Trinnov Altitude

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
Τα φίλτρα πειράζουν την φάση, πολύ ή λίγο, το delay και η τοποθέτηση την φτιάχνουν.
Όταν μπαίνει delay 7,574 μέτρα σαν τι περιμένεις να ακούσεις ;
και το eq την πείραζει....ειδικά στα χαμηλά θα γίνει της Ποπης....αν μπορούσαμε να τα φέρουμε όλα με τοποθέτηση κ delay θα ζούσαμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο....θέλει πολύ ροομτριτμεντ για να μην χρειαστείς τέτοια μπιχλιμπίδια και πάλι κάποια διόρθωση θα θέλεις....
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Από που να το πιάσω τώρα;;;
Τι λες ρε χαμένε ότι και το eq την πειράζει; Τα φίλτρα τι ειναι; eq δεν είναι;
Δεν μιλάμε για όλα και ρουμ τριτμεντ.
Μιλάμε ότι το σωστό το αρσενικό την σιαζει την φάση.

Αμφιβάλλω αν καταλαβαίνετε τι είναι η φάση .
Όχι όλοι φυσικά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
και το delay φίλτρο είναι..άρα είναι eq....να καταλαβαίνουμε τι λέμε....για να τα διαχωρίσουμε....πες μου έναν μάγκα βαρβατίλα που σκιάζει φάσεις με αποστάσεις ηχείων και delayed μονο
 






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
@daharis :
Οταν γράφω κάτι θα κρατάς σημειώσεις και θα λες "μάλιστα".
Post automatically merged:

Χωρίς πολλά πολλά.
απενεργοποίησε τα πάντα στον τριννοβ και παίξε με μόνο με eq -αποστασεισ και μετά....:fuckyou::roflmao:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.464
απενεργοποίησε τα πάντα στον τριννοβ και παίξε με μόνο με eq -αποστασεισ και μετά....:fuckyou::roflmao:
Ο Τρινοβ μπορεί να κάνει eq.
Μιλάμε για εναλλακτικές λύσεις σε μηχανήματα που δεν μπορούν.
:fuckyou:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
Ο Τρινοβ μπορεί να κάνει eq.
Μιλάμε για εναλλακτικές λύσεις σε μηχανήματα που δεν μπορούν.
:fuckyou:
κατάλαβα τι ειπες...εγώ απλά αναφέρομαι στην απόδειξη του αποτελέσματος των εναλλακτικών ενισχυτών που φαντάζεσαι...συγκριτικά με έναν πχ με audyssey... :fuckyou:
και για να μην μπαίνεις σε έξοδα να το αποδείξεις....υπάρχει plugin με peq στο foobar να τα σιαξεις με το ποντίκι... μην κουράζεσαι και με τηλεκοντρολ AV:roflmao::lol::lolsign:
 

Μηνύματα
544
Reaction score
1.205
κατάλαβα τι ειπες...εγώ απλά αναφέρομαι στην απόδειξη του αποτελέσματος των εναλλακτικών ενισχυτών που φαντάζεσαι...συγκριτικά με έναν πχ με audyssey... :fuckyou:
και για να μην μπαίνεις σε έξοδα να το αποδείξεις....υπάρχει plugin με peq στο foobar να τα σιαξεις με το ποντίκι... μην κουράζεσαι και με τηλεκοντρολ AV:roflmao::lol::lolsign:

Ποιο ειναι αυτο?
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.464
κατάλαβα τι ειπες...εγώ απλά αναφέρομαι στην απόδειξη του αποτελέσματος των εναλλακτικών ενισχυτών που φαντάζεσαι...συγκριτικά με έναν πχ με audyssey... :fuckyou:
και για να μην μπαίνεις σε έξοδα να το αποδείξεις....υπάρχει plugin με peq στο foobar να τα σιαξεις με το ποντίκι... μην κουράζεσαι και με τηλεκοντρολ AV:roflmao::lol::lolsign:
Ολα ειναι γραμμένα. Κάτσε διάβασε αντί να βάζεις φατσούλες.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
Ολα ειναι γραμμένα. Κάτσε διάβασε αντί να βάζεις φατσούλες.
τι να διαβάσω ρε ντοκ....?

ότι προκειμένου να μην ρίξεις τα μούτρα σου(και εσύ και ο Κώστας...δεν τον βγάζω απ έξω) για τους χψ λόγους σας....
προτιμάς να πεις ότι ένας ενισχυτής με παραμετρικό εκουαλαιζερ θα είναι καλύτερη λύση από ένα ypao,audyssey κλπ
πλην dirac?
πόσες περιοχές θα στρώσεις με eq? 2-3 μέχρι να γίνουν τάνα οι υπόλοιπες?
τα άλλα έχουν fir....πως θα τα συναγωνιστείς?παίζοντας με το ντιλει?
σαν τους στερεάδες που ακούνε καλύτερα χωρίς σαμπ ακούγεσαι

ειλικρινά την μαλ@κία την έκανε ο @ankokdog που δεν έκανε συγκριτικό όταν μπορούσε

γιατί ότι σελίδα και να ανοίξεις πάνω σε αυτό το θέμα στο εξωτερικό...οι διαφορές τουλάχιστον dirac με audyssey είναι πάνω κάτω στα ίδια....με διαγράμματα....όλα

από εκεί και πέρα μπορούμε να συζητήσουμε ότι άλλο θέλεις σχετικά με ποιότητες κατασκευής,τροφοδοσίες και στάδια κατηγοριών marantz,denon,pioneer,nad κλπ που επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα....με νηφαλιότητα και χωρίς οπαδισμούς ;)
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
ειλικρινά την μαλ@κία την έκανε ο @ankokdog που δεν έκανε συγκριτικό όταν μπορούσε
Να μπω στη διαδικασία να αλλάζω καλωδια, να ρυθμίσω από την αρχή τον pro για ποιον λόγο?

Όλα είχαν έρθει όπως έπρεπε.
Αν ηθελα με 2 κινήσεις άφηνα τα sub με σιδερομένη απόκριση. Να το βάλω για να δώ μηπως θα είναι καλύτερα που?
Φασικά μεταξύ τους τα sub, μεταξύ sub και left right? Τα υπόλοιπα ηχεία δεν μετράνε? Γιατί κάτι άλλο δε μπορείς να κάνεις με το minidsp. Να πρόσφερε ολοκληρωμένη λύση ναι να έκανα το συγκριτικό.

Να μιλάμε για dirac ότι είναι καλύτερο όταν πρέπει αναγκαστικά να έχουμε και minidsp γιατί εδώ και χρόνια προσπαθει να βγάλει το bass management για πολλαπλά (και ακόμη περιμενουν πότε ΘΑ το λάβουν χρήστες σχετικά ακριβων σύγχρονων μηχανημάτων ), όταν στο audyssey υπάρχει έστω η διαχείριση για 2 το οποίο καλύπτει 95% των χρηστών και φάνηκε σε απευθείας αντιπαραβολή στο rew ότι κάνει αυτό που υπόσχεται?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.464
τι να διαβάσω ρε ντοκ....?

ότι προκειμένου να μην ρίξεις τα μούτρα σου(και εσύ και ο Κώστας...δεν τον βγάζω απ έξω) για τους χψ λόγους σας....
προτιμάς να πεις ότι ένας ενισχυτής με παραμετρικό εκουαλαιζερ θα είναι καλύτερη λύση από ένα ypao,audyssey κλπ
πλην dirac?
πόσες περιοχές θα στρώσεις με eq? 2-3 μέχρι να γίνουν τάνα οι υπόλοιπες?
τα άλλα έχουν fir....πως θα τα συναγωνιστείς?παίζοντας με το ντιλει?
σαν τους στερεάδες που ακούνε καλύτερα χωρίς σαμπ ακούγεσαι

ειλικρινά την μαλ@κία την έκανε ο @ankokdog που δεν έκανε συγκριτικό όταν μπορούσε

γιατί ότι σελίδα και να ανοίξεις πάνω σε αυτό το θέμα στο εξωτερικό...οι διαφορές τουλάχιστον dirac με audyssey είναι πάνω κάτω στα ίδια....με διαγράμματα....όλα

από εκεί και πέρα μπορούμε να συζητήσουμε ότι άλλο θέλεις σχετικά με ποιότητες κατασκευής,τροφοδοσίες και στάδια κατηγοριών marantz,denon,pioneer,nad κλπ που επηρεάζουν το τελικό αποτέλεσμα....με νηφαλιότητα και χωρίς οπαδισμούς ;)
Θες πολυ διάβασμα.

Τερμα το μασημενο φαγητό απο μένα. Καμία εξήγηση. Στο κάτω κάτω τα εχω γραψει στο παρελθόν.

Ή θα κάνετε αυτα που γράφω για να ακούτε καλυτερα, ή να πάτε να διαβάσετε μόνοι σας γιατί απο τα δυο “λάθη” συνειδητά επιλέγω το ένα. Και όχι βέβαια στα φόρουμ των κατόχων audyssey , αλλά στην βιβλιογραφία.
Post automatically merged:

πόσες περιοχές θα στρώσεις με eq? 2-3 μέχρι να γίνουν τάνα οι υπόλοιπες?
Έγραψα ήδη. Κάνε τους υπολογισμούς σου παιχταρά μου.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Αν κάποιος είναι ευχαριστημένος με το οντισι, εμένα μου περισσεύει.

Αν κάποιος είναι ευχαριστημένος από το μπάσο χωρίς σαμπ, εμένα μου περισσεύει.

Αν κάποιος είναι ευχαριστημένος από την αλλαγή των καλωδίων που έκανε, εμένα μου περισσεύει.

Δεν υπάρχει περίπτωση, μα καμία όμως, να παριστάνω τον ιεροκήρυκα για να τον ξεστραβώσω.
Μα καμία και για κανέναν.
Ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει, δεν κινδυνεύουν ζωές, χαβαλέ χόμπι είναι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.342
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top