Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.137
να στο κανω πιο απλο ?
οταν σου λεει η γυναικα το στηθος μου ειναι μεγεθος "Χ" , ξερεις τι μεγεθος ειναι.
πρεπει να το δεις? πρεπει να το πιασεις?
χαχαχα μόνο που το μέγεθος δεν είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό ....που αναζητάς :p
Θα το ξέρεις, θα ξέρεις πολλά... αλλά όχι όλα !
Αν σου πει και άλλα μετρήσιμα χαρακτηριστικά τότε οκ :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
βρε περαστικέ, αν είναι τυφλός, τι θα δει στο pdf??
Για να δει θέλει τα μάτια του, για να ακούσει θέλει τ αυτιά του !!
Λέανδρε,ο Μπετόβεν συνέθετε και διηύθυνε ορχήστρα όντας...κωφός από κάποιο σημείο της ζωής του κι έπειτα.

Ο δε Maurice Ravel συνέθετε τα έργα του πάσχοντας από...Αμουσία.
Καλά διάβασες,το χαρακτηριστικό εκείνο που πολλοί αισθησιακοί χρήστες θεωρούν ιδιότητα αντίθετη της...Μουσικότητας. :D
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.596
Reaction score
37.948
Roz, pardon για το σεκσιστικο χαρακτηρα του σχολιου μου, αλλα απευθυνομαι σε αρσενικου τυπου.
Δεν είναι όλα τα "Χ" ίδια.

Αν δεν το 'ξέρες με βάζεις σε σκέψεις.

.
εχει να κανει σε συνδιασμο με διαφορα ακομα, αλλα το πηγα στο τερμα απλο (δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω αποτυχημενο παραδειγμα).
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.884
Reaction score
34.294
Φίλε Γιάννη με το χέρι στην καρδιά :biggrin::biggrin: ένα ναι ή ένα όχι, έχεις αγοράσει ηχείο δίχως να το ακούσεις ?
Ρε μπαγασα παναθεμα σε ρε, κοιτα,...

DE07090C-353C-41B9-B5DD-4FE9DA5F791B.jpeg


Η αλήθεια είναι πως στο παρελθόν έχω αγοράσει το ψιλό μετάνιωσα βέβαια, έχω αγοράσει και ηχεία που τα άκουσα πριν τα πάρω και πάλι το μετάνιωσα, βέβαια τότε δεν είχα τόσες γνώσεις – όχι πως τώρα έχω αλλά λέμε τώρα...
 

Μηνύματα
7.275
Reaction score
11.827
να στο κανω πιο απλο ?
οταν σου λεει η γυναικα το στηθος μου ειναι μεγεθος "Χ" , ξερεις τι μεγεθος ειναι.
πρεπει να το δεις? πρεπει να το πιασεις?
Φυσικά και θα το δεις, αλλά οπωσδήποτε πρέπει να το πιάσεις. Νόμος.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.596
Reaction score
37.948
Λεανδρε : α μπραβο, αφου το ξερεις το πραμα πως παει, γιατι μπλεκεσαι με το μουσικο του μερους ?!
 

Μηνύματα
7.275
Reaction score
11.827
Λέανδρε,ο Μπετόβεν συνέθετε και διηύθυνε ορχήστρα όντας...κωφός από κάποιο σημείο της ζωής του και πέρα.
Nαι, αλλά αν ήταν παντελώς κουφός καθ'όλη τη διάρκεια της ζωής του, δεν θα είχε αυτή την ικανότητα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.787
καταλαβαινομαστε νομιζω , ευκολο ειναι.
Μ'έπνιξες μωρή τρελή, μου βγήκε πίτσα απ' τη μύτη σε λέω, βούρκωσα... :lol: :lol: :lol:
Ρε κερατάδες πονάει το στομάχι μου από τα γέλια. :lol: :lol: :lol:
Εμένα να δεις! :lolsign::lolsign::lolsign:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Nαι, αλλά αν ήταν παντελώς κουφός καθ'όλη τη διάρκεια της ζωής του, δεν θα είχε αυτή την ικανότητα.
Μα και όσοι αξιολογούν εκ του μακρόθεν δεν κάνουν κάτι τέτοιο αποκλειστικώς,Εξακολουθούν να κάνουν ακροάσεις περιγράφοντας εντυπώσεις.Έχουν όμως βρει μέθοδο να τις...κωδικοποιούν κιόλας. ;)
Αφού διαβάζεις για παράδειγμα τα αναλυτικά σχόλια των Ear & DF από ακροάσεις άλλων και ημέτερών τους setup.
 

P

PMC

Guest
Φίλε Γιάννη με το χέρι στην καρδιά :biggrin::biggrin: ένα ναι ή ένα όχι, έχεις αγοράσει ηχείο δίχως να το ακούσεις ?
Παραπάνω από δυο φορές....
Και τα Jbl ti10
Και φυσικά αυτά που έχω τώρα.( pmc )
Και....τι νομίζεις ότι μπορώ να κρίνω από αυτό που θα άκουγα ??? Που? Με τι ενισχυτικά ? Υπό ποιες συνθήκες.?
-Μόνο pdf.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Παραπάνω από δυο φορές....
Και τα Jbl ti10
Και φυσικά αυτά που έχω τώρα.( pmc )
Και....τι νομίζεις ότι μπορώ να κρίνω από αυτό που θα άκουγα ??? Που? Με τι ενισχυτικά ? Υπό ποιες συνθήκες.?
-Μόνο pdf.
Ομολογώ ότι καμιά φορά δυσκολεύομαι και ο...ίδιος να πιστέψω πόσο εξελίχθηκαν όσα εκφράζεις με την πάροδο του χρόνου και τα κατάλληλα ερεθίσματα.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.620
Reaction score
30.937
Φυσικά και θα το δεις, αλλά οπωσδήποτε πρέπει να το πιάσεις. Νόμος.
Δεν φαντάζομαι πέρα από τους ηχόμπατσους να έχουμε και στηθόμπατσους, ε;
 

P

PMC

Guest
Ομολογώ ότι καμιά φορά δυσκολεύομαι και ο...ίδιος να πιστέψω πόσο εξελίχθηκαν όσα εκφράζεις με την πάροδο του χρόνου και τα κατάλληλα ερεθίσματα.
Να το πάρω για καλό τώρα αυτό? :dance:
Post automatically merged:

Θα π
Δεν φαντάζομαι πέρα από τους ηχόμπατσους να έχουμε και στηθόμπατσους, ε;
Θα πρεπει να δωθεί επιτέλους ένας ολοκληρωμένος οδηγός (με την μορφή pdf) καταγραφής του γυναικείου στήθους ώστε να μην χρειάζεται η αφή για την πλήρη αναγνώριση του.....

Τροφή για σκέψη....

Bhutia.....Μαθαίνω γρήγορα ;)
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Αν και η κουβέντα γίνεται για βυζιά κι εγώ, όπως και ο φίλτατος joey από τα φιλαράκια, είμαι assman θα συνεισφέρω το εξής: Τα βυζιά μοιάζουν με τα ηχοσυστήματα διότι φαίνονται (ακούγονται) διαφορετικά ανάλογα με την περίσταση και την κατάσταση (αν είσαι χορτάτος, πιωμένος, είναι μέρα-νύχτα κτλ) και επηρεάζονται από τα συνοδά (σουτιέν, τοπς, ενισχύσεις κτλ).


Δε θα εμπιστευόμουν ποτέ άνδρα που γνωρίζει τα μεγέθη των γυναικείων μαστών.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Να το πάρω για καλό τώρα αυτό? :dance:
Δεν συνηθίζω να εκφράζω γνώμες με προοπτική να τις έπαιρναν ευνοϊκά ή όχι οι αποδέκτες τους.Δεν με απασχολεί καν κάτι τέτοιο. ;)
Δεν φαντάζομαι πέρα από τους ηχόμπατσους να έχουμε και στηθόμπατσους, ε;
Όχι,μονάχα...ρεβιζιονιστές.:lolsign:
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Παραπάνω από δυο φορές....
Και τα Jbl ti10
Και φυσικά αυτά που έχω τώρα.( pmc )
Και....τι νομίζεις ότι μπορώ να κρίνω από αυτό που θα άκουγα ??? Που? Με τι ενισχυτικά ? Υπό ποιες συνθήκες.?
-Μόνο pdf.
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά που συνοδεύουν ένα ηχείο καταγράφονται σε... "ιδανικό" για αυτά περιβάλλον το οποίο ουδεμία σχέση έχει με τον δικό σου χώρο.
 
Last edited:


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.620
Reaction score
30.937
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά που συνοδεύουν ένα ηχείο καταγράφονται σε ιδανικό για αυτά περιβάλλον το οποίο ουδεμία σχέση έχει με τον δικό σου χώρο.
Η σημασία του περιβάλλοντος όπου λαμβάνονται οι μετρήσεις των ηχείων, είναι όχι το ιδανικό των κρατούντων σε αυτό συνθηκών, αλλά η σταθερότητα των τελευταίων ώστε να μπορεί να αποτελέσει αυτό ένα δεδομένο σημείο αναφοράς. Θα μπορούσε θεωρητικώς πάντα το τυχαίο showroom να ήταν ακουστικώς καλύτερο, αλλά μοιραίως θα παρέμενε ακριβώς αυτό: τυχαίο.
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Η σημασία του περιβάλλοντος όπου λαμβάνονται οι μετρήσεις των ηχείων, είναι όχι το ιδανικό των κρατούντων σε αυτό συνθηκών, αλλά η σταθερότητα των τελευταίων ώστε να μπορεί να αποτελέσει αυτό ένα δεδομένο σημείο αναφοράς. Θα μπορούσε θεωρητικώς πάντα το τυχαίο showroom να ήταν ακουστικώς καλύτερο, αλλά μοιραίως θα παρέμενε ακριβώς αυτό: τυχαίο.

... "ιδανικό" ως προς την διαδικασία των μετρήσεων και μόνο .
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.692
Μηνύματα
2.870.072
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top