Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema



PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
  :D:D:D εγώ έχω ήδη έτοιμη την παραγγελία για τον άλλο μήνα 2 Α8Χ και ένα A77X:party: όλα για πώληση άμεσα :D:D:p
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Για πες φίλε. Παίζουν καλά;
παιζουν ανησυχητικά καλα....και βεβαια απορω πως μπορει να παιζουν τα ακομα καλυτερα της ιδιας εταιρειας...
[DOUBLEPOST=1559316243][/DOUBLEPOST]
Σε σχέση με τι ;;;
παιζουν πολυ καλυτερα απο αυτα που ειχα (η μερα με τη νυχτα φυσικα).. για το pc παντα,logitech z906

αλλωστε τα z906 δεν τα ειχα παρει για την ποιοτητα τους αλλα για το 5καναλο στο δωματιο.

σε καμια περιπτωση δεν ειναι συγκρίσιμα καθως ειναι και αλλη κατηγορια το ενα με το αλλο.

σε σχεση με dali ikon 2 mkII του ht παιζουν πιο μπασατα,πιο καθαρα στις μεσαιες,πιο ελεγχομενες ψηλες κ πιο δυνατα χωρις να κουραζονται.
[DOUBLEPOST=1559316284][/DOUBLEPOST]
  :D:D:D εγώ έχω ήδη έτοιμη την παραγγελία για τον άλλο μήνα 2 Α8Χ και ένα A77X:party: όλα για πώληση άμεσα :D:D:p
ναι καλα....:p:p
 
Last edited:

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
παιζουν ανησυχητικά καλα....και βεβαια απορω πως μπορει να παιζουν τα ακομα καλυτερα της ιδιας εταιρειας...
[DOUBLEPOST=1559316243][/DOUBLEPOST]

παιζουν πολυ καλυτερα απο αυτα που ειχα (η μερα με τη νυχτα φυσικα).. για το pc παντα,logitech z906

αλλωστε τα z906 δεν τα ειχα παρει για την ποιοτητα τους αλλα για το 5καναλο στο δωματιο.

σε καμια περιπτωση δεν ειναι συγκρίσιμα καθως ειναι και αλλη κατηγορια το ενα με το αλλο.

σε σχεση με dali ikon 2 mkII του ht παιζουν πιο μπασατα,πιο καθαρα στις μεσαιες,πιο ελεγχομενες ψηλες κ πιο δυνατα χωρις να κουραζονται.
[DOUBLEPOST=1559316284][/DOUBLEPOST]

ναι καλα....:p:p
Θα κάνω καλό unboxing :D:D
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Μιας και με ρωτήσατε περι των ενεργων...:)

H αληθεια ειναι οτι αγορασα 2 ηχεια για το pc καθως εκει κανω την περισσότερη χρηση. Ακροαση μουσικης κυριως και οι υπολοιπες βασικες καθημερινες αναγκες. Βεβαια παντα ηθελα να παρω ενεργα και καπως ετσι να μπλεξω με dac με xlr καλωδια αντικραδασμικες βασεις και να ακουσω αυτο το κατι διαφορετικο περι ενεργων που ολοι λενε και τα τοσα καλα που κρυβουν. Οσους ρωτησα μου ειπαν οτι το μελλον ειναι σ'αυτα.

Πηγα σε καποια καταστηματα,ακουσα,ειδα,προβληματιστηκα αρκετα και οταν ακουσα τ'αγαπημενα μου Adam λεω δε μπορει να παιζουν τοσο "αληθινα" χωρις να χρωματιζουν. Βασικα δεν ηθελα να το πιστεψω. Η λεπτομερεια στις υψηλες και η διαυγεια των μεσαιων ειναι κατι που δεν το υπολογιζα. Τα ηχεια δε συγχωρουν, βγαζουν καθε ατελεια περι μιξης,φωνητικών,δυναμικου ευρους και οτι τους δωσεις αυτο θα σου δωσουν.λεπτομερεια παντου. αν ειναι καλο το κομματι (πχ flac) τοτε θα το απολαυσεις. Aκομα και σε μερικα mp3 των 320kbps εντυπωσιαστηκα. ;)

Πηγη: Pc
Dac: Cambridge Audio DacMagic Plus
Hχεια: Adam A7X.
Sub: Adam Sub8/10 υπο σκεψη
Βασεις: Ιsoacoustics Iso-puck
Kαλωδια: Inakustik 00405015 Premium stereo XLR - 1.5m

Θα δουμε περι του ht γιατι μπηκαμε σε μεγαλες σκεψεις. :D
Up :D:D:D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
τι up να καμω μανα μου...αντι ν'ασχολουμαι με το ht....εφτιαξα νεο WC(τρυπησαν οι παλιοι σωληνες νερου..και ολα απο την αρχη)>:(

με τα 2 ενεργα παιζω και μαθαινω! :D

θα βαλω υλικο ασχετο με το ht μολις ερθει και το sub.:)
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
τι up να καμω μανα μου...αντι ν'ασχολουμαι με το ht....εφτιαξα νεο WC(τρυπησαν οι παλιοι σωληνες νερου..και ολα απο την αρχη)>:(

με τα 2 ενεργα παιζω και μαθαινω! :D

θα βαλω υλικο ασχετο με το ht μολις ερθει και το sub.:)
Up με τα ενεργά αγορίνα, μπήκαν στο Ht η ακόμη?
Και εσύ πήρες sub? Ωρε το γίνεται εδώ μέσα του Sub το κάγκελο..... :party:
 





stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Ευτυχώς που το πατάκι γράφει bath, για να μην κατρήσεις στην είσοδο αν έχεις πιει λίγο παραπάνω. :p:roflmao:
ασε και το καλοκαιρι πινω λιγο παραπανω.. :D με παρεα! :sneaky:
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Ρε daharis666....δηλαδη δε κρατιεσαι!:p Πεταγεσαι σαν τη π**ρδη κ λες τα δικα σου!:rolleyes:

Μ αρεσεις ομως!:D
για καλό το είπα καλέ..:)
ξέρεις πόσο δύσκολος είμαι στο χ3σιμο?:D:roflmao:
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
επειδη ολοι πηρατε sub..λες και εισασταν συνεννοημένοι...:rolleyes: αντε να βαλω και γω το δικο μου :D μαζι με καποιες αλλες χρωστούμενες. αφορα τον ηχο στο pc και δεν εχει καμια σχεση με το ht. αλλα επειδη το ειπα τοτε το κανω τωρα. ;)

βεβαια γλυκοκοιταζω πολυ τα A77X για το ht...:) τα χω κανει πουταιν,τα στριμωξα ολα και ηρεμησα. :taunt:



κατι xlr-αρια γι αρχη





η συσκευασια και το πακεταρισμα της adam...respect:hi:







το sub εχει τηλεκοντρολ και ρυθμιζει συχνοτητες και ενταση απο το sweet spot χωρις να κουνησεις τα οπισθια σου! :thumbsup:







καλωδιο για το dac για απιστευτες ζεστες κ καθαρες δυναμικες σαουντστειζ και παει λεγοντας :geek:



τα καλωδια ολα μαζι,1η επαφη με xlr και ομολογω οτι αισθανεσαι αμεσως οτι σοβαρευει το πραγμα ηδη απο οψη και αφη



αντικραδασμικα τα οποια κανουν σοβαρη δουλεια σε σχεση με το σκετο που τα ειχα για λιγο



ετσι για το καλλιτεχνικο που λεν!



cable management δε θα γινει αμεσα καθως η βαρεμαρα χτυπαει κοκκινο φετος :beach:

το ρουτερ θα φυγει απο κει κααααπαοιααα στιγμη! ηχητικη φροντίδα λειτερ ον,παιζ σουπερ ακριβως οτι ηθελα,δλδ νορμαλ εντασεις με γλυκο βαθυ μπασο και καθαρες μεσαιες ψηλες. ρισπεκτ στην adam και στα ενεργα! :dance2:

 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Ωραίος!! Το layout σου πλησιάζει πάρα πολύ το δικό μου, με εξαίρεση ότι εγώ έβαλα το sub κάτω από το γραφείο, ανάμεσα στα 2 ηχεία.
Το έχεις ισοσταθμίσει με μικρόφωνο;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.556
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top