pb-4000 vs 2x pb-2000

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Έχω στην κατοχή μου ένα pb-2000 το οποίο βρυχάται σε 50 τμ ενιαίου χώρου. To έχω απο τα μέσα Απριλίου και είμαι υπέρ το δέον ευχαριστημένος. Πιο πριν είχα ενα σετ 5,1 KEF 3005, οπότε με το svs κατάλαβα και ένιωσα μεγάλη διαφορά. Βέβαια, εθχρός του καλού ειναι το καλύτερο! Οπότε προκύπτει το ερώτημα του τίτλου!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Attachments


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Αγοράζω το ψημένο σαμπ και μυρωδάτο από το τζάκι και πάρε ότι θες!!!
[DOUBLEPOST=1533655064][/DOUBLEPOST]Αστειεύομαι φυσικά.
Μετά από μια μικρή εμπειρία στο χώρο μου με 2 σαμπ θα σου έλεγα να πάρεις ένα ακόμα ίδιο.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
παλαιότερα όταν ειχα το κεφ είχα δανειστεί ένα ίδιο και τα δοκιμασα και η αληθεια είναι ότι η διαφορά ήταν μεγάλη! 'Εχω υπόψιν δλδ πως ειναι με δύο. Αλλά το pb-4000 ειναι καλυτερο! Δυνατότερο! Κατεβαίνει πιο χαμηλά!

Το sub δεν ψήθηκε φέτος! Στην Κρήτη η θέρμανση κόβεται απο νωρίς. Απο σεπτέμβρη θα δουμε αν ψηθεί ή αν ψηθεί το pb-4000!
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Φαντάσου να το βάλεις σε γωνία. :p Το τζάκι ρουφάει το μπάσο. :D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλα καταλαβα οτι κατι δε παει καλα θωρωντας τα πορτακια τσι κουζινας ... στου αποστολακη τα 'καμες ? τα ιδια εχω κι εγω ...:D
 
  • Like
Reactions: PPG



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.370
Reaction score
79.441
Που θα μπει το δεύτερο; Πως θα ισοσταθμιστεί-ενσωματωθεί; Ποιο AVR έχεις;

Εχεις σκεφτεί να βάλεις τα μπροστά ηχεία σου σε επιτοίχιες βάσεις, πιο ανοιχτά;
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πάρε το 4000 και κράτα και το 2000 μείνε έτσι και αργότερα βλέπεις αν θα δώσεις το μικρό για ενα δεύτερο pb-4000!
σε κάθε περίπτωση που θα θελήσεις να το δώσεις υπάρχει άμεσα αγοραστής να τα κάνω εγώ δύο τα 2κ :dance2:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Όι, αλλα μια χαρά είναι! Μπορεί να ξεγελάει η φωτογραφία!
Δε το 'πα καλα, μια χαρα τα θωρω τα πορτακια :thumbsup:

βαλε μονο το σαμπ να παιζει και δες το γουφερ του ηχειου που καθεται πανω του ηντα κανει ... το ιδιο συμβαινει κι αμα 'κους τσι ταινιες σου γι τσι μουσικες σου ...
:drinks:
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Ενισχυτης: Denon avr 4100. Αν μπει δευτερο θα μπει δεξιά, μπροστά απο την κούτα, εκει που ειναι τα παιχνίδια και μάλλον θα κοιτάει στον απέναντι τοίχο, δεν ξέρω αν ειναι ιδανικό αυτό.... Για τις βάσεις τις επιτοίχιες το σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό...
 


Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Και μιας και αναφέρθηκαν οι επιτοίχιες βάσεις, ψάχνω αλλά βρίσκω μονο επαγγελματικού τυπου στις οποίες τρυπάς το ηχείο βιδώνοντας το ή απο αυτές που προορίζονται για ηχεία με φωλιά απο κάτω (PA)....

Υπάρχει κάτι που να σφίγγει το ηχείο, χωρίς να του προξενεί ζημιά;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.370
Reaction score
79.441
Και μιας και αναφέρθηκαν οι επιτοίχιες βάσεις, ψάχνω αλλά βρίσκω μονο επαγγελματικού τυπου στις οποίες τρυπάς το ηχείο βιδώνοντας το ή απο αυτές που προορίζονται για ηχεία με φωλιά απο κάτω (PA)....

Υπάρχει κάτι που να σφίγγει το ηχείο, χωρίς να του προξενεί ζημιά;
Επικοινώνησε με τον @Μελίδης Μιχάλης , μπορεί να κατασκευάσει ο,τι χρειάζεται και σωστά.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
547
Και μιας και αναφέρθηκαν οι επιτοίχιες βάσεις, ψάχνω αλλά βρίσκω μονο επαγγελματικού τυπου στις οποίες τρυπάς το ηχείο βιδώνοντας το ή απο αυτές που προορίζονται για ηχεία με φωλιά απο κάτω (PA)....

Υπάρχει κάτι που να σφίγγει το ηχείο, χωρίς να του προξενεί ζημιά;
https://www.btechavmounts.com/product-range/professional/speaker-mounts/wall-mounts/products/bt77

Στηρίζουν τα Zensor 3. Τέλειες.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Μου φαίνεται ότι αρχίζω να κλίνω προς το 4000... Τελικά, όταν είμαστε σε διλλημα καλύτερα να παίρνουμε το μεγάλο καθότι μετά μας τρώει και έτσι καταλήγουμε σε αυτό....
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Για την φωνή της λογικής και της ορθής αντιμετώπισης προτείνεται το pb 4000 και για το μέγεθος του χώρου του.Καλύτερα να έχει απόθεμα παρά να δουλεύει στα όρια του.
''Τα μπάσα πολλοί εμίσησαν τα πολλά μπάσα ουδείς.''[costasEar]
 


tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.681
Reaction score
2.727
Μήπως τα δυο 2000 διεγείρουν περισσότερο (χωρίς να δουλέυουν στο όριο) και "σωστότερα" τα ιδια τετραγωνικά σε σχέση με ένα 2000; Ακόμα κι από ένα 4000; Περισσότερο ίσως, σωστότερα μάλλον σιγουρα.
Λεω εγω ..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.906
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top