Τι είδαμε, τι θα δούμε



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Venom

View attachment 114796

Υψηλή βαθμολογία, 8/10. Εκτός του ότι μου αρέσουν οι “κοινωνικές” ταινίες, είμαι φαν του Hardy, και επιπλέον διασκέδασα με το συναρπαστικό κούνημα του καναπέ (και της διπλανής μεζονέτας).
8
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
You were never really here

Από τις πιο αργές βαρετές ταινίες ever αλλά κάτι με κρατούσε να το δώ.

Πολυ καλή ερμηνεία!!

5.5/10

[DOUBLEPOST=1547248692][/DOUBLEPOST]Johnny English strikes again.

Πέρασαν ευχάριστα μερικές ώρες δε μπορω να πώ ότι γέλασα

7/10

 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Το Παιχνίδι με τη Φωτιά του νοτιοκορεάτη Λι Τσανγκ - Ντοκ ο οποίος, διαβάζω, έχει διατελέσει και Υπουργός Πολιτισμού στη χώρα του.

Ερωτικό τρίγωνο ανάμεσα σε δύο άντρες και μία γυναίκα.

Λίγο σκοτεινό, λίγο νοσηρό, λίγο εκκεντρικό, λίγο ασαφές, γενικά λίγο...Το μόνο που δεν είναι "λίγο" είναι η διάρκειά του (150 λεπτά).

Καλών προθέσεων αλλά ανολοκλήρωτο.

Έχουμε δει και καλύτερα από την κορεατική χερσόνησο.

 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Green Book

ενδιαφερον και σε κραταει, παρα το τιποτα ιδιαιτερο στο σεναριο στην πλοκη και στην δραση

7/10


Bad Times at the El Royale

Περιεργο, στην αρχη ξεκιναει μ ενδιαφερον αλλα μετα λιγο καπου το χανει...

6/10


Replicas

5/10 κι αν
δεν τραβαει πολυ αυτη η χιλιοπαιγμενη ιστορια και φορμουλα, μου φαινεται σαν να την εκαναν με μιση καρδια την ταινια...
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Μινι σειρα

The Little Drummer Girl


ετσι κι αλλιως προσωπικα τρελαινομαι για κατασκοπικα αλλα αυτη η μινι σειρα 6 επεισοδιων ειναι ΦΟΒΕΡΗ
Imbd 7.4/10
προσωπικα 9/10
σ ευχαριστουμε, σ ευχαριστω, φαινεται ενδιαφερουσα, για να κατσω να τη δω....
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Σήμερα θα δούμε First Man με Atmos. :party:





Απο τη Γουίκαινα:
First Man was shot without the use of green screen. Instead, LED displays of up to 10 meters were used. These projected images that would simulate the exterior of the spacecraft, both the earth and space. Next to the screens, several simulators were built, each corresponding to a spacecraft. These were programmed to move synchronized with the images of the spherical LED screens that could be seen through the windows. Chazelle chose this technique, as it allowed the actors to get more into the role, since instead of seeing a green screen they saw the outside environment recreated with visual effects. For several exterior shots of the spacecraft, miniatures were used
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
The Vanishing (Keepers) (2018)

MV5BMTg4MTEyNjE1N15BMl5BanBnXkFtZTgwNzUxMDM4NjM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


To "The Vanishing" εξηγεί με τον δικό του τρόπο την εξαφάνιση τριών φαροφυλάκων το 1900 από τον φάρο των Flannan Isles στη βορειοδυτική Σκωτία.
Λίγο η αγάπη μου για τους φάρους, λίγο η παρουσία του Gerard Butler, μου δημιούργησαν μία παράξενη προσδοκία για την ταινία.

Και άρχισε... Η εξέλιξή της είναι πιο αργή από κουτσή χελώνα σε ανηφόρα. Σε συνδυασμό με τη μαυρίλα της εποχής και την προφορά, παρακαλάς να εξαφανιστεί το τρίο όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Έλα όμως που κρατάει σχεδόν 2 ώρες μην τυχόν και παραλειφθεί κάποιο στοιχείο της καθημερινότητας του φαροφύλακα. Το μόνο που αξίζει είναι το τέλος γιατί είναι σε συμφωνία με αυτό που θα ήθελα να γίνει.

Απορώ με τον μαζοχισμό μου...

3/10

Tο trailer:

 





Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Fargo season 2,

Καλούτσικη αλλά σαφώς κατώτερη της πρώτης.

Από τη μία πλευρά, η έμφαση δίνεται στην αστυνομική ίντριγκα υποβαθμίζοντας τη σκιαγράφηση χαρακτήρων και τα κίνητρα που τους υποκινούν, πράγμα που ήταν το δυνατό σημείο της πρώτης season.

Από την άλλη πλευρά, δεν υπάρχει ένας χαρακτήρας τόσο δυνατός όσο ο Malvo ο οποίος εμφανίζεται από το πουθενά σε μια επαρχιακή κωμόπολη και σπέρνει το χάος με αριστοτεχνικό τρόπο.

Όταν λέω ότι οι σειρές πρέπει να τελειώνουν αυστηρά στον πρώτο κύκλο...
 


Μηνύματα
189
Reaction score
331
Εξαιρετικη..!!!
[DOUBLEPOST=1547457014][/DOUBLEPOST]Venom 7
Venom

View attachment 114796

Υψηλή βαθμολογία, 8/10. Εκτός του ότι μου αρέσουν οι “κοινωνικές” ταινίες, είμαι φαν του Hardy, και επιπλέον διασκέδασα με το συναρπαστικό κούνημα του καναπέ (και της διπλανής μεζονέτας).
Πολυ καλη..πολυ κουνημα..!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top