Το σύστημα του Wizzy


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Γιατι ? :p
Την κεφαλη την εστησες?
Απόψε! Θυμήθηκα ότι έχω protractor!:D

Aπο το μέγεθος ίσως να είναι βινύλια , μέταλ όμως.:p
Περιμένω κι από αυτά, αλλά αργότερα μέσα στο μήνα...!
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.593
Reaction score
27.936
Τι μπαγλαμάς που είσαι, ρε! Εάν ήταν 8 subwoofers, θα ήταν 8 πακέτα!:p:p:p




Φίλε, ο Κώστας "έφαγε" πολλά, πάρα πολλά "ψωμιά" για να κάνει την Metric να δουλέψει όπως πρέπει και ταυτόχρονα όπως ήθελε ο ίδιος. Δεν έχω τις γνώσεις του για να "τιθασεύσω" ένα τέτοιο μηχάνημα, οπότε δεν "ακουμπάω".
Ούτε εγώ και νομίζω είναι μετρημένοι στα δάκτυλα οι άνθρωποι εδώ μέσα που μπορούν να "δουλέψουν" μια Metric.
 








wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Είναι μόνο ψηφιακό (inputs/outputs) και δεν μου κάνει.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Ούτε εγώ και νομίζω είναι μετρημένοι στα δάκτυλα οι άνθρωποι εδώ μέσα που μπορούν να "δουλέψουν" μια Metric.
Δεν έχω εμπειρία με metric αλλά έχω την εντύπωση ότι έχεις δίκιο. ;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.593
Reaction score
27.936
Δεν έχω εμπειρία με metric αλλά έχω την εντύπωση ότι έχεις δίκιο. ;)
Εγώ δεν έχω ούτε εμπειρία, ούτε Metric ούτε καν τη γνώση απλά να την αγγίξω. Άνθρωποι σαν εμένα τουλάχιστον, σε σχέση με τους άλλους, αυτούς ντε που έχουν διαβάσει και πληρώσει πολλά, πρέπει να το κλείσουμε και απλά να βρούμε μια γωνία να κάτσουμε και μόνο να ακούμε, και αντί να το παίζουμε μαέστροι χωρίς ορχήστρα να βγάλουμε τα στραβά μας και κυρίως το εγώ μας και να αρχίσουμε να διαβάζουμε τη είναι πεντάγραμμο, που λέει ο λόγος...
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Εχεις δικιο αλλα εγω διαφωνω στο εξης: Εμεις σαν τελικοι καταναλωτές δεν επρεπε να μπενουμε στη διαδικασια πως θα στηθει ενα συστημα ουτε επρεπε να κυνηγαμε τη γνωση για να το κανουμε αυτο. Αυτο ειναι δουλεια ενος επαγγελματια κανονικα που θα επρεπε να απευθυνθουμε εξ αρχης και να μας στησει ενα συστημα εξ ολοκληρου στο χωρο μας με ενα δεδομενο budget. Απο τη στιγμη που η οικονομια της χωρας μας αδυνατει να υποστηριξει τετοιου ειδους δραστηριοτητες αναγκαζομαστε να καταφευγουμε σε φορουμ και να γεμιζουμε το κεφαλι μας με αχρηστη γνωση. My2cents
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Γιατί, εάν η οικονομία της χώρας ήταν καλύτερη θα δίναμε λεφτά στον επαγγελματία;
Όχι βέβαια, απλά θα παίρναμε ακριβότερα μηχανάκια, όπως τότε που το χρήμα ήταν άφθονο και θα διαβάζαμε στα φορα και θα γεμίζαμε με άχρηστη ή χρήσιμη πληροφορία.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εχεις δικιο αλλα εγω διαφωνω στο εξης: Εμεις σαν τελικοι καταναλωτές δεν επρεπε να μπενουμε στη διαδικασια πως θα στηθει ενα συστημα ουτε επρεπε να κυνηγαμε τη γνωση για να το κανουμε αυτο. Αυτο ειναι δουλεια ενος επαγγελματια κανονικα που θα επρεπε να απευθυνθουμε εξ αρχης και να μας στησει ενα συστημα εξ ολοκληρου στο χωρο μας με ενα δεδομενο budget. Απο τη στιγμη που η οικονομια της χωρας μας αδυνατει να υποστηριξει τετοιου ειδους δραστηριοτητες αναγκαζομαστε να καταφευγουμε σε φορουμ και να γεμιζουμε το κεφαλι μας με αχρηστη γνωση. My2cents
Τελείως λαθος προσεγγιση...τελειως ομως!:p
Βεβαια, το τι θα κανει κανεις με το χωρο του, ειναι γουστο και καπελο του. Μπορει να αλλαξει κανεις μονος του τη βρυση η την πριζα ή να καλεσει το μαστορα να τον πληρωσει να το κανει. Με καμια αποψη δεν διαφωνω και γι' αυτο μ' ενοχλουν τετοιες θεσεις. Αν γουσταρει καποιος-εντοςοριων- να μαθει κατι για να το κανει μονος του, εχει ολο το δικαιωμα να το κανει διότι:

1) Καμια γνωση δεν ειναι αχρηστη.

2) Σε ολο τον κοσμο υπαρχουν φόρα που οι ανθρωποι ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ πραγματα, ανεξαρτήτως οικονομικης επιφανειας. Μπορει το ιντερνετ να μην ξεκινησε ετσι αλλά εκατομμυρια ανθρωποι σημερα μοιραζονται γνωσεις και ο,τι αλλο μπορει να μοιραστει διαδικτυακα, κατι που παλαιοτερα ηταν αδιανοητο. Ανθρωποι απ' ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου μοιραζονται δωρεαν κατι που καποτε πληρωνες αδρά και κουραζοσουν για να μαθεις. Μην ειμεθα αχαριστοι...αυτη ειναι η μαγεια του ιντερνετ. Καμία άλλη. The point is to share λοιπόν...:D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.354
Reaction score
79.370
Μαζί όμως με την γνώση μοιράζεται (και πολλαπλασιάζεται) και η βλακεία.
Και πολύ αποτελεσματικότερα μάλιστα, καλύτερα από ποτέ. :(
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Οι βλακες ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση σ' αυτον τον κοσμο. Δεν φταιει το ιντερνετ και γι αυτο. Παντα θα ειναι περισσοτεροι. Και...για να σε ρωτησω τωρα που ...σχολιασες!! Αφου το ιντερνετ γεμισε βλακες, εσυ (και καποιοι άλλοι) γιατι επιμενεις να τους βοηθας με τις γνωσεις σου;;:D:D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.354
Reaction score
79.370
Αφου το ιντερνετ γεμισε βλακες, εσυ (και καποιοι άλλοι) γιατι επιμενεις να τους βοηθας με τις γνωσεις σου;;:D:D
Αισθάνομαι την ηθική υποχρέωση απέναντι στους προηγούμενους που βοήθησαν εμένα, να βοηθήσω τους επόμενους.:)

Όσο για το ίντερνετ, κάπου υπάρχουν ευθύνες. Μεγάλη συζήτηση. Σκεφτείτε το κατά πόσο θα είχαν την δυνατότητα να πολλαπλασιαστούν οι ηλίθιοι αντιεμβολιαστές αν δεν τους είχε δοθεί βήμα να λένε τις εγκληματικές τους ανακρίβειες μέσω Διαδικτύου. Με σημαντικό κόστος σε ανθρώπινες ζωές. Παιδιών.

Πάμε να τα πούμε αλλού, εδώ ειναι το νήμα όπου ο @wizzy μας ενημερώνει για το σύστημα του. (Not).
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.282
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top