Το σύστημα του Wizzy


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.992
Reaction score
20.521
δεν έχει να κάνει με μπιχλιά καλέ...
μόνο στην ιδέα των παπουτσιών σε χαλί-μοκέτα=αυτοκτονώ....:headbang:
το χαλί είναι για καλτσούλα*

*εκτός και αν η καλτσούλα είναι χειρότερη απ'το παπούτσι:p:laugh::roflmao:
Κοίτα, δεν έχεις άδικο. Απλώς, χτες ήταν μια draft φάση, του στυλ "κάνουμε εργασίες ακόμα, οπότε ΟΚ", για αυτό δεν τέθηκε θέμα.

Να σκεφτείς ότι αυτός ο βλάσφημος ο @okakosolikos μπήκε στο δωμάτιο με ένα ποτήρι κρασί στο χέρι κι ήταν κι άνετος!!!:headbang: Μου γυρίσανε τα μάτια ανάποδα, ήθελα να τον κρεμάσω με το καλώδιο ρεύματος που περίσσεψε! Αλλά, όχι, ήμουν κύριος, μέτρησα από μέσα μου μέχρι το 10.000.000.000.000, ηρέμησα και δεν του είπα τίποτα! Ευτυχώς, δεν είχαμε ατυχήματα (κρασί στο χαλί), γιατί μετά θα είχαμε δυστυχήματα (...:smg:...)!
[DOUBLEPOST=1551950618][/DOUBLEPOST]
Πως ακούγεται ρε αλάνι; Έγινε ντιπ δουλειά;
Φίλε, δεν θα πω κάτι ακόμα. Ήχος από τα ηχεία, βγήκε, αυτό είναι σίγουρο!:laugh:

Απλώς, επειδή το σήμα πέρναμε μέσα από το Lyngdorf, το οποίο έχει στη μνήμη του τις παραμέτρους από τον προηγούμενο χώρο (=σαλόνι), θεωρώ πως ό,τι ακούγαμε έπαιζε στο γάμο του Καραγκιόζη. Μόλις μετρήσω το χώρο ξανά, με το Lyngdorf, τότε θα φανεί τι "ψάρια πιάνει".
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.992
Reaction score
20.521
...και δύο (άθλιες) φωτογραφίες από εμένα:

Ο χώρος:

20190306_234951.jpg


Τα "φίδια" πίσω από τα ηχεία είναι τα καλώδια ηχείων, τα οποία θα κοντήνω οσονούπω!

Το σύστημα σε κατάσταση αναπαραγωγής μουσικής από το laptop (Tidal και Foobar), στο DAC του @okakosolikos κι από εκεί σε προενισχυτή, Lyngdorf, τελικούς κι ηχεία.

20190306_235000.jpg


Πολύ καλωδιομάνι πίσω από το rack, αλλά ΟΚ, θα συγυριστούν κι αυτά με τη σειρά τους.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
*εκτός και αν η καλτσούλα είναι χειρότερη απ'το παπούτσι:p:laugh::roflmao:
Μα αυτο προσπαθει να σου πει :roflmao:
[DOUBLEPOST=1551951926][/DOUBLEPOST]
Αυτό το άσπρο καλώδιο κουλούρα από πίσω τί είναι;
Το καλωδιο ηχειων.Καπου διαβασε οτι πρεπει να ειναι πολυ μακρυ και σε κουλουρα για να παιζει σωστα :p
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Όταν τελειώσουμε θα σκουπίσω ρε, τι νομίζεις; Δεν είμαι μπίχλης εγώ!
Δεν σου αφησα και κανενα αυτογραφο με το κολλητηρι πανω στο χαλι για να με θυμασαι γι αυτο τα λες αυτα.Αλλα οταν ξαναελθω για την κεφαλη το κανονιζουμε :angel:
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
...και δύο (άθλιες) φωτογραφίες από εμένα:

Ο χώρος:

View attachment 120234

Τα "φίδια" πίσω από τα ηχεία είναι τα καλώδια ηχείων, τα οποία θα κοντήνω οσονούπω!

Το σύστημα σε κατάσταση αναπαραγωγής μουσικής από το laptop (Tidal και Foobar), στο DAC του @okakosolikos κι από εκεί σε προενισχυτή, Lyngdorf, τελικούς κι ηχεία.

View attachment 120235

Πολύ καλωδιομάνι πίσω από το rack, αλλά ΟΚ, θα συγυριστούν κι αυτά με τη σειρά τους.
Σε καλο δρομο εισαι μπραβο :party:
 





Μηνύματα
879
Reaction score
1.145

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.823
Βάλαμε prodigy, δεν έπαιζε.
Βάλαμε την ξινή, έπαιζε.
Χαϊεντοηχεία, τι περίμενες; Χαΐρι; :D

Αφού αυτή παίζουν και στις εκθέσεις, είναι σα να σου λένε πάρτο ν'ακούς καλά ξυνή.:p
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.992
Reaction score
20.521
Καλά το κατάλαβα.
Αφού το έγραψα ρε Πέτρο!

Τα "φίδια" πίσω από τα ηχεία είναι τα καλώδια ηχείων, τα οποία θα κοντήνω οσονούπω!
Δεν σου αφησα και κανενα αυτογραφο με το κολλητηρι πανω στο χαλι για να με θυμασαι γι αυτο τα λες αυτα.Αλλα οταν ξαναελθω για την κεφαλη το κανονιζουμε :angel:
Άσε, θα στήσω την κεφαλή μόνος μου!

Μια ερώτηση που δεν έχει να κάνει με την ακουστική, εξω από το χώρο αυτό υπάρχει θέα;
Φύση βλέπει;
Ο χώρος δεν έχει θέα. Βασικά, πέραν των ηχομονωτικών θυρών εισόδου, δεν έχει άλλο άνοιγμα. Φυσικά, για μένα, "θέα" είναι η δισκοθήκη που είναι απέναντι από τη θέση ακρόασης, but that's just me being me.:)

Σκάτε γάιδαρο εσείς εκεί κάτω. >:(
Ναι, το κάνουμε αυτό...:p
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.992
Reaction score
20.521
Βάλαμε prodigy, δεν έπαιζε.
Βάλαμε την ξινή, έπαιζε.

ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΗΣΕΕΕ!!!111!111
Ξινή rulez λέμε! Ξεκίνησε το "Temtpation" και μύρισε hi-endίλα ο χώρος!:roflmao::roflmao:

Χαϊεντοηχεία, τι περίμενες; Χαΐρι; :D
Δεν ξες εσύ ρε, είσαι χομσινεματζής
Α, μπράβο @Dimifoot! Πες του τα, του παλιομονιτοράκια!
[DOUBLEPOST=1551956529][/DOUBLEPOST]
Βάλε καμία αφίσα με κώλους ρε! :p
Δεν γίνεται ρε! Θα "κόψω" τη διάχυση των γυψοσανίδων! Εκτός κι αν είναι από ηχοπερατό ύφασμα!:whistling:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.823
Ρώτα τον αβουγουδού.

Θα σου δώσει το κατάλληλο υλικό για εκτύπωση σε γιγαντοαφισα.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.366
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top