Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
το θέμα μου, προχθές που συμμάζευα
είναι αυτό...
View attachment 124818

και κοιτούσα για ποδαράκια
τώρα το έχω συμπληρώσει με ένα χοντρό φύλλο καουτσούκ που έχει βεντουζώσει μεν αλλά δεν παύει αν ασκήσω δύναμη να το κουνήσω να χάνει πρόσφυση από το χαλί
[DOUBLEPOST=1556135375][/DOUBLEPOST]
μου κάνει στα κιλά Στάθη

το θέμα είναι αν θα λειτουργήσει σωστά 70% να πατά στο πάτωμα και 30% στο χαλί
Ντροπη σου, το σαμπακι να ειναι κατω στο χαλι και να μαζευει τις σκονες.! Βαλε μια βαση της προκοπης και σηκωσε το. Να σταθει περηφανα ψηλα και να σου λεει ειμαι κι εγω εδω! Εκτελω εργο και μαλιστα βαρυ εργο.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Ντροπη σου, το σαμπακι να ειναι κατω στο χαλι και να μαζευει τις σκονες.! Βαλε μια βαση της προκοπης και σηκωσε το. Να σταθει περηφανα ψηλα και να σου λεει ειμαι κι εγω εδω! Εκτελω εργο και μαλιστα βαρυ εργο.
το είχα σε μια τσαντίρ ''κατασκευή'' λίγο υπερυψωμένη 5-6 πόντους με μια φέτα ξύλο-καουτσούκ να πατάει πάνω στο προστατευτικό χαρτόνι που συνόδευε το dayton
αλλά επειδή πλέον ο μπέμπης μεγάλωσε και εκτός του να κρατιέται απλά για να σηκώνεται...αρχίζει να του κάνει και άλλα πράγματα:laugh: και φοβόμουν μην τον βρει καμιά γωνία από το sub....
είπα προχθές να το κατεβάσω καλού κακού και να το βάλω να πατάει μόνο στη φέτα καουτσούκ
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
το είχα σε μια τσαντίρ ''κατασκευή'' λίγο υπερυψωμένη 5-6 πόντους με μια φέτα ξύλο-καουτσούκ να πατάει πάνω στο προστατευτικό χαρτόνι που συνόδευε το dayton
αλλά επειδή πλέον ο μπέμπης μεγάλωσε και εκτός του να κρατιέται απλά για να σηκώνεται...αρχίζει να του κάνει και άλλα πράγματα:laugh: και φοβόμουν μην τον βρει καμιά γωνία από το sub....
είπα προχθές να το κατεβάσω καλού κακού και να το βάλω να πατάει μόνο στη φέτα καουτσούκ
Καλύτερα να το ανεβάσεις τοσο ψηλά που να μην μπορεί να το φτασει ο μικρος;)
 











stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Μιας και με ρωτήσατε περι των ενεργων...:)

H αληθεια ειναι οτι αγορασα 2 ηχεια για το pc καθως εκει κανω την περισσότερη χρηση. Ακροαση μουσικης κυριως και οι υπολοιπες βασικες καθημερινες αναγκες. Βεβαια παντα ηθελα να παρω ενεργα και καπως ετσι να μπλεξω με dac με xlr καλωδια αντικραδασμικες βασεις και να ακουσω αυτο το κατι διαφορετικο περι ενεργων που ολοι λενε και τα τοσα καλα που κρυβουν. Οσους ρωτησα μου ειπαν οτι το μελλον ειναι σ'αυτα.

Πηγα σε καποια καταστηματα,ακουσα,ειδα,προβληματιστηκα αρκετα και οταν ακουσα τ'αγαπημενα μου Adam λεω δε μπορει να παιζουν τοσο "αληθινα" χωρις να χρωματιζουν. Βασικα δεν ηθελα να το πιστεψω. Η λεπτομερεια στις υψηλες και η διαυγεια των μεσαιων ειναι κατι που δεν το υπολογιζα. Τα ηχεια δε συγχωρουν, βγαζουν καθε ατελεια περι μιξης,φωνητικών,δυναμικου ευρους και οτι τους δωσεις αυτο θα σου δωσουν.λεπτομερεια παντου. αν ειναι καλο το κομματι (πχ flac) τοτε θα το απολαυσεις. Aκομα και σε μερικα mp3 των 320kbps εντυπωσιαστηκα. ;)

Πηγη: Pc
Dac: Cambridge Audio DacMagic Plus
Hχεια: Adam A7X.
Sub: Adam Sub8/10 υπο σκεψη
Βασεις: Ιsoacoustics Iso-puck
Kαλωδια: Inakustik 00405015 Premium stereo XLR - 1.5m

Θα δουμε περι του ht γιατι μπηκαμε σε μεγαλες σκεψεις. :D
 






Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.495
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top