Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί


Μηνύματα
63
Reaction score
150
Στα πικάπ να δεις τι γίνεται. :lol:
Σαν τα MICRO SEIKI ας πουμε,ααα? :superman:

Πάντως στους ενισχυτές και γω την πάτησα, δεν μου'κατσε κανένας κλας ντε.:gotcha:
Μπορω να διαπιστώσω και να πω......ας πρόσεχες :)
Η βιομηχανία τη δουλεία της κάνει .......

Ωστόσο:



Είσαι αναλφάβητος και ανορθόγραφος, αλλά το δεύτερο δεν μας νοιάζει, το διασκεδάζουμε.:oops:

Ενεργά μόνιτορ είναι τα atc σπιτιού, τα pmc σπιτιού, τα me Geithain σπιτιού, μέχρι και τα ρημάδια τα μπιενταμπλεγιου τα μεγάλα, βγαίνουν σε ενεργή έκδοση, θα τα βρεις και σε σπίτι και σε στούντιο.8-)

Δηλαδή τζάμπα τα βγάζει η atc τα ενεργά ηχεία της στη σειρά για οικιακή χρήση; Ούτε Hi-Fi δεν είναι; Τι είναι; Λόου φάι;:gotcha:

Είσαι εκτός πραγματικότητας, παύει να είναι αστείο.:(
Πάρε τα χάπια σου, κάνε κάτι.:coffee:
Ωστόσο δεν μ ενδιαφερουν εταιριες σαν την ΑΤΨ,(Ανορθόγραφα οπως και οι γκαζοντενεκεδες που βγαζουν)δεν μου ειναι μετρο συγκρισης........
Επαναλαμβάνω,δεν μ ενδιαφερουν τα μονιτορ ηχεία,μου ξυνουν τ αυτια οπως οταν ο τσοπανης παιζει σκυλαδικα.
Αν δεν ξερετε να ακουτε δε φταιω εγω.......
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Σαν τα MICRO SEIKI ας πουμε,ααα? :superman:

Ωστόσο δεν μ ενδιαφερουν εταιριες σαν την ΑΤΨ,(Ανορθόγραφα οπως και οι γκαζοντενεκεδες που βγαζουν)δεν μου ειναι μετρο συγκρισης........
Επαναλαμβάνω,δεν μ ενδιαφερουν τα μονιτορ ηχεία,μου ξυνουν τ αυτια οπως οταν ο τσοπανης παιζει σκυλαδικα.
Αν δεν ξερετε να ακουτε δε φταιω εγω.......
1573504394315.png
 


A

AKARL

Guest
Σαν τα MICRO SEIKI ας πουμε,ααα? :superman:



Μπορω να διαπιστώσω και να πω......ας πρόσεχες :)
Η βιομηχανία τη δουλεία της κάνει .......



Ωστόσο δεν μ ενδιαφερουν εταιριες σαν την ΑΤΨ,(Ανορθόγραφα οπως και οι γκαζοντενεκεδες που βγαζουν)δεν μου ειναι μετρο συγκρισης........
Επαναλαμβάνω,δεν μ ενδιαφερουν τα μονιτορ ηχεία,μου ξυνουν τ αυτια οπως οταν ο τσοπανης παιζει σκυλαδικα.
Αν δεν ξερετε να ακουτε δε φταιω εγω.......
Και για όσους δεν κατάλαβαν ... Maklit iz here to stay! :party:


Μπούθχια, Αφτχιά, Πόδγια πέστε αλέβρι... Ο Μακλιτ σας γυρεύει.

49480115_107477033553604_5389390555344054515_n.jpg



Αρχηγέ ξάνοιξέ να δεις... :sneaky:

αρχείο λήψης (3).jpeg
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δημητροποδαρε, δε θα έβγαινα ποτέ με fake profile!!
Δημητροπαίδαρε να λες,για να σε καταλαβαίνει. :Α
Και για όσους δεν κατάλαβαν ... Maklit iz here to stay! :party:
Μπούθχια, Αφτχιά, Πόδγια πέστε αλέβρι... Ο Μακλιτ σας γυρεύει.
Αρχηγέ ξάνοιξέ να δεις... :sneaky:
1573505203656.png
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.410
Reaction score
125.597
Ωστόσο δεν μ ενδιαφερουν εταιριες σαν την ΑΤΨ,(Ανορθόγραφα οπως και οι γκαζοντενεκεδες που βγαζουν)δεν μου ειναι μετρο συγκρισης........
Εμένα πάλι, πολύ θα μου άρεσε ένα πλήρες ιμερσιβ σεταπ με τα 45-άρια, κι ας έχουν 6,5-άρια και τάξης ΑΒ ενισχυτικά στάδια!

Όμως τα έχουν υπερτιμημένα, γι'αυτό πήγα στα πολύ φτηνότερα 310, επίσης με ΑΒ ενισχυτικά στάδια..

Κοντά στα λεφτά των ATC 45, εδώ που τα λέμε δηλαδή, έρχεται το ME 901, και για 16-ιντσο, είναι πολύ φτηνό, γι'αυτό και ομοίως έχει ΑΒ ενισχυτικά, ενώ το ακριβότερο 801 έχει κλας ντε...

Όμως η ATC, εδώ που τα λέμε δηλαδή, έχει και κάτι τρομερά τέρατα στη γκάμα της, σα το 300-άρι, το οποίο βέβαια βγαίνει και με πολιτική περιβολή.

Αλλά ναι, ξέχασα, γκαζοτενεκέδες είναι για σένα, οκ. :lol:


Με κάνα 6-ιντσο φουλ ρειντζ θα βολεύεσαι και συ, στα 4 μέτρα, σα το μέλος Γιάννννηςςς, ακούγοντας πικάπ όμως.

Mp3 ρε, και πολύ σας είναι. Υπερβολικά πολύ.
 
Last edited:

Μηνύματα
63
Reaction score
150
Δημητροποδαρε, δε θα έβγαινα ποτέ με fake profile!!
Η κουτοπονηριά του νεοέλληνα τσακίζει κοκκαλα πεθαμένου!! :)
Ειμαι νέο μέλος,αν και δε βλέπω να μενω,και σας προκαλω να μαζευτειτε ολοι μια Κυριακη για καφε να τα πουμε κατα φάτσα μαζι να δούμε τι μαλακιες θα ακουμε.

Θελω επισης να δω τις φατσες λαιβ των υπερμαχων της πσηφιακης τεχνολογιας του ψδ που εσκιζαν τα σωβρακά τους δυο και πλεον δεκαετιες εναντια στο βινυλιο το οποίο δεν πεθανε ποτε αλλα οι ιδιοι βελτιωσαν την ποιοτητα ακοης με τα dac ακουγοντας mp3 και φλαψ!!
Τις φατσες σας θελω να δω μονο.
Τις φατσες των ιθαγενων που δινουν χιλιαρικα και διχιλιαρα για μιδιαπλευερ και δε δινουν τα ιδια χρηματα για να αποκτησουν βινυλια και να ακουνε μουσικη.
Δεν ειστε λατρης του HIFI,κι ουτε προκειτε να προσελκυστε κοινο σε μια χωρα με μηδεν παιδεια που διαθετει απο δεκα τηλεορασεις σε καθε σπιτι για να αποβλακωνετε.
Και να θελει καποιος να ασχοληθει με τη μουσικη,βλέπει τα καρναβαλια κι εξαφανιζετε στον κοσμο των Μεναγακηδων.
Η NAD,ειχε πει καποτε,αγοραστε ενισχυτες να ακουτε μουσικη κι επενδυστε στη μουσικη.
Οι καφροι ακουσαν αγοραστε μαλακιες οτι σας πουλανε καθε χρονο κι ακουτε απο υπολογιστες.

Η βιομηχανια ακολουθει πλεον το δρομο του ψδ και τωρα επιασε τους ενισχυτες ,μεχρι που σε 20 χρονια οι denon pma 1520 kai 2020 θα φανταζουν ως συλλεκτικα μηχανηματα κι αντε παλι να νακαλυψουν οι χαιενταδες της πλάκας ξανα τον τροχο.

Η ηλιθιοποιηση των μαζων ειναι καθολικη.

Τις φατσες να δω μονο.........
 






A

AKARL

Guest
Ειμαι νέο μέλος,αν και δε βλέπω να μενω,
ΟΧΙ! Να μείνεις και να τους τα χώνεις χοντρά. :bigboss:

Έτσι κάνουν πάντα, μπούλυινγκ και ειρωνία, και δεν τολμά κανείς να τα βάλει μαζί τους. Οπότε κάνουν πλύση εγκεφάλου ανενόχλητοι για ενεργά, υποβαθύφωνα, πσηφιακές πηγές, πολυκάναλα, ιμμέρσιβ και κάθε είδους μόδα που κυκλοφορεί.

Πρέπει να αντισταθούμε. :vinsent:
 

Μηνύματα
1.298
Reaction score
2.575
Απόπουξεφυτρώνουνόλοιαυτοίρεπουστημου......... :confused:
Μαγαζάτορες που πάνε κατά διαόλου γιατί δεν πουλάνε πια καλώδια
Πήγαινε μια βόλτα από τα χαλιενταδικα μαγαζά που επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή και μετά μια βόλτα από τα μοντέρνα με τα pro που γίνεται χαμός.
Ξύπνησε ο κόσμος και χάσανε την κουτάλα
 

TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.233
Ειμαι νέο μέλος,αν και δε βλέπω να μενω,και σας προκαλω να μαζευτειτε ολοι μια Κυριακη για καφε να τα πουμε κατα φάτσα μαζι να δούμε τι μαλακιες θα ακουμε.
Στην έκθεση; Θα ακούσουμε πολλές μαλακίες, θα κουτσομπολέψουμε... Δυστυχώς είμαι σίγουρος ότι immersive δεν θα έχει στήσει κανένας. Αν υπάρχει, φέρνω BluRay Audio!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
ΟΧΙ! Να μείνεις και να τους τα χώνεις χοντρά. :bigboss:

Έτσι κάνουν πάντα, μπούλυινγκ και ειρωνία, και δεν τολμά κανείς να τα βάλει μαζί τους. Οπότε κάνουν πλύση εγκεφάλου ανενόχλητοι για ενεργά, υποβαθύφωνα, πσηφιακές πηγές, πολυκάναλα, ιμμέρσιβ και κάθε είδους μόδα που κυκλοφορεί.

Πρέπει να αντισταθούμε. :vinsent:
Είναι σαν εκπαίδευση ειδικών δυνάμεων...Σου διασπά τον χαρακτήρα για να τον ξαναφτιάξει ισχυρότερο... ;)
(Κι ενίοτε...τρισχειρότερο,άμα ήσουν παλιοχαρακτήρας αμετανόητος...)
 

TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.233
Μια ηχογράφηση με την οποία "έπαθα την πλάκα μου" ήταν το The Sinking of the Titanic του Gavin Bryars.

Ηχογραφήθηκε μέσα σε μια υδατοδεξαμενή στη Γαλλία. Πώς θα ήταν άραγε η εμπειρία για αυτούς που ήταν παρόντες στη συναυλία; Η στερεοφωνική ηχογράφηση δεν μπορεί να απαντήσει σε αυτό...
Post automatically merged:

Αναρωτιέμαι, Maklit, τι γνώμη έχεις για το Amused to Death που χάρη στο Q-Sound τοποθετεί ήχους στο πλάι αλλά και πίσω από τη θέση ακρόασης με δύο κανάλια;
1573507402681.jpeg


P.S. Μισώ το AutoMerge. Πώς μπορούμε να πείσουμε το σύστημα να μην το χρησιμοποιεί;
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.619
Μηνύματα
2.868.245
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top