Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή







Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Επικερδές επάγγελμα το εμπόριο ναρκωτικών.
Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να έχεις τα λεφτά σου στην τράπεζα και αναγκάζεσαι να τα φυλάς σε αποθήκες.
Αλλά συμβαίνουν και ατυχήματα όπως μια φωτιά!

 



Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
Επικερδές επάγγελμα το εμπόριο ναρκωτικών.
Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να έχεις τα λεφτά σου στην τράπεζα και αναγκάζεσαι να τα φυλάς σε αποθήκες.
Αλλά συμβαίνουν και ατυχήματα όπως μια φωτιά!


Μιχάλη,πίστευα πως τα γνήσια χαρτονομίσματα δεν καίγονται.Δεν έκανα όμως και επισταμένη έρευνα....

 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Μιχάλη,πίστευα πως τα γνήσια χαρτονομίσματα δεν καίγονται.Δεν έκανα όμως και επισταμένη έρευνα....

Είναι φτιαγμένα από χαρτί και καίγονται μια χαρά.
Όπως και τα πλοία είναι φτιαγμένα από σίδερο και βυθίζονται.
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.495
Είναι φτιαγμένα από χαρτί και καίγονται μια χαρά.
Όπως και τα πλοία είναι φτιαγμένα από σίδερο και βυθίζονται.

Όμως τα αυθεντικά 100% από μετάξι χάλια δεν καίγονται αν προσπαθήσεις να τα βάλεις φωτιά.

Αυτό το πείραμα πρέπει να κάνει κανείς πριν τ αγοράσει!:D

( Από ανατολίτη έμπορο χαλιών )
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Δεν υπαρχει στο συμπαν κατι που να μην καιγεται. Απλως, καθε υλικο εχει τη θερμοκρασια που λιωνει. Ακομα και η φωτια μπορει να ''καει'' με καταλληλη θερμοκρασια...:)
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.216
Reaction score
27.771
Δεν υπαρχει στο συμπαν κατι που να μην καιγεται. Απλως, καθε υλικο εχει τη θερμοκρασια που λιωνει. Ακομα και η φωτια μπορει να ''καει'' με καταλληλη θερμοκρασια...:)
Έχω δει φωτιά να καίγεται. :D :D :D
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Επιστρέφοντας απ' το περπάτημα με τα σκυλάκια συναντώ νεαρή γειτόνισσα που παλεύει με τα καλώδια του πόλου στο βρωμερό diesel Panda της. Τα εργαλεία είναι πεταμένα στις λάσπες δίπλα στο αυτοκίνητο. :o:o:o

Τη χαιρετώ, της λέω οτι ξεβιδώνει λάθος καλώδιο, ντρέπομαι να την αφήσω έτσι και αποφασίζω να τη βοηθήσω. :oops:
Λύνω πόλο που της είπε απο το τηλέφωνο ο μηχανικός λες και θα κάνει reset, πάω να τον ξαναβάλω και δεν σφίγγει με τίποτα με τα διαλυμένα (και λασπωμένα) κλειδιά. >:(

Φεύγω, έρχομαι σπίτι, απολυμαίνομαι απο το βρωμοπετρέλαιο με τριπλά σαπούνια και καυτά νερά (think Jack @ As Good As It Gets) και εδώ και μια ώρα σκέφτομαι συνεχώς την χαλαρή βίδα. Να πάω να τη σφίξω με τα τέλεια και πεντακάθαρα Facom κλειδιά μου; Θα λερωθούν και θα φανεί πόσο γκάουλας είμαι.
Να ξεχάσω τη βίδα; Δεν μπορώ. :rolleyes:

Δεν ξέρω τι να κάνω. :D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Επιστρέφοντας απ' το περπάτημα με τα σκυλάκια συναντώ νεαρή γειτόνισσα που παλεύει με τα καλώδια του πόλου στο βρωμερό diesel Panda της. Τα εργαλεία είναι πεταμένα στις λάσπες δίπλα στο αυτοκίνητο. :o:o:o

Τη χαιρετώ, της λέω οτι ξεβιδώνει λάθος καλώδιο, ντρέπομαι να την αφήσω έτσι και αποφασίζω να τη βοηθήσω. :oops:
Λύνω πόλο που της είπε απο το τηλέφωνο ο μηχανικός λες και θα κάνει reset, πάω να τον ξαναβάλω και δεν σφίγγει με τίποτα με τα διαλυμένα (και λασπωμένα) κλειδιά. >:(

Φεύγω, έρχομαι σπίτι, απολυμαίνομαι απο το βρωμοπετρέλαιο με τριπλά σαπούνια και καυτά νερά (think Jack @ As Good As It Gets) και εδώ και μια ώρα σκέφτομαι συνεχώς την χαλαρή βίδα. Να πάω να τη σφίξω με τα τέλεια και πεντακάθαρα Facom κλειδιά μου; Θα λερωθούν και θα φανεί πόσο γκάουλας είμαι.
Να ξεχάσω τη βίδα; Δεν μπορώ. :rolleyes:

Δεν ξέρω τι να κάνω. :D
εγώ από όλο τον πρόλογο κατάλαβα ότι η γειτόνισσα είναι μπάζο...
γι αυτό σκέφτεσαι τη φακομσυλλογή σου:p:lol:

άσ'την ήσυχη...θα περάσει ο τσομπανάκος να την σιάξει :lol::lol:
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.190
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top