Hisense H55U7A

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Επιτρέψτε μου μιαν ερώτηση: "Picture quality degrades at an angle". Πόση γωνία εννοούν?
Αποτελεί το ανωτέρω εγγενές γνώρισμα των LED-LCD οθονών,εξαρτώμενη η τιμή της από τον ιδιαίτερο τύπο του πάνελ (VA ή IPS) ,με τα IPS να διακρίνονται από ευρύτερες γωνίες ομαλής θέασης.

Βλέπε λ.χ. από το σημείο 3:59 στο παρακάτω βίντεο:
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Τελικά την αγόρασε κανείς την εν λόγω τηλεόραση? Ενδιαφέρομαι να την αγοράσω μιας και φαίνεται τίμια. Για 75/65 ξεκίνησα αλλ´α η απόσταση τελικά μετρήθηκε στα 2.3 μέτρα οπότε νομίζω με καλύπτει η 55αρα.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Τελικά την αγόρασα μιας και η τιμή ήταν αρκετά καλή. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι και αυτές εξίσου καλές. Το Μέγεθος που το φοβόμουνα, τελικά είναι κουτί για την απόσταση από την θέση παρακολούθησης 2.3-2.4 μέτρα.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
2
Τελικά την αγόρασα μιας και η τιμή ήταν αρκετά καλή. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι και αυτές εξίσου καλές. Το Μέγεθος που το φοβόμουνα, τελικά είναι κουτί για την απόσταση από την θέση παρακολούθησης 2.3-2.4 μέτρα.
καλες θεασεις φιλε!!:beach:
αν επιτρεπεται απο που κ ποσο? με ενδιαφερει κ μενα
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Γεια σας ρε παιδιά, αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη τηλεόραση. Προσπαθώ ωστόσο εδώ και κανά 2ωρο να παίξει ήχος από το audio out, με καρφί jack και δεν γίνεται τίποτα. Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά headphones, 2 ψείρες και τίποτα. Δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή έξοδος από ηχεία τηλεόρασης και SPDIF (αχνό). Ξέρεις κανείς κάτι;
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Γεια σας ρε παιδιά, αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη τηλεόραση. Προσπαθώ ωστόσο εδώ και κανά 2ωρο να παίξει ήχος από το audio out, με καρφί jack και δεν γίνεται τίποτα. Έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά headphones, 2 ψείρες και τίποτα. Δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή έξοδος από ηχεία τηλεόρασης και SPDIF (αχνό). Ξέρεις κανείς κάτι;
Δεν νομίζω πως ειναι headphone jack αυτό. Η τηλεοραση δεν έχει headphone jack. Λογικά είμαι optical.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Τώρα που το λες, βλέπω ότι στη συγκεκριμένη είσοδο λέει SERVICE.
hisense-h55u7a-fernseher-48059.jpg

Τι ακριβώς κάνει αυτό τότε;
Κι αν είναι έτσι, η μοναδική επιλογή για ηχεία είναι από optical out?
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.473
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top