Xtz 12.17 edge

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Δηλαδή αν το φέρω απο Σουηδία ή Γερμανία γλυτώνω το τελωνείο?
Αν θες να το παραγγείλεις , θα κάνεις εγγραφή στο σάιτ τους και παραγγελία από εκεί.


Αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 40€ μεταφορικά με tracking number και δίχως τελωνείο.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
35
Ωραία ευχαριστώ..
Θέλω να το ταιριαξω με τα monitor audio bronze 5 που έχω αλλά με αγχώνει αυτο που ακούω για port noise..
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Ωραία ευχαριστώ..
Θέλω να το ταιριαξω με τα monitor audio bronze 5 που έχω αλλά με αγχώνει αυτο που ακούω για port noise..
Για το edge μιλάς ή για το απλό;

Εγώ με dali δν έχω κάτι τέτοιο
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 40€ μεταφορικά με tracking number και δίχως τελωνείο.
ΉΤΑΝ 40 πλέον είναι 64 και κάτι ψιλά για ΦΠΑ!!

Επικοινώνησε με Mail και ρώτησε τους.
Είναι απίστευτα εξυπηρετικοί.

Ζήτα να μάθεις τι έγινε το 40αρι και αν μπορείς να πάρεις αυτή την τιμή για μεταφορικά.
Θέλω κι εγώ ένα πέμπτο, αλλά θα αργήσω τελικά.

Το port noise ίσως εμφανιστεί αν παίξετε σε πολύ μεγάλες στάθμες σκηνές με εξαιρετικά χαμηλό μπάσο (κάτω απο 15~ 10Hz)
 
Last edited:

Μηνύματα
18
Reaction score
35
Ναι για το edge μιλάω..
Θέλω να δω λίγο τις προσφορές αυτού του μήνα για να δω και που θα καταλήξω ακριβώς..
Σκέφτομαι κλασικά και τα pb1000, sb1000 και pb2000, sb2000 αν ανεβάσω το budget..
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Ναι για το edge μιλάω..
Θέλω να δω λίγο τις προσφορές αυτού του μήνα για να δω και που θα καταλήξω ακριβώς..
Σκέφτομαι κλασικά και τα pb1000, sb1000 και pb2000, sb2000 αν ανεβάσω το budget..
Αν θυμάμαι καλά θα χρειαστεί να ανέβεις αρκετά για τα sb/pb 2000 που θεωρούνται ίσης κατηγορίας με το edge.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
35
Ναι πάνε αρκετά πιο πάνω..
Θέλω να δω αν γίνει καμία προσφορά ελέω ημερών..
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
ΉΤΑΝ 40 πλέον είναι 64 και κάτι ψιλά για ΦΠΑ!!

Επικοινώνησε με Mail και ρώτησε τους.
Είναι απίστευτα εξυπηρετικοί.

Ζήτα να μάθεις τι έγινε το 40αρι και αν μπορείς να πάρεις αυτή την τιμή για μεταφορικά.
Θέλω κι εγώ ένα πέμπτο, αλλά θα αργήσω τελικά.

Το port noise ίσως εμφανιστεί αν παίξετε σε πολύ μεγάλες στάθμες σκηνές με εξαιρετικά χαμηλό μπάσο (κάτω απο 15~ 10Hz)
5ο;; :o
Εδώ εμείς παλεύουμε για το δεύτερο ακομη :dance:
Δεύτερο, Δεύτερο εκ παραδρομής γράφτηκε :lol:
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Ναι για το edge μιλάω..
Θέλω να δω λίγο τις προσφορές αυτού του μήνα για να δω και που θα καταλήξω ακριβώς..
Σκέφτομαι κλασικά και τα pb1000, sb1000 και pb2000, sb2000 αν ανεβάσω το budget..
Δες λίγο και arendal sound. 4 μέρες παράδοση με δωρεάν μεταφορικά. Έβγαλε και καινούρια σειρά. Εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος σε σχέση με το προηγούμενο.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
35
Δεν ξέρω αν θα μς βολέψει χωροταξικά που είναι το woofer στο πλάι..
Είδα στο θρεντ οτι βγάζει καλά sub..
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692
Δες λίγο και arendal sound
Νομίζω πως είναι αρκετά πιο ακριβό.
Post automatically merged:

Ποιο μοντέλο είναι κοντά στο xtz σε απόδοση?
μάλλον είναι σαφώς ανώτερα τα Αρένταλ.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
και πιο ακριβα ομως......

και αν διαθεσεις τα παραπανω χρηματα εισαι σε svs vs arendal

o νησιωτης για να λεει arendal κατι ξερει ...
......μιας και περασαν απο χωρο του pb2000 και pb 13 ultra
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Το port noise ίσως εμφανιστεί αν παίξετε σε πολύ μεγάλες στάθμες σκηνές με εξαιρετικά χαμηλό μπάσο (κάτω απο 15~ 10Hz)
Έτσι είναι το φυσιολογικό. Οποιοδήποτε ported sub που θα παίξει συχνότητες κάτω από τη συχνότητα συντονισμού θα πάθει το ίδιο, οποιοδήποτε. Για αυτό χρειάζεται ένα subsonic φίλτρο για να εμποδίζουμε τον κώνο να τρελενεται σε διαδρομές χωρίς κάποιο λόγο ουσιαστικά, κάτω από αυτή τη ζώνη.

Οποτε μια χαρά είναι το sub. Ωραία τα πορτ για γκάζια, αλλα τα sealed έχουν...άλλη γλύκα :)
 

Μηνύματα
18
Reaction score
35
Ωραία είναι και τα αρενταλ..
Από ότι είδα το 1961 εχει και subsonic filter. Είναι σημαντικό σε ported sub?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Έτσι είναι το φυσιολογικό. Οποιοδήποτε ported sub που θα παίξει συχνότητες κάτω από τη συχνότητα συντονισμού θα πάθει το ίδιο, οποιοδήποτε. Για αυτό χρειάζεται ένα subsonic φίλτρο για να εμποδίζουμε τον κώνο να τρελενεται σε διαδρομές χωρίς κάποιο λόγο ουσιαστικά, κάτω από αυτή τη ζώνη.

Οποτε μια χαρά είναι το sub. Ωραία τα πορτ για γκάζια, αλλα τα sealed έχουν...άλλη γλύκα :)
Πες τα αυτά στους παλαβούς που ψάχνουν ποιες ταινίες κατεβαίνουν πιο χαμηλά από τα 20 Hz και πόσο. :biggrin:

Να, κάτι τέτοια ανεβάζουν


ή
 
Last edited:

Μηνύματα
625
Reaction score
577
[of topic]
Ta arendal δεν σας προβληματιζει που εχουν το κωνο στο πλαι?
Εννοω χωροταξικα παντα..
Εγω το σκεφτωμε αλλα στο μονο μερος που εχω δυνατοτητα να το βαλω -σε γωνια- πιστυεω οτι θα με 'μπουκωσει' ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top