Ηχητική παραποίηση χώρου ακρόασης

Status
Not open for further replies.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.392
Reaction score
125.540
Είσαι ανάξιος και αναρμόδιος να κρίνεις ακόμα και (την τρίχα από) το δεξί του Dr.Toole.
Φιξντ. 8-)

Και αποτελεί ένδειξη θράσους και έλλειψης iq το να διαφωνείς, ή να έχεις "άλλη άποψη" με ίσως τον μεγαλύτερο επιστήμονα εν ζωή πάνω στο θέμα του ήχου.:gotcha:

:fuckyou:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Χαρούλη, άστο καλύτερα, ασχολήσου με το camping, clubing, με το κόμμα έστω..οχι μ'αυτό μάναμ..
Ακλόνητη επιχειρηματολογια !
Πιστεύω να έχεις υπ' όψη σου πού ακριβώς έχω γραμμένους τόσο την...κατσίκα όσο και τον ιδιοκτήτη της.
Post automatically merged:

Και αποτελεί ένδειξη θράσους και έλλειψης iq το να διαφωνείς, ή να έχεις "άλλη άποψη" με ίσως τον μεγαλύτερο επιστήμονα εν ζωή πάνω στο θέμα του ήχου.:gotcha:
Φικσντ.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Φιξντ. 8-)

Και αποτελεί ένδειξη θράσους και έλλειψης iq το να διαφωνείς, ή να έχεις "άλλη άποψη" με ίσως τον μεγαλύτερο επιστήμονα εν ζωή πάνω στο θέμα του ήχου.:gotcha:

:fuckyou:
Και η αυτογελοιοποίηση να καραδοκεί καθότι ο Dr.Toole δεν είναι μόνο το σύγγραμμά του,αλλά ιθύνων νους στην εκτεταμένη έρευνα της Harman πάνω σε ζητήματα Ακουστικής,η οποία έχει δώσει πλήθος ονομαστών - κι ενίοτε θρυλικών - υλοποιήσεων,κυρίως στον κρίσιμο τομέα των ηχείων.

Κι ένα σχόλιο γενικού χαρακτήρα : Η ελευθερία λόγου παρέχει δυνατότητα να διατυπώνεται ό,τι ανοησία θέλουμε.

Οι στοιχειώδεις κανονισμοί υπαγορεύουν όμως να τη διατυπώνουμε κάθε φορά στην κατάλληλη υποενότητα.
Επομένως,το ξεκαθάρισμα κομματικών διαφορών στην υποενότητα των πολιτικών θεμάτων και όχι ως spamming σε νήματα υψηλής πιστότητας.Νισάφι πια...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.858
Οι στοιχειώδεις κανονισμοί υπαγορεύουν όμως να τη διατυπώνουμε κάθε φορά στην κατάλληλη υποενότητα.
Μόνο μην με βάλετε να μεταφέρω τα (μνημειώδη είναι αλήθεια...) μηνύματα εκεί που τους αρμόζει. :biggrin:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Και αποτελεί ένδειξη θράσους και έλλειψης iq το να διαφωνείς, ή να έχεις "άλλη άποψη" με ίσως τον μεγαλύτερο επιστήμονα εν ζωή πάνω στο θέμα του ήχου.
Τα είπες όλα ρε φίλε.
Νομίζω πως η αποστολή μας εδώ μέσα έχει αποτύχει οικτρά, αφού ο κάθε άσχετος-σκιτζής-τσαρλατάνος αμφισβητεί τον Toole .
Kρίμα για την πολυετή προσπάθεια κάποιων ...
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Και η αυτογελοιοποίηση να καραδοκεί καθότι ο Dr.Toole δεν είναι μόνο το σύγγραμμά του,αλλά ιθύνων νους στην εκτεταμένη έρευνα της Harman πάνω σε ζητήματα Ακουστικής,η οποία έχει δώσει πλήθος ονομαστών - κι ενίοτε θρυλικών - υλοποιήσεων,κυρίως στον κρίσιμο τομέα των ηχείων.

Κι ένα σχόλιο γενικού χαρακτήρα : Η ελευθερία λόγου παρέχει δυνατότητα να διατυπώνεται ό,τι ανοησία θέλουμε.

Οι στοιχειώδεις κανονισμοί υπαγορεύουν όμως να τη διατυπώνουμε κάθε φορά στην κατάλληλη υποενότητα.
Επομένως,το ξεκαθάρισμα κομματικών διαφορών στην υποενότητα των πολιτικών θεμάτων και όχι ως spamming σε νήματα υψηλής πιστότητας.Νισάφι πια...
Μεσιέ Μπουτχιά, παρατηρω οτι αρχίζετε και χανετε την ψυχραιμία σας...Κακώς. Είπαμε, ειναι αήττητοι.
Αφου το ξερεις, πως ο,τι σχεση εχουν οι γιατροι με την τσατσαρα και το πιστολακι, εχει κι ο Λεα με το σωστο χαι-φαι. :p:p
Τωρα, για τα άλλα, τα εχω πει και παλιοτερα. Με το φθηνο ιντερνετ, οι βλακες συνειδητοποιησαν οτι δεν ειναι μονοι και ενωθηκαν. Εις βαρος των άλλων.:tongue:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Που να γνωρίζουν ότι αν δεν ήταν η Harman και ο Toole ακόμα και μέχρι σήμερα λάθος θα μετρούσαν την απόδοση των ηχείων.
Post automatically merged:

Kρίμα για την πολυετή προσπάθεια κάποιων ..
Κάθε άλλο.
Έχουν βοηθήσει και θα βοηθούν πάρα μα πάρα πολλούς που έχουν ανοιχτά μάτια και mindset αμφισβήτησης των πεποιθήσεων τους.

Πάντα θα υπάρχουν και οι άλλοι.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μεσιέ Μπουτχιά, παρατηρω οτι αρχίζετε και χανετε την ψυχραιμία σας...Κακώς. Είπαμε, ειναι αήττητοι.
Αφου το ξερεις, πως ο,τι σχεση εχουν οι γιατροι με την τσατσαρα και το πιστολακι, εχει κι ο Λεα με το σωστο χαι-φαι. :p:p
Τωρα, για τα άλλα, τα εχω πει και παλιοτερα. Με το φθηνο ιντερνετ, οι βλακες συνειδητοποιησαν οτι δεν ειναι μονοι και ενωθηκαν. Εις βαρος των άλλων.:tongue:
Κάνω test στη δική σας ψυχραιμία...ζώντας παραλλήλως το παιγνίδι.8-)
(Γι αυτό και ποτέ δεν θα ενεργοποιούσα λειτουργία...ignore)
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Με ΄΄πορδές΄΄ πάντως δεν αποκτάς γνώσεις και διάθεση να τις εφαρμόσεις στην πράξη.Και το ξέρεις καλύτερα από εμάς τους ερασιτέχνες.Άρα λοιπόν αδίκως κάνεις τον συγκαταβατικό.
μην μου πεις πως οταν την αφηνεις χωρις να ζοριζεσαι για καποιο λογω δεν αισθανεσαι υπεροχα :lolsign:


μην λεμε τα ιδια.....σε εναν χωρο κοινο για την οικογενεια υπαρχουν συμβιβασμοι π.χ.
.......τα 2 απεναντι ηχεια εχουν διαφορα 1μ plus σε υψος......βεβαια ειναι εντος προδιαγραφων +/-10 μοιρες :biggrin:
απο την θεση ακροασης....

αυτο στο ταβανι


με αυτο στο γραφειο


δεν λεω να το κανετε ετσι, ειναι λαθος......αλλα δεν χαλασε και ο κοσμος αν δεν μπορει να μπει σωστα

μην σκατε λοιπον .....;)
 
Last edited:

Μηνύματα
125
Reaction score
377
Έτσι μπάβο παιδιά, όλοι μαζί!
Σώθηκε η παρτίδα, ευτυχώς!
Πάμε τώρα το τραγουδάκι μας,
"Εδώ δεν έχει σύνορα δεν έχει καλοσύνη μπροστά πηγαίνει ο αρχηγός και πίσω του οι σκύλοι ".
 

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Τουλ για σένα ρε μπαγάσα που τσιπροφερνεις, εγώ με πανκ μεγάλωσα και ο Θεός ίδιος να είναι... θα την ακούσει στερεο

 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Είσαι ανάξιος και αναρμόδιος να κρίνεις το setup του Dr.Toole.Το ίδιο ανάξιοι και αναρμόδιοι είμαστε και οι υπόλοιποι,μόνο που - ως πιο σώφρονες- ...δεν το έχουμε κάνει λάβαρο.
σωστά!
οι μ@λ@κίες που έχει κάνει στο χώρο του ο δόκτορας Τoole είναι ανάξιες συζήτησης.
το ότι είναι αυτός που είναι ίσα-ίσα έχει ακόμα μεγαλύτερη βαρύτητα.
Αλλά προφανώς κυριαρχεί η λογική της αγέλης κι εδώ,,,;);)
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μεσιέ Μπουτχιά, παρατηρω οτι αρχίζετε και χανετε την ψυχραιμία σας...Κακώς. Είπαμε, ειναι αήττητοι.
Αφου το ξερεις, πως ο,τι σχεση εχουν οι γιατροι με την τσατσαρα και το πιστολακι, εχει κι ο Λεα με το σωστο χαι-φαι. :p:p
Τωρα, για τα άλλα, τα εχω πει και παλιοτερα. Με το φθηνο ιντερνετ, οι βλακες συνειδητοποιησαν οτι δεν ειναι μονοι και ενωθηκαν. Εις βαρος των άλλων.:tongue:
αμ μπράβο! πες τα ρόζυ μου, πέστα!
Post automatically merged:

Ο χαρακτήρας leandros είναι υπαρκτό πρόσωπο ή αποτέλεσμα αλγορίθμου;
μα αλγόρυθμος φυσικά! κιο έχω χακάρει το site!
αλήθεια, η @melina είναι όντως μελίνα ή μελίνος?
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
μην μου πεις πως οταν την αφηνεις χωρις να ζοριζεσαι για καποιο λογω δεν αισθανεσαι υπεροχα :lolsign:


μην λεμε τα ιδια.....σε εναν χωρο κοινο για την οικογενεια υπαρχουν συμβιβασμοι π.χ.
.......τα 2 απεναντι ηχεια εχουν διαφορα 1μ plus σε υψος......βεβαια ειναι εντος προδιαγραφων +/-10 μοιρες :biggrin:
απο την θεση ακροασης....

αυτο στο ταβανι


με αυτο στο γραφειο


δεν λεω να το κανετε ετσι, ειναι λαθος......αλλα δεν χαλασε και ο κοσμος αν δεν μπορει να μπει σωστα

μην σκατε λοιπον .....;)
Δεν σκάω,είμαι...δικαναλικός. :Α
(αυτό κολλάει και ως...γενικότερο σύνθημα)
Έτσι μπάβο παιδιά, όλοι μαζί!
Σώθηκε η παρτίδα, ευτυχώς!
Πάμε τώρα το τραγουδάκι μας,
"Εδώ δεν έχει σύνορα δεν έχει καλοσύνη μπροστά πηγαίνει ο αρχηγός και πίσω του οι σκύλοι ".
Δεν τον ζηλεύω...καθόλου.΄΄Σκυλίσια΄΄ η ζωή του...αρχηγού. ;)
Ο χαρακτήρας leandros είναι υπαρκτό πρόσωπο ή αποτέλεσμα αλγορίθμου;
αργορύθμου... :lolsign:
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Από τα συμφραζόμενα αντιλαμβάνομαι πως γίνεται συζήτηση για το σαλόνι του Toole.

Κατα την πολυ ταπεινή μου γνώμη, νομίζω πως εχει κάνει εκπληκτική δουλειά και μελέτη, με έξυπνες παρεμβάσεις σύμφωνα με την θεωρία, και πιστεύω πως θα παίζει αξιοπρεπέστατα για σαλόνι.

Γίνεται και καλύτερα, αλλά μόνο σε dedicated χώρο, οχι σε σαλόνι-κουζίνα.
Όλοι όσοι εμπλέκονται στην συζήτηση, να είναι σιγουροι πως παίζουν χίλιες φορές χειρότερα σε σύγκριση στα σαλονάκια τους, με τα κωμικά toy συστηματάκια τους, μεσα στην εντυπωσιακή τους ασχετοσύνη, αυθάδεια και έπαρση.

Ρίξτε μια ματιά, αν καταλάβετε κατι κέρδος θα ειναι, αλλά αμφιβάλλω σοβαρά
Post automatically merged:


Ignore μέχρι να σβήσει ο ήλιος ;) .
πολύ σωστά τα λες με μια μεγάλη διαφορά, η φωτογραφία που ανάρτησα από το χώρο του δόκτορα, είναι με το προηγούμενο setup του, κι όχι μ'αυτό που αναφέρετε στο άρθρο που επισυνάπτεις.
106advice.4.jpg

εδώ λοιπόν υπάρχει πλήρη ανεπάρκεια των ηχειών για το χώρο του, αλλά βλέπεις...είναι ο Toole!
Κατόπιν προχώρησε σε αναβάθμηση των μηχανημάτων του, στο αρχικό, ηχομπάρα και πολύ του είναι!
Ούτε για μουσική στο wc δε φτάνουν αυτά τα ηχειάκια που έχει δίπλα από την οθόνη.
Αν τώρα συγκρίνεις αυτή τη φωτογραφία με τις φωτογραφίες από το άρθρο που επικαλείσαι, ή με τις φωτογραφίες που ανέβασε ο @Kostas Kefalas , θα διαπιστώσεις και την έλλειψη των ηχείων που φαίνονται μεταγενέστερα πάνω στο γραφείο-πάγκο του δόκτορα.
Αρχικώς λοιπόν, μιλάμε για εντελώς ΓΤΠΚ στήσιμο.
 
Last edited:

Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.553
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top