Bad sound kills good music

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Την μεγαλύτερη χαρά θα την πάρουμε..... αν πάρει ένα μικρόφωνο. Εκεί θα γελάσουν και τα καζανακια :biggrin: :biggrin:

Όπως λέει και ο γκαιτε....... Το λαθεμενο (η πλανη) είναι βολικότερο για την αδυναμία.
Τι τον ξεβολευεις με σαμπ τώρα
Μ'αρέσει πως διακατέχεσαι από αγνά αισθήματα!
όντως τα καζανάκια θα γελάσουν...με τις μετρήσεις σου, εσύ δε ξέρω...αλήθεια πότε θα αναρτήσεις τις μετρήσεις σου???
Μια περιγραφή του συστήματος σου???
Μια περιγραφή του χώρου σου??
Μια φωτογραφία έστω?? :sneaky: :sneaky:
...Μιας και το σύστημα μου το ξέρεις, το χώρο μου το ίδιο..να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης βρε αδερφέ..:idk::idk:
 
Last edited:


Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
:hi: :hi: :hi:
ναι μεν στη φωτογραφία υπάρχουν δύο ηχεία, ενώ η καμπύλη αφορά 11, σα να λέμε με ξένα κόλυβα κηδεία...
fake μετρήσεις, fake σύστημα.. :whistling: :whistling:
αλήθεια, με ηχομπάρα ακούς εντέλει, με walkman ή με boom-box???? :biggrin: :biggrin: :biggrin:
αρχίζω και καταλαβαίνω ποιος ο πραγματικός λόγος που ενοχλήθηκες από το τίτλο του νήματος...:whistling::whistling:
 
Last edited:

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
Τι να σας κάνω που δεν είχα διάθεση να ασχοληθώ σήμερα και μόνο τοποθέτησα τα ηχεία. Να βλέπατε στη καμπύλη μου κάτι κοιλιές και κάτι, όχι σπυριά, κ@βλόσπυρα!! Μετράτε ρε σεις, κάνει καλό. Παραδεχόμαστε τα λάθη, τις αστοχίες μας και ανοίγουμε τα μυαλά μας για τις πιθανές λύσεις και τη πραγματική βελτίωση του ήχου μας!
Post automatically merged:

Πάντως, θυμάμαι που λέτε τον father να λέει ότι τότε που είχε αγοράσει τα Dahlquist, είχε και το ασορτί sub τους με το ηλεκτρονικό κροσόβερ και πάντα τελειώνει λέγοντας πόσο μετάνιωσε που το έδωσε, το sub.
Δεν είναι τυχαίο που είμαι ανοιχτός στην απόκτηση σαμπς, ούτε ψήθηκα απο εδώ. Αλλά απο εδώ ψήθηκα για τον SHD, το κερατάκι μου μέσα. Όσο περισσότερο καταλαβαίνω τί παίζει, τόσο περισσότερο τον θέλω.
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πάντως
1)αν έβγαζε το λαμπάτο ενισχυτικό τέτοια κυματομορφή, ο ντόκτορ θα ..ανακτούσε τα μαλλιά του!
επίσης..
2)πάντα έλεγα ότι ένα καλό παθητικό δικάναλο ακούγεται σαν 11 κανάλια, η καμπύλη άλλωστε το αποδεικνύει.... :biggrin: :biggrin:
3)Η φωτογραφία εντέλει αναδεικνύει τους κρυφούς σου πόθους για ποιοτική ακρόαση....δικάναλο, παθητικό, λαμπάτο, πικάπ, καλωδιάρες και χωρίς σαμπ!!
εκπληκτική επιλογή!...να 'ταν και δικό σου....
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όχι, δεν ισχύει αυτό. Διόλου. ;)
Θα μπορούσα να ξαναψωνισω, και για 2 χρόνια να μη τοποθετήσω τα νέα στη θέση τους, να μένουν σε μια αποθήκη. :o
Αν αναρωτηθείς γιατί να ξαναψωνισω, πιθανώς να βρεις την απάντηση στο ...φορολογικό σύστημα, σε συνδυασμό με την έλλειψη άλλων αναγκών. ;)
Εάν κάποιο φορολογικό σύστημα πρόσφερε κατάλληλες απαντήσεις,τότε δεν θα ήταν...φορολογικόν. ;)
το κείμενο σου όπως πραγματικά ήθελες να το γράψεις!.. :biggrin: :biggrin:
...να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης βρε αδερφέ..
:hi: :hi: :hi:
ναι μεν στη φωτογραφία υπάρχουν δύο ηχεία, ενώ η καμπύλη αφορά 11, σα να λέμε με ξένα κόλυβα κηδεία...
fake μετρήσεις, fake σύστημα.. :whistling: :whistling:
αλήθεια, με ηχομπάρα ακούς εντέλει, με walkman ή με boom-box???? :biggrin: :biggrin: :biggrin:
αρχίζω και καταλαβαίνω ποιος ο πραγματικός λόγος που ενοχλήθηκες από το τίτλο του νήματος...:whistling::whistling:
Λέανδρε,φροντίζω τακτικώς να μη γράφω απολύτως ταιριαστό - και όχι μόνο για τη δική σου περίπτωση - πεζό κείμενο,προσέχοντας ότι τα μόνα μετρητικά στοιχεία που σε συναρπάζουν είναι τα μέτρα...σύγκρουσης. :sneaky:
Παραδείγματος χάριν,στο παρακάτω μήνυμα
Πάντως
1)αν έβγαζε το λαμπάτο ενισχυτικό τέτοια κυματομορφή, ο ντόκτορ θα ..ανακτούσε τα μαλλιά του!
επίσης..
2)πάντα έλεγα ότι ένα καλό παθητικό δικάναλο ακούγεται σαν 11 κανάλια, η καμπύλη άλλωστε το αποδεικνύει.... :biggrin: :biggrin:
3)Η φωτογραφία εντέλει αναδεικνύει τους κρυφούς σου πόθους για ποιοτική ακρόαση....δικάναλο, παθητικό, λαμπάτο, πικάπ, καλωδιάρες και χωρίς σαμπ!!
εκπληκτική επιλογή!...να 'ταν και δικό σου....
...θα μπορούσα να σκεφτόμουν : ''εκπληκτική άποψη...τι καλά να μην ήταν...μονάχα δική σου...΄΄ :roflmao:

Και για να διαπιστώσεις πως it's nothing personal just business,θα σχολίαζα και στο παρακάτω... :roflmao:
...πως αν κάτι με τρελαίνει είναι ότι το setup που μας παρουσίασε ο Ν.Κ. θα έβγαζε υποτίθεται τέτοια καμπύλη με τη διαχυτική στήλη όρθια σα μπάστακας στη μέση του τοίχου.:D
Δεν με πειράζει πάντως,αφού έχω στη φαρέτρα και τον έμμετρο λόγο.Κι εκεί στοχεύεται η σφαγίτιδα φλέβα... ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
27.252
Reaction score
25.241
Πάντως
1)αν έβγαζε το λαμπάτο ενισχυτικό τέτοια κυματομορφή, ο ντόκτορ θα ..ανακτούσε τα μαλλιά του!
επίσης..
2)πάντα έλεγα ότι ένα καλό παθητικό δικάναλο ακούγεται σαν 11 κανάλια, η καμπύλη άλλωστε το αποδεικνύει.... :biggrin: :biggrin:
3)Η φωτογραφία εντέλει αναδεικνύει τους κρυφούς σου πόθους για ποιοτική ακρόαση....δικάναλο, παθητικό, λαμπάτο, πικάπ, καλωδιάρες και χωρίς σαμπ!!
εκπληκτική επιλογή!...να 'ταν και δικό σου....
Αηδίες όλα .
Μην πάρετε SANSUI δεν φτάνουν για όλους.
Οσοι όμως μπορείτε χτυπήστε ένα καλό SANSUI μαζί με CORAL ηχεία , αν μπορείτε , για να ακούσετε τον αληθινό ήχο.
Με κλεμένες φωτό από το νετ , μόνο χλευασμό προκαλείτε.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Μέχρι κι εγώ κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την φωτό :rolleyes:
Post automatically merged:

Λέανδρε, πάρε δύο σαμπ να ξεβουλώσουν επιτέλους τα αυτιά σου και να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου. :geek::p
 


Μηνύματα
27.252
Reaction score
25.241
Να πάρει και δύο τελικούς Bryston τουλάχιστον 600w στο κανάλι. Να του πάνε τα proac περίπατο. :p
Aμ δεν θα τα πάνε περίπατο Νίκο μου , γαμιόντας θα τα πάνε , θα τους σκίσουν τα βάρδουλα και μετά θα κλαίει ο Λέανδρος τα πρώην ηχεία του.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Να πάρει και δύο τελικούς Bryston τουλάχιστον 600w στο κανάλι. Να του πάνε τα proac περίπατο. :p
Aμ δεν θα τα πάνε περίπατο Νίκο μου , γαμιόντας θα τα πάνε , θα τους σκίσουν τα βάρδουλα και μετά θα κλαίει ο Λέανδρος τα πρώην ηχεία του.




Κάθε κακόν αμιγές καλού, θα πάρει ενεργά μετά!... :biggrin:
 


Μηνύματα
27.252
Reaction score
25.241
NO NO NO NO
Oυδέν κακόν αμιγές καλού.
Post automatically merged:

Οποιος θέλει εδώ είμαι , αν συνδέσουμε τον τελικό μου 2χ300/8 2χ550/4 στα ηχεία του Λέανδρου θα τα κάνει πέρα δώθε , για λίγο, όπως κάνει ο σκύλος όταν πιάνει μια ταλαίπωρη γάτα, και μετά απλά θα τα πετάξει στην άκρη αφού θα τα έχει ξεσκίσει.
Τα δύο Proac της γυναίκας μου τα έφαγε ένα πρωινό κυριακής όσο πίναμε καφέ και ακούγαμε στην κουζίνα δυνατά , είναι η αλήθεια , David Bowey , σε άλλο δωμάτιο όμως το στερεο.
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
[/QUOTE]
Μάνκι Ινσούρανς.
αλλοι το ονομα και αλλη τη χαρη..


NO NO NO NO
Oυδέν κακόν αμιγές καλού.
Post automatically merged:

Οποιος θέλει εδώ είμαι , αν συνδέσουμε τον τελικό μου 2χ300/8 2χ550/4 στα ηχεία του Λέανδρου θα τα κάνει πέρα δώθε , για λίγο, όπως κάνει ο σκύλος όταν πιάνει μια ταλαίπωρη γάτα, και μετά απλά θα τα πετάξει στην άκρη αφού θα τα έχει ξεσκίσει.
Τα δύο Proac της γυναίκας μου τα έφαγε ένα πρωινό κυριακής όσο πίναμε καφέ και ακούγαμε στην κουζίνα δυνατά , είναι η αλήθεια , David Bowey , σε άλλο δωμάτιο όμως το στερεο.
JM, κανε εντιτ και πηγαινε για δοκιμη στο πειραια ... μαζευτουμε 2-3 ακομα.. να τελειωνουμε με αυτη τη φαρσα. ΛΟΛ πχια επιτελους και δεν ειναι εδω και ο Φαρζ Ζαππα να τον μαζεψει λιγο και εχει κσεσαλωσει...
 

Μηνύματα
27.252
Reaction score
25.241
αλλοι το ονομα και αλλη τη χαρη..



JM, κανε εντιτ και πηγαινε για δοκιμη στο πειραια ... μαζευτουμε 2-3 ακομα.. να τελειωνουμε με αυτη τη φαρσα. ΛΟΛ πχια επιτελους και δεν ειναι εδω και ο Φαρζ Ζαππα να τον μαζεψει λιγο και εχει κσεσαλωσει...
[/QUOTE]
Ότι πείς παλληκάρι μου. :p
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Κάθε κακόν αμιγές καλού, θα πάρει ενεργά μετά!... :biggrin:
Παιχνίδια σπίτι μου δε βάζω ρε @Alfee24 .. όχι στο σαλόνι τουλάχιστον!.. για το wc το κουβεντιάζω!
Post automatically merged:

Μέχρι κι εγώ κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με την φωτό :rolleyes:
Post automatically merged:

Λέανδρε, πάρε δύο σαμπ να ξεβουλώσουν επιτέλους τα αυτιά σου και να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου. :geek::p
Κάνω καθαρισμό κάθε χρόνο, δε χρειάζεται!
Post automatically merged:

αλλοι το ονομα και αλλη τη χαρη..



JM, κανε εντιτ και πηγαινε για δοκιμη στο πειραια ... μαζευτουμε 2-3 ακομα.. να τελειωνουμε με αυτη τη φαρσα. ΛΟΛ πχια επιτελους και δεν ειναι εδω και ο Φαρζ Ζαππα να τον μαζεψει λιγο και εχει κσεσαλωσει...
[/QUOTE]
Τι ζόρι τραβάς ρε @Decembered με μένα??
Δε σου φτάνουν οι προηγούμενες προσκλήσεις για ακρόαση στο σπίτι μου??
Κανένας δεν ήρθε ποτέ από τους γνωστούς μηδενιστές που ανήκεις!!
Πότε!!
..και ξέρεις γιατί??
Φοβούνται όντως μη τελείωσει η φάρσα της παντογνωσίας τους!!
Το αν και πότε θα κάνω μέτρηση σπίτι μου είναι καθαρά δικό μου θέμα, εκτός αν μένω σε ιδιοκτησία σου και δε το γνωρίζω!!.
Μπορείς όμως, αν θες, να αναρτήσεις το δικό σου σύστημα, το δικό σου χώρο, μαζί με τις μετρήσεις σου για να με αποστομωσεις.
Ξέρεις τώρα, βρες κι εσύ καμία καλή καμπύλη από το δίκτυο, κανένα σύστημα αλλουνου και βάλτο, όπως ο Ν.Κ..
 
Last edited:

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
απλά έτσι για την ...ιστορία :p
έχω την υποψία ότι έγραψε κάθε εμπόδιο για καλό και μετά πέρασε σε αυτό που έγραψε. Το έχω πάθει αρκετές φορές με το autosave.

Παιχνίδια σπίτι μου δε βάζω ρε @Alfee24 .. όχι στο σαλόνι τουλάχιστον!.. για το wc το κουβεντιάζω!
Post automatically merged:


Κάνω καθαρισμό κάθε χρόνο, δε χρειάζεται!
H αλήθεια να λέγεται, τα ξεσκονίζεις αρκετά. ΟΚ, μπορείς να μη πάρεις Bryston ( αν και αγαπώ και ξέρω πόσο αντιπαθείς :p ). Πάρε MF. Κανένα supercharger να γίνει εκεί μέσα πόλεμος..!!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
έχω την υποψία ότι έγραψε κάθε εμπόδιο για καλό και μετά πέρασε σε αυτό που έγραψε. Το έχω πάθει αρκετές φορές με το autosave.



H αλήθεια να λέγεται, τα ξεσκονίζεις αρκετά. ΟΚ, μπορείς να μη πάρεις Bryston ( αν και αγαπώ και ξέρω πόσο αντιπαθείς :p ). Πάρε MF. Κανένα supercharger να γίνει εκεί μέσα πόλεμος..!!
Με 200wrms/8Ω ή 400wrms/4Ω που έχει ο m6i είμαι καλά. Δε λέω τέλεια αλλά καλά, πολύ καλά!!
Υ.Σ. δεν αντιπαθώ τους bryston, αν κάτι τέτοιο κατάλαβες είναι λάθος.
Bryston respect!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.441
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top