Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
Ωραίος!! Το layout σου πλησιάζει πάρα πολύ το δικό μου, με εξαίρεση ότι εγώ έβαλα το sub κάτω από το γραφείο, ανάμεσα στα 2 ηχεία.
Το έχεις ισοσταθμίσει με μικρόφωνο;
Δεν εχω κανει ισοσταθμιση,τα πεταξα πανω στο γραφειο,ακουσα να παιζουν απο την αρχη σχετικα καλα κ τ αφησα ετσι. Θα ερθει καποια στιγμη ο Dr.K να τα ρυθμισουμε αφου βαλω κ λιγη φροντιδα. Βαλε μια φωτο βρε παιδι μου να δουμε το δικο σου!!
 
  • Like
Reactions: PPG



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
Ξεκιναει η προετοιμασια καθως αυτη φορα εγινε βαφη ολου του ηχειου πλην της πλατης...και καποτε ηταν καφετι!


1mentor.jpg


το εμπρος γκρι χρωμα ηταν ομορφο αλλα...once you go black..:sneaky:

2mentor.jpg


γρηγορα φερε το ματ βερνικι θα μου στεγνωσει φωναζε η μπογιατζαρα!! τους τα χω πρηξει! :tongue:

3mentor.jpg


αλλα ηταν σιγουρος!! :thumbsup:

4mentor.jpg


συναρμολογηση και παλι κ ευκαιρια για καθαρισμα

5mentor.jpg
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
μερικες φωτο απο τα μεγαφωνα. ολα τα ηχεια ειναι ΙΚΟΝ mk2 και το κεντρικο ειναι της πιο πανω σειρας της Dali τα Mentor. Aν γυρναγα το χρονο πισω θα τα παιρνα ολα Mentor και δε θ'ασχολιομουν ξανα με ηχεια.


7mentor.jpg


8mentor.jpg


9mentor.jpg


10mentor.jpg
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
και μερικες τελικες του συνολου χωρις σιτουλα

15mentor.jpg


με σιτουλα..που συνήθως ετσι το χω

16mentor.jpg


και μια καλλιτεχνική που φαινεται οτι εχω δωσει αδεια στη καθαρίστρια! τα μηχανηματα ομως λαμπουν! ;)

17mentor.jpg
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Dac: Cambridge Audio DacMagic
Πρώτον πολύ όμορφο το home cinema που εχεις φτιάξει και το βάψιμο του κεντρικού εντυπωσιακή δουλειά.
Και ενώ έκανα ενα μεσημεριανό σερφάρισμα στο φορουμ και ξεκίνησα να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα (απο το τέλος στην αρχή) έχω βάλει το συγκεκριμένο dac στο μάτι μια άποψη απο εμπειρία;
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
Πρώτον πολύ όμορφο το home cinema που εχεις φτιάξει και το βάψιμο του κεντρικού εντυπωσιακή δουλειά.
Και ενώ έκανα ενα μεσημεριανό σερφάρισμα στο φορουμ και ξεκίνησα να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα (απο το τέλος στην αρχή) έχω βάλει το συγκεκριμένο dac στο μάτι μια άποψη απο εμπειρία;
Ευχαριστω για τα καλα λογια περι ht! οσον αφορα το dac ειναι το 1ο που αγοραζω γενικα και μου το πρότειναν απο το καταστημα που πηρα και τα υπολοιπα για "πολυ καλο". Οντως ειναι ποιοτικη κατασκευη και ακουγεται καλα.
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
εισαι ωραιος τρελο αγορι...;)

ποσο υψος ειπαμε οτι εχεις μεχρι την οθονη ;
Ευχαριστω ΚΚ! Το πανελ οθονης ειναι 150" σε 2.39:1,ξεκινα απο τους 55 ποντους υψος! Ξεχνας.... :tongue: την εχω χαμηλα!
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
και μερικες τελικες του συνολου χωρις σιτουλα

View attachment 135280

με σιτουλα..που συνήθως ετσι το χω

View attachment 135281

και μια καλλιτεχνική που φαινεται οτι εχω δωσει αδεια στη καθαρίστρια! τα μηχανηματα ομως λαμπουν! ;)

View attachment 135282
Φίλε μου είσαι καλλιτέχνης με τις φώτο :hi:
Βάλε και άλλες δεν πειράζει :tongue:
 




stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
και μερικες τελικες του συνολου χωρις σιτουλα

View attachment 135280

με σιτουλα..που συνήθως ετσι το χω

View attachment 135281

και μια καλλιτεχνική που φαινεται οτι εχω δωσει αδεια στη καθαρίστρια! τα μηχανηματα ομως λαμπουν! ;)

View attachment 135282
Εύγε Τάσο να βλέπουν ορισμένοι τι πάει να πει χορταστικές ίντσες:biggrin:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.557
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top