Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Το οτι σε μια συζητηση για πικαπ το μυαλο (μας) παει σε εξαψηφια νουμερα, ειναι , οπως ειπα και πιο πανω,η μεγαλυτερη αποδειξη οτι οι πλειστοι δεν καταφεραν/δοκιμασαν/ρωτησαν/εμαθαν ποτε να καταλαβουν τι εννοουμε λεγοντας πραγματικα καλο πικαπ.
Αυτα.
[DOUBLEPOST=1563613061][/DOUBLEPOST]
Είναι άσκηση in situ και όχι επί χάρτου.Και απαρνούμενος την κοινωνική πτυχή έχει διαφοροποιηθεί για τον υποφαινόμενο και η ίδια η φύση της χομπίστικης ενασχόλησης.
in situ προς το παρον μαλλον το πικαπ φαινεται να ειναι.Δεν ξερω τι θα ειναι τα σημερινα ψηφιακα μετα απο 10 χρονια και ξερεις οτι πολλα λεω.Αλλα φανταζομαι ποσα συστηματα θα αλλαξουμε ολοι τα επομενα 30 αν ειμαστε καλα.Θα ηταν ενδιαφερον οντως αν ο καθενας μας εκανε μια σουμα του τι πληρωσε απο την εμφανιση του τελειου για παντα και τι απο το μεσο της εποχης των flintstones.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το οτι σε μια συζητηση για πικαπ το μυαλο (μας) παει σε εξαψηφια νουμερα, ειναι , οπως ειπα και πιο πανω,η μεγαλυτερη αποδειξη οτι οι πλειστοι δεν καταφεραν/δοκιμασαν/ρωτησαν/εμαθαν ποτε να καταλαβουν τι εννοουμε λεγοντας πραγματικα καλο πικαπ.
Αυτα.
[DOUBLEPOST=1563613061][/DOUBLEPOST]
in situ προς το παρον μαλλον το πικαπ φαινεται να ειναι.Δεν ξερω τι θα ειναι τα σημερινα ψηφιακα μετα απο 10 χρονια και ξερεις οτι πολλα λεω.Αλλα φανταζομαι ποσα συστηματα θα αλλαξουμε ολοι τα επομενα 30 αν ειμαστε καλα.Θα ηταν ενδιαφερον οντως αν ο καθενας μας εκανε μια σουμα του τι πληρωσε απο την εμφανιση του τελειου για παντα και τι απο το μεσο της εποχης των flintstones.
Ασκήσεις in situ είναι η διευθέτηση του setup και η διαρρύθμιση στον εκάστοτε χώρο ακρόασης.Οh,Yes!

Και σε διαβεβαιώ ότι ο ίδιος μέχρι στιγμής εξακολουθώ να έχω ξοδέψει περισσότερα για βινυλιακά συστήματα και δίσκους,ανεξάρτητα από το ότι τείνω πλέον να τα ακούω λιγότερο συχνά.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ποια είναι?
Το μονο που θα εκανα(και εκανα στο δικο μου) ειναι να το ανοιξει καποιος,να κοψει το καλωδιο που γειωνει το σασι σε ενα rca και να τραβηξει ενα αλλο καλωδιο γειωσης απο το σασι του στον ενισχυτη.Το βαζεις στην πριζα και ακους τους δισκους σου μια χαρα.
[DOUBLEPOST=1563613917][/DOUBLEPOST]
Ασκήσεις in situ είναι η διευθέτηση του setup και η διαρρύθμιση στον εκάστοτε χώρο ακρόασης.Οh,Yes!

.
το ειπα με την εννοια του αμετακινητου ,εννοωντας οτι με το ψηφιακο υπαρχουν ταχυτατες "βελτιωσεις" που αποδεικνυουν τα προβληματα της καθε προηγουμενης καταστασης. Ισως να ηταν "αστοχο" αλλα δεν ειμαι και Bhutia :)
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Και σε διαβεβαιώ ότι ο ίδιος μέχρι στιγμής εξακολουθώ να έχω ξοδέψει περισσότερα για βινυλιακά συστήματα και δίσκους,ανεξάρτητα από το ότι τείνω πλέον να τα ακούω λιγότερο συχνά.
Ασχετα με το αν ακους κατι συχνα η οχι η ουσια ειναι να απολαμβανεις αυτο που ακους οταν το ακους.
Ειναι μαλλον προφανες οτι και γω ξοδεψα περισοτερα χρηματα στα βινυλιακα μου.Και να σκεφτεις οτι πριν πολλα χρονια οταν με πλατυ χαμογελο ανοιγα το marantz cd-17 ki , ειπα "ok, NOW vinyl is dead" . Aπο τοτε επεστρεψε στα χερια μου ενας μεταχειρισμενος PM-17Ki ενισχυτης που ακομη ζει και παιζει ακομη και σημερα μια χαρα,αλλα οχι το cd-17ki, που αποχαιρετησα μετα απο οχι πολυ καιρο.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
[DOUBLEPOST=1563613061][/DOUBLEPOST]
in situ προς το παρον μαλλον το πικαπ φαινεται να ειναι.Δεν ξερω τι θα ειναι τα σημερινα ψηφιακα μετα απο 10 χρονια και ξερεις οτι πολλα λεω.Αλλα φανταζομαι ποσα συστηματα θα αλλαξουμε ολοι τα επομενα 30 αν ειμαστε καλα.Θα ηταν ενδιαφερον οντως αν ο καθενας μας εκανε μια σουμα του τι πληρωσε απο την εμφανιση του τελειου για παντα και τι απο το μεσο της εποχης των flintstones.[/QUOTE]

Εννοεις ότι στην εποχη των πικαπ δεν αλλαζαμε πικαπ, δεν αλλαζαμε κεφαλες ουτε φονο (να μην αναφέρθω και στον βραχιονα). Ειχαμε παρει ένα σταθερη αξια κι εκλεινε το κεφαλαιο. Να μην μιλησω και για spotify, Tidal v βινυλιο. Θα επρεπε να κανουμε ένα συγκριτικο τι πληρωνε ένα νεος εραστης του ηχου του χτες και τι πληρωνει σημερα. Να δουμε και την ποιοτητα. Να συγκρινουμε το πληντυριο βινυλιο με το πληντυριο σκληρου δισκου. Το βουρτσακι για κεφαλη το βουρτσακι και την βουρτσα για το βινυλιο. Το κλαμπ του βινυλιου.

Για ν ακουσω άλλη μια φορα στα οικονομικα τι να συγκρινουμε.

Αν καποτε μπήκαμε στην εποχη της hd τηλεόρασης (φτου κακα, σπυρακια βγαζουν οι χαινταδες για τον παραλληλισμο) θα επρεπε να μεινουμε σ αυτό που υπηρχε προ εικοσαετιας, μετα τελος. Η μαλλον αυτά που μας πασαρουν είναι για να οικονομάνε οι εταιριες, η καλη εικονα υπηρχε πριν 30-40 χρονια.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Puretone, καλα κανεις κι ακους από το πικαπ σου τη μουσικη σου. Καλα εκανες κι εδιωξες το σιντι πλαιυερ. Γνωρίζω φιλο που εκανε ακριβως το αντιθετο και ειχε και πολύ καλο πικαπ. ΑΠλα πιστευει περισσοτερο στο cd player το χρυσοπληρωσε και το απολαμβανει.

Αποδικνυει κατι αυτό όμως? Εκφραζει ένα προσωπικο γουστο, μεχρι εκει.

Γουστο είναι επισης το ειδος της μουσικης που ακουω και το ονομα του καλλιτεχνη που ακουω.

Η αναπαραγωγή του ηχου όμως υποκειται σε κανονες. Δεν είναι θεμα γουστου. Καποιοι ανθρωποι σπουδαζουν ακριβως αυτό το αντικειμενο. Ασχολούνται επισης επαγγελματικα μ αυτό. Ασχολούνται ενδεχομένως με τα τεχνικα επι σειρα ετων από το πρωι ως το βραδυ. Μπορούμε να μπουμε στα χωράφια τους και να τους μιλησουμε για τα γουστα μας? Ουτε καν που θ ασχοληθουν, θα γελασουν ειρωνικα και θα μας αφησουν στο σκοταδι μας. Χεστηκαν για το τι πιστεύουμε.

Αυτοι λειτουργουν αλλιως, θα σου παρουσιασουν σχεδια και γραφήματα και θα σου αποδειξουν την διαφορα σ ολες αυτές τις λεπτομέρειες στα χαρτια η με μετρητικα οργανα. Και ότι υπαρχει στα χαρτια ακούγεται και στ αυτια. Ναι ακούγεται.

Παει όμως ο κάθε μαγαζάτορας που πουλαει την πραματεια του να πεισει τον αγοραστη με χαιενταδικα επιχειρηματα γιατι πρεπει να ψωνισεις απ αυτόν. Εσυ διαφημίζεις με παρομοια επιχειρηματα την αγορα σου (ε δεν σε πιασανε και Κωτσο) Λογικο κι αυτό. Οποτε η είμαι ψαγμένος και προβληματισμένος και δεν τρωω ότι με σερβιρουν, η πεφτω στην μπανανοφλουδα.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Η αναπαραγωγή του ηχου όμως υποκειται σε κανονες. Δεν είναι θεμα γουστου. Καποιοι ανθρωποι σπουδαζουν ακριβως αυτό το αντικειμενο. Ασχολούνται επισης επαγγελματικα μ αυτό. Ασχολούνται ενδεχομένως με τα τεχνικα επι σειρα ετων από το πρωι ως το βραδυ. Μπορούμε να μπουμε στα χωράφια τους και να τους μιλησουμε για τα γουστα μας? Ουτε καν που θ ασχοληθουν, θα γελασουν ειρωνικα και θα μας αφησουν στο σκοταδι μας. Χεστηκαν για το τι πιστεύουμε.

Αυτοι λειτουργουν αλλιως, θα σου παρουσιασουν σχεδια και γραφήματα και θα σου αποδειξουν την διαφορα σ ολες αυτές τις λεπτομέρειες στα χαρτια η με μετρητικα οργανα. Και ότι υπαρχει στα χαρτια ακούγεται και στ αυτια. Ναι ακούγεται.

.
Thanks for the free advice.Θα τα εφαρμοσω στο επομενο μηχανημα που θα σχεδιασω.........
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Η αναπαραγωγή του ηχου όμως υποκειται σε κανονες. Δεν είναι θεμα γουστου. Καποιοι ανθρωποι σπουδαζουν ακριβως αυτό το αντικειμενο. Ασχολούνται επισης επαγγελματικα μ αυτό. Ασχολούνται ενδεχομένως με τα τεχνικα επι σειρα ετων από το πρωι ως το βραδυ. Μπορούμε να μπουμε στα χωράφια τους και να τους μιλησουμε για τα γουστα μας? Ουτε καν που θ ασχοληθουν, θα γελασουν ειρωνικα και θα μας αφησουν στο σκοταδι μας. Χεστηκαν για το τι πιστεύουμε.

Αυτοι λειτουργουν αλλιως, θα σου παρουσιασουν σχεδια και γραφήματα και θα σου αποδειξουν την διαφορα σ ολες αυτές τις λεπτομέρειες στα χαρτια η με μετρητικα οργανα. Και ότι υπαρχει στα χαρτια ακούγεται και στ αυτια. Ναι ακούγεται.

Παει όμως ο κάθε μαγαζάτορας που πουλαει την πραματεια του να πεισει τον αγοραστη με χαιενταδικα επιχειρηματα γιατι πρεπει να ψωνισεις απ αυτόν. Εσυ διαφημίζεις με παρομοια επιχειρηματα την αγορα σου (ε δεν σε πιασανε και Κωτσο) Λογικο κι αυτό. Οποτε η είμαι ψαγμένος και προβληματισμένος και δεν τρωω ότι με σερβιρουν, η πεφτω στην μπανανοφλουδα.
Μια χαρά τα λες. Απλά πλέον την εποχή της ελεύθερης πληροφορίας και του Internet αρχίζουν να πέφτουν κάστρα όχι μόνο στον ήχο αλλά παντού. Παλιά αυτή η πληροφορία - εκπαίδευση ερχόταν μόνο από τα περιοδικά. Δεν λέω όλα αλλά αρκετά από αυτά όπως φάνηκε αργότερα πως εξυπηρετούσαν σκοπούς. Και το review δεν ήταν καλό ή δεν ανέβαινε καθόλου αν δεν έπεφτε χρήμα για διαφήμιση. Το Absolute Sound ένα παράδειγμα. Η Αμερική το έχει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι. Απορώ πως υπάρχει μετά από αυτά. Καταλαβαίνεις ότι ο κόσμος διψάει για ...νάρα φωτογραφία στο εξώφυλλο και κείμενα που χαϊδεύουν αυτάκια. Αυτό δεν είναι θεωρία, έχει αποδειχθεί στην πράξη σε tests που έκανε περιοδικό αυτοκινήτων. Όταν το εξώφυλλο είχε ένα απλό καθημερινό όχημα οι πωλήσεις πήγαιναν πάτο σε αντίθεση με κάποιο supercar που ερχόταν πάλι στα ίσια του.
Κάπως έτσι η λάθος εκπαίδευση οδηγεί τώρα σε συζητήσεις παγκοσμίως όπως "γ@μώ τη λάμπα σου" και γ@μώ τον Class D σου και τα DSP σου".
Υπάρχουν οι άνθρωποι που δεν δέχονται τίποτα εύκολα έως και ποτέ, αυτοί που αλλάζουν πιστεύω σιγά σιγά γιατί θέλουν το χρόνο τους για να ανοίξει το μυαλό σε νέα δεδομένα και αυτοί που έχουν μόνιμα ανοιχτό μυαλό σε οτιδήποτε νέο. Αυτό είναι φυσιολογικό γιατί έχει να κάνει με τον τρόπο που μεγαλώσαμε και πως δεχθήκαμε ότι δεχθήκαμε κυρίως μέχρι τα 7 μας χρόνια και αργότερα στο σχολείο. Give me the boy until his 7 and I will show you the man λένε. Κάτι ξέρουν αυτοί οι παλιοί. Καλό είναι να έχουμε ανοιχτό μυαλό και να είμαστε πάντα έτοιμοι να αλλάξουμε τις πεποιθήσεις μας για 2 βασικούς λόγους. Πρώτον γιατί δεν ξέρουμε αν αυτά που μας έμαθαν είναι σωστά. Αυτά μας τα πέρασαν σαν δικά τους πιστεύω βάση των εμπειριών και των γνώσεων των παλαιοτέρων που τους τα μετέφεραν. Με αυτά εμείς καλούμαστε να πάρουμε αποφάσεις, αλλά κανείς δεν μας λέει αν το background είναι σωστό.
Δεύτερον γιατι όπου υπάρχουν πεποιθήσεις βγαίνει ένα συμπέρασμα και μπαίνει αυτόματα λουκέτο. Θάνατος, η πόρτα είναι κλειστή σε ότι νέο ας είναι και σωστό και ας αναιρεί ότι έχουμε μάθει μέχρι τώρα. Όσο περισσότερα συμπεράσματα βγάζουμε τόσο περισσότερο "νεκροί" γινόμαστε γιατί αυτό δεν μας κάνει ζωντανούς. Δεν ζούμε, απλά υπάρχουμε. Το συμπέρασμα δεν είναι γνώση, είναι απλά συμπέρασμα.
Οι μεγάλες εταιρίες με σοβαρά τμήματα marketing τους πελάτες τους χωρίζουν σε 2 κατηγορίες για αυτό το λόγο. Τους early adopters και τους υπόλοιπους.

Ανοιχτό μυαλό και πάντα πριν αναλύσουμε την απάντηση πρέπει πρώτα να αναλύσουμε ποιος είναι αυτός που μας απαντά και τη σχέση έχει με το θέμα. Πόσο πολύ τον βοηθάει επαγγελματικά η καθοδήγηση που κρύβει στα λόγια του. Ή αν είναι εντελώς καμένος πόσο σημαντικό είναι για αυτόν να νιώσει επιβεβαίωση.
 
Last edited:

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Και το review δεν ήταν καλό ή δεν ανέβαινε καθόλου αν δεν έπεφτε χρήμα για διαφήμιση.
Μην σου πω οτι καποιες φορες δεν θα ξαναβλεπες και το μηχανημα που εστελνες για ριβιου, η αν το ζητουσες πισω απλα δεν δημοσιευοταν το ριβιου.............και ενα σωρο αλλα και αλλοι...........μεχρι εδω........... ;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Μην σου πω οτι καποιες φορες δεν θα ξαναβλεπες και το μηχανημα που εστελνες για ριβιου, η αν το ζητουσες πισω απλα δεν δημοσιευοταν το ριβιου.............και ενα σωρο αλλα και αλλοι...........μεχρι εδω........... ;)
Τα ξέρω. Ξέρω και κάποια μηχανήματα που κράτησαν κάποια περιοδικά που δεν υπάρχουν πλέον. ;)
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Puretone, καλα κανεις κι ακους από το πικαπ σου τη μουσικη σου..
Και απο πικαπ και απο cd και απο το pc και απο την τηλεοραση με ενα ενισχυτη και ηχεια και μελετω και αλλα μεσα τελευταια.
[DOUBLEPOST=1563627161][/DOUBLEPOST]
Τα ξέρω. Ξέρω και κάποια μηχανήματα που κράτησαν κάποια περιοδικά που δεν υπάρχουν πλέον. ;)
Εγω εχω και pre print ριβιους που δεν δημοσιευτηκαν ποτε >:(
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Να σου πω για μηχανήματα που από μαλακία του αντιπροσώπου εστάλησαν χωρίς δελτία αποστολής και μετά τα ξέχασε και μετά τα ξέχασαν και αυτοί και τώρα είναι σε κάποιο σπίτι κάποιου εκδότη ή reviewer;

"Εμείς δεν έχουμε τίποτα" ήταν η απάντηση.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Να σου πω για μηχανήματα που από μαλακία του αντιπροσώπου εστάλησαν χωρίς δελτία αποστολής και μετά τα ξέχασε και μετά τα ξέχασαν και αυτοί και τώρα είναι σε κάποιο σπίτι κάποιου εκδότη ή reviewer;

"Εμείς δεν έχουμε τίποτα" ήταν η απάντηση.
Για να ειμαι και δικαιος, να πω οτι δεν ειναι ολοι ετσι οι ριβιουερς. Πολλοι ειναι ΚΥΡΙΟΙ , και σεις στην Ελλαδα εχετε εναν με τον οποιο ειχαμε μια απο τις καλυτερες μας συνεργασιες, δεν εχω προβλημα να πω επ ευκαιρια , ενα ευχαριστω στον Δημητρη Σταματακο, απο τους λιγους που και μετρησεις θα δημοσιευσουν,και αντικειμενικα θα πουνε το τι ακουσαν απο τα μηχανηματα που εξεταζουν.Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αλλοι εκει,απλα δεν ετυχε να συνεργαστουμε μαζι τους.
Υπαρχουν και σε αλλες χωρες παρομοια παραδειγματα που γνωριζω απο πρωτο χερι.Και ΜΠΡΑΒΟ τους !!!!!!!!!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Για να ειμαι και δικαιος, να πω οτι δεν ειναι ολοι ετσι οι ριβιουερς. Πολλοι ειναι ΚΥΡΙΟΙ , και σεις στην Ελλαδα εχετε εναν με τον οποιο ειχαμε μια απο τις καλυτερες μας συνεργασιες, δεν εχω προβλημα να πω επ ευκαιρια , ενα ευχαριστω στον Δημητρη Σταματακο, απο τους λιγους που και μετρησεις θα δημοσιευσουν,και αντικειμενικα θα πουνε το τι ακουσαν απο τα μηχανηματα που εξεταζουν.Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αλλοι εκει,απλα δεν ετυχε να συνεργαστουμε μαζι τους.
Υπαρχουν και σε αλλες χωρες παρομοια παραδειγματα που γνωριζω απο πρωτο χερι.Και ΜΠΡΑΒΟ τους !!!!!!!!!
Δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά μου έχουν μεταφέρει τα καλύτερα.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δεν τον ξέρω προσωπικά αλλά μου έχουν μεταφέρει τα καλύτερα.
Τηλεφωνικα και γω μονο.Ισως καποια στιγμη.Θα χαρω πολυ.
[DOUBLEPOST=1563629824][/DOUBLEPOST]
Εννοεις ότι στην εποχη των πικαπ δεν αλλαζαμε πικαπ, δεν αλλαζαμε κεφαλες ουτε φονο (να μην αναφέρθω και στον βραχιονα)..
Αλλαζαμε ναι,με καλυτερα πικαπ,κεφαλες ακομη και βραχιονες.Και μεχρι σημερα αυτο γινεται.Προσφατα αγορασα 2-3 βραχιονες,δυο μαλιστα NOS σε εξαιρετικα χαμηλες τιμες.Και ευκολα εδωσα και θα δωσω οτι δεν μου χρειαζετα πλεον.Δεν αλλαζαμε ομως "format" και να πεταμε τα προηγουμενα.Απλα τα χαριζαμε η τα πουλουσαμε σε φιλους αν τους ηταν χρησιμα και τα χρησιμοποιουσαν.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Συμφωνω απολυτα.Ειδικα στο θεμα πικαπ που εχω ασχοληθει πολυ και ακομη ασχολουμαι και μαθαινω,εχω επιβεβαιωσει σε μεγιστο βαθμο, οτι η πλειοψηφια οσων εχουν παρατησει το πικαπ, ΟΥΔΕΠΟΤΕ καταφεραν, ενδιαφερτηκαν ,δοκιμασαν η ρωτησαν να μαθουν πως να παρουν το μαξιμουμ απο το πικαπ.Εχουν την αποψη οτι το πικαπ μεχρι εκει που εφτασε το δικο τους φτανει. Εχω δανεισει απειρες φορες ενα rega p3-24 με τον RB303 (οχι τον 301 που ειχε) και μια benz ace Η και με μερικες μετατροπες χαμηλου κοστους (150 ευρω) σε "αποστατες" :roflmao: και εμειναν αφωνοι και απορημενοι,και αρκετοι απο αυτους ειχαν και ακριβοτερα πικαπ. Σχεδον ολοι εκαναν το ιδιο αναμενομενο ερωτημα........ " μα κεφαλη 750 ευρω σε πικαπ των 550 ? " Ε ....... ναι ........ ειναι και αυτος ενας τροπος να κατανεμηθουν τα 1300 ευρω , μην πω και για το phono των 150 ευρω που εβγαλε μαλια η γλωσσα μου ......
[DOUBLEPOST=1563559867][/DOUBLEPOST]
Μηπως μπερδεψαμε τα.........μπουτια μας? Το claim του "perfect sound for ever".........μη χε......... :roflmao: απο ψηφιακα στοματα λεχτηκε .........και απο τοτε αυτη η τελειοτητα ε.......βελτιωνεται και απο τοτε επισης πεθαινει το πικαπ ........... πολυ αργος αυτος ο θανατος ρε παιδι μου :laugh:
Πολύ καλό ποστ.
Συμφωνώ και επαυξάνω. Αν έχεις λύσει το θέμα πλατό, βραχίονα, κεφαλή ένα σωστό phono επιβάλλεται όπως ένα σωστό dac στο ψηφιακό.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.717
Και απο πικαπ και απο cd και απο το pc και απο την τηλεοραση με ενα ενισχυτη και ηχεια και μελετω και αλλα μεσα τελευταια.
[DOUBLEPOST=1563627161][/DOUBLEPOST]
Εγω εχω και pre print ριβιους που δεν δημοσιευτηκαν ποτε >:(
Χμ... περιμένω να δω τι θα γίνει μ' αυτό:
https://6moons.com/audioreview_articles/antipodes/ :wink:
Πρόσφατα μάλιστα, αφαιρέθηκε κι απ' το "πρωτοσέλιδο"...
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Όμως, δεν μπορείτε να προσδιορίσετε πόσο κάνει ένας DAC ή ένα CD player ή μια κεφαλή,
αν ακούτε τυφλά. Δεν μπορείτε
Θα ηταν ενδιαφερον οντως αν ο καθενας μας εκανε μια σουμα του τι πληρωσε απο την εμφανιση
του τελειου για παντα και τι απο το μεσο της εποχης των flintstones.
Αληθειες που δυσκολευομαστε να παραδεχτουμε
και που δεν θα ακουσεις ποτε απο κανεναν ρηβιουερ....
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.587
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top