Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας




















D

Deleted member 38719

Guest
Το σούρουπο έχει προβάλει. Δεν έχουν περάσει πολλές μέρες από τότε που αγόρασα την πρώτη μου dslr μηχανή, κι έψαχνα στιγμές να τις αποθανατίσω. Είμαι μετά την δουλειά, κουρασμένος αλλά πανευτυχής. Λίγο πριν το σπίτι -στην ιχθυόσκαλα, τα χρώματα και οι αντανακλάσεις στην θάλασσα με καθηλώνουν… Πλησιάζω με το αυτοκίνητο κι αρχίζω να τραβάω ότι βλέπω μπροστά μου: καραβάκια, γερανούς, γλαροπούλια, δίχτυα και στοιβαγμένα τελάρα.... Κατεβαίνω απ’ το αμάξι κι αφήνω τη μηχανή να κρέμεται στο στήθος. Λίγα μέτρα παραπέρα μια ομάδα ψαράδων ετοιμάζεται για το ταξίδι τους. Μια φωνή, σχεδόν αρχοντική, με καλεί να πλησιάσω « εi, καρντάση, για κόπιασε κατά ‘δω! » Κι εκεί, άρχισαν όλα. Μιλήσαμε με τα μάτια˙ δεν χρειάστηκα πολύ ώρα για να τους πείσω να "ποζάρουν" για μένα. Μυστικά καλά κρυμμένα κάτω απ’ το πετσί αυτών των ανθρώπων, επιβλητικότητα και συνάμα απροσμέτρητη εγκαρδιότητα, είναι λίγα από τα χαρακτηριστηκά που κυρίευσαν την ψυχή μου. Το δάκτυλα μεθυσμένα από την αναπάντεχη τούτη χαρά, πίεζαν τα πλήκτρα της μηχανής κι επαναλάμβαναν χωρίς περιττούς υπολογισμούς και στησίματα… Η μόνη αρχή που κλωθογύριζε στο μυαλό μου ήταν ο σεβασμός: moφτης, πρόσεχε μη τους πληγώσεις!
12309604_1666949223590343_243682794466592672_o.jpg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.582
Μηνύματα
2.864.974
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top