Home Cinema στο "termatogazi''





stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ασε του ειπα στα ποσα db εκανα calibration με τον ζαπ και του πεσαν τα αυτια . 110db calibration καναμε ...
Μάλλον πρέπει να μαζέψεις τους επαγγελματικούς τελικούς των sub σε δικό τους χώρο.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Εχει γινει αυτο . Τωρα αυτο που ενοχλει ΠΟΛΥ ειναι ο προβολεας
φόρτωσε τον σε ένα drone και θα σου το ρυθμίσει ο Καστρουνής το gps :lol:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Και στη σειρα σημερα επισκεφτηκα τον ομορφο χωρο στον Μιχαλη - termatogazi.

Τελειως αλλη φιλοσοφια, αλλα εξισου μεγαλη η απολαυση!!
Μερικες φωτο για αρχη και επανερχομαι με εντυπωσεις!

8E9ACE62-0F95-448B-A7CD-27FEC9F1BF70.png





CAEEF5F6-F6E5-474D-8E88-ABD912390147.jpeg



297EA67A-9A51-46CC-9EB4-EF6B2883789E.jpeg
 











Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Η επισκεψη το απογευμα του Σαββατου στον αγαπητο Μιχαλη - Termaterma togazi ηταν φοβερη !

Μπηκαμε στο σπιτακι, ξυλινο, διαστασεων περ 5χ5 , ολο φτιαγμενο απ οτι καταλαβα για απομονωση, απολαυση και οχι μονο!

Αυτο που σου μενει ειναι οι σοκαριστικες, πραγματικα ατελειωτες σταθμες που μπορεις να ακουσεις εκει μεσα.

Πραγματικα, δεν εχω ακουσει αντιστοιχα σε κανενα οικιακο χωρο, παρα μονο σε κλαμπ και μαλιστα καλο!

Ανετα σε φτανει σε σταθμη πονου, σιγουρα φτασαμε τα 130 db και σχετικα απαραμορφωτα, πιστευω μεχρι τα 120-125 σιγουρα απαραμορφωτα τελειως για πλακα!

In your face αισθηση live σε οτι ακουσαμε κι ειδαμε κι ειδικα σε home cinema Που θα λεγα πως ηταν το καλυτερο που εχω ακουσει εως τωρα.


Πραγματικα, δεν υπαρχει κατι αντιστοιχα ευχαριστο, απ το να μπορεις να ακους απιστευτα δυνατα και γεματα και ταυτοχρονα τοσο ποιοτικα κι απαραμορφωτα και να ξερεις πως δεν ενοχλεις και δεν ενοχλεισαι.

Απορω ακομα δηλαδη πως δεν τον εχουν διωξει απ τη γειτονια, η εστω απ το χωριο!

Λοιπον, η αισθηση που παιρνεις απ τα ρημαδια τα JBL , τα 15 αρια, τα 18αρια και τις κορνες, αν κ βεβαια δεν ειναι κι οτι πιο ραφινατο, ντελικατο κι αναλυτικο, σου σχηματιζει πολυ ευκολα το χαμογελο της ευχαριστησης στο προσωπο κι αυτο ειναι κατι που δεν ερχεται αλλιως ευκολα!

Αυτο το ρημαδι παλι το Trinnov, ενας Θεος βεβαια ξερει εκει μεσα ποσο καναλια του εχει αναθεσει...:rolleyes:

Φοβερο εργαλειο, ελεγχεις παλι on the fly τα παντα ολα, καμπυλες κλπ, μακαρι να μπορουσα κι εγω να παρω εναν!

Οπως θα ειδατε και στις φωτο, με 4 καναλια υψους atmos κι αντιστοιχα ηχεια JBL, 4 ακομα περιφερειακα, και ενα σκασμο σαμπ, ουτε εγω καταφερα να τα μετρησω, σχηματιζει ενα ενιαιο ακλονητο κι εντυπωσιακο συνολο, που ενω σε σοκαρει στο home cinema με το ολογραμμα του, επισης σε συνεπαιρνει με το να καταλαβαινεις αν θελει ο σκηνοθετης της ταινιας του ηχου, την ακριβη προελευση του ηχου!

Μετρησα 4 χ RE audio 18" , 2 χ 15 " JBL, 1 SVS 16" posted αν δε μου εχει ξεφυγει τιποτα.
Κατεβαινουν πολυ πολυ χαμηλα με ταχυτητα και ατακα που σε κανει ν απορεις.
Φτανει σε εξωπραγματικες εντασεις με φοβερη ποιοτητα κι απαραμορφωτα που σε κανει να θελεις να γκαζωσεις κι αλλο.


τα ιδια αλλα σε αρκετα μικροτερο βαθμο ισχυουν και στη μουσικη.

Το upmixing ειναι εξαιρετικο σε γενικες γραμμες, θα ελεγα, δεν ξερω για ποιο λογο αλλα το ακουσα διαφορετικο απ οτι στου Dimifoot, με πιο στενη εικονα και μεγαλυτερη εμφαση στο κεντρικο καναλι κι ολα τα υπολοιπα να λειτουργουν καπως πιο ..υποστηρικτικα.

Οταν παιξαμε με διαφορες ρυθμισεις, αυτο ανα κομματι αλλαζε.
Τι να πω... ισως ειναι τ αυτι μου, ισως αλλος ο χωρος, ισως οι ρημαδες οι κορνες... κατι διαφορετικο παντως.
Παρ ολα αυτα παλι σου προσεφερε την ιδια αισθηση, ακομα κι απ το Spotify Με θεωρητικα χαμηλοτερο bitrate βαθμο!


Η αναντικαταστατη αισθηση των in your face κορνων και σαμπ παντως, παρα τα μειονεκτηματα του, σε κανει να θελεις να το δυναμωσεις κι αλλο...


στα ας πουμε.. αρντητικα, ισχυει οτι ειπα πανω κατω και για το συστημα του Dimi, αλλα σε λιγο μεγαλυτερο βαθμο.

Το πολυ χαμηλο rt, περιπου 0.1 ! μ εκανε σαν πρωτη αισθηση να αισθανομαι κλειστοφοβικα, και λογω των διαστασεων επισης να αισθανεσαι αβολα, σε συνδυασμο με τις εντασεις που αβιαστα ερχονται, αισθανεσαι εως και ενοχλητικα, αν το γκαζωσεις !

Δεν ξερεις απο που θα σου πρωτο ερθει, ενα πραμα...


Τα ηχεια λογω της κορνας προφανως εκανε πολυ καλα ο Μιχαλης που τα εδωσε καμπυλη με μεγαλυτερη κλιση στα πριμα γιατι αλλιως θα τσιριζαν.

Αλλα με ολη τη φροντιδα του χωρου και τις ακουστικες παρεμβασεις αυτα ολα ειναι λεπτομερειες!

Να το χαιρεσαι και παλι Μιχαλη μου και περιμενω την επομενη προσκληση!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.394
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top