Ποια είναι Καλύτερα Ηχεία και τι Ενισχυτή Θέλουν




P

PMC

Guest
Με συγχωρείτε, αν κατάλαβα καλά τώρα έχετε τα ηχεία Visonik τα οποία δουλεύετε με ενισχυτη Sansui AU-X301 2Χ65 watt. Όμως θέλετε να πάρετε τα Elac FS267, τα οποία θέλετε να τα δουλέψετε με ενισχυτη Roksan K3 140watt στα 8ohm και 220 στα 4ohm. Κατάλαβα καλά; Και ρωτάτε ποιό πιστεύουμε ότι θα είναι το καλύτερο αποτέλεσμα;

Ρε φίλε δεν παίζεσαι .....ακόμα κλαιω
 



Μηνύματα
136
Reaction score
37
Πες μου ποιο ειναι το προβλημα?ειναι υποδεεστερα αυτα που παω να παρω?
δηλαδη να καταλαβω κατι ο σιγκαπουριάνος το 1988 μου πουλησε μεσα σε 45" λεπτα ενισχυτη - εκουαλαιζερ - ραδιο - cd player - ηχεια και ειναι πιο αξιολογα απο αυτα που πουλουν και κοροιδευουν σημερα τον κοσμακη ολοι οι αντιπροσωποι εδω στην Ελλαδα και καθομαστε και τους ανεχομαστε ακομα και εχουν και αποψη
 


Μηνύματα
136
Reaction score
37
Αληθεια ειναι μονο ο ημιθεος εδωσε απαντηση εξηγηση που στεκει.
[DOUBLEPOST=1543431378][/DOUBLEPOST]
Με το συμπάθειο... τι μάρκα είναι τα Βισόνικ;
εγω νομιζω οτι ειναι ασιατικη αλλα εχουν βαλει χερακι οι Γερμανοι
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
ολα μπορουν να παιξουν παντου(καλα με 5 η 6 ιντσες συναυλια δεν κανεις!!!!!)και το βασικο ειναι ποιες ειναι οι αναγκες σου ηχητικα.
εγω θα πηγαινα στα elac γιατι ειναι αναβαθμηση σε σχεση με αυτα που εχεις στα σιγουρα,βεβαια ειναι τελειως διαφορετικος ηχητικος προσανατολισμος. Τι μουσικες ακους;
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
tea θες και μπαινεις και ρωτας τον καθε τρελλο ποια ηχεια ειναι καλυτερα.....?
η λυση ειναι μια .......
Μα πρωτα μας λες τι εννοεις αξιοπρεπεια.....
γιατι αξιοπρεπεια εχει ενα 1400 σε ενα ταξιδι 200χλμ.....αξιπορεπεια εχει και ενα 3λιτρο......
Ποσα λεφτα αξιολογεις την αξιοπρεπεια σου.......
 

Μηνύματα
136
Reaction score
37
ολα μπορουν να παιξουν παντου(καλα με 5 η 6 ιντσες συναυλια δεν κανεις!!!!!)και το βασικο ειναι ποιες ειναι οι αναγκες σου ηχητικα.
εγω θα πηγαινα στα elac γιατι ειναι αναβαθμηση σε σχεση με αυτα που εχεις στα σιγουρα,βεβαια ειναι τελειως διαφορετικος ηχητικος προσανατολισμος. Τι μουσικες ακους;
φιλε coolmind σε ευχαριστω για την απαντηση σου..Οι αλλοι φιλοι πολυ μπερδεμα δεν δινουν μια απαντηση της προκοπής μονο ο coyias ειπε για το woofer και ενα παιδι αλλο να βαλω μεγαλο ενισχυτη ενω εμεις οι περισσοτεροι θελουμε μεγαλυτερα ηχεια.
 


Μηνύματα
136
Reaction score
37
stamatisxanthos
ονοματεπωνυμο;
stamatis
[DOUBLEPOST=1543434609][/DOUBLEPOST]
tea θες και μπαινεις και ρωτας τον καθε τρελλο ποια ηχεια ειναι καλυτερα.....?
η λυση ειναι μια .......
Μα πρωτα μας λες τι εννοεις αξιοπρεπεια.....
γιατι αξιοπρεπεια εχει ενα 1400 σε ενα ταξιδι 200χλμ.....αξιπορεπεια εχει και ενα 3λιτρο......
Ποσα λεφτα αξιολογεις την αξιοπρεπεια σου.......
απαντηση
 

Μηνύματα
136
Reaction score
37
tea θες και μπαινεις και ρωτας τον καθε τρελλο ποια ηχεια ειναι καλυτερα.....?
η λυση ειναι μια .......
Μα πρωτα μας λες τι εννοεις αξιοπρεπεια.....
γιατι αξιοπρεπεια εχει ενα 1400 σε ενα ταξιδι 200χλμ.....αξιπορεπεια εχει και ενα 3λιτρο......
Ποσα λεφτα αξιολογεις την αξιοπρεπεια σου.......
tea θες και μπαινεις και ρωτας τον καθε τρελλο ποια ηχεια ειναι καλυτερα.....?
η λυση ειναι μια .......
Μα πρωτα μας λες τι εννοεις αξιοπρεπεια.....
γιατι αξιοπρεπεια εχει ενα 1400 σε ενα ταξιδι 200χλμ.....αξιπορεπεια εχει και ενα 3λιτρο......
Ποσα λεφτα αξιολογεις την αξιοπρεπεια σου.......
.τα Visonik δουλευουν με ενα ενισχυτη Sansui της σειρας AU-X301 και τα αλλα ειναι τα Elac FS267 που θελω να τα δουλεψω με τον ενισχυτη Roksan K3 αυτη ειναι αξιοπρεπεια μου...
[DOUBLEPOST=1543435931][/DOUBLEPOST]
.τα Visonik δουλευουν με ενα ενισχυτη Sansui της σειρας AU-X301 και τα αλλα ειναι τα Elac FS267 που θελω να τα δουλεψω με τον ενισχυτη Roksan K3 αυτη ειναι αξιοπρεπεια μου...τι καταληξη θα εχουν ως προς την ενταση ηχου και ποιοτητα ηχου?
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.182
Reaction score
20.827
Και τα αλλα τα Elac FS267 θελω να τα δουλεψω με ενισχυτη Roksan K3...140watt στα 8ohm και 220 στα 4ohm
Αν ήδη έχετε αγοράσει τον Roksan, εντάξει. Αν δεν τον έχετε αγοράσει, προτιμήστε αυτόν εδώ. Ανεξαρτήτως ηχείων.
 


Μηνύματα
136
Reaction score
37
Αν ήδη έχετε αγοράσει τον Roksan, εντάξει. Αν δεν τον έχετε αγοράσει, προτιμήστε αυτόν εδώ. Ανεξαρτήτως ηχείων.
Ευχαριστω για την πληροφορια αλλα θελω κατι καινουργιο και με Bluetooth και τετοια εχω τα ηχεια μεταχειρισμενα μην παρω και ενισχυτη γιατι μπορει να μπλεξω....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.016
Μηνύματα
2.885.342
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top