Home cinema η εξέλιξη

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Οι 12-άρηδες κάνουνε δουλειά; Από βδομάδα θα έχω 23 -άρηδες.....
Κάνουν θόρυβο, τους έχω και εγώ με το usb του ενισχυτή, θα ήθελα όμως 8άρηδες, οι οποίοι είναι υπέρ αρκετοί, και λιγότερο θορυβώδεις!!!
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
το αυτοκολλητο δεν θα το βγαλεις ; :D
Το αφήνω για να λέω ότι είναι καινούργιος και να ξεχνώ ότι θέλω και sub να αγοράσω. Lol o_O:p8-)
[DOUBLEPOST=1532248661][/DOUBLEPOST]
Οι 12-άρηδες κάνουνε δουλειά; Από βδομάδα θα έχω 23 -άρηδες.....
Πραγματικά όπως έχουν αναφέρει και σε άλλα post αν είναι το eco on δεν πυρώνει καθόλου. Σε διαφορετική περίπτωση έβαλα τους 2 πιο οικονομικους που είχα στο μαγαζί με λίγες στροφές βασικό και κάνουν θαύματα.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
βρες ενα τροπο να σηκωσεις (τοσο οσο) το μαρατζ
και χωσε απο κατω δυο φανακια πιο λαιτ κατασταση.....ισα να υπαρχει ροουλα (οχι ροαρα) αερα......
και να μην αγγιζουν το μαρατζ......ιδανικα 3-4 αντικραδασμικα ποδαρακια (σαχτα μονος σου).....
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Κάνουν θόρυβο, τους έχω και εγώ με το usb του ενισχυτή, θα ήθελα όμως 8άρηδες, οι οποίοι είναι υπέρ αρκετοί, και λιγότερο θορυβώδεις!!!
Υπάρχουν fan καί fan. Το μέγεθος δεν είναι κανόνας για το αν θα κάνει θόρυβο ένα fan.
[DOUBLEPOST=1532248947][/DOUBLEPOST]
βρες ενα τροπο να σηκωσεις (τοσο οσο) το μαρατζ
και χωσε απο κατω δυο φανακια πιο λαιτ κατασταση.....ισα να υπαρχει ροουλα (οχι ροαρα) αερα......
και να μην αγγιζουν το μαρατζ......ιδανικα 3-4 αντικραδασμικα ποδαρακια (σαχτα μονος σου).....
??? Ο συγκεκριμένος έχει 2 fan εγκατεστημένη στη κάτω πλευρά.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
τοτε , δεν χρεοιαζεσαι αλλα.......η εποχη (εξελιξη) θα τον κανει αχρηστο πριν χρειαστει να μπει κατσαβιδι πανω του.
Καφτον .....και κοιτα να τον φχαριστηθεις.......οσο μπορεις.......
ωραια μηχανακια τα μαρατζ......το 2003 ειχα πουλησει ενα 6καναλο της......
η μονη κομπανια που εβγαλε για ενα φεγγαρι το ιδιο μηχανακι σε 2 εκδοσεις
μια απλη
και μια με καλυτερους πυκνωτες - μετασχηματιστη,.......
εννοηται πηγαν ακλαφτοι γιατι κανεις δεν εκτιμουσε τι μπορουσαν να κανουν τα ποιοτικοτερα υλικα.......
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
τοτε , δεν χρεοιαζεσαι αλλα.......η εποχη (εξελιξη) θα τον κανει αχρηστο πριν χρειαστει να μπει κατσαβιδι πανω του.
Καφτον .....και κοιτα να τον φχαριστηθεις.......οσο μπορεις.......
ωραια μηχανακια τα μαρατζ......το 2003 ειχα πουλησει ενα 6καναλο της......
η μονη κομπανια που εβγαλε για ενα φεγγαρι το ιδιο μηχανακι σε 2 εκδοσεις
μια απλη
και μια με καλυτερους πυκνωτες - μετασχηματιστη,.......
εννοηται πηγαν ακλαφτοι γιατι κανεις δεν εκτιμουσε τι μπορουσαν να κανουν τα ποιοτικοτερα υλικα.......
Το έψαξα αρκετά πρίν τον αγοράσω. Είμαστε σε μια φάση τεχνολογικά που τα έχει όλα και αν δε γίνει κάποιο μεγάλο μπαμ τα καλούδια που έχει άνετα θα με καλύψουν για τα επόμενα 5 χρόνια.
[DOUBLEPOST=1532250065][/DOUBLEPOST]Τα επόμενα βήματα είναι δεύτερο sub και άλλος ένας τελικός τρικάναλος δυνατός τουλάχιστον 250 w ανα κανάλι για τα lcr. Στον χώρο δυστυχώς δεν μπορώ να επέμβω γιατί είναι κοινόχρηστος.
Αν κάποια στιγμή τα καταφέρω θα διαμορφωθεί συγκεκριμένο δωμάτιο:lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Το αφήνω για να λέω ότι είναι καινούργιος και να ξεχνώ ότι θέλω και sub να αγοράσω. Lol o_O:p8-)
:lolsign:


Πραγματικά όπως έχουν αναφέρει και σε άλλα post αν είναι το eco on δεν πυρώνει καθόλου. Σε διαφορετική περίπτωση έβαλα τους 2 πιο οικονομικους που είχα στο μαγαζί με λίγες στροφές βασικό και κάνουν θαύματα.
να τον βαλεις eco on... να βγαλεις αυτα απο πανω και να παρεις εναν τελικο δικαναλο ....κατα προτιμηση αβ τελικο
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Κάνουν θόρυβο, τους έχω και εγώ με το usb του ενισχυτή, θα ήθελα όμως 8άρηδες, οι οποίοι είναι υπέρ αρκετοί, και λιγότερο θορυβώδεις!!!
Δεν τον αντέχω και πολύ τον θόρυβο από αέρα... Θα μπει ένα τέτοιο πριν
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Το έψαξα αρκετά πρίν τον αγοράσω. Είμαστε σε μια φάση τεχνολογικά που τα έχει όλα και αν δε γίνει κάποιο μεγάλο μπαμ τα καλούδια που έχει άνετα θα με καλύψουν για τα επόμενα 5 χρόνια.
[DOUBLEPOST=1532250065][/DOUBLEPOST]Τα επόμενα βήματα είναι δεύτερο sub και άλλος ένας τελικός τρικάναλος δυνατός τουλάχιστον 250 w ανα κανάλι για τα lcr. Στον χώρο δυστυχώς δεν μπορώ να επέμβω γιατί είναι κοινόχρηστος.
Αν κάποια στιγμή τα καταφέρω θα διαμορφωθεί συγκεκριμένο δωμάτιο:lolsign:

ελα που θα γινει......
ειτε σουφτγουερικα
ειτε χαρντγουερικα........
και θα κατσουν ολοι στον αξονα......
αμα δουμε κανα τσιπακι μαγικο..........θα κρεμασουν σαγωνια......και το δακρυ θα ξανα κυλησει
ετσι ειναι αυτα
Εκει που νομιζεις οτι ησυχασες.....εκει μια απο τα ιδια........
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
:lolsign:




να τον βαλεις eco on... να βγαλεις αυτα απο πανω και να παρεις εναν τελικο δικαναλο ....κατα προτιμηση αβ τελικο
Αν όχι κάποιο 3κάναλο καλο. Σκεφτόμουν για 2 crown.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
κατσε να σε προβληματισω :D

οι 2 crown κανουν οσο το ενα ηχειο που θα οδηγεις !!!
Και λιγότερο αλλά έχω δει ότι στην απέναντι ήπειρο τους χρησιμοποιούν κατά κόρον. Θα μου πείς πολλά watt με λίγα χρήματα. Αλλα για τα klipsch λέει ταιριάζουν γιατί δε χρωματίζουν.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ποσα εχουν καψει ταχεις διαβασει ;

και θαχεις τα 5 ηχεια χρωματισμενα και τα 2 αχρωματιστα ; :D
πλακα κανω ;)

δεν ξερω κανε οτι νομιζεις !!!!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εννοείται πως οταν έρθει η ώρα θα ψάξω για κάτι καλό μεταχειρισμένο και θα το προτιμήσω. Απλά βλέπω ότι και οι κορόνες έχουν τρελή ζήτηση και στις αγγελίες.
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Παρε hypex ρε τρελέ να ξεμπερδέψεις.....
diy καταστάσεις. Θυμάμαι όταν ήμουν πιτσιρικάς υπήρχε ένα κατάστημα και πουλούσε κιτ για να φτιάξεις πομπούς αμ/φμ και διάφορα άλλα και ήταν η χαρά μου να μαζέψω χρήματα να πάω να αγοράσω κάτι καινούριο.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.600
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top