Oλοκληρωμένος που δεν σκουριάζει . . . άλλο

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.470
Reaction score
50.685
- άσχετο . . . τα παθητικά τανόι , γιατί έχουν γείωση στις μπόρνες ; . . . ( μία έξτρα μόνη της για γείωση )
 



Μηνύματα
2.235
Reaction score
2.753
Να ζει κανείς ή να μη ζεί.. ιδού η απορία!!
Μερικά ερωτήματα θα παραμένουν ανοικτά!
Post automatically merged:


Μπράβο! Πάρτα να τ ακούσουμε!
Δεν είπα πως θα παίζουν..
Αναρωτηθηκα για το πώς μπορεί να παίζουν μιας και δε τα έχω ακούσει.
Να προσέχεις τι γράφω!... αδιάβατος!!
Αν κατάλαβα καλά είπες ότι τα δικά σου είναι κλάσης ανώτερα από τα τανόυ ενώ δεν τα έχεις ακούσει ποτέ.
Εγώ μπορεί να είμαι αδιάβατος εσύ όμως είσαι παντελώς αδιάβαστος και ανεπίδεκτος μάθησης.
Άλλα σου λένε,άλλα καταλαβαίνεις.
Βλέπεις ένα βίντεο,άλλα λέει,άλλα καταλαβαίνεις .
Ή το κάνεις επίτηδες ή είναι έμφυτο.
Όταν κάποιοι έχουν φάει τη ζωή τους στην εικόνα και στον ήχο δεκαετίες,έχουν αφιερώσει άπειρες μέρες σε επιστημονική μελέτη και υλοποίηση ηχητικών μηχανημάτων δε γίνεται να σου μιλάνε τεκμηριωμένα και να προσπαθήσουν να σου εξηγήσουν και εσύ να λες ότι ναναι.
Αυτός ο λαμπάτος είναι σαν τις ακριβές μάρκες τσάντας που αγοράζουν οι κοκότες της "υψηλής" κοινωνίας και που παίζει να είναι και της χειρότερης ποιότητας δερματος.
Λες δεν τον έχουμε ακούσει.
Πολλοί από εδώ και έχουν ακούσει και κατείχαν λαμπάτους με περισσότερα βαττ.
Σε σχέση με άλλους ενισχυτές στα ίδια λεφτά αλλά πολλαπλάσια ισχύ,ο λαμπάτος είναι ψοφίμι,τι να κάνουμε.
Πως να μη σχολιάσεις τα χαρακτηριστικά του όταν πωλείται πανάκριβα;
Και δεν είναι Lada αυτοκίνητο,ούτε να το σκέφτεστε.Το lada είναι χαμηλής κατηγορίας σε σχέση με άλλα όμως πωλείται ΦΤΗΝΑ!
Αν τόσο πολύ τον γουστάρεις τον λαμπάτο αγόρασε τον και παίξτον με τα ηχεία σου.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ακούω Tannoy στο κατώι και μένω στο άνω Τατόϊ...Κάνει και ως...γλωσσοδέτης. :D
.....και έχω και ένα φίλο στο Ανόι (Hanoi Vietnam)

Το κατώι πολλοί εμίσησαν, το Τατόι ουδείς.
Για το Τανόι δεν ξέρω αλλά το καλοβλέπω για ένα computer based desktop συστηματάκι που θέλω να στήσω κάποια στιγμή.
Χαζολόι -γενικως...
tannoy rocks with hanoi rocks :D

- άσχετο . . . τα παθητικά τανόι , γιατί έχουν γείωση στις μπόρνες ; . . . ( μία έξτρα μόνη της για γείωση )
Ρίξτε μια ματιά και εδώ, για το Tannoy.


Αν έρθουν στην τιμή αυτή...θα γίνει πάρτυ..:dance2:

Που-tannoy όλα!!!!
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Αν κατάλαβα καλά είπες ότι τα δικά σου είναι κλάσης ανώτερα από τα τανόυ ενώ δεν τα έχεις ακούσει ποτέ.
Εγώ μπορεί να είμαι αδιάβατος εσύ όμως είσαι παντελώς αδιάβαστος και ανεπίδεκτος μάθησης.
Άλλα σου λένε,άλλα καταλαβαίνεις.
Βλέπεις ένα βίντεο,άλλα λέει,άλλα καταλαβαίνεις .
Ή το κάνεις επίτηδες ή είναι έμφυτο.
Όταν κάποιοι έχουν φάει τη ζωή τους στην εικόνα και στον ήχο δεκαετίες,έχουν αφιερώσει άπειρες μέρες σε επιστημονική μελέτη και υλοποίηση ηχητικών μηχανημάτων δε γίνεται να σου μιλάνε τεκμηριωμένα και να προσπαθήσουν να σου εξηγήσουν και εσύ να λες ότι ναναι.
Αυτός ο λαμπάτος είναι σαν τις ακριβές μάρκες τσάντας που αγοράζουν οι κοκότες της "υψηλής" κοινωνίας και που παίζει να είναι και της χειρότερης ποιότητας δερματος.
Λες δεν τον έχουμε ακούσει.
Πολλοί από εδώ και έχουν ακούσει και κατείχαν λαμπάτους με περισσότερα βαττ.
Σε σχέση με άλλους ενισχυτές στα ίδια λεφτά αλλά πολλαπλάσια ισχύ,ο λαμπάτος είναι ψοφίμι,τι να κάνουμε.
Πως να μη σχολιάσεις τα χαρακτηριστικά του όταν πωλείται πανάκριβα;
Και δεν είναι Lada αυτοκίνητο,ούτε να το σκέφτεστε.Το lada είναι χαμηλής κατηγορίας σε σχέση με άλλα όμως πωλείται ΦΤΗΝΑ!
Αν τόσο πολύ τον γουστάρεις τον λαμπάτο αγόρασε τον και παίξτον με τα ηχεία σου.
Προφανώς και δεν έχεις καταλάβει απολύτως τίποτα από τα γραφόμενα μου!
Είπα λοιπόν ότι τα δικά μου ξέρω πως
παίζουν και παίζουν φυσικά, σωστά.. δηλαδή ή Αλεξίου ακούγεται Αλεξίου.
Εξέφρασα δε την απορία αν με τα τανου θα ακούγεται η Αλεξίου ως Αλεξίου, ως Μπέλου, ή ως schurcump ( με προφανή διάθεση χιούμορ) μιας και η κουβέντα γίνεται για ένα ζευγάρι ηχείων που κάνεις αδελφέ αδιαβαστε δεν έχει ακόμη ακούσει.
Άλλος λοιπόν είναι αυτός που αλλά του λένε κι άλλα καταλαβαίνει!
.. και προφανώς ο ίδιος είναι ο πλέον αναρμόδιος για να μου... εξηγήσει τι κατάλαβα ή όχι παρακολουθώντας το προαναφερθέν βίντεο.
Επίσης προφανέστατα, ούτε έχεις φάει τη ζωή σου στον ήχο, ούτε έχεις αφιερώσει ώρες στη μελέτη του, μιας και μια απλή μου τοποθέτηση χρειάστηκε 3 επεξηγήσεις ως τώρα για να σου γίνει κατανοητή(άτι που και τώρα ακόμα δεν είναι σίγουρο!), ποσό μάλλον μια εμπεριστατωμένη μελέτη..
Τέλος, το τι κάποιος θα γούσταρε να αγοράσει για να ακούσει τη μουσική του είναι δικό του θέμα και προφανώς μια πιθανή επιλογή του δε θα μπορούσε να τον χαρακτηρίσει ως..κοκότα!
Πες μου λοιπόν κι ένα τελευταίο, ποτέ τον έχεις ακούσει και που το συγκεκριμένο ενισχυτή όπως γράφεις πιο πάνω?
Άσε τους άλλους.. για σένα μιλάμε ε?
Το τι θα αγοράσω εγώ ή τι θ αγόραζα το κατά πρώτον το έχω ήδη γράψει εδώ, και κατά δεύτερον αφορά μόνο εμένα! Σου είπα εγώ τι να πάρεις?
Σε ρώτησα με τι ακούς?
 
Last edited:

Μηνύματα
593
Reaction score
558
..εγώ πάντως αν μου περίσσευαν , αυτόν τον φ@ύστη τον Jadis θα τον έπαιρνα και ας με μαμούσε στην παραμόρφωση.8-)
Και εγώ που δεν ασχ
..εγώ πάντως αν μου περίσσευαν , αυτόν τον φ@ύστη τον Jadis θα τον έπαιρνα και ας με μαμούσε στην παραμόρφωση.8-)
Και εγώ που δεν ασχολούμαι με λάμπες αυτόν θα έπαιρνα μια και καλή
 


A

AKARL

Guest
Ένα νεορεμπέτικο αφιερωμένο εξαιρετικά στον βαρύμαγκα και μόρτη Μπάμπη 1308...

Το παπόρι απ' την Σκωτία
πχιάστηκε στην Κορινθία
Στα αμπάργια πάν' ως κάτω
με Ταννόυ Γκολντ γεμάτο

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες

Βρε κυρ Σποκ που 'σαι γατόνι
τη ζημνιά ποιός την πλερώνει
Και σ' αυτή την ιστορία
μπλέχτηκαν και χειρουργεία

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες

Ήταν προμελετημένο
απ' τον Λέαντρο στημένο
να ζμπρώξει τους πιντιεφάτους
να πσωνίζουνε λαμπάτους

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ένα νεορεμπέτικο αφιερωμένο εξαιρετικά στον βαρύμαγκα και μόρτη Μπάμπη 1308...

Το παπόρι απ' την Σκωτία
πχιάστηκε στην Κορινθία
Στα αμπάργια πάν' ως κάτω
με Ταννόυ Γκολντ γεμάτο

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες

Βρε κυρ Σποκ που 'σαι γατόνι
τη ζημνιά ποιός την πλερώνει
Και σ' αυτή την ιστορία
μπλέχτηκαν και χειρουργεία

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες

Ήταν προμελετημένο
απ' τον Λέαντρο στημένο
να ζμπρώξει τους πιντιεφάτους
να πσωνίζουνε λαμπάτους

Τώρα οι πιντιεφάδες
κλαιν' με δάκρυα σα χουρμάδες
Welcome back!
 





leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Συγκινήθηκα. Πα να βάλω Αλεξίου, να δω αν ακούγεται ως Αλεξίου, ως Μπέλου, ή ως schurcump.

Μεταξύ μας, δε ξέρω τι είναι το τελευταίο. Κάτι κακό να υποθέσω;
Βρε ντοκτορ, ο τραγουδιστής των pavlov's dog είναι!!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.959
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top