Επαγγελματίες, αγγελίες, trolling, συστηματικές παραβιάσεις κανονισμού

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Αν υπάρχει πικαπ κ λαμπατο συστημα. .
Κλάφτα. .
Δεν είναι κρίμα να πηγαινουν άλλου ??
Αν ξέρω που πήγε κάτι που πουλησα .μπορω να το ξαναπαρω για τον α β λόγο.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
15 αγγελίες το χρόνο ?
Που ?
Σε ποια κατηγορία?
Γνώμη μου ότι δεν είναι σωστό κάτι τέτοιο. .
Έχουμε 30χρονια στο χόμπυ..
15 είναι μόνο τα καλώδια που θα αλλάξω σε εν χρόνο. ..
Ηχεία αλλάζω 2 φορές το χρόνο. .
Κ γι να κατασταλαξω κάπου φαντάσου αποτυχία αγορών μέχρι εκεί. .
Κάτι σκέφτεστε λάθος. .. .
Αλλάζεις 15 καλώδια τον χρόνο και εμείς σκεφτόμαστε λάθος; :D Το όριο δεν έχει αποφασιστεί οριστικά.
Δεν είπαμε εξάλλου να μην αλλάξεις όσα θέλεις, είπαμε πως αν αλλάξεις περισσότερα απο 15 θα θεωρηθείς "επαγγελματίας" με εισαγωγικά.
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Οσοι προσβάλλεστε, τρολάρεστε, ενοχλείστε κτλ από τα γραφώμενα του Εαρ ή οποιουδήποτε άλλου σπαστικού, φαλακρού ιατρού ή μη :whistling:, σας έχω μια λύση: Μπορείτε να τους βάλετε στην ignore list ("Αγνοήστε αυτό το μέλος" στην καρτέλα του μέλους) και να ησυχάσετε μια και καλή. Αυτός είναι και ο λόγος που η πλατφόρμα δίνει την συγκεκριμένη δυνατότητα.

:thumbsup:

Απλώς μην το ανακοινώσετε δημοσίως γιατί πλέον και αυτό θεωρείται τρολάρισμα.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Όταν γίνεται αρκετές φορές σε λίγες μέρες, δεν είναι; ;)
Αν λες πως ένα τρολ είναι τρολ αρκετές φορές σε λίγες μέρες, τρολάρεις;

Ισως, δεν ξέρω, αλλά δεν έχω πρόβλημα. Αν αυτός είναι ο κανόνας που θα ισχύει, ευχαρίστως να τον αποδεχθώ.
[DOUBLEPOST=1553077584][/DOUBLEPOST]Πάντως το ignore list υπάρχει ως επιλογή, και δίνει λύσεις για όλα τα γούστα.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
dionisp καλημέρα. Ολοι σεβόμαστε την επιστήμη και την αποδεχόμαστε. Αλλά δε θα ήταν σωστό να περάσουμε και στην άλλη όχθη, αυτή του "πίστευε και μη ερεύνα".

Προσωπικά αδυνατώ να δεχθώ a priori τις επιστημονικές θέσεις οιουδήποτε μέλους, χωρίς να ακούσω και τις θέσεις κορυφαίων κατασκευαστών μηχανημάτων ήχου. Εξ ού και η προτροπή μου προς τον Κωστα να επικοινωνήσει μαζί τους, και με βάση το τεχνικό του υπόβαθρο, να τους εξηγήσει ότι τα μηχανήματα που σκεπτονται, υλοποιούν, δοκιμάζουν και παράγουν βγάζοντάς τα στην αγορά, ειναι παρωχημένα και δεν μπορούν να αναπαράξουν σωστα αυτό που καλούνται να αναπαράξουν. Είναι γνωστό ποια πιστεύει ότι είναι, δεν υπάρχει λόγος να τα επαναλάβω. Ένα παράδειγμα μονο: θεωρεί ότι οι λυχνιακοι ενισχυτές είναι παραμορφωσιακές κατασκευές για μια σειρά από λόγους τους οποίους συχνά πυκνά αναφέρει.
Ε...διάβολε..κάτι έχουν να πουν και αυτοί, σίγουρα επιστημονικές θέσεις θα υποστηρίξουν. Είναι άλλωστε οι καθ' ύλην αρμόδιοι, δεν είναι ετσι; Τι ποιο ωραίο στα υπό μορφήν sticky επιστημονικά θέματα που προτείνονται, να συνυπαρχουν όλες οι θέσεις; Δε θα ήταν ποιο εύκολο για τον αναγνώστη να κρίνει ασφαλέστερα;

Σκοπός μου δεν είναι να αποδομήσω, να μειώσω, ή να υποβαθμίσω κανένα μέλος, επιζητώ όμως τον πλουραλισμό, επιζητώ τις θέσεις όλων των εμπλεκομένων και όχι μόνο του Κώστα, ή του κάθε Κώστα που υποστηρίζει το ίδιο.

Εάν μπορούσε να γίνει αυτό, θα ήταν πράγματι μια απολύτως σωστή ενέργεια, θα ήταν κάτι που θα ενέπνεε υγεία και δικαιοσύνη.

Ένα site που στηρίζεται στο σεβασμό μεταξύ των συνομιλητών, στο ήθος και στην ευγένεια, νομίζω ότι δεν κινδυνεύει να καταρρεύσει.

Αυτά τα ολίγα. Την καλημέρα μου και πάλι..
χωρις να θελω να προκαλεσω , θα μπορουσα να ρωτησω αν γνωριζετε απο Marketing;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Αν λες πως ένα τρολ είναι τρολ αρκετές φορές σε λίγες μέρες, τρολάρεις;
Ναι, τρολλάρεις το τρολλ. Ειδικά στην περίπτωση που τον έχεις σε ignore και λειτουργείς by proxy, για το trolling ευθύνεται ο "ενημερώνων". :)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πάντως το ignore list υπάρχει ως επιλογή, και δίνει λύσεις για όλα τα γούστα.
Και καμιά φορά βγάζει και γούστα...
Μου έχει τύχει 1-2 φορές να απαντήσω σε μέλος νομίζοντας πως απευθύνεται σε μένα γιατί είχε γράψει ακριβώς από κάτω ,ενώ στην πραγματικότητα αυτός απαντούσε σε άλλο μέλος το quote του οποίου όμως εγώ δεν έβλεπα λόγω ignore list...
Οπότε φαντάσου συνεννόηση μπουζούκι...!:D
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Επίσης αυστηρά διαγραφή οποιασδήποτε συζήτησης σε αγγελία του τύπου "φίλε υπάρχει ακόμα?". Επικοινωνία μόνο με πμ. Αν ο πωλητής θέλει να κάνει κάποια τροποποίηση ή διευκρίνιση, θα μπορεί ή με νόμιμο up η με μήνυμα σε Μοντ για να του το φτιάξει στην υπάρχουσα αγγελία.
Σε παρακαλώ κύριε @Zizik ρίξε perma ban (hwid και ip)8-) σε όποιον το κάνει αυτο. Κάνω ασκήσεις ηρεμίας κάθε φορά να μην του απαντήσω ακομψα :D:p:download:.[/QUOTE]
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
..δε προκαλείς. Λίγα πράγματα, όχι απαντώ.
ειναι τρομερα ενδιαφερον αντικειμενο, θα προτεινα να διαβασετε τα βασικα, οχι κανενα τομο του Kettler

https://en.wikipedia.org/wiki/Marketing

The Chartered Institute of Marketing defines marketing as "the management process responsible for identifying, anticipating and satisfying customer requirements profitably.

το bold δικο μου , ολα για το κερδος οχι απαραιτητα ολα για την υψηλη πιστοτητα


πολλες μην πω ολες οι επιλογες μας απο εκει πηγαζουν , απο τις αναγκες, τωρα ποιες αναγκες προσπαθει να καλυψει ο καθενας και αν εμπλεκονται και αλλες επιστημες ειναι επομενη πιστα/level στο παιχνιδι της ζωης (τι ειπα παλι)

πρωτα γινεται ερευνα αγορας, βρισκουν (οι εταιρειες) πελατακια ανα segment -ηλικιακο,εισοδηματικο κλπ, , μετα η αναπτυξη προϊοντων συγκεκριμενων για αυτους, πωλησεις , κερδη ζημιες και παμε απο την αρχη
[DOUBLEPOST=1553085912][/DOUBLEPOST]
ειναι τρομερα ενδιαφερον αντικειμενο, θα προτεινα να διαβασετε τα βασικα, οχι κανενα τομο του Kettler

https://en.wikipedia.org/wiki/Marketing

The Chartered Institute of Marketing defines marketing as "the management process responsible for identifying, anticipating and satisfying customer requirements profitably.

το bold δικο μου , ολα για το κερδος οχι απαραιτητα ολα για την υψηλη πιστοτητα


πολλες μην πω ολες οι επιλογες μας απο εκει πηγαζουν , απο τις αναγκες, τωρα ποιες αναγκες προσπαθει να καλυψει ο καθενας και αν εμπλεκονται και αλλες επιστημες ειναι επομενη πιστα/level στο παιχνιδι της ζωης (τι ειπα παλι)

πρωτα γινεται ερευνα αγορας, βρισκουν (οι εταιρειες) πελατακια ανα segment -ηλικιακο,εισοδηματικο κλπ, , μετα η αναπτυξη προϊοντων συγκεκριμενων για αυτους, πωλησεις , κερδη ζημιες και παμε απο την αρχη
ΥΓ οπου customer requirements σε απλα ελληνικα οι αναγκες μας

ΥΓ2 εχω βαλει στο ματι μια φιλη που τρελενεται για δισκους, επομενη αγορα κοκκινο πικαπ γιατι της εταξα ακροαση
(ποια αναγκη καλυπτει η αγορα μου; )
[DOUBLEPOST=1553086116][/DOUBLEPOST]και να πω και μια πληροφορια απο την εργασιακη εμπειρια μου σε μεγαλη πολυεθνικη consumer electronics

στοχος να μην μενεις (ο καταναλωτης) λεπτο χωρις να κανεις χρηση ενος προϊοντος τους

τωρα μπορουμε να σκεφτουμε

με εκτιμηση :)
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
ειναι τρομερα ενδιαφερον αντικειμενο, θα προτεινα να διαβασετε τα βασικα, οχι κανενα τομο του Kettler

https://en.wikipedia.org/wiki/Marketing

The Chartered Institute of Marketing defines marketing as "the management process responsible for identifying, anticipating and satisfying customer requirements profitably.

το bold δικο μου , ολα για το κερδος οχι απαραιτητα ολα για την υψηλη πιστοτητα


πολλες μην πω ολες οι επιλογες μας απο εκει πηγαζουν , απο τις αναγκες, τωρα ποιες αναγκες προσπαθει να καλυψει ο καθενας και αν εμπλεκονται και αλλες επιστημες ειναι επομενη πιστα/level στο παιχνιδι της ζωης (τι ειπα παλι)

πρωτα γινεται ερευνα αγορας, βρισκουν (οι εταιρειες) πελατακια ανα segment -ηλικιακο,εισοδηματικο κλπ, , μετα η αναπτυξη προϊοντων συγκεκριμενων για αυτους, πωλησεις , κερδη ζημιες και παμε απο την αρχη
[DOUBLEPOST=1553085912][/DOUBLEPOST]

ΥΓ οπου customer requirements σε απλα ελληνικα οι αναγκες μας

ΥΓ2 εχω βαλει στο ματι μια φιλη που τρελενεται για δισκους, επομενη αγορα κοκκινο πικαπ γιατι της εταξα ακροαση
(ποια αναγκη καλυπτει η αγορα μου; )
[DOUBLEPOST=1553086116][/DOUBLEPOST]και να πω και μια πληροφορια απο την εργασιακη εμπειρια μου σε μεγαλη πολυεθνικη consumer electronics

στοχος να μην μενεις (ο καταναλωτης) λεπτο χωρις να κανεις χρηση ενος προϊοντος τους

τωρα μπορουμε να σκεφτουμε

με εκτιμηση :)
Σου είμαι υπόχρεος για τις πληροφορίες περί marketing, αν και δε σου τις ζήτησα.

Θα τις έχω υπ' όψιν μου. Σ' ευχαριστώ.:)
ΥΓ2 εχω βαλει στο ματι μια φιλη που τρελενεται για δισκους, επομενη αγορα κοκκινο πικαπ γιατι της εταξα ακροαση
Σου εύχομαι να κατακτήσεις τη φίλη σου το συντομότερο, με, ή χωρίς πικάπ!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.720
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top