Home Cinema στο "termatogazi''

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εντάξει δε τον λες και παπαριδη τον Notnyt. Αν σκεφτείς ότι έχει περάσει το μισό avsforum από το σπιτι του και μόνο καλά λόγια λένε κάτι σημαίνει. Και σκέψου αυτοί που έχουν περάσει από εκεί οι μισοί έχουν τριάδα jbl4722 η qsc2150 σπίτια τους οπότε έχουν κάποιο μέτρο σύγκρισης. Το 3677 πάντως από δύναμη δε μένει με τίποτα για να μη μπορεί να ανταπεξελθει.
εντάξει τον είπα έτσι επειδή δεν ξέρω το όνομά του ούτε το έχω ψάξει.
Πρέπει να του στείλουμε από το σπίτι του το μέλος Κefalas.:D
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Εντάξει δε τον λες και παπαριδη τον Notnyt. Αν σκεφτείς ότι έχει περάσει το μισό avsforum από το σπιτι του και μόνο καλά λόγια λένε κάτι σημαίνει. Και σκέψου αυτοί που έχουν περάσει από εκεί οι μισοί έχουν τριάδα jbl4722 η qsc2150 σπίτια τους οπότε έχουν κάποιο μέτρο σύγκρισης. Το 3677 πάντως από δύναμη δε μένει με τίποτα για να μη μπορεί να ανταπεξελθει.
Αυτο που έχει κάνει ο τυπας που λες είναι όπως είπε και Στάθης, το εκανε για να μην σηκώσει την οθόνη, δλδ αναγκαστικά όχι γιατί θα παίζει καλύτερα. Το ότι παίζει Καλά Δεν είναι επειδή έχει βάλει για κεντρικό το 3677, αλλά απο το σύνολο πού έχει , ηχεία, σαμπ κτλ.... η τριάδα μπροστά Πρέπει να είναι ολόιδια είναι νόμος, μετά το κεντρικό κανάλι που είναι ενα ηχείο Που παίζει 100% τα 100% σε μια ταινία δεν γίνεται να είναι υποδεέστερο απο τα αλλά ηχεία, είναι πολύ χαζό....... κάι ο τυπάς Για LR δεν έχει τα 4722 , στης φωτο φαίνεται ότι έχει τα 3722 πού είναι φτηνιαρικο και δεν έχει καλά μεγάφωνα.
Από το 3722 θα προτιμούσα το 3677 είναι κοντά στα λεφτά....
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Ούτε εμένα μου λέει τίποτα το “δοκιμασμένο’’ και ότι πρέπει να το δεχτώ ντε και καλά μόνο και μόνο επειδή το δοκίμασε κάποιος, άσχετα πόσο επιφανής είναι.

Δεν πα’ να το πρότεινε και η ίδια η JBL. Αδιάφορο θα μου ήταν κι εκείνο.

Τρία ίδια είναι πάντα προτιμητέα.

Ως λύση ανάγκης, ή για χάρη της δοκιμής, καλύτερα 4722 στο κέντρο και 3677 main, παρά 4722 main και 3677 κέντρο.
Τι θα ακούσει, μουσική; Ούτε νότα μουσικής δεν ακούει ο Μιχάλης στον συγκεκριμένο χώρο.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ούτε εμένα μου λέει τίποτα το “δοκιμασμένο’’ και ότι πρέπει να το δεχτώ ντε και καλά μόνο και μόνο επειδή το δοκίμασε κάποιος, άσχετα πόσο επιφανής είναι.

Δεν πα’ να το πρότεινε και η ίδια η JBL. Αδιάφορο θα μου ήταν κι εκείνο.

Τρία ίδια είναι πάντα προτιμητέα.

Ως λύση ανάγκης, ή για χάρη της δοκιμής, καλύτερα 4722 στο κέντρο και 3677 main, παρά 4722 main και 3677 κέντρο.
Τι θα ακούσει, μουσική; Ούτε νότα μουσικής δεν ακούει ο Μιχάλης στον συγκεκριμένο χώρο.
Και αυτό είναι μια λυση...
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Αυτο που έχει κάνει ο τυπας που λες είναι όπως είπε και Στάθης, το εκανε για να μην σηκώσει την οθόνη, δλδ αναγκαστικά όχι γιατί θα παίζει καλύτερα. Το ότι παίζει Καλά Δεν είναι επειδή έχει βάλει για κεντρικό το 3677, αλλά απο το σύνολο πού έχει , ηχεία, σαμπ κτλ.... η τριάδα μπροστά Πρέπει να είναι ολόιδια είναι νόμος, μετά το κεντρικό κανάλι που είναι ενα ηχείο Που παίζει 100% τα 100% σε μια ταινία δεν γίνεται να είναι υποδεέστερο απο τα αλλά ηχεία, είναι πολύ χαζό....... κάι ο τυπάς Για LR δεν έχει τα 4722 , στης φωτο φαίνεται ότι έχει τα 3722 πού είναι φτηνιαρικο και δεν έχει καλά μεγάφωνα.
Από το 3722 θα προτιμούσα το 3677 είναι κοντά στα λεφτά....
Τα lr είναι τα 4722 με το 2452h-be CD. Όντως στη φωτό φαίνονται σαν τα 3732 πάντως αλλά αν δεις καμιά κοντινή θα δεις ότι είναι τα 4722. Πράγματι για οικονομία χώρου έβαλε πιο μικρό κεντρικό και όχι για καλύτερο αποτέλεσμα. Ο λόγος που πρότεινα να πάρει δύο για αρχή είναι καθαρά οικονομικός αλλιώς τρία ίδια είναι σίγουρα καλύτερα.
 





Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Θεωρείς δηλαδή ότι με καφριλίκια τα Adam θα αντέξουν περισσότερο από τα JBL;
Δεν χαλάνε με τίποτα;

Πόσο εύκολη και οικονομική είναι η επισκευή των 4722 και πόσο των S3H;
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
πάντως αλλά αν δεις καμιά κοντινή θα δεις ότι είναι τα 4722
Τι να δω? αφού είναι ίδια το 4722 με 3722, απο τα μεγάφωνα το ξεχωρίζεις....
Το 2452h που ανέφερες είναι κόρνα και όχι γουφερ, Αφού έχει αλλάξει μεγάφωνα 1) παύει να είναι 4722 και 2 ) το αποτέλεσμα είναι αμφίβολο, ειναι by notnyt k Όχι by jbl. Γενικά ο τύπος είναι πολύ τού diy k είμαι αντίθετός σε αυτό, όσο και καλός να είσαι jbl δεν είσαι.... μια φτηνή αντιγραφή
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Δεν εχει σημασια εαν δεν ακουει μουσικη, η αληθεια ειναι οτι και εγω ετσι πιστευα ...
Οι καλυτερες μοναδες , ή ποιο σωστα ενα συνολικα καλυτερο ηχειο θα δωσει φυσικοτερο αποτελεσμα και λιγοτερο κουραστικο στις εντασεις... το σαουντρακ θα ενωματωνεται ποιο ομορφα ,η βροχη δε θα ακουγεται σαν βροχη ή σαν χαλαζι...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Θεωρείς δηλαδή ότι με καφριλίκια τα Adam θα αντέξουν περισσότερο από τα JBL;
Τίποτα στο γνωστό σύμπαν δεν αντέχει περισσότερο από τα επαγγελματικά jbl.:D

Και δεν είναι "καφριλίκια" οι υψηλές στάθμες αναπαραγωγής. Οι χαμηλές στάθμες είναι. :p

Δεν χαλάνε με τίποτα;
Και τα επαγγελματικά JBL χαλάνε, όλα χαλάνε.

Η ευκολία της επισκευής και το κόστος αυτής, εξαρτώνται από την γενική συμπεριφορά της αντιπροσωπείας. ;)

Όπως και νά'χει, το κόστος των αξιόλογων S3H είναι αρκετά μεγάλο για πολυκάναλο και πιθανώς ακόμα και το σχετικά συμμαζεμένο μέγεθός τους να είναι "μεγάλο" για τον μικρό χώρο του Μιχάλη.

Ως μικρός χώρος, θέλει μικρού μεγέθους δορυφόρους.
Χωρίς πραγματικά μικρού μεγέθους δορυφόρους, είναι αδύνατο να στηθεί σωστά πολυκάναλο, διότι η τοποθέτηση είναι κυρίαρχης σημασίας.

Σαφώς γνωστό ότι απαιτεί υψηλά ντεσιμπέλ ο Μιχάλης (καλά κάνει), και νομίζω ότι είναι εύκολα εφικτό, εκτός από την περιοχή των χαμηλών, λόγω έλλειψης boundaries στο χώρο του.

Εκτιμώ πως μια δίδρομη σχεδίαση δορυφόρου με 10" είναι η Χρυσή Τομή για τον Μιχάλη. ;)

Σε μικρό χώρο η συσσώρευση τεραστίων καμπινών επαγγελματικών ηχείων για γήπεδα, δεν είναι ενδεδειγμένη, παρότι (όπως φαίνεται) τον ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό. :)
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Δεν είναι καφριλίκια, αλλά ούτε και υψηλές οι στάθμες του Μιχάλη. Είναι στο τέρμα το γκάζι.

Για τέρμα το γκάζι, μόνο JBL ενδείκνυνται, όχι στούντιο μόνιτορ.

Ευτυχώς που το μάζεψες στο τελευταίο σου ποστ, γιατί θα βάζαμε τον Μιχάλη να στέλνει σε σένα τα Adam για επισκευή κάθε φορά.
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Μιχάλη σου βρήκα κάτι ωραίους δίσκους-κιλά για το gym σου :roflmao::rolleyes:
Ο τύπος από κάτω πήρε 3......:neo:

Γιωργο μην μου το δειχνεις ειναι το απωθημενο μου αυτο το 24αρι και παιζει και προσφορα τωρα το shs.
θα ειναι ενα απο τα επομενα project μου...
 






Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top