Αλλαγή πλάνου μάλλον σε ενεργά ηχεία.


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Οσα μέλη φύγανε απο Audyssey και πήγαν σε Dirac έχουν να λένε για την υπεροχή του δεύτερου. Τα έχουν γράψει κιόλας, να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια. Audyssey sucks.

Για αλλαγή, να σας πληροφορήσω πως ο Rubinson του Stereophile, ο γιατρός :biggrin: που γράφει τα reviews για multichannel και ενεργά ηχεία, εχει Marantz 8805 (δεν θέλει να πληρώσει για Trinnov αν και του άρεσε πολύ). Αλλά για μουσική απενεργοποιεί το Audyssey, χρησιμοποεί τον Marantz ως αναλογικό μόνο, και παίζει με Dirac στον σέρβερ . :roflmao:

Ποστ προ εβδομάδος:

916BBFB0-5897-4D91-AD94-CAE125ABC70F.jpeg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Κοίτα, εμείς εδώ πάνω στα βόρεια, στα περίχωρα της Μακεδονίας ντε, τα μαραντζ τα έχουμε σα τα ρεντεκο, δε παίζνε.

Κει κάτω δε ξέρω τι κάνετε, σεις ψωνίζετε και χαρμπεθ κι αγαπάτε ρεντεκο, τι να πω, ωιμε, σε τι κόζμο φέρνουμε τα παιδιά μας.

Τα τζενελεκ όμως, πάνω κάτω δεξιά αριστερά, όπου κι όπως και να τα δεις, παίζνε, και καλά κιόλας.

Ε, τι λες τώρα; Θες να τα κολλήσεις τα άριστα τζενελεκ πάνω σε χρεπια μαραντζ; Γιατί; Τι σε φταιξανε τα κακόμοιρα τα κορκοδειλάκια;
Βάλε μπιενταμπλεγιοχρέπια που κολλάνε μια χαρά.

Αυτό λέει "κομψά" ο ντιμιφουτ.
 





alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Πάει ο παππούς ο rotel . Έγινε τα πρώτα 2 ενεργά.
Προτιμήθηκε να είναι χαμηλής τιμής έτσι ώστε σιγά σιγά να γίνουν πολλά View attachment 137807
Την καλύτερη δουλειά έκανες. Όπως λες έτσι εύκολα θα πάρεις και άλλα.
Ο λάθος τρόπος που σκέφτονται οι φίλοι δικάναλοι είναι ότι ντε και καλά πρέπει όλα τα ηχεία 5, 7, 9, 11 όσα θέλει ο καθένας πρέπει να έχουν χιλιάρικα το καθένα.
 




Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Και ο 7705 μια χαρά είναι νομίζω.
εγώ πάντως εδώ έβαλα μια πρόχειρη πριν και μετά σύγκριση του τι κάνει ο 7705 και το audyssey.
θα γίνουν σε λίγες μέρες οι ίδιες μετρήσεις με minidsp.

 

Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Παίζνε;
Πρώτη εντύπωση είναι ότι παίζουν ξεκούραστα
Μισή ώρα τα άκουσα πριν φύγω για δουλειά με το ένα rca από παλιό sub 15μετρο :( και με την ίσοστάθμιση από τα προηγούμενα παλιά 6.5άρια.
(το μεγάλο καλώδιο έβγαζε φύσημα στο ηχείο , το άλλο με κανονικό καλώδιο καθόλου φύσημα)
Post automatically merged:

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Όπως λες έτσι εύκολα θα πάρεις και άλλα.
Ο λάθος τρόπος που σκέφτονται οι φίλοι δικάναλοι είναι ότι ντε και καλά πρέπει όλα τα ηχεία 5, 7, 9, 11 όσα θέλει ο καθένας πρέπει να έχουν χιλιάρικα το καθένα.
Έτσι σκέφτηκα και εγώ . Δεν είναι όλη η ζωή ηχεία. Άμα τάχεις καλώς αλλιώς δεν αξίζει να κόψεις από αλλού
Post automatically merged:

Θέλουν άλλη βάση, χαμηλά είναι.
Μου έδωσαν δώρο κάτι acousonics MS-PAD που δίνουν και κλίση στα ηχεία. Θα βάλω αυτά και βλέπω μετά αν δε...
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Θέλουν άλλη βάση, χαμηλά είναι.
Μονή είναι η βάση, γι'αυτό.
Άμα την κάνει διπλή, θα έρθουν στο σωστό ύψος.
Καλή βάση είναι, σα τα λεγκο είναι αυτές, μπαίνει η μία πάνω στην άλλη και χτίζεις μπάσο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Μονή είναι η βάση, γι'αυτό.
Άμα την κάνει διπλή, θα έρθουν στο σωστό ύψος.
Καλή βάση είναι, σα τα λεγκο είναι αυτές, μπαίνει η μία πάνω στην άλλη και χτίζεις μπάσο.
Τρόμαξα :o
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Τρόμαξα :o
Ξεγραψου από το αβουσάιτ και πάνε πάρε μόνο ένα σαμπ (επιτρέπεται να το λες "μάι πρέσιους") και μην ακούς τους διαολους εδώ μέσα, είναι σατανιστές.
 

Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Πω ρε φίλε τι ακούς με λογικά λεφτά !!!!!
Τι χάλαγα ο μ@λ@κας τόσα χρόνια.
Με τιμή τιμοκαταλόγου 1900 ευρώ και ένα dac η μια κάρτα ήχου ο δικάναλος θα ακούει παπάδες που δεν θα το πιστεύει.
Προχωράει η τεχνολογια..
( λίγο το απειροελάχιστο φύσημα με χαλάει μόνο που ξέρω ότι υπάρχει και ας μην το ακούω αν δεν κολλήσω τα αυτιά μου στα ηχεία, αλλά εν καιρό θα πάω σε xlr λύση)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.285
Πω ρε φίλε τι ακούς με λογικά λεφτά !!!!!
Τι χάλαγα ο μ@λ@κας τόσα χρόνια.
Αυτά λέμε όλοι μας, που το γυρίσαμε σε ενεργά από εταιρείες με παράδοση στο στουντιακο στίβο....

Μη σκας, δεν είσαι ο μόνος μ@λ@κας εδώ μέσα, κι εμείς τις ίδιες μ@λ@κιες πληρώναμε τόσα χρόνια...
 



Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.197
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top