klipsch Wide Dispersion Surround Technology™ (WDST) brings a new dimension of reality to home theater by using the same high-performance technology as the Klipsch professional cinema systems.
 

Μηνύματα
2.416
Reaction score
3.646
τα κλιπς δεν ειναι διπολα...εχει λιωσει το πληκτρολογιο απο το γραψε γραψε.....
WIDE DISPERSION SURROUND TECHNOLOGY
As the cornerstone of every Klipsch surround speaker, proprietary Wide Dispersion Surround Technology (WDST) provides astounding sonic detail for rooms with less-than-ideal placement configurations.
Klipsch Wide Dispersion Surround Technology™ (WDST) brings a new dimension of reality to home theater by using the same high-performance technology as the Klipsch professional cinema systems.

Bi-pole έγραψα όχι Di-pole.

Ξέρω ότι ΔΕΝ ειναι δίπολα.
Εντός φάσης είναι διασποράς.
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.693
Μηνύματα
2.870.090
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top