Trinnov Altitude

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.403
Reaction score
79.612
Ανάμεσα στο απαράδεκτο υπαο του γιαμαχα και το ομοίως απαράδεκτο οντισι των μαραντζ, εγώ δε προτιμώ κανένα
Εγω προτιμώ αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να το βγάλω off τελείως, να ρυθμίσω μόνο αποστάσεις και κρος, και να κάνω ισοσταθμιση με το χέρι: με απλά PEQ φίλτρα και ένα MiniDSP για τα σαμπς (αναγκαστικά γιατι αλλιως βαράει το καθένα όποτε νάναι, με 3 και 4 μέτρα delay), και έως 350Hz.
Εντάξει, ας σοβαρευτούμε τωρα, εδώ είναι θρεντ για μεγάλα παιδιά :bigboss:
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εγω προτιμώ αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να το βγάλω off τελείως, να ρυθμίσω μόνο αποστάσεις και κρος, και να κάνω ισοσταθμιση με το χέρι: με απλά PEQ φίλτρα και ένα MiniDSP για τα σαμπς (αναγκαστικά γιατι αλλιως βαράει το καθένα όποτε νάναι, με 3 και 4 μέτρα delay), και έως 350Hz.
Εντάξει, ας σοβαρευτούμε τωρα, εδώ είναι θρεντ για μεγάλα παιδιά :bigboss:
Η υπεροψία θα σε φάει :drinks:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.757
Η υπεροψία θα σε φάει :drinks:
Έχεις κακό παράδειγμα τον κεφαλα και το γυρίζεις συνεχώς επί προσωπικού, μοιράζοντας ευθέως κοσμητικά επίθετα χωρίς ενδοιασμό.

Σταμάτα.


ΥΓ. Μάλιστα γίνεσαι αναίτια προσβλητικός προς ανθρώπους που σε βοήθησαν πολύ, όχι μόνο στο δικό σου θρεντ, αλλά και με πληθώρα pm. Εκτός από απλή αγένεια, είναι και κάτι παραπάνω αυτή η συμπεριφορά. ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Έχεις κακό παράδειγμα τον κεφαλα και το γυρίζεις συνεχώς επί προσωπικού, μοιράζοντας ευθέως κοσμητικά επίθετα χωρίς ενδοιασμό.

Σταμάτα.
Πάσο, κάποια πράγματα όμως οταν λέγονται ξέρουμε για ποιον ποιους πάνε και ας μην ονοματίζονται. ;)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.987
Reaction score
20.510
Αντικειμενικά μιλώντας, μετά τον τρινοβ, η σειρά είναι ντιρακ και Αρκ. Τα υπόλοιπα, είναι πλέον απαράδεκτα χειρότερα, θα έχουν την κριτική που τους αρμόζει, και το όμοιο οφείλετε να κάνετε και σεις.
Μην ξεχνάτε (και μην υποτιμάτε ;) ) το RoomPerfect της Lyngdorf.
 











Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.721
Reaction score
10.537
Να σου πω βρε @ankokdog αυτό που λέει ο @Dimifoot το δοκίμασες ;
Εγω προτιμώ αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να το βγάλω off τελείως, να ρυθμίσω μόνο αποστάσεις και κρος, και να κάνω ισοσταθμιση με το χέρι: με απλά PEQ φίλτρα και ένα MiniDSP για τα σαμπς (αναγκαστικά γιατι αλλιως βαράει το καθένα όποτε νάναι, με 3 και 4 μέτρα delay), και έως 350Hz.
Εντάξει, ας σοβαρευτούμε τωρα, εδώ είναι θρεντ για μεγάλα παιδιά :bigboss:
Είχες την δυνατότητα να το κάνεις, το δοκιμασες;
Σε περίπτωση που το προσπάθησες και δεν σου έκατσε σημαίνει ότι δεν ήξερες τι έκανες.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Να σου πω βρε @ankokdog αυτό που λέει ο @Dimifoot το δοκίμασες ;


Είχες την δυνατότητα να το κάνεις, το δοκιμασες;
Σε περίπτωση που το προσπάθησες και δεν σου έκατσε σημαίνει ότι δεν ήξερες τι έκανες.
Αν δεν είχε έρθει όπως τα ήθελα και τόσο σωστά θα το δοκίμαζα και ας θυσίαζα xlr και pro.

Δεν καταλαβαίνω την εμμονή οτι είναι κάτι λάθος.

Αν κάτσει κάποια στιγμή και πάρω pro με dirac και δω καλύτερο αποτέλεσμα δεν ειμαι κολλημένος καλά να είμαστε και θα τα γραψω όλα εδώ.

Δεν έχω πει ποτε ότι είναι καλύτερο η χειρότερο το audyssey - marantz, αντίθετα εκνευρίζομαι με τις μπιχτές που παίζουν γύρο γύρο.

Εσείς από μόνοι σας κάνετε σχόλια στο thread ενός από τα πιο κορυφαία μοντέλα (trinnov) για τoυς marantz.

Το "εσείς" είναι για να μη το πάω προσωπικά
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.909
Reaction score
77.527
Εγω προτιμώ αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να το βγάλω off τελείως, να ρυθμίσω μόνο αποστάσεις και κρος, και να κάνω ισοσταθμιση με το χέρι: με απλά PEQ φίλτρα και ένα MiniDSP για τα σαμπς (αναγκαστικά γιατι αλλιως βαράει το καθένα όποτε νάναι, με 3 και 4 μέτρα delay), και έως 350Hz.
Εντάξει, ας σοβαρευτούμε τωρα, εδώ είναι θρεντ για μεγάλα παιδιά :bigboss:
και εφόσον πειράξεις το eq μάνουαλι τις φάσεις πως θα τις φέρεις ρε μάστορα χωρίς fir kai iir?:fuckyou::roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.684
Μηνύματα
2.869.877
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top