Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Έχοντας υπόψιν τα ανωτέρω, καθώς και τη γενικότερη συμβολή τους στα τεκταινόμενα του αβουσάιτ, ο Γιάνννης και ο Λέαντρος ανακηρύσσονται πανηγυρικά Επίτιμοι Διδάκτορες της Υψηλής Πιστότητας και τους απονέμονται οι αντίστοιχοι τίτλοι:

Άξιοι!

View attachment 141572



View attachment 141573
δεν είσαι σωστός πάντως!:):)....
Γιατί ευλόγως θα σου παραπονεθούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι προς βράβευσην από τις κατηγορίες:
1)Ηχόμπατσος
2)Αφοριστής δικάναλων setup
3)Ηχομετρητής
4)πολυκαναλούχος ιπτάμενος βιολιστής
5)Αυτοενισχυόμενος ψηφιακός ισοσταθμισμένος υποβαθύφωνος πολυπράγμων...
Ότι η απονομή μπορεί να θεωρηθεί άκυρη από τους ενδιαφερόμενους των άλλων κατηγοριών αν υποβάλουν ένσταση, για ολοκλήρωσε λοιπόν τη διαδικασία σωστά κι άσε τις μισές δουλειές! :wink: :wink: ...
Μη θεωρηθεί μεροληπτική η διαδικασία...:sneaky::sneaky:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
δεν είσαι σωστός πάντως!:):)....
Γιατί ευλόγως θα σου παραπονεθούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι προς βράβευσην από τις κατηγορίες:
1)Ηχόμπατσος
2)Αφοριστής δικάναλων setup
3)Ηχομετρητής
4)πολυκαναλούχος ιπτάμενος βιολιστής
5)Αυτοενισχυόμενος ψηφιακός ισοσταθμισμένος υποβαθύφωνος πολυπράγμων...
Ότι η απονομή μπορεί να θεωρηθεί άκυρη από τους ενδιαφερόμενους των άλλων κατηγοριών αν υποβάλουν ένσταση, για ολοκλήρωσε λοιπόν τη διαδικασία σωστά κι άσε τις μισές δουλειές! :wink: :wink: ...
Μη θεωρηθεί μεροληπτική η διαδικασία...:sneaky::sneaky:

 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Α στο καλο σου ... εποθανες με !!!!
:roflmao::roflmao::roflmao:
Post automatically merged:

Και για να μην ειναι (εντελως) στειρα η συμετοχη μου στο νημα , θα επροτεινα να ακροαστουν τα παρακατω
αυτο στον γιαννννη
και αυτο στον γιαννη
:drinks:
Φιλε μου,δυστυχως δεν τα εχω αυτα τα cdια...Δε ξερω αν τα εχει ο Kotsidis.
 

A

AKARL

Guest
Μη θεωρηθεί μεροληπτική η διαδικασία...:sneaky::sneaky:
Η μεροληψία, παιδιόθεν και συνειδητά, δεν ανήκει στη συλλογή ελαττωματάτων μου. :wink:

Αντιθέτως, λοιπόν, θα έλεγα ότι η ανακήρυξη των δγυό σας σε Επίτιμους Δικτάτορες Υψηλής Πιστότητας έρχεται ως έμπρακτος αναγνώρισις της ποιότητας των Δικτατορικών Διατριβών σας (οι οποίες, ειρήσθω εν παρόδω, έχουν λάβει και Achievement Award από την AKARL ELECTROACOUSTICS SORRORITY):

Γιάνννης με θέμα διατριβής: Blanket-Cardboard Integration Combinations in Overcoming SBIR Related Anomalies: An Acoustical Measurements Approach.

και

Λέαντρος με θέμα διατριβής: Acoustical Measurements of Interconnect and Power Cables Induced THD and IMD in Non Equalised Setups and Acoustically Untreated Rooms.

Έχοντας ήδη κατατεθειμένες άπειρες διατριβές προς κρίση από τις αναφερόμενες κατηγορίες από τον Leandros, δε θα προβώ σε νέες βραβεύσεις ... γιατί έτσι γουστάρω!!! :king:
 
Last edited by a moderator:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Η μεροληψία, παιδιόθεν και συνειδητά, ανήκει στη συλλογή ελαττωματάτων μου. :wink:

Συμφώνως, λοιπόν, θα έλεγα ότι η ανακήρυξη των δγυό σας σε Επίτιμους Δικτάτορες Υψηλής Πιστότητας έρχεται ως έμπρακτος αναγνώρισις της ποιότητας των Δικτατορικών Διατριβών σας (οι οποίες, ειρήσθω εν παρόδω, έχουν λάβει και Achievement Award από την AES):

Γιάνννης με θέμα διατριβής: Blanket-Cardboard Integration Combinations in Overcoming SBIR Related Anomalies: An Acoustical Measurements Approach.

και

Λέαντρος με θέμα διατριβής: Acoustical Measurements of Interconnect and Power Cables Induced THD and IMD in Non Equalised Setups and Acoustically Untreated Rooms.

Έχοντας ήδη κατατεθειμένες άπειρες διατριβές προς κρίση από τις αναφερόμενες κατηγορίες από τον @leandros,δε θα προβώ σε νέες βραβεύσεις...γιατί έτσι γουστάρω!!!. :king:
φιξντ :hi:
κάπως έτσι λοιπόν πρέπει να ήταν σωστά και αληθώς διατυπωμένο το κείμενο της ..βράβευσης @AKARL
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Παιδες,για να επανελθουμε,μια σοβαρη ερωτηση προς τους εχοντες subs,η την ακουστικη εμπειρια αυτων.


Εχοντας παιξει απειρως με τη θεση των ηχειων στο χωρο για την παραγωγη σωστης ποσοτητας χαμηλων,οταν αυξανα ελαχιστα την τρεχουσα ενταση των,δε μου αρεσε το αποτελεσμα και ηθελα να χαμηλωνω την ενταση.Το ιδιο ισχυει και για αλμπουμ που εχουν λιγο περισσοτερο μπασσο.

Μηπως αυτο σημαινει οτι εχω πιασει το Harman curve-εξαιρωντας βεβαια την πρωτη οκταβα;
 

Μηνύματα
2.235
Reaction score
2.755
Το ένα βραβείο πρέπει να δωθεί στον Γιάνννη στο Κιλιμάντζαρο όπου θα του δωθεί και πλακέτα για την προσφορά του στον ήχο με την παρουσία κιλιμιών.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Αυτό το "μ" γιατί μπαίνει πάντα μετά το όνομα του συμφουριτη bhutia;;;;
:O_o:
μερικά ερωτηματικά, καλό είναι να παραμένουν αναπάντητα...
άσε τη φαντασία σου ελεύθερη...
τροφή για σκέψη.. :wink:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Φιλε μου,δυστυχως δεν τα εχω αυτα τα cdια...Δε ξερω αν τα εχει ο Kotsidis.
Ουτε κι εγω - σιγα δηλ μην ακουω τετοιες μουμιες - αυτα ακουω εγω
και μαλιστα Σιγα (μεχρι ενα βατ) οπως μου εχουν επιβαλει οι διχταχτορες του βορα ... :cry:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εχοντας παιξει απειρως με τη θεση των ηχειων στο χωρο για την παραγωγη σωστης ποσοτητας χαμηλων,οταν αυξανα ελαχιστα την τρεχουσα ενταση των,δε μου αρεσε το αποτελεσμα και ηθελα να χαμηλωνω την ενταση.Το ιδιο ισχυει και για αλμπουμ που εχουν λιγο περισσοτερο μπασσο.

Μηπως αυτο σημαινει οτι εχω πιασει το Harman curve-εξαιρωντας βεβαια την πρωτη οκταβα;
Ένας κακεντρεχης θα μπορούσε απλά να ισχυριστεί ότι αυτό σημαίνει πως ο χώρος είναι γτπκ...
Όχι όμως εγώ... Μόνο ένας κακεντρεχης.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.788
An Acoustical non Measurements Approach.
Φικς
Acoustical non Measurements of Interconnect and Power Cables Induced (?) THD and IMD in Non Equalised Setups and Acoustically Untreated GTPK Rooms.
Πολλές Φιξ.
Μηπως αυτο σημαινει οτι εχω πιασει το Harman curve-εξαιρωντας βεβαια την πρωτη οκταβα;
Σημαίνει ότι έχεις πιάσει τον πάτο.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Τι να κάνουν τα έρμα.... Καμπανάκια να παίξουν....; Σκουπάκια στα πατίνια...; Φωνές; Χροιές; Ψιλές; Μεσαιες;
Εεεε... Να θέλουμε ΚΑΙ μπάσο απ το 6.5 νομίζω πάει πολύ.... Βάλε *αγγελία....



*τα κουβέρτακια στα λοιπά ήδη... :wink:
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Παιδες,για να επανελθουμε,μια σοβαρη ερωτηση προς τους εχοντες subs,η την ακουστικη εμπειρια αυτων.


Εχοντας παιξει απειρως με τη θεση των ηχειων στο χωρο για την παραγωγη σωστης ποσοτητας χαμηλων,οταν αυξανα ελαχιστα την τρεχουσα ενταση των,δε μου αρεσε το αποτελεσμα και ηθελα να χαμηλωνω την ενταση.Το ιδιο ισχυει και για αλμπουμ που εχουν λιγο περισσοτερο μπασσο.

Μηπως αυτο σημαινει οτι εχω πιασει το Harman curve-εξαιρωντας βεβαια την πρωτη οκταβα;
Χωρίς να είμαι ο κατάλληλος να απαντήσει θα καταθέσω τα δύο σεντς μου. Αν δεχτούμε πως ο χώρος σου δεν έχει κάποιο έντονο room mode που τριγκάρεται από μία ένταση και πάνω, τότε λογικά είναι το γούφερ που παραμορφώνει όταν καλείται να αναπαράγει τόσο μεγάλο εύρος συχνοτήτων σε μεγάλη ένταση. Αν έχω καταλάβει ορθά τα γούφερ στα ηχεία σου παίζουν μέχρι και πάνω από τις μεσαίες συχνότητες, έτσι δεν είναι?
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αν δεχτούμε πως ο χώρος σου δεν έχει κάποιο έντονο room mode που τριγκάρεται από μία ένταση και πάνω,
Δε γίνεται αγόρι μου να έχουμε room modes οταν εχουμε γεμίσει τον χώρο με τη μισή Πειραϊκή - Πατραϊκή. Τα έχουμε λύσει αυτά τα θέματα!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Φικς

Πολλές Φιξ.

Σημαίνει ότι έχεις πιάσει τον πάτο.
ζηλεύεις ντόκτορ??
Δε σε βράβευσε κι άρχισε τις κακιούλες σου ε?? :sneaky: :sneaky:
αμ... εγώ στα λεγα @AKARL, ότι οι υποψήφιοι βράβευσης θα είχαν θέμα, αλλά εσύ δεν... :lolsign: :lolsign: :lolsign:
Ορίστε τώρα!!
Ο ντόκτορ πχ..υποψήφιος (κι όχι άδικα) και στις 5 κατηγορίες,
1)Ηχόμπατσος
2)Αφοριστής δικάναλων setup
3)Ηχομετρητής
4)πολυκαναλούχος ιπτάμενος βιολιστής
5)Αυτοενισχυόμενος ψηφιακός ισοσταθμισμένος υποβαθύφωνος πολυπράγμων...
είναι λογικό να αισθάνεται ριγμένος.. ιδού τ αποτελέσματα...
ζητάει τη βράβευση του, αλλά εσύ...
Στα λεγα μάναμ, στα λεγα... :dance2::dance2::dance2:
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.695
Μηνύματα
2.870.127
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top