Xtz 12.17 edge

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Εγώ αντιθέτως μόλις ήρθαν οι λογαριασμοί του Δεκεμβρίου + η δόση/αφαίμαξη του σχολείου των παιδιών, μάζεψα πάραυτα το budget και τσίμπησα δυο jamo 660 από Γερμανία, τα οποία είναι 12 άρια κλειστού τύπου με 600 wataκια class D, σε τιμή όσο ένα xtz 10αρι, λόγω μαυροπαρασκευής!!. Για να δούμε αν θα βγουν καλά.
Post automatically merged:

 

Attachments


Μηνύματα
120
Reaction score
17
Το ΧΤΖ12.19 edge για τι χωρο ειναι; Μηπως ειναι overkill για 18τμ σαλονι και 45τμ σπιτι; 2 ανοιγματα εχω στο σαλονι, ξυλινες κασες. Πλακακι κατω
Τα υπολοιπα ηχεια μου ειναι 100+100+100 watt 3.1 συστημα εχω.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εγώ τελικά ξήλωσα το μπάτζετ και παρήγγειλα το arendal sub 1 σε μαύρο ματ..
Ζήτησα μπας και κάνουν καμιά καλύτερη τιμή λόγω ημερών, αλλά δεν..
welcome to the club Arendal !!!! είμαι βέβαιος ότι θα έχεις να πεις τα καλύτερα όταν το ακούσεις.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
welcome to the club Arendal !!!! είμαι βέβαιος ότι θα έχεις να πεις τα καλύτερα όταν το ακούσεις.
Καλως σας βρηκα. Δεν μου λες θα ακουγεται και στον απο κατω; Εγω το αντεχω. Γιατι ακουγεται η τηλεοραση του καποιες φορες. Ποσα RMS χρειαζομαι με βαση οσα ειπα;
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Το ΧΤΖ12.19 edge για τι χωρο ειναι; Μηπως ειναι overkill για 18τμ σαλονι και 45τμ σπιτι; 2 ανοιγματα εχω στο σαλονι, ξυλινες κασες. Πλακακι κατω
Τα υπολοιπα ηχεια μου ειναι 100+100+100 watt 3.1 συστημα εχω.
Overkill δν θα το έλεγα.
Αλλά πιστεύω τους πλέον ειδήμονες, πώς θα χρειαστείς και δεύτερο στο μέλλον :dance2:
Και εγώ το σκέφτομαι σε μικρότερο χώρο περίπου 13 τμ.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Overkill δν θα το έλεγα.
Αλλά πιστεύω τους πλέον ειδήμονες, πώς θα χρειαστείς και δεύτερο στο μέλλον :dance2:
Και εγώ το σκέφτομαι σε μικρότερο χώρο περίπου 13 τμ.
Δεν υπαρχει χωρος για δευτερο. Θα ακουγεται και στον απο κατω γειτονα; Στο διαμερισμα του;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.934
Παραδόξως αν εχεις δυο, και παίζουν στην ίδια στάθμη με το ένα, πιθανότατα θα ακούγονται λιγότερο στον γείτονα.
 






Μηνύματα
34
Reaction score
33
Ποιο πηρες τελικα; Ικανοποιημενος; Ποσα τμ ειναι το δωματιο;
Το 12.17 edge πήρα. Πολύ ευχαριστημένος, τρέμουν τα πάντα μέσα στο σπίτι! Αλλά δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από αντίστοιχα sub οπότε κάποιος πιο έμπειρος θα μπορούσε να κρίνει καλύτερα πως τα πάει συγκριτικά με sub ίδιας κατηγορίας.

Το SVS PB2000 που είχα ακούσει πρόσφατα πάντως νομίζω ότι είχε παρόμοια απόδοση, αλλά παίζει ρόλο και ο χώρος γιατί στο χώρο μου που είναι μικρότερος νιώθω πιο έντονα τις χαμηλότερες συχνότητες. Είναι ενιαίος σαλόνι κουζίνα τραπεζαρία περίπου 40τ.μ.
Εδώ είναι το νήμα που έχω ανοίξει αν θες περισσότερες λεπτομέριες:
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Τους εστειλα email ζητωντας την πρσφορα bf για το xtz 10.17 edge. Ποσα ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα παιδια; Στο bf ηταν δωρο τα μεταφορικα ή οχι;
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Τους εστειλα email ζητωντας την πρσφορα bf για το xtz 10.17 edge. Ποσα ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα παιδια; Στο bf ηταν δωρο τα μεταφορικα ή οχι;
Το γράφω και πιο πίσω.
Τον τελευταίο μήνα τα μεταφορικά εκτοξεύτηκαν από τα 40€ στα 80€!!
Μονο για Ελλάδα, Ρουμανία, Βουλγαρία αυτό, σκατα Ευρώπη είμαστε..

Όχι δεν είναι δωρεάν τα μεταφορικά, δυστυχώς.

Πάρε το 12.17 edge!!

Το μεγάλο θα παίξει και σαν μικρό αν χρειαστεί, το μικρό όμως ποτέ δεν θα παίξει σαν μεγάλο...
 

Μηνύματα
504
Reaction score
228
10.17 edge αγορασμενο την εβδομαδα της BF στα 515 ευρω + 50 ευρώ μεταφορικα. Αυτη την προσφορά ζήτα τους.
Post automatically merged:

Αυριο το περιμένω. Έκανε 6 μέρες απο Σουηδία μέχρι Αθηνα και άλλες 6 απο Αθήνα στο Αλιβέρι...
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Το γράφω και πιο πίσω.
Τον τελευταίο μήνα τα μεταφορικά εκτοξεύτηκαν από τα 40€ στα 80€!!
Μονο για Ελλάδα, Ρουμανία, Βουλγαρία αυτό, σκατα Ευρώπη είμαστε..

Όχι δεν είναι δωρεάν τα μεταφορικά, δυστυχώς.

Πάρε το 12.17 edge!!

Το μεγάλο θα παίξει και σαν μικρό αν χρειαστεί, το μικρό όμως ποτέ δεν θα παίξει σαν μεγάλο...
Ειναι κτυνωδες σε μεγεθος. Επισης εγω το αντεχω, οι γειτονες μου οχι. Ουτε το 10.17 δεν ξερω αν θα αντεξουν, ασε ανχος το εχω.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
17
καλησπερα , εχει δοκιμασει κανεις να το κανει sealed ? νομιζω ειναι μεγαλη ευελιξια που στα specs οπως βλεπω το δινουν modular (πιθανον φραζεις τις bass reflex ωπες).
προσανατολιζομουν σε svs-sb1000 αλλα θα μου αρεσε και ενα xtz απο θεμα κοστους και ευελιξιας με σκοπο να πειραματιστεις στο χωρο. Επισης καλο πλεονεκτημα τα μπροστινα bass reflex που ισως σου επιτρεπουν να τα πας πιο κοντα στο πισω τοιχο.
θα στειλω και εγω ενα email αν μπορει να γινει η προσφορα της μαυρης παρασκευης
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Δεν την δινουν την black friday week αλλα δωσαν εκπτωση.
10.17 edge αγορασμενο την εβδομαδα της BF στα 515 ευρω + 50 ευρώ μεταφορικα. Αυτη την προσφορά ζήτα τους.
Post automatically merged:

Αυριο το περιμένω. Έκανε 6 μέρες απο Σουηδία μέχρι Αθηνα και άλλες 6 απο Αθήνα στο Αλιβέρι...
565€ Ολα μαζι ηταν η τιμης της BF, ευχαριστω για την πληροφορια
 

Μηνύματα
266
Reaction score
129
καλησπερα , εχει δοκιμασει κανεις να το κανει sealed ? νομιζω ειναι μεγαλη ευελιξια που στα specs οπως βλεπω το δινουν modular (πιθανον φραζεις τις bass reflex ωπες).
προσανατολιζομουν σε svs-sb1000 αλλα θα μου αρεσε και ενα xtz απο θεμα κοστους και ευελιξιας με σκοπο να πειραματιστεις στο χωρο. Επισης καλο πλεονεκτημα τα μπροστινα bass reflex που ισως σου επιτρεπουν να τα πας πιο κοντα στο πισω τοιχο.
θα στειλω και εγω ενα email αν μπορει να γινει η προσφορα της μαυρης παρασκευης
οταν κλεινεις και τα 2 port ακουγεται ποιο μουσικα ποιο ελεγχόμενα στη ρυθμιση reference kai ετσι το ειχα μου αρεσε περισσοτερο.........
μεχρι που ηρθε η κορη μου, ανοιξε το αριστερο πορτ με ρυθμιση eq1 kai εκει εμεινε.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.502
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top